Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Εχω παρατηρήσει τελευταία ότι ενώ χρησιμοποιούνται Π.χ 60% έχει μπαταρια κάτω από 10%.Τρωει μπαταρία 20με25%.Γιατι γίνεται αυτο?Τώρα χρησιμοποιώ την συσκευή 6ωρες και 37λεπτα και γράφει ότι έχει καταναλώσει 51%οθονη μαζί με την αναμονή και την αδράνεια και το fb και έχει 23%Και μάξιμουμ μου βγάζει 8μιση ώρες.Ειναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς εμπειρία με το σέρβις της σαμσουνγκ, Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα. Να δω τι θα τους πω και να με πιστέψουν.. ότι μία μέρα ανακάλυψα καμένο πιξελ που τελικά αποδείχθηκε αυγά??! Το έντομο κινείται κιόλας. 49a2149379c4df8f7fe48095371d5047.jpgf549b8073a48d53a3af19f28f8c925da.jpgef14f3734919f4bb72ab24107deafc56.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με το σέρβις της σαμσουνγκ, Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα. Να δω τι θα τους πω και να με πιστέψουν.. ότι μία μέρα ανακάλυψα καμένο πιξελ που τελικά αποδείχθηκε αυγά??! Το έντομο κινείται κιόλας.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ρε φίλε!! Δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

σε θέμα ενημερώσεων την θεωρώ απαράδεκτη την Samsung δεν φτάνει που με το sm-t280 που μας έχει ξεχάσει σε ενημερώσεις ασφαλείας για 2 χρόνια δεν φτάνει που μας αφήνει στο 5.1.1 android δεν φτάνει που μας βάζει επεξεργαστή του 2015 μόνο στην Αμερική έχει βάλει σοβαρό επεξεργαστή όλοι η αλοι την πατησαμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε εάν μπορούμε να κάνουμε root το sm-t580 χωρίς να χαθεί η εγγύηση; Και εάν ναι με ποιά μέθοδο. Το root θέλω να το κάνω μόνο και μόνο για να μπορώ να αποθηκεύω τα obb files κάποιον παιχνιδιών σε εξωτερική sd card.

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τρόπος για root χωρίς να τρυπήσει ο knox.

Περίμενε μέχρι τη λήξη της εγγύησης και κάν' το μετά.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τρόπος για root χωρίς να τρυπήσει ο knox.

Περίμενε μέχρι τη λήξη της εγγύησης και κάν' το μετά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αυτό φοβόμουν και εγώ, το tablet είναι μερικών ημερών, οπότε μέχρι να λήξουν τα 2 χρόνια εγγύησης έχω μέλλον. Αλλά τι να κάνω, δεν θέλω να βγω εκτός εγγύησης αλλά από την άλλη ο χώρος που έχω ελεύθερο είναι 2.5gb με το ζόρι και δεν έχω περάσει και τίποτα τραγικό. Μόνο το final fantasy IX που θα ήθελα χρειάζεται γύρω στα 4gb....Πολύ βλακεία αυτό με την κάρτα μνήμης, σου δένει τα χέρια.

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό με τον μικρό εσωτερικό χώρο αποθήκευσης είναι πολύ ενοχλητικό ακόμη και για εμένα που έχω μόνο τις εγκατεστημένες εφαρμογές αλλά ο χώρος είναι πάλι λίγος (8,3gb).

Η μπαταρία του πάντως σκοτώνει και δεν το μετανιώνω ούτε στιγμή που δεν πήρα κάτι ακριβότερο άπως το S2 π.χ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η έκδοση με το s-pen υπάρχει πουθενά;
Την έψαχνα και εγώ και δεν τη βρήκα πουθενά στην Ευρώπη. Μόνο Αμερική το βρήκα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καποια custom rom στο Τ580 να δει πως συμπεριφερεται στα παιχνιδια;

Ας πουμε στο tab pro 8.4 της γυναικας μου που σερνοταν στο clash royale,της φλασαρα lineage os και τωρα το παιζει μια χαρα.

Μηπως ο snapdragon 800 αν και παλιος,ειναι πιο δυνατος απο τον exynos που φοραει το tab A;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφόσον έχει marshmallow δεν μπορείτε να κάνετε την microsd as internal; επίσης εάν γίνεται αυτό νομίζω μπορείς να περάσεις αρχεία και πάνω από 4gb, χωρίς να είμαι σίγουρος. Γνωρίζει κάποιος εάν γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω σε λίγο καιρό σκέφτομαι να το πάρω πιστεύω ότι με μια microsd λύνεται το θέμα του αποθηκευτικού χώρου όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αφού θα γίνει ενιαίος αποθηκευτικός χώρος.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω σε λίγο καιρό σκέφτομαι να το πάρω πιστεύω ότι με μια microsd λύνεται το θέμα του αποθηκευτικού χώρου όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αφού θα γίνει ενιαίος αποθηκευτικός χώρος.
Αν σε ενδιαφέρει σκέφτομαι να δώσω το δικό μου, είναι καινούργιο, 2 μήνες το εχω, έχει εγγύηση 2 χρόνια κανονικά. Το tablet είναι φοβερό με απίστευτη αυτονομία που δεν την βρίσκεις ούτε σε συσκευές πολύ ακριβότερες. Μάλλον θα έρθει φίλος μου από Αμερική και θα μου φέρει το ίδιο αλλά στην έκδοση με το s-pen για αυτό σκέφτομαι να το δώσω. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με το spen είναι πραγματικά άλλη εμπειρία. Τουλάχιστον για όποιον το χρειάζεται. Εγώ εδώ και 2 μήνες το έχω πολύ βολευτεί.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφόσον έχει marshmallow δεν μπορείτε να κάνετε την microsd as internal; επίσης εάν γίνεται αυτό νομίζω μπορείς να περάσεις αρχεία και πάνω από 4gb, χωρίς να είμαι σίγουρος. Γνωρίζει κάποιος εάν γίνεται αυτό;

 

Και βέβαια γίνεται απαιτεί πρώτα root εννοείται (πρώτα τη twrp > flash busybox > flash supersu > flash adoptable storage enabler)

Ή μετά το root + busybox , κατεβάζοντας το Root Essentials από playstore(έχει την επιλογή αυτή)

Το zip του adoptable storage enabler : https://androidfilehost.com/?fid=24591000424965640 (μιλάμε γιά τη marshmallow).. Απαιτείται μια πάρα πολύ καλή sd !

Υπάρχει Nougat 7 πλέον και για τα δύο μοντέλα

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια γίνεται απαιτεί πρώτα root εννοείται (πρώτα τη twrp > flash busybox > flash supersu > flash adoptable storage enabler)

Ή μετά το root + busybox , κατεβάζοντας το Root Essentials από playstore(έχει την επιλογή αυτή)

Το zip του adoptable storage enabler : https://androidfilehost.com/?fid=24591000424965640 (μιλάμε γιά τη marshmallow).. Απαιτείται μια πάρα πολύ καλή sd !

Υπάρχει Nougat 7 πλέον και για τα δύο μοντέλα

Ε καλά δεν είναι και ότι καλύτερο αφού απαιτείται root και άρα χάνεις την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτό μου αρέσει με τη Samsung εμείς με το τ 280 την αναβάθμιση απο λολιποπ σε ωραίο Μπορεί ναι μπορεί όχι αυτό σου προσφέρει μία αγωνία αλλά https://www.sammobile.com/samsung-galaxy-android-8-o-update
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπηκα και γω στην παρεα σας με το 32άρι.

Αψογο!!

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το 10.1 pro και θέλω να αγοράσω και αυτό για την γυναίκα μου αλλά και για να έχω και εγώ ένα δεύτερο tablet για backup γιατί το 10.1 pro είναι αρκετά παλιό και το έχω ξεζουμίσει.λεω να πάρω το 10.1 32gb. Εσείς που το έχετε τι λετε;αξίζει σαν αγορα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδια γνωρίζει κανείς την διαφορά 16gb και στο 32αρι? Παίζει να υπάρχει θέμα αντιπροσωπείας στη εγγύηση σε κάποιο η κάτι που πρέπει να ξέρω? Βλέπω ότι έχουν ίδια τιμή κ μου κάνει εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

Το 32 εχω κ η εγγύηση ειναι απο samsung. Εαν ψωνισεις απο σκρουτζομαγαζο, να εχει κ το EU διπλα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το 32 εχω κ η εγγύηση ειναι απο samsung. Εαν ψωνισεις απο σκρουτζομαγαζο, να εχει κ το EU διπλα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα προχωρήσω στην αγορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...αγορασα το τ585 μς δυνατοτητα κλησεων...ταυροχρονα εχω το note 8..ασχετος καρτς σιμ μπορω να εχω συνδεση με το νοτε και να κανω κλησεις απο το ταμπλετ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...