Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες το πηρα για λογαριασμο φιλου και μεσα σε λιγες μερες του επεσε και εσπασε η το τζαμι της οθονης :wacko: εχετε καμια λυση για επισκευη?εδω ελλαδα κατι αν υπαρχει αλλα να μην δωσει ενα σκασμο λεφτα.η μηπως καλυτερα να το στειλει πισω κινα?καθε απαντηση ευσπροδεκτη,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα,

επειδή θέλουμε μαζί με ένα φίλο να αγοράσουμε το τηλέφωνο,

θα μπορούσε κάποιος κάτοχος ή γνώστης

να μου πει ποια έκδοση πρέπει να αγοράσω ,

έτσι ώστε να λειτουργεί και η 800αρα μπάντα,

καθώς ο φίλος έχει wind?

Sorry αν έχει ειπωθεί ξανά αλλά έχω μπερδευτεί :wacko::wacko:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

επειδή θέλουμε μαζί με ένα φίλο να αγοράσουμε το τηλέφωνο,

θα μπορούσε κάποιος κάτοχος ή γνώστης

να μου πει ποια έκδοση πρέπει να αγοράσω ,

έτσι ώστε να λειτουργεί και η 800αρα μπάντα,

καθώς ο φίλος έχει wind?

Sorry αν έχει ειπωθεί ξανά αλλά έχω μπερδευτεί :wacko::wacko:

 

international edition από vickmall ή geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παρειγγειλα το κινητό από εδώ

http://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html

Δεν σκέφτηκα να ψαξω το θέμα με τις μπάντες..Έχω vodafone ,θα έχω κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο;στα χαρακτηριστικά δεν καταλαβαίνω αν υποστηρίζει

Επίσης για θήκη και τζαμακι ψάχνω αποκλειστικά για 3s ή του ταιριάζει και κάποιου άλλου μοντέλου;

 

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παρειγγειλα το κινητό από εδώ

http://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html

Δεν σκέφτηκα να ψαξω το θέμα με τις μπάντες..Έχω vodafone ,θα έχω κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο;στα χαρακτηριστικά δεν καταλαβαίνω αν υποστηρίζει

Επίσης για θήκη και τζαμακι ψάχνω αποκλειστικά για 3s ή του ταιριάζει και κάποιου άλλου μοντέλου;

 

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα φιλε,το ποιο σημαντικο προβλημα ειναι με την wind ,αν και εχει αναφερθει απο συμφορουμητες και σε αλλα θεματα οτι και η vodafone χρησιμοποιει την 800αρα σε δυσκολες περιοχες. Προβλημα ισως να εχουμε(το παραγγειλα και γω) με το 4g. Μπορει να μην πιανει παντου. Για θηκες στο 3s ταιριαζουν και του redmi 3 pro.΄'παρε μια ιδεα ' απο εδω για την ιντερνασιοναλ ( http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-3s-3gb-32gb-5-0inch-hd-4g-lte-miui-7-smartphone-qualcomm-snapdragon-430-octa-core-13-0mp-touch-id-fast-charge-4100mah-grey.html ) . Αν εχω κανει λαθος να με διορθωσει καποιος φιλος που ξερει περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε ,ούτως ή άλλως στις δύσκολες περιοχές ή vodafone δεν έχει ούτε σκέτο g δεν μας πειράζει να μην έχει 4g.. :)

 

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Άρα οι επιλογές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι 2:

-International Version με 800αρα της Wind (αλλά χωρίς Ελληνικά )

 

-Official Dev Rom χωρίς 800αρα αλλά με Ελληνικά και Ota Updates

 

Με περίπου 25€ ακριβότερη την 1η έκδοση από Vickmall

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχουν επιλογές :)) γιατί δεν μπορεί να μπει στην ιντερνατιοναλ η global dev 8 (που έχει ελληνικά);

 

Και θέματα να έχει θα λυθούν αυτά οπότε ποιος ο λόγος να μη πάρεις την ιντερνατιοναλ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ενταξει παιδια τι να πω.Νομιζω εχω κανει σαφες οτι το ιντερνασιοναλ παιρνει κανονικοτατα την global dev 8 με κανονικα ελληνικα και δουλευει κανονικα η 800 τωρα τι αλλο ψαχνετε και πιστευεται οτι ειναι καλυτερο να παρετε την κινεζικη εκδοση δεν καταλαβαινω.Το ειχα και γι αυτο μιλαω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Άρα οι επιλογές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι 2:

-International Version με 800αρα της Wind (αλλά χωρίς Ελληνικά )

 

-Official Dev Rom χωρίς 800αρα αλλά με Ελληνικά και Ota Updates

 

Με περίπου 25€ ακριβότερη την 1η έκδοση από Vickmall

 

25ε ακριβότερη σε σχέση με τι ; με κάποιον στο aliexpress ;

γιατί και στο vick και στο gear τέτοια διαφορά δεν υπάρχει

(εκτός αν συγκρίνουμε τιμή 2/16 με 3/32)

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall έχει και το redmi 3 pro σε "international band 20" η μονο το redmi 3s ?

Ρωτάω γιατί θα πάρω 1 και 1 αλλά θα προτιμούσα απο το vick...

 

Εμένα χθες μου έστειλε το 3s international 3-32. Το 3 pro δε το βλέπω σε international στο site.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει αν μπορεί να μας πει σχετικά με την οθόνη, ευκρίνεια, φωτεινότητα κτλ και την

ποιότητα της κάμερας. Γενικά αν έχετε μείνει ευχαριστημένοι, πάντα σε σχέση με το κόστος βέβαια.

Edited by ro33ck
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εμεινα πολυ ευχαριστημενος απλα ηθελα μεγαλυτερη μνημη το εδωσα για να παρω το 3 32 οθονη κλπ που λες πολυ καλη και μπαταρα απαιχτη!!!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εμεινα πολυ ευχαριστημενος απλα ηθελα μεγαλυτερη μνημη το εδωσα για να παρω το 3 32 οθονη κλπ που λες πολυ καλη και μπαταρα απαιχτη!!!

Σ ευχαριστώ φίλε μου, για την κάμερα ποιες είναι οι εντυπώσεις σου;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

παιδιά; το geekbuying μιλάει για αυτή τη ROM 7.5.7.0 (MALMIDE). με την ίδια το δίνει και το vickmall ; ρωτάω προσπαθόντας να καταλάβω από ποιο μαγαζί αξίζει να το πάρω ώστε να είναι ευκόλοτερη η ενασχόλιση μαζί: root, ξεκλείδωμα bootloader, άλλη rom σε περίπτωση που χρειάζεται. δεν προορίζεται για μένα αλλά εγώ θα ασχοληθώ με αυτά :D
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσεις το bootloader μέσω mi unlock, πρέπει να φοράει china ή global developer. Όπως και να σου έρθει μπορείς να την περάσεις και μετά να κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους!!! μόλις πήρα το 3s 2/16 από vickmall με αγγλοκινεζικη ρομ. Θέλω να του βάλω την oficial multi language αλλά δεν έχω ιδέα από ξεκλειδωματα και bootloader... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??? Ευχαριστώ προκαταβολικά....
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σε official global stable και θες να πας σε official global developer ειναι πολυ απλουστερο και δεν χρειαζεται να κανεις ξεκλειδωμα που και αυτο βεβαι δεν ειναι δυσκολο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ειναι official απλα δεν ειναι global ειναι κινεζικη
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσπάθεια που έκανα δεν κατάφερα τίποτα. Μπερδεύτηκε με τους λογαριασμούς και τα κινέζικα γράμματα.... Απλά στην ρομ που έχω κρασαρει συνέχεια ή κάμερα. Μπορειται να μου προτείνεται κάτι???
Link to comment
Share on other sites

Απλά στην ρομ που έχω κρασαρει συνέχεια ή κάμερα. Μπορειται να μου προτείνεται κάτι???

 

Και σε μένα που έχω την global official stable Malmide 7.5.9 κρασάρει η κάμερα καθώς εναλλάσομαι από την μπροστά στην πίσω είναι γνωστό bug, ας ελπίσουμε να το αντιμετωπίσουν σε μελλοντικές αναβαθμίσεις ρομ.

Προς το παρόν δοκίμασε την εφαρμογή Camera FV-5, για να κανεις την δουλεια σου χωρις κρασαρισματα :)

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σε official global stable και θες να πας σε official global developer ειναι πολυ απλουστερο και δεν χρειαζεται να κανεις ξεκλειδωμα που και αυτο βεβαι δεν ειναι δυσκολο.

 

για να δω αν εχω καταλαβει καλα:

 

η εκδοση του geek (international) εχει official global stable;

μπορεις να περάσεις χωρις ξεκλειδωμα ( πως; ) την dev.

η dev εχει (και) ελληνικο menu.

 

επιπλέον απορίες. Η dev ειναι κάτι σαν beta; δηλαδη εχει κάποιο μειονεκτημα στην σταθερότητα;

το κινητο θα πάρει MIUI 8; Αν πάρει θα εχει πλέον και ελληνικα η official global stable χωρις να κάνεις τπτ;

Link to comment
Share on other sites

επιπλέον απορίες. Η dev ειναι κάτι σαν beta; δηλαδη εχει κάποιο μειονεκτημα στην σταθερότητα;

το κινητο θα πάρει MIUI 8; Αν πάρει θα εχει πλέον και ελληνικα η official global stable χωρις να κάνεις τπτ;

 

και 9 θα πάρει και 10 θα πάρει :)

η dev βγαίνει κάθε εβδομάδα , με προσθήκες και διορθώσεις (και προφανώς και εμφάνιση bugs)

μειονέκτημα δε θα το έλεγα, πάντα με dev ήμουν , δεν είχα ποτέ θέμα , τώρα αν κάποια dev έχει σοβαρό πρόβλημα ε φλασάρεις την προηγούμενη μέχρι να φτιαχτεί

 

μα έχει πάρει ήδη 8 , απλά σε dev , σε λίγες μέρες (άντε πες κανα 2 εβδομάδες) ε αυτό θα μετατραπεί σε stable

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...