Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή έκδοση με τα 2 GB δεν έχει fingerprint sensor. Και το κινητό υποστηρίζει μόνο 900MHz/2100MHz σε 3G.Και εγώ ήθελα να το πάρω αλλά τελικά πήρα το Redmi 3 Pro. Δεν έχει και μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής.

 

Είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει Fingerprint sensor to Redmi 3S 2/16 GB?

 

Στο Geekbuying γράφει "Redmi 3S and 3S Pro both packs a fingerprint sensor which was missing on the original Redmi 3."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και φυσικά είμαι σίγουρος, δείτε εδώ όπως και στο gsmarena.Στο δεύτερο url δείτε και τις συχνότητες του 3G.Δεν λειτουργούν όλες οι συχνότητες της Ελλάδας, το ξαναλέω!
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα που έχουν στο 3s είναι λάθος

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Σίγουρα δεν διάβασες στα site τα χαρακτηριστικά! Ορίστε μασημένη τροφή https://www.youtube.com/watch?v=dT7jxyeIoDM

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά είμαι σίγουρος, δείτε εδώ όπως και στο gsmarena.Στο δεύτερο url δείτε και τις συχνότητες του 3G.Δεν λειτουργούν όλες οι συχνότητες της Ελλάδας, το ξαναλέω!

 

Δακτυλικό όντως δεν έχει το 2/16,

Αλλα οι συχνότητες ειναι κομπλέ για Ελλαδα.

Το δουλεύω δικαρτο με wind/Cosmote με official global stable rom και ειναι μονίμως καρφωμένο σε 4G. Ποτε δεν ειχα θέμα συνδεσιμότητας σε κανενα δίκτυο. Οι μπάντες που βρίσκεις οτι ειναι μόνο 900/1800 σε 3G αναφέρονται στην official China stable rom. Στην official global stable ειναι πολυ περισσότερες. Δες το λινκ παρακάτω

 

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/371273

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Δακτυλικό όντως δεν έχει το 2/16,

Αλλα οι συχνότητες ειναι κομπλέ για Ελλαδα.

Το δουλεύω δικαρτο με wind/Cosmote με official global stable rom και ειναι μονίμως καρφωμένο σε 4G. Ποτε δεν ειχα θέμα συνδεσιμότητας σε κανενα δίκτυο. Οι μπάντες που βρίσκεις οτι ειναι μόνο 900/1800 σε 3G αναφέρονται στην official China stable rom. Στην official global stable ειναι πολυ περισσότερες. Δες το λινκ παρακάτω

 

http://m.geekbuying.com/ItemDescription/371273

ΟΚ.αλλά αν θέλω να ενημερωθώ εγώ μπαίνω στο official site της εταιρίας και όχι του μαγαζιού. Γραφει οτι η εκδοση με τα 2GB/16GB έχει fingerprint. Το πιστεύεις; Αρα οτι θες μονο εδώ !

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.αλλά αν θέλω να ενημερωθώ εγώ μπαίνω στο official site της εταιρίας και όχι του μαγαζιού. Γραφει οτι η εκδοση με τα 2GB/16GB έχει fingerprint. Το πιστεύεις; Αρα οτι θες μονο εδώ !

 

Επειδή τη δουλεύω τη συσκευη, σου λέω οτι αυτές οι συχνότητες αναφέρονται στην κινεζική ρομ και οχι στη global. Για να καταλάβεις οτι εχω και 800αρα LTE που δεν αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα, καθώς μένω επαρχία και εχω 4G Wind σε ολόκληρους νομους. Τώρα που γράφω είμαι Ηγουμενίτσα και εχω γυρίσει ολο τον νομο Θεςπρωτιας και Πρεβεζας και δεν φεύγει απο 4G της Wind, η οποία λειτουργεί κυρίως με κεραίες 800 MHz.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.αλλά αν θέλω να ενημερωθώ εγώ μπαίνω στο official site της εταιρίας και όχι του μαγαζιού. Γραφει οτι η εκδοση με τα 2GB/16GB έχει fingerprint. Το πιστεύεις; Αρα οτι θες μονο εδώ !

 

Εχει!!!:)

Κοιτάξτε στο 4.10

Edited by harispao
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τη δουλεύω τη συσκευη, σου λέω οτι αυτές οι συχνότητες αναφέρονται στην κινεζική ρομ και οχι στη global. Για να καταλάβεις οτι εχω και 800αρα LTE που δεν αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα, καθώς μένω επαρχία και εχω 4G Wind σε ολόκληρους νομους. Τώρα που γράφω είμαι Ηγουμενίτσα και εχω γυρίσει ολο τον νομο Θεςπρωτιας και Πρεβεζας και δεν φεύγει απο 4G της Wind, η οποία λειτουργεί κυρίως με κεραίες 800 MHz.

 

Αρά είτε πάρεις την κανονική αρχική έκδοση του redmi 3s είτε πάρεις αυτήν του Geekbuying την οποία διαφημίζει ως International version, άπαξ και βάλεις την Global Version θα είναι ακριβώς το ίδιο και για τις 2 συσκευές ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .Πηρα για τη γυναικα μου το redmi 3s .Φοραει την 7.3.11.0(MALCNDE).Μαλλον ειναι η multi e?η διαδικασια ειναι η ιδια με το note3 pro για να περασω την ελληνικη stable?Δηλαδη dev, ξεκλειδωμα, twrp ,και ελληνικη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .Πηρα για τη γυναικα μου το redmi 3s .Φοραει την 7.3.11.0(MALCNDE).Μαλλον ειναι η multi e?η διαδικασια ειναι η ιδια με το note3 pro για να περασω την ελληνικη stable?Δηλαδη dev, ξεκλειδωμα, twrp ,και ελληνικη?

 

Ναι η ίδια ακριβώς είναι,,,

Link to comment
Share on other sites

Αρά είτε πάρεις την κανονική αρχική έκδοση του redmi 3s είτε πάρεις αυτήν του Geekbuying την οποία διαφημίζει ως International version, άπαξ και βάλεις την Global Version θα είναι ακριβώς το ίδιο και για τις 2 συσκευές ?

 

Θεωρώ πως ναι αφού παίζει κανονικά η wind 4G στην επαρχία. Απλώς το geekbuying βρήκε τροπο να "boostάρει" τις πωλήσεις του ονομάζοντας την ίδια συσκευη με global rom ως "international version", κατι που δεν υφίσταται σε κανενα Xiaomi site με τέτοια ονομασία είτε ως international Rom είτε ως hardware variant.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ναι αφού παίζει κανονικά η wind 4G στην επαρχία. Απλώς το geekbuying βρήκε τροπο να "boostάρει" τις πωλήσεις του ονομάζοντας την ίδια συσκευη με global rom ως "international version", κατι που δεν υφίσταται σε κανενα Xiaomi site με τέτοια ονομασία είτε ως international Rom είτε ως hardware variant.

 

Πως γινεται αυτο φιλε μου οταν τοσοι πολυ εχουν γραψει οτι δεν πιανουν την 800αρα; Και στην ελληνικη κοινοτητα και στην ευρωπαικη.

Απλα εκει που εισαι μαλλον πιανεις 4G απο αλλη συχνοτητα. Δεν παιζει μονο στην 800αρα η wind.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο φιλε μου οταν τοσοι πολυ εχουν γραψει οτι δεν πιανουν την 800αρα; Και στην ελληνικη κοινοτητα και στην ευρωπαικη.

Απλα εκει που εισαι μαλλον πιανεις 4G απο αλλη συχνοτητα. Δεν παιζει μονο στην 800αρα η wind.

 

Πόσοι με 3s?

Πρόσεξε, οχι 3 ή 3pro, αλλα 3s.

Επίσης οχι με China, αλλα global rom.

Για να καταλάβεις οτι δεν λέω μπαρούφες, η σύζυγος έχει το Redmi 3 το απλό (2/16).

Εκει που εγω εχω 4G αυτή έχει 3G με ίδιο πάροχο (wind).

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι με 3s?

Πρόσεξε, οχι 3 ή 3pro, αλλα 3s.

Επίσης οχι με China, αλλα global rom.

Για να καταλάβεις οτι δεν λέω μπαρούφες, η σύζυγος έχει το Redmi 3 το απλό (2/16).

Εκει που εγω εχω 4G αυτή έχει 3G με ίδιο πάροχο (wind).

 

Μακαρι φιλε μου να ειναι ετσι γιατι και εγω περιμενω να φερει σε στοκ την International για να το παρω για την κοπελια.

Εσυ απο που το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να ειναι ετσι γιατι και εγω περιμενω να φερει σε στοκ την International για να το παρω για την κοπελια.

Εσυ απο που το πηρες;

 

Απο Banggood πριν απο 2 εβδομάδες.

Καλή αγορα πάντως. Το μόνο θεματάκι "σοβαρό" σε όλα τα Redmi ειναι η σχετικά αργή απόκριση της αφής που διορθώνεται σχετικά εύκολα με εφαρμογή. Εγω χρησιμοποίησα αυτήν και ειναι πλέον κομπλέ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=apps.redpi.touchscreenrepair&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Απο Banggood πριν απο 2 εβδομάδες.

Καλή αγορα πάντως. Το μόνο θεματάκι "σοβαρό" σε όλα τα Redmi ειναι η σχετικά αργή απόκριση της αφής που διορθώνεται σχετικά εύκολα με εφαρμογή. Εγω χρησιμοποίησα αυτήν και ειναι πλέον κομπλέ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=apps.redpi.touchscreenrepair&hl=en

 

Το redmi 3 pro ενός φίλου που έχω χρησιμοποιήσει δεν πρόσεξα θέμα με την αφή...

 

Επίσης, από BangGood το κινητό που πήρες, η συσκευασία ήταν στα αγγλικά και είχε επίσημο φορτιστή ευρωπαϊκό ?

Link to comment
Share on other sites

Το redmi 3 pro ενός φίλου που έχω χρησιμοποιήσει δεν πρόσεξα θέμα με την αφή...

 

Μπορεί να είμαι ιδιότροπος εγω. Αλλα σε σχεση με το iPhone που εχω για κυρια συσκευη, τα Redmi μου φαίνεται πως πανε πολυ αργά. Τεσπα με αυτήν την εφαρμογή ήλθε στα ίσια του και δεν με ενοχλεί πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι ιδιότροπος εγω. Αλλα σε σχεση με το iPhone που εχω για κυρια συσκευη, τα Redmi μου φαίνεται πως πανε πολυ αργά. Τεσπα με αυτήν την εφαρμογή ήλθε στα ίσια του και δεν με ενοχλεί πλεον.

 

Παίζει να οφείλεται στα Animations? Αν πας στις ρυθμίσεις και μετά Developer Options, έχει 3 επιλογές Animations, και τα έχει στο 1.0χ ταχύτητα. Το βάζεις στο 0.5 και πάει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να οφείλεται στα Animations? Αν πας στις ρυθμίσεις και μετά Developer Options, έχει 3 επιλογές Animations, και τα έχει στο 1.0χ ταχύτητα. Το βάζεις στο 0.5 και πάει πιο γρήγορα.

 

Δεν μιλώ για το λειτουργικό. Ούτε τα animations. Αυτά πανε μια χαρά. Για την απόκριση της οθόνης μιλάω. Τον χρόνο που κανει να αντιδράσει η οθόνη σε ενα πάτημα ή swipe. Δεν έχει σχεση με animations ή με τη δύναμη του επεξεργαστή. Η απόκριση οθόνης φαίνεται πιο καθαρά σε μια εφαρμογή ζωγραφικής. Κάνοντας ολο και πιο γρήγορες γραμμες καταλαβαίνεις διαφορες σε κάθε συςκευη στο πως ακολουθεί η γραμμή το δάκτυλο σου. Αλλου πάει κολλητά στο δάκτυλο σου και αλλου ακολουθεί 1/4 του δευτερολέπτου πισω απο το δάχτυλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ναι αφού παίζει κανονικά η wind 4G στην επαρχία. Απλώς το geekbuying βρήκε τροπο να "boostάρει" τις πωλήσεις του ονομάζοντας την ίδια συσκευη με global rom ως "international version", κατι που δεν υφίσταται σε κανενα Xiaomi site με τέτοια ονομασία είτε ως international Rom είτε ως hardware variant.

 

Ισχύει αυτό; Δηλαδή η "international" είναι το ίδιο κινητό; Γιατί τότε δεν αξίζει η διαφορά για την 800αρα που διαφημίζουν αν είναι να την έχουμε έτσι κι αλλιώς με άλλη ρομ αργότερα.

Σκέφτομαι και γω να το πάρω το 3s και είμαι στο ψάξιμο και κοιτάω μεταξύ geek, banggood και έστειλα και ένα μύνημα στο yeso να δω τι ρομ βάζει και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει MIUI 8 official global stable rom για το Xiaomi 3s ;

 

Όχι, μπορείς να το κοιτάς και μόνος σου από εδώ και πέρα εδώ: http://en.miui.com/download-303.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...