Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε η συσκευή να λειτουργεί μόνο σε δίκτυο 3G;; Συνέχεια το κινητό συνδέεται στο 2g μόλις χάσει για λίγο το σημα το 3g και μου δημιουργεί πρόβλημα ειδικά όταν μπαίνω στο Internet. Άλλες φορές μένει συνέχεια στο 2g σε μέρη που πιάνει το 3g και αργεί πολύ να αλλάξει.

Στις ρυθμίσεις έχω επιλεξει προτίμηση των δικτύων 3g.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε η συσκευή να λειτουργεί μόνο σε δίκτυο 3G;; Συνέχεια το κινητό συνδέεται στο 2g μόλις χάσει για λίγο το σημα το 3g και μου δημιουργεί πρόβλημα ειδικά όταν μπαίνω στο Internet. Άλλες φορές μένει συνέχεια στο 2g σε μέρη που πιάνει το 3g και αργεί πολύ να αλλάξει.

Στις ρυθμίσεις έχω επιλεξει προτίμηση των δικτύων 3g.

 

Κάτι άλλο πέραν των ρυθμίσεων δεν υπάρχει για να αλλάξεις. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις προτεινόμενο το 4g μήπως και είσαι σε περιοχή που το 4g πιάνει καλύτερα απ το 3g. Γενικά όμως δεν μπορείς να ορίσεις κατώτατο όριο στο δίκτυο αλλά ανώτα μόνο. 4g -> 3g ->2g

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις σχετικά με το τηλέφωνο πάτησε 5-6 φορές στο εσωτερικός χώρος πηγαίνεις πληροφορίες τηλεφώνου και από το αναδυόμενο μενού επιλεγείς TD-SCDMA and WCDMA. Ετσι θα έχεις μόνιμα 3g αν το χάσει όμως δεν θα εχει καθόλου σήμα μέχρι να βρει πάλι 3g

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,υπαρχει καποιος-α που να εχει παρει back cover mofi ή nilkin ή καποιο αλλο ,να μου πει ποιο ειναι καλυτερο σε αισθηση-καλυψη κινητου κ.α. ?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πέραν των ρυθμίσεων δεν υπάρχει για να αλλάξεις. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις προτεινόμενο το 4g μήπως και είσαι σε περιοχή που το 4g πιάνει καλύτερα απ το 3g. Γενικά όμως δεν μπορείς να ορίσεις κατώτατο όριο στο δίκτυο αλλά ανώτα μόνο. 4g -> 3g ->2g

 

Ρυθμίσεις σχετικά με το τηλέφωνο πάτησε 5-6 φορές στο εσωτερικός χώρος πηγαίνεις πληροφορίες τηλεφώνου και από το αναδυόμενο μενού επιλεγείς TD-SCDMA and WCDMA. Ετσι θα έχεις μόνιμα 3g αν το χάσει όμως δεν θα εχει καθόλου σήμα μέχρι να βρει πάλι 3g

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά το βρήκα.

Επίσης παρόλο που νόμιζα ότι το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4G, είδα ότι χρειάζεται να στείλω πρώτα μήνυμα για ενεργοποίηση τώρα δουλεύει κανονικά.

Το κινητό το είχα πάρει από αγγελία και δεν ήξερα τι παίζει με τα δίκτυα.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά το βρήκα.

Επίσης παρόλο που νόμιζα ότι το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4G, είδα ότι χρειάζεται να στείλω πρώτα μήνυμα για ενεργοποίηση τώρα δουλεύει κανονικά.

Το κινητό το είχα πάρει από αγγελία και δεν ήξερα τι παίζει με τα δίκτυα.

 

δεν είπε ποτέ κανένας ότι δεν υποστηρίζει 4g

 

γιατί μπερδεύονται όλοι ;

Link to comment
Share on other sites

Το λένε οι μπερδεμένοι και αναγεννούν τους μπερδεμένους

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήρθε το πρώτο από τα δύο κομμάτια από το geekbuying (International version).

09Σεπτ αποστολή. 21Σεπτ παραλαβή.

Δεν έχει Ελληνικά, ούτε στο choose local σαν χώρα την Ελλάδα.

Μου διαφεύγει κάτι ?

 

Μάλλον το απόγευμα πάμε για official dev global (τωρα φοραει global 7,5 stable και βγαζει μια ενημέρωση)

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήρθε το πρώτο από τα δύο κομμάτια από το geekbuying (International version).

09Σεπτ αποστολή. 21Σεπτ παραλαβή.

Δεν έχει Ελληνικά, ούτε στο choose local σαν χώρα την Ελλάδα.

Μου διαφεύγει κάτι ?

 

Μάλλον το απόγευμα πάμε για official dev global (τωρα φοραει global 7,5 stable και βγαζει μια ενημέρωση)

Ναι στην 8 τα έχει νομίζω

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στείλαμε κι ένα για review στο myphone. Είναι το 3x, η λιγο ακριβότερη έκδοση του 3s. http://www.myphone.gr/d/xiaomi/redmi-3x.679/hands-on/
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου βάλει λινκ για το redmi 3s (3+32) που να έχει την 800αρα μπάντα γιατί έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις;

Ας είναι από οποιοδήποτε κατάστημα (geekbuying, vickmall κτλ) αρκεί να το έχετε πάρει να δουλεύει και να είστε ευχαριστημένοι.

Ευχαριστώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από εδώ...

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html

 

Γράφει "The Xiaomi Redmi 3s supports multi-language, and pre-install the play store. -- Started from 7th July, 2016"

Καταλαβαίνει κανέις ποια rom θα έχει;Δεν ξαναείχα xiaomi και απότιβλεπω ήρθε Ελλάδα το πακέτο και θα ήθελα να έχω ένα μπούσουλα...

Αν κατάλαβα καλά 2 επιλογές ή βάζω ελληνική ρομ ή την official με την οποία έχω OTA updates αλλά χωρίς ελληνικο μενου;

Δεν με πειράζουν τα Αγγλικά , θα ήθελα την ποιο απλή μέθοδο για flasharisma

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από εδώ...

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html

 

Γράφει "The Xiaomi Redmi 3s supports multi-language, and pre-install the play store. -- Started from 7th July, 2016"

Καταλαβαίνει κανέις ποια rom θα έχει;Δεν ξαναείχα xiaomi και απότιβλεπω ήρθε Ελλάδα το πακέτο και θα ήθελα να έχω ένα μπούσουλα...

Αν κατάλαβα καλά 2 επιλογές ή βάζω ελληνική ρομ ή την official με την οποία έχω OTA updates αλλά χωρίς ελληνικο μενου;

Δεν με πειράζουν τα Αγγλικά , θα ήθελα την ποιο απλή μέθοδο για flasharisma

Δυστηχως λογικα θα σου εχουν βαλει την μαπα multilanguage καλα θα κανεις να την αλλαξεις και να πας σε καποια official global stable η developer

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου βάλει λινκ για το redmi 3s (3+32) που να έχει την 800αρα μπάντα γιατί έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις;

Ας είναι από οποιοδήποτε κατάστημα (geekbuying, vickmall κτλ) αρκεί να το έχετε πάρει να δουλεύει και να είστε ευχαριστημένοι.

Ευχαριστώ.

 

το λένε International edition και βγαίνει μόνο σε 3/32

στο vickmall αν πας θα το βρεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

το λένε International edition και βγαίνει μόνο σε 3/32

στο vickmall αν πας θα το βρεις εύκολα

 

Δεν βγαινει μονο 3 32 βγαινει και 2 16 το ειχα αρκετο καιρο και το ξερω.μιλαω για το ιντερνασιοναλ με την 800@ρα

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαινει μονο 3 32 βγαινει και 2 16 το ειχα αρκετο καιρο και το ξερω.μιλαω για το ιντερνασιοναλ με την 800@ρα

 

παρελαβα κι εγω το 3/32 ιντερνασιοναλ.

δεν εχει ελληνικα...

 

του κανω ενα update που βρηκε και κατεβαζω από εδω

http://en.miui.com/thread-317536-1-1.html

 

την πρωτη ρομ για το redmi 3, σωστά ?

 

και λεω να δοκιμασω να την περασω από τον updater του κινητου, μηπως κι εμφανιστουν τα ελληνικα.

προοριζεται για εναν φιλο μου το τηλεφωνο κ θα ηθελα να εχει ελληνικα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαινει μονο 3 32 βγαινει και 2 16 το ειχα αρκετο καιρο και το ξερω.μιλαω για το ιντερνασιοναλ με την 800@ρα

 

μάλλον έχεις δίκιο απλά

vickmall , gear , honor και το επίσημο του hk έχουν μόνο την 3/32

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως λογικα θα σου εχουν βαλει την μαπα multilanguage καλα θα κανεις να την αλλαξεις και να πας σε καποια official global stable η developer

 

Με την developer μέσα από την εφαρμογή update, όλα οκ.

Ελληνικό menu, κάμερα, Sygic GPS, 4G cosmote, go sms για 160 χαρακτήρες, όλα οκ. Αύριο το παίρνει ο κολλητός.

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω το 3/32 ιντερνασιοναλ.

δεν εχει ελληνικα...

 

του κανω ενα update που βρηκε και κατεβαζω από εδω

http://en.miui.com/thread-317536-1-1.html

 

την πρωτη ρομ για το redmi 3, σωστά ?

 

και λεω να δοκιμασω να την περασω από τον updater του κινητου, μηπως κι εμφανιστουν τα ελληνικα.

προοριζεται για εναν φιλο μου το τηλεφωνο κ θα ηθελα να εχει ελληνικα.

 

Την ρομ του 3s κατεβαζεις

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Την ρομ του 3s κατεβαζεις

 

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ ?

γιατι απο εδω κατεβασα την latest developer, αλλα το miflash δεν βλεπει κανενα αρχειο .bat στο extracted αρχειο και αρα αποτυγχανει το miflash να αναβαθμισει.

http://en.miui.com/a-234.html

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ ?

γιατι απο εδω κατεβασα την latest developer, αλλα το miflash δεν βλεπει κανενα αρχειο .bat στο extracted αρχειο και αρα αποτυγχανει το miflash να αναβαθμισει.

http://en.miui.com/a-234.html

 

γιατί παιδεύεσαι ;

έχει κουμπί downloads πάνω και επιλέγεις την συσκευή σου

 

http://en.miui.com/download-303.html

Link to comment
Share on other sites

γιατί παιδεύεσαι ;

έχει κουμπί downloads πάνω και επιλέγεις την συσκευή σου

 

http://en.miui.com/download-303.html

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε, να εισαι καλα.

κατεβασα το ζιπ του 3s, το περασα στην μνημη του κινητου, μεσα απο την εφαρμογη του κινητου "αναβαθμιση"(μπλε εικονιδιο) επανω δεξια τελιτσες, επελεξα το ζιπ, με προειδοποιησε οτι επιστρεφω σε παλαιοτερη εκδοση, του ειπα, οκ, κ ετοιμο ;)

πληρως ελληνικοποιημενο πλεον, ετοιμο να δωθει σε εναν φιλο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δυό χαζές ερωτήσεις?

 

Αφού βάλαμε την Developer rom, πλέον το κινητό δεν έχει την International με την οποία είχε έρθει.

Με την 800αρα μπάντα τι γίνεται ? Χάνετε με την developer rom?

 

Και μία δεύτερη ερώτηση : Εάν θέλουμε ελληνικό μενού, βάζουμε την Developer rom. Τότε γιατί σκιζόμαστε αν το μοντέλο που θα αγοράσουμε θα φοράει την International rom ή κάποια άλλη romμ αφού έτσι και αλλιώς θα την αλλάξουμε από την πρώτη μέρα?

 

Τα παραπάνω ισχύουν και για το redmi note 3?

Link to comment
Share on other sites

Η Stable ROM Version: V7.5.9.0.MALMIDE (MIUI7) ΔΕΝ έχει ελληνικά στην Γλώσσα της συσκευής.

Η Developer ROM Version: 6.9.15 (MIUI8) έχει ελληνικά στην Γλώσσα της συσκευής.

 

Κάνει περίπου 20 λεπτά για να αναβαθμιστεί. Η Developer ROM κάνει περισσότερη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...