Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις εγκαταστάθηκε και στο δικό μου SM-T580 που ήρθε ΟΤΑ (ιταλική συσκευή σύμφωνα με το phone info ). Μέχρι στιγμής όλα όμορφα, για ότι νεότερο εδώ θα είμαστε. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον ηχο (στο 10,1) υπαρχει καμια αισθητη διαφορα;

 

(Το εχουν οι γονεις μου και δεν θελω να εχει θεμα γιατι αντε εξηγησε τους μετα)

...Ως τωρα καλα τα παει εκτος απο τον ηχο της συσκευης και ετσι αν ειναι να φτιαχνει ο ηχος να το ρισκαρω...

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα τελικα Λιγες αλλαγες απο το λιγο που το ειδα αλλα και με τον ηχο καμια βελτιωση (εχω θεμα με τον ηχο απο το messenger περισσοτερο)

...Τωρα θα παει απο 7.0 που ειναι σε 7.1 κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 7 με ΟΤΑ και σε μένα. Δεν φαίινεται ακόμα κάτι περίεργο, ή να χάλασε.

Σε antutu που συνέκρινα έδωσε περίπου τα ίδια αποτελέσματα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που κάνει η Samsung κάθε χρόνο μας πουλάει ίδιους επεξεργαστές δείτε εδώ ένα συγκριτικό http://www.devicespecifications.com/en/comparison/fa78b1c6d μας κοροϊδεύουν?

 

[

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω εδώ και 2 μήνες περίπου το σαμσουνγκ γκαλαξη ταμπ A.Πηρα μια θήκη και όταν την έβαλα και άρχισα να παίζω παιχνίδια έκλεινε το ταμπλέτ.Το ίδιο και με την δεύτερη.Χωρίς θήκη λειτουργει τελεια.Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?Μου έβγαλε αναβάθμιση στο αντροιτ 7.0 νουγκατ.Να την κάνω?Ας απαντήσει κάποιος φιλος.Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τη θήκη. Εάν λειτουργεί με ένα είδος μαγνήτη τότε σε συγκεκριμένες θέσεις, σβήνει η οθόνη του τάμπλετ! Ακόμα και εάν τη διπλώνεις από την πίσω πλευρά. Την αναβάθμιση κάντην άφοβα
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που κάνει η Samsung κάθε χρόνο μας πουλάει ίδιους επεξεργαστές δείτε εδώ ένα συγκριτικό http://www.devicespecifications.com/en/comparison/fa78b1c6d μας κοροϊδεύουν?

 

[

 

Απλα σου λεει σου δινω 7 και 9.6 in διαλεγεις πιο σε βολευει και μαλιστα στο μικρο ισως το soc να δουλευει πιο ανετα λογω μικροτερης οθονης

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να περάσω μέσω Odin το Android 7 στο ταμπλετ. Έχω κατεβάσει την rom που θέλω από το sammobil. Οταν κάνω αποσυμπίεση το αρχείο μου βγάζει 4 αρχεία το AP και το BL ξέρω που πάνε στο Odin. Τα άλλα 2 είναι ένα CSC_OXA και το άλλο Home_CSC. Πιο από τα 2 θα βάλω στο CP κσι πιο στο CSC.?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το σαμσουνγκ γκαλαξη ταμπ Α 10,1 4g.Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω κλήση και να στείλω μήνυμα από το ταμπλέτ?Υπάρχει θήκη χωρίς μαγνήτη;γιατί πήρα 2 και όλο έκλεινε το ταμπλέτ.Ας απαντήσει κάποιος φίλος.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με την νουγκατ αν και πολυ λειτουργικη,μειωθηκε και η ενταση του ηχου και η μπαταρια(τεσταρισμενο)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έκανα αναβάθμιση σε nougat και τώρα δε μου αλλάζει γλώσσα από το πληκτρολόγιο που είναι συνδεδεμένο στο mini USB. Ξέρει κανείς τι παίζει? Από ότι κατάλαβα το έχουν πάθει και άλλοι αυτό... Μπορώ να το επαναφέρω σε marshmallow? Αν κάνω system restore θα γίνει 6 η θα μείνει 7?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έκανα αναβάθμιση σε nougat και τώρα δε μου αλλάζει γλώσσα από το πληκτρολόγιο που είναι συνδεδεμένο στο mini USB. Ξέρει κανείς τι παίζει? Από ότι κατάλαβα το έχουν πάθει και άλλοι αυτό... Μπορώ να το επαναφέρω σε marshmallow? Αν κάνω system restore θα γίνει 6 η θα μείνει 7?

Σε εμενα παντως μου ζητησε να ξανακατεβασω τα ελληνικα για το πληκτρολογιο διοτι μετα την αναβαθμιση δεν υπηρχαν πλεον και ετσι και εκανα.(δεν ξερω αν εννοεις αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό αλλά ευχαριστώ... Ενώ είχα κατεβάσει τα Ελληνικά και τα είχα σαν επιλογή, πατούσα alt+space για να αλλάξει γλώσσα και δεν άλλαζε.

Πάντως βρήκα τρόπο και περίπου το εφτιαξα. Εβγαλα απο προεπιλογή το gboard και έβαλα της Samsung και στις ρυθμίσεις του physical keyboard έκανα και τις 2 γλώσσες Ελληνικά αντί για Ελληνικά και Αγγλικά και δούλεψε. Βέβαια όταν γράφω με Αγγλικά φαίνεται ότι έχει Ελληνικά και όταν γράφω Αγγλικά Ελληνικά αλλά αυτό δε με ενδιαφέρει... Αν όμως αλλάξω το πληκτρολόγιο της Samsung με το gboard πάλι σταματάει να δουλεύει οπότε έχω αφήσει το δικό του σαν προεπιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Έχω το Samsung galaxu Tab A 10,1.Το έχω 2,5 μήνες.Κάνει 4ωρες για να φορτισει.2 φορές φορτισε σε 4,5 ώρες.Ειναι φυσιολογικό?Εσάς σε πόση ώρα φορτίζει?Να το φορτίζώ ανοιχτό η κλειστό?Να το κλείνω το βράδυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Έχω το Samsung galaxu Tab A 10,1.Το έχω 2,5 μήνες.Κάνει 4ωρες για να φορτισει.2 φορές φορτισε σε 4,5 ώρες.Ειναι φυσιολογικό?Εσάς σε πόση ώρα φορτίζει?Να το φορτίζώ ανοιχτό η κλειστό?Να το κλείνω το βράδυ?

Ναι ειναι φυσιολογικο,εχει μεγαλη μπαταρια σε συνδιασμο με αργη φορτιση,,,ανοιγετο και κλεινετο οποτε σου κανει κεφι

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Lenovo Tab 3 10 Plus 10.1

https://www.skroutz.gr/s/11903055/Lenovo-Tab-3-10-Plus-10-1-16GB.html?from=favorites_popup

 

Τι ισχύει τελικά με τη μνήμη του? Πόσα gb από τα 16 είναι διαθέσιμα? Γιατί αν ισχύουν τα 2gb που διάβασα....

Πιο από τα δυο θα προτείνατε για 10' μέχρι 200Ε?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Lenovo Tab 3 10 Plus 10.1

https://www.skroutz.gr/s/11903055/Lenovo-Tab-3-10-Plus-10-1-16GB.html?from=favorites_popup

 

Τι ισχύει τελικά με τη μνήμη του? Πόσα gb από τα 16 είναι διαθέσιμα? Γιατί αν ισχύουν τα 2gb που διάβασα....

Πιο από τα δυο θα προτείνατε για 10' μέχρι 200Ε?

για το samsung tab A 10.1 απο Ram σου αφηνει γυρω στα 2GB απο τα 16GB και απο τον εσωτερικο χωρο 16GB αλα σου αφηνει 10.5GB παντως εχει τα χαρατηρηστικα του Α3 2017 που εχω http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8090&idPhone2=8336 και μια συγκριτη τιπικα παντως να ξερεις ειναι mid rage δυνατοτητες και τα 2 οπως ειναι και το 7.0 Α που εχω εγω αν θες κατι καλο και δυνατο πας σε s2 η s3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.Έχω το Samsung galaxu Tab A 10,1.Το έχω 2,5 μήνες.Κάνει 4ωρες για να φορτισει.2 φορές φορτισε σε 4,5 ώρες.Ειναι φυσιολογικό?Εσάς σε πόση ώρα φορτίζει?Να το φορτίζώ ανοιχτό η κλειστό?Να το κλείνω το βράδυ?

 

εχεις 7300 μπαταρια ναι φορτηζει αργα αφου ειναι mid rage αν θες πας σε s2 η s3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια,γνωριζετε αν το ταμπλετ υποστηριζει usb on the go;[/QUO

 

το 7αρι σιγουρα.το ιδιο θα ισχυει και για το μεγαλο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και 3 μέρες..

Προς το παρόν μπορώ να πω είναι υπερευχαριστημενος..

Αξίζει τα 176 € μέχρι και τελευταίου σεντς.

Οθοναρα και δεν το πιστεύω ότι το λιώνω 3 μέρα στην δουλειά όλη νύχτα με την πρώτη φορτιση:blink::blink:

Και η nougat 7.0 δείχνει άψογη προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,γνωριζετε αν το ταμπλετ υποστηριζει usb on the go;

Ναι υποστηρίζει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...