Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Miui 8.0.3.0 global stable υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακήρες στα SMS ή μόνο στην Developers υποστηρίζεται;

 

Δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες ακόμα το messages app.

Με άλλα apps φυσικά έχεις 160.

(Το θέμα είναι ποιός χρησιμοποιεί SMS το 2016;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτόματη αναβάθμιση της developer εχθές το κινητο δεν άνοιγε.

Πατώντας power + volume ανοίγει και έπειτα κλείνει μόλις πάμε να ανοίξουμε κάποια εφαρμογή.

Επειδή είναι μακρυά το κινητό... καμμιά ιδέα? χρειάζεται flasarisma ?

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες ακόμα το messages app.

Με άλλα apps φυσικά έχεις 160.

(Το θέμα είναι ποιός χρησιμοποιεί SMS το 2016;)

Ούτε στην developer υποστηρίζει δυστυχώς.. Ούτε SwiftKey που έχει εγκατέστημενο.Ειναι αρκετοί ακόμα που χρησιμοποιουν SMS και είναι εκνευριστικό όταν πρέπει να απαντήσεις..

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς εκδοσή έχεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi 3s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

miui 8 6.9.29 beta Είναι η τελευταία ;Προχθές κατέβασε μια αναβάθμιση..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ στο xiaomi.gr στα downloads έχουν και ενα mod για 160 χαρακτήρες. Κατέβασε για την rom την αντίστοιχη και πέρασε το από twrp. Θα γράφεις κεφάλαια και θα έχεις 160 χαρακτήρες. Δοκίμασε το. Πάρε πρώτα ενα backup της rom

 

Στάλθηκε από το Redmi 3s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Miui 8.0.3.0 global stable υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακήρες στα SMS ή μόνο στην Developers υποστηρίζεται;

 

go sms pro και στις προχωρημένες ρυθμίσεις επιλέγεις ΣΥΜΠΑΓΗ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.

Στέλνει τα μηνύματα αυτόματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, αλλά έχεις 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα του dimitris2004 μετα την online αναβαθμιση της dev αντιμετωπισε αλλος το ιδιο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα του dimitris2004 μετα την online αναβαθμιση της dev αντιμετωπισε αλλος το ιδιο?

 

Το κακό είναι ότι προσπαθώ με teamviewer να το φλασαρω, αλλά το laptop δεν βλέπει σωστά το κινητό.

Είναι θέμα drivers παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την ψηφιακή υπογραφή στα windows.

Θα επανέλθω όταν έχω νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι προσπαθώ με teamviewer να το φλασαρω, αλλά το laptop δεν βλέπει σωστά το κινητό.

Είναι θέμα drivers παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την ψηφιακή υπογραφή στα windows.

Θα επανέλθω όταν έχω νεότερα.

 

Δημητρη να επανελθεις μπας και βρουμε ακρη. Εμενα μετα την τελευταια αναβαθμιση στα 10, δεν μου αναγνωριζει κανενα, ενω πριν ολα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι προσπαθώ με teamviewer να το φλασαρω, αλλά το laptop δεν βλέπει σωστά το κινητό.

Είναι θέμα drivers παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την ψηφιακή υπογραφή στα windows.

Θα επανέλθω όταν έχω νεότερα.

 

εκτος απο test mode, ο υπολογιστης να εχει windows 7/8/10 εκδοση 64bit

 

δοκιμασε να εγκαταστησεις τους drivers "minimal_adb_fastboot" (λινκ πορτοκαλι δεξια download now)

μετα κανε επανεκκινηση και ξαναδοκιμασε αν το δει

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Βρείτε αυτούς τους drivers Qualcomm Driver περαστέ τους και δοκιμάστε αν το αναγνωρίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi 3s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα του dimitris2004 μετα την online αναβαθμιση της dev αντιμετωπισε αλλος το ιδιο?

 

Να σας κουφάνω ?

Με το που έβγαλε από το κινητό την sim κάρτα της Vodafone (νέα κάρτα) το κινητό πλέον λειτουργεί κανονικά.

Θα δοκιμάσουμε μέσα από τον UPDATER να περάσουμε την developer rom ξανά, μήπως πήγε κάτι στραβά κατά το OTA update.

Αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα θα δοκιμάσουμε την stable.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο geekbuying την Official International Version το 2/16 για την μητερα μου. Για να εχει ελληνικα τι πρεπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ στο xiaomi.gr στα downloads έχουν και ενα mod για 160 χαρακτήρες. Κατέβασε για την rom την αντίστοιχη και πέρασε το από twrp. Θα γράφεις κεφάλαια και θα έχεις 160 χαρακτήρες. Δοκίμασε το. Πάρε πρώτα ενα backup της rom

 

Στάλθηκε από το Redmi 3s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι ρομ της ελληνικής κοινότητας περιλαμβάνουν ήδη το mod

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ της ελληνικής κοινότητας περιλαμβάνουν ήδη το mod

 

 

Μιλησαν για αυτην Miui 8.0.3.0 global stable

Link to comment
Share on other sites

Να σας κουφάνω ?

Με το που έβγαλε από το κινητό την sim κάρτα της Vodafone (νέα κάρτα) το κινητό πλέον λειτουργεί κανονικά.

Θα δοκιμάσουμε μέσα από τον UPDATER να περάσουμε την developer rom ξανά, μήπως πήγε κάτι στραβά κατά το OTA update.

Αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα θα δοκιμάσουμε την stable.

 

Παιδιά καλημέρα, νέος χρήστης και γω xiaomi redmi 3s, να παρατηρήσω οτι και σε μένα έκανε ακριβώς τα ίδια το OTA update στην dev.

Το κινητό ήρθε από geekbuying με κλειδωμενο bootloader και international rom. Εβαλα την dev πριν μια εβδομάδα και προχθες μετα το update μου έκανε ακριβώς τα ίδια με τον dimitris2004. Πέρασα την stable και ολα οκ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στα core apps έχει που ειναι αναβαθμισμένα. Κατα τα αλλα εξίσου καλή ή καλυτερη στη λειτουργία της. Μπαταρία περίπου ίδια όπως βλέπω τουλάχιστον το πρώτο 24ωρο που την εχω. Ελληνικά δεν έχει προς το παρόν. Μαλλον σε επόμενη αναβάθμιση. Άλλωστε η μετάφραση δεν έχει ολοκληρωθεί ούτε στη dev rom. Μολις την τελειώσουν, θα τη δώσουν και στη stable.

Μετά από αναβάθμιση σε 8.0.3 βλέπω βελτίωση στις ενσωματωμένες εφαρμογές και στην εμφάνιση,

Η ελεύθερη μνήμη όμως έχει πέσει από τα 2GB στο 1.6GB περίπου (σύνολο 3GB).

 

Χθες μου κατέβασε ΟΤΑ 8.0.4, η οποία δεν 'έβλεπε' σωστά τη SIM, οπότε ξανακατέβασα και εγκατέστησα την 8.0.3 και είναι ok πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, νέος χρήστης και γω xiaomi redmi 3s, να παρατηρήσω οτι και σε μένα έκανε ακριβώς τα ίδια το OTA update στην dev.

Το κινητό ήρθε από geekbuying με κλειδωμενο bootloader και international rom. Εβαλα την dev πριν μια εβδομάδα και προχθες μετα το update μου έκανε ακριβώς τα ίδια με τον dimitris2004. Πέρασα την stable και ολα οκ τωρα.

 

Καλημέρα.

Πως κατάφερες και την πέρασες την stable?

Τους την κατέβασα, την πέρασα στο φάκελο downloaded_rom, αλλό ο updater δεν προχωρούσε την εγκατάσταση.

Αύριο θα έχω το κινητό στα χέρια μου, γιατί έως τώρα όλα τα κάναμε από το τηλέφωνο και με team viewer.

Ευχαριστώ.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

ηρθε update ota (1.4gb) για global stable.

απο 8.0.3.0 πηγε 8.0.4.0.

160 ελληνικους χαρακτηρες οχι.

ελληνικα μενου οχι.

ελευθερη μνημη 1gb.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με τον τρόπο που αναφέρεις και εσυ. Από το Updates δηλαδή στις επιλογές με τις 3 τελείες κλπ. Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο;
Link to comment
Share on other sites

Οποτε η τελευταια dev εχει bug...λογικα την παρασκευη θα διορθωθει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με την miui 8 6.9.29 beta στο σημα?μια πιανει σημα μια δεν πιανει και οταν με περνουν τηλ μια λεει πως ειναι κλειστο και μια πως μιλαω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...