Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα το βαλεις απο twrp θα κατεβασεις την fastboot global stable και θα την βαλεις με miflash και μετα απο τον updater θα βαλεις την dev σαν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε ειμαι σίγουρος οτι πατάς power και volume down. Για να μπει recovery πατα power και volume up ( ελπίζω να είναι αυτό για το έκανα κ εγώ ).

 

 

Οπ λάθος στο από πάνω απάντησα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και 9 θα πάρει και 10 θα πάρει :)

η dev βγαίνει κάθε εβδομάδα , με προσθήκες και διορθώσεις (και προφανώς και εμφάνιση bugs)

μειονέκτημα δε θα το έλεγα, πάντα με dev ήμουν , δεν είχα ποτέ θέμα , τώρα αν κάποια dev έχει σοβαρό πρόβλημα ε φλασάρεις την προηγούμενη μέχρι να φτιαχτεί

 

μα έχει πάρει ήδη 8 , απλά σε dev , σε λίγες μέρες (άντε πες κανα 2 εβδομάδες) ε αυτό θα μετατραπεί σε stable

 

σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

το κινητο θα αγοραστει για δωρο, οποτε το πολυ να ασχοληθω μια φορά.

 

οταν πάρει την stable με 8, θα εχει αυτόματα και ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

το κινητο θα αγοραστει για δωρο, οποτε το πολυ να ασχοληθω μια φορά.

 

οταν πάρει την stable με 8, θα εχει αυτόματα και ελληνικά;

 

μιας και μιλάμε για το 3s να αγοράσεις την international έκδοση που έχει global

απλά αν δεν κάνω λάθος θα έρθει με εγκατεστημένη την 7.5.κατι που δεν έχει ελληνικά (αν και global)

και όταν βγει stable για την 8 θα έχεις και τα ελληνικά ,όχι 100% , αλλά σε μεγάλο ποσοστό (υποθέτω αυξάνεται αυτό)

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για το 3s να αγοράσεις την international έκδοση που έχει global

απλά αν δεν κάνω λάθος θα έρθει με εγκατεστημένη την 7.5.κατι που δεν έχει ελληνικά (αν και global)

και όταν βγει stable για την 8 θα έχεις και τα ελληνικά ,όχι 100% , αλλά σε μεγάλο ποσοστό (υποθέτω αυξάνεται αυτό)

 

ναι για την International σκέφτομαι από το geekbuying.

 

δεν με πειράζει σε πρώτη φάση να έχει μόνο αγγλικό μενού.

 

Όταν πάει σε 8 με OTA, το ότι θα υπάρχουν και ελληνικά χωρίς να μπλέξει το άτομο που προορίζεται με bootloader κτλ είναι καλό.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορα του εν λογω τηλεφώνου.Σκεφτομαι την εκδοση με τα 3gigabytes.

ΚΑποια πράγματα για το τηλέφωνο.

1.Απο ποιο εγκυρο διαδικτιακο συμφέρει να το αγοράσεις.

2.Θα ηθελα να ξέρω καποιες πληροφοριες για την ποιοτητα κατασκευής

3.Οθόνη ποιοτητα και απόδοση της οθονης.Ειναι αλήθεια οτι ειναι ευαισθητη και σπαει-χαλάει με το παραμικρο;

4.Υλικο συσκευής

5.Μπαταρια αποδοση και φορτιση -αυτονομια.Ειμαι χρήστης που τον λες απλο χρηστη εως και απαιτητικο καποιες φορες.το τηλέφωνο αυτο υπο νορμαλ συνθήκες κραταει 1-1,5 μέρα αυτονομια;

6.Περιφεριακα.Υπάρχουν ευκολα περιφεριακα προσβασιμα στην αγορα,ή θα πρεπει να παραγγέλνω και να περιμενω να ερχονται απο Κίνα;;Με ενδιαφερει περισσοτερο τα γυαλια οθόνης ,και σκληρές- waterproof-shockproof θηκες!

 

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω τις απαντησεις σας!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες και τα tempered (γενικά τα αξεσουάρ) για το 3ς,3χ, 3 προ είναι ίδια; Ευχαριστώ

 

Ίδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες και τα tempered (γενικά τα αξεσουάρ) για το 3ς,3χ, 3 προ είναι ίδια; Ευχαριστώ

 

δε ξέρω για τα tempered (υποθέτω ίδια είναι)

στις θήκες τα 3s (και x;) έχουν πίσω κουμπί για δαχτυλικό , το 3 δεν έχει (οπότε μη πάρεις θήκη του 3 για τα 3s/x)

Link to comment
Share on other sites

Ίδια είναι.

 

δε ξέρω για τα tempered (υποθέτω ίδια είναι)

στις θήκες τα 3s (και x;) έχουν πίσω κουμπί για δαχτυλικό , το 3 δεν έχει (οπότε μη πάρεις θήκη του 3 για τα 3s/x)

 

Μα για αυτό ακριβώς το λόγο ανέφερα 3pro που έχει δακτυλικό αποτύπωμα! Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το εχει παρει κανενας απο το eshop να μας πει με ποια ρομ ερχεται;

 

Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τους παίρνεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις?

 

Τους εστειλα πριν 2 μερες αλλα απαντηση καμια..Θα παρω ενα τηλεφωνο αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Η official dev global είναι κομπλέ ή θα υπάρχει θεμα, επειδή πρόκειται για συγγενικό πρόσωπο;

 

δεν εχει κανενα προβλημα ειναι κομπλε και θα εχεις και ota update καθε παρασκευη+ελληνικα

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

για την μετάβαση από official stable σε official dev χρειάζεται κάτι το ιδιαίτερο όπως boot loader κλπ?

 

οχι τιποτα ιδιαιτερο κατεβαζεις την official global dev και την περνας απο τον updater.ενοειται οτι εχεις official global stable etsi/?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχουν τα κινητά μολις έρθουν.

Δηλαδή μέσα απο το menu του κινητού γίνετε η δουλειά?

Και μια ερώτηση που δεν με νοιάζει απλά ρωτάω, Ελληνικά η dev έχει?

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχουν τα κινητά μολις έρθουν.

Δηλαδή μέσα απο το menu του κινητού γίνετε η δουλειά?

Και μια ερώτηση που δεν με νοιάζει απλά ρωτάω, Ελληνικά η dev έχει?

 

για να περασεις την global developer με updater βασικη προυποθεση ειναι να στο στειλουν με official global stable αν στο στειλουν με multilanguage-ή china stable-china developer ακολουθεις αλλη διαδικασια-απο που το αγορασες?ρωτησες με ποια ρομ στο στελνουν?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και από μένα.

Θέλω να αγοράσω χ2 XIAOMI Redmi 3S Pro 3GB +32GB

Πιστεύω έχω κατανοήσει το θέμα με το 800 band αλλά θέλω να το ξεκαθαρίσω.

Επειδή σε χρυσαφί χρώμα δεν υπάρχει με international στο vickmall, αν πάρω με Official Dev Global ROM(OTA update&Greek Language, με cosmote kai vodafone θα έχω κανονικά 4g?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,μια απορια,εχω το redmi3s international version και εχω περασει την stable rom miui gr!!!υπαρχει περιπτωση η εγκατασταση της ελληνικης ρομ να επηρεαζει την band 20 για wund που εχει το κινητο η απλα εινσι θεμα hardware h band 20 ανεηαρτητως ρομ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,μια απορια,εχω το redmi3s international version και εχω περασει την stable rom miui gr!!!υπαρχει περιπτωση η εγκατασταση της ελληνικης ρομ να επηρεαζει την band 20 για wund που εχει το κινητο η απλα εινσι θεμα hardware h band 20 ανεηαρτητως ρομ???

 

Μαλλον ειναι hardware αλλα αφου την εχεις ειδη περασει δοκιμασε σε καποιο σημειο που ξερεις πως εχει 800@ρα αβ εχει 4g

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και από μένα.

Θέλω να αγοράσω χ2 XIAOMI Redmi 3S Pro 3GB +32GB

Πιστεύω έχω κατανοήσει το θέμα με το 800 band αλλά θέλω να το ξεκαθαρίσω.

Επειδή σε χρυσαφί χρώμα δεν υπάρχει με international στο vickmall, αν πάρω με Official Dev Global ROM(OTA update&Greek Language, με cosmote kai vodafone θα έχω κανονικά 4g?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν πάρεις χρυσό δεν θα είναι International άρα δε θα έχεις 4g σε ορισμένες περιοχές. Την 800άρα την έχει μόνο η international εκδοση.

Αν θες όπως και δήποτε το χρυσό μπορείς να το πάρεις απ το geekbuying

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις χρυσό δεν θα είναι International άρα δε θα έχεις 4g σε ορισμένες περιοχές. Την 800άρα την έχει μόνο η international εκδοση.

Αν θες όπως και δήποτε το χρυσό μπορείς να το πάρεις απ το geekbuying

 

Α αυτό ισχύει δηλαδή και με εταιρείες εκτός wind? Γιατί νόμιζα πως μόνο η wind είχε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote δε θα χεις πουθενά θέμα (προ το παρόν). Mε vodafone θα χεις λογικά θέμα με το 4g στην επαρχία, όχι στα μεγάλα αστικά κέντρα. Με τη wind θα χεις μεγαλύτερα προβλήματα. Γενικά όμως η 800άρα είναι μια μπάντα που όσο περνά ο καιρός χρησιμοποιείται όλο και περισσότερο. Οπότε για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο, κι εφόσον σημαντική διαφορά τιμής στο international και στο απλό δεν υπάρχει, θα σου πρότεινα για σιγουριά να πας στην international
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote δε θα χεις πουθενά θέμα (προ το παρόν). Mε vodafone θα χεις λογικά θέμα με το 4g στην επαρχία, όχι στα μεγάλα αστικά κέντρα. Με τη wind θα χεις μεγαλύτερα προβλήματα. Γενικά όμως η 800άρα είναι μια μπάντα που όσο περνά ο καιρός χρησιμοποιείται όλο και περισσότερο. Οπότε για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο, κι εφόσον σημαντική διαφορά τιμής στο international και στο απλό δεν υπάρχει, θα σου πρότεινα για σιγουριά να πας στην international

 

Ok Σε ευχαριστώ πολύ :)

Θα καταλήξω στο geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...