Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε λογισμικο T280XXU0AQA4 T280OXX0APK1 https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T280/EUR/

2017-02-08 Greece 5.1.1

τους βλεπω να μας εχουν γραμενους στα παλια τους λαστοιχα 0 υποστιριξη και ουτε καν το 6.0 Μ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει και να περνάει στην εντελεια matte μεμβράνη οθόνης για το 10,1 585 tab?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ενδιαφερομαι για το 10.1 και θα ηθελα να ρωτησω κατι τους κατοχους!

 

Αυτο που με νοιαζει περισσοτερο ειναι αν ειναι ικανοποιημενοι με την αποδοση του tablet σε σειρες/ταινιες/βιντεο γιατι κυριως γι αυτο θα το παρω.

 

Επισης που μπορω να βρω καποια θηκη-stand που να ταιριαζει. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Ενδιαφερομαι για το 10.1 και θα ηθελα να ρωτησω κατι τους κατοχους!

 

Αυτο που με νοιαζει περισσοτερο ειναι αν ειναι ικανοποιημενοι με την αποδοση του tablet σε σειρες/ταινιες/βιντεο γιατι κυριως γι αυτο θα το παρω.

 

Επισης που μπορω να βρω καποια θηκη-stand που να ταιριαζει. Ευχαριστω!

 

Μόνο σε πολύ απαιτητικά 3D παιχνίδια θα έχεις θέμα. Αλλιώς η οθόνη και η δυνατότητα να παίζει μέχρι 1080p ταινίες είναι απόλυτα ικανοποιητική.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω ακόμα και το smt280 δεν έχει πάρει την 6 θα πάρει το τ580 την 7 μαλον όχι
Link to comment
Share on other sites

Εχετε υποψιν σας καμια καλη θηκη σε στυλ Book cover που να μη κοστιζει μια περιουσια;

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω ακόμα και το smt280 δεν έχει πάρει την 6 θα πάρει το τ580 την 7 μαλον όχι

 

Μα με την 6 βγήκε. Πιστεύω θα την πάρει την 7αρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μα με την 6 βγήκε. Πιστεύω θα την πάρει την 7αρα

για το μονο που εχω ακουσει ειναι ισως το 9.6 θα την παρει το ξερω οτι βγηκε με την 6 το 10.1 το δικο μου που ειναι το 7.0 ακομα ατρεχει 5.1.1 αφου εχει Spreadtrum SC9830 αντι τον Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410

μακαρι να μας την δωσουν εμας με τα 7 την 6 αλα δεν το βλεπω οπως δεν βλεπω και εσας να περνεται 7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό το ταμπλετ. Κυρίως για βιντεοκλήσεις το θέλω. Η κάμερα η μπροστινή τι λέει; Είναι καλή σε ποιότητα;
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη εχει το Samsung Galaxy Tab A (2016) 10.1".

εχω δει λοιπον οτι παρολο που εχει εσωτερικη μνημη 16gb, αυτη εχει γεμισει για πλακα παρολο που εχω μεταφερει πολλες εφορμογες στην SD. και απο οτι ειδα τουλαχιστον τα μισα και παραπανω ειναι μονο για το συστημα και οχι για τις εφαρμογες.

Ετσι λοιπον ειναι προβλημα πια ο περιορισμενος χωρος της εσωτερικης μνημης μιας και τωρα που χρειαζτεικε να μπει ενας torrent client εχει λιγοτερο απο 1 gb να κατεβασει αρχεια!

εννοειτε οτι φωτογραφιες κλπ ειναι ηδη απο καιρο στην SD.

μου μοιαζει οτι καταναλωνει πολλα gb για το συστημα απο λαθος και οχι φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αντιμετωπιστει αυτο !!

γιατι, οκ, με τις εφαρμογες που μπορουν να μεταφερθουν στην SD και με ολα τα αρχεια κλπ στην SD σωνεται καπως η δουλεια. αλλα για αλλες εφαρμογες που δεν μεταφερονται και τελικα βαρενει το συστημα, τι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αντιμετωπιστει αυτο !!

γιατι, οκ, με τις εφαρμογες που μπορουν να μεταφερθουν στην SD και με ολα τα αρχεια κλπ στην SD σωνεται καπως η δουλεια. αλλα για αλλες εφαρμογες που δεν μεταφερονται και τελικα βαρενει το συστημα, τι γινεται!

 

Είναι πολύ απλό αν δεν τις χρησιμοποιείς η τις διαγραφεις η αν δεν γίνεται αυτό τότε της απενεργοποησεις και το ελαφρείς το μηχάνημα είναι mid range και μην περιμένετε υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα σεταρω το ταμπλετακι.τι να πω για τα λεφτα του ειναι αριστο.πολυ καλη οθονη με καλες γωνιες,καλη αναλυση,ελαφρυ,πιανεται με το ενα χερι.πολυ καλο και το multitasking οπου βαζεις 2 εφαρμογες διπλα διπλα.για την μπαταρια ιδωμεν
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 7.0 sm t280 του έχω περάσει και έναν Nova και του έχω απενεργοποηση κάτι εφαρμογές που για μένα ήταν περιττές και πετάει με 1.7GB ελεύθερο χώρο
Link to comment
Share on other sites

Καλομαθα με το φορμα οθονης του tab s2 και στο tab a 7,βλεπω οτι κοβει πολλες πληροφοριες πανω κατω.μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση η αντοχη του στο standby.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι με άφησε και θα τρέχω στο σέρβις. Το βρήκα σβηστό (ενώ έπρεπε να έχει αρκετή μπαταρία ακόμα) και μετά από αρκετές ώρες στο φορτιστή εξακολουθεί να αρνείται να ανοίξει ή να μπεί σε recovery mode. Dead/Νεκρό εντελώς. Το ταμπλετάκι (10.1) είναι αγορά Αυγούστου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 7αρακι μου εχει τρομερη συμπεριφορα μπαταριας sot και στο standby.ειμαι εκπληκτος.

 

 

Edit πρωτη χρηση με γεματη μπαταρια

 

5,5 ωρες sot

4μερες standby

Και το καλυτερο 39%υπολοιπο μπαταριας

εχω μεινει με το στο ανοιχτο,ειναι η καλυτερη αγορα πο εχω κανει.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι με άφησε και θα τρέχω στο σέρβις. Το βρήκα σβηστό (ενώ έπρεπε να έχει αρκετή μπαταρία ακόμα) και μετά από αρκετές ώρες στο φορτιστή εξακολουθεί να αρνείται να ανοίξει ή να μπεί σε recovery mode. Dead/Νεκρό εντελώς. Το ταμπλετάκι (10.1) είναι αγορά Αυγούστου.

 

Μερικές ώρες μετά, και πατώντας το power για ~30 sec ξεκίνησε (μπαταρία στο 100%). Σαν να μην συνέβη τίποτα.

Κάποιο θέμα έχει, αλλά άντε βρες άκρη....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω τη συμβουλή σας.

Επειδή θα το χρησιμοποιήσω αποκλειστικά για GPS στο αυτοκίνητο υπάρχει καποιος τρόπος να βεβαιωθω οτι αυτο που θα πάρω θα έχει τον Snapdragon και οχι τον Spreadtrum;

Αγοράζοντας ας πούμε το LTE μοντέλο είναι σίγουρο οτι θα έχει το Snapdragon;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω τη συμβουλή σας.

Επειδή θα το χρησιμοποιήσω αποκλειστικά για GPS στο αυτοκίνητο υπάρχει καποιος τρόπος να βεβαιωθω οτι αυτο που θα πάρω θα έχει τον Snapdragon και οχι τον ;

Αγοράζοντας ας πούμε το LTE μοντέλο είναι σίγουρο οτι θα έχει το Snapdragon;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αναφέρεσαι για το 7.0 ιτων ταb από ότι λένε τα παιδιά σε skroutz η lte 4g είχαν και αυτοί τον

άθλιο για μένα Spreadtrum SC8830 οπότε πρέπει να ρωτήσεις στο μαγαζί η την Samsung hellas

Για εξυπηρέτηση πελατών από Ελλάδα.

Από σταθερό: 80111-SAMSUNG (80111 7267864),

αστική χρέωση

Από κινητό: 210 6897691

Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 19:00 & Σάββατο 09:00-15:00

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες το ταμπλετάκι-10.1- παρέδωσε πνεύμα(ο φωτισμός της οθόνης νέκρωσε).

Σύντομα θα περάσω από το service της samy για επισκευή.

Έχει κάποιος εμπειρία με το service της? Δεν πιστεύω να βγάζουν και τούτοι tablet/κινητά εκτός εγγύησης λόγω δήθεν υγρασίας?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες το ταμπλετάκι-10.1- παρέδωσε πνεύμα(ο φωτισμός της οθόνης νέκρωσε).

Σύντομα θα περάσω από το service της samy για επισκευή.

Έχει κάποιος εμπειρία με το service της? Δεν πιστεύω να βγάζουν και τούτοι tablet/κινητά εκτός εγγύησης λόγω δήθεν υγρασίας?

 

Εδώ θα βρεις όπου σε βολευει http://www.samsung.com/gr/support/servicelocation/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...