Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο ερωτησεις για το 3s γιατι με ψηνει η αγορα:

 

Η ποιοτητα των χρωματων της οθονης πως ειναι;

Χαρασεται ευκολα; Δε βλεπω να λεει πουθενα για αντιχαρακτικη προστασια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυο ερωτησεις για το 3s γιατι με ψηνει η αγορα:

 

Η ποιοτητα των χρωματων της οθονης πως ειναι;

Χαρασεται ευκολα; Δε βλεπω να λεει πουθενα για αντιχαρακτικη προστασια.

 

Τα χρώματα ειναι μια χαρά. Η φωτεινότητα θα μπορούσε να ειναι υψηλότερη αλλα ειναι οκ και για εξω με ηλιοφάνεια.

Όσον αφορά αντιχαρακτική προστασία, ΜΑΛΛΟΝ δεν έχει κάποια επώνυμη λύση. Καλο θα ήταν να του βάλεις ενα επώνυμο tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμα λινκ

 

- official global rom & flashing guide για redmi 3s απο official xiaomi LINK.

- ελληνικος οδηγος φλασαρισματος redmi 3s βημα-βημα απο xiaomi hellas LINK

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από εδώ...

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3s-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-430-Octa-core-4G-Smartphone-p-1061752.html

 

Γράφει "The Xiaomi Redmi 3s supports multi-language, and pre-install the play store. -- Started from 7th July, 2016"

Καταλαβαίνει κανέις ποια rom θα έχει;Δεν ξαναείχα xiaomi και απότιβλεπω ήρθε Ελλάδα το πακέτο και θα ήθελα να έχω ένα μπούσουλα...

Αν κατάλαβα καλά 2 επιλογές ή βάζω ελληνική ρομ ή την official με την οποία έχω OTA updates αλλά χωρίς ελληνικο μενου;

Δεν με πειράζουν τα Αγγλικά , θα ήθελα την ποιο απλή μέθοδο για flasharisma

το παρέλαβα , έχει ελληνικά στις επιλογές η έκδοση είναι η MUI Global 7,8Stable 7.8.21.8 (MALCNDE)

τελικά να προχωρήσω σε αλλαγή ρομ με κάποια άλλη global stable η developer?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα , έχει ελληνικά στις επιλογές η έκδοση είναι η MUI Global 7,8Stable 7.8.21.8 (MALCNDE)

τελικά να προχωρήσω σε αλλαγή ρομ με κάποια άλλη global stable η developer?

 

δεν είναι επίσημη αυτή όμως

πάντα με αυτήν θα είσαι αν δεν μπεις στην διαδικασία :)

Link to comment
Share on other sites

ok κατεβασα την stable παω στον updater παω choose update package αλλα μου πετάει install file explorer first..εβαλα κανα δυο αλλα δεν γινεται τίποτα..ποιον file explorer εννοει;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

ok κατεβασα την stable παω στον updater παω choose update package αλλα μου πετάει install file explorer first..εβαλα κανα δυο αλλα δεν γινεται τίποτα..ποιον file explorer εννοει;

 

γιατί πίστεψες ότι θα είναι τόσο απλή η διαδικασία ; :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι τα τελευταια 2 κινητα μου ηταν moto g και εχω να ασχοληθω με flasharismata μερικά χρόνια...πίστευα ότι εξελίχθηκαν τα πράγματα :)

κάπου είχα βρει εναν οδηγό το πρωί αλλά δεν το βρίσκω τώρα..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

γιατι τα τελευταια 2 κινητα μου ηταν moto g και εχω να ασχοληθω με flasharismata μερικά χρόνια...πίστευα ότι εξελίχθηκαν τα πράγματα :)

κάπου είχα βρει εναν οδηγό το πρωί αλλά δεν το βρίσκω τώρα..

 

μέχρι πέρσυ έτσι ήταν τα πράγματα

αλλά τα xiaomi τώρα έχουν κλειδωμένο bootloader οπότε έχουν αλλάξει και οι διαδικασίες

(Hint πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα για να βάζεις ο.τι θες)

Link to comment
Share on other sites

ok κατεβασα την stable παω στον updater παω choose update package αλλα μου πετάει install file explorer first..εβαλα κανα δυο αλλα δεν γινεται τίποτα..ποιον file explorer εννοει;

Η ρομ που χεις είναι καποια ανεπίσημη αθλια απ την οποία λείπει ο stock file manager. Επομένως θα μπεις στο recovery και θα βρεις απο κει το package.

Link to comment
Share on other sites

Ok κατάφερα με έναν οδηγό κ έβαλα global stable αν και καρδιοχτυπησα γιατί το flash κράτησε σχεδόν 1,30 ώρα ενώ είχα διαβάσει για 20 λεπτά.review του κινητού από αύριο..

 

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Από την ρομ που είχε το κινητό πήγα στην stable με flasharisma μέσω pc και έκανε 1,30 ώρα..Μετά επειδή με ενοχλούσε τελικά που ήταν όλες οι εφαρμογές στα αγγλικά έβαλα την developer.Αυτη μέσα από τον updater του κινητού έκανε όντως το πολύ 25 λεπτά.Τωρα κομπλε το κινητό ελληνικά όλα φαίνεται πολύ καλό,ευκολια το fingerprint.Το μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής τα navigation keys δεν φωτίζονται και αντίστοιχα το notification led είναι ανεπαίσθητο

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα, αγόρασα την international έκδοση για μία φιλη. ήταν σε global και πέρασα από το updater την developer. Πλέον έχει ελληνικά, αυτό που θέλω να ρωτησω είναι: βγάζει update ή εφαρμογή updater, να την αφήσω να κάνει ή θα γυρισει σε αγγλικά? Ή ακόμα χειρότερα θα γίνει αχταρμας ή ρομ του κινητού??
You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα, αγόρασα την international έκδοση για μία φιλη. ήταν σε global και πέρασα από το updater την developer. Πλέον έχει ελληνικά, αυτό που θέλω να ρωτησω είναι: βγάζει update ή εφαρμογή updater, να την αφήσω να κάνει ή θα γυρισει σε αγγλικά? Ή ακόμα χειρότερα θα γίνει αχταρμας ή ρομ του κινητού??

 

Να την αφήσεις να κανει.

Θα αναβαθμίζει καθε Παρασκευή σε νέα dev.

Link to comment
Share on other sites

απο κινεζικη multi language που εχει βαλει μαλλον το καταστημα πως παμε σε dev με ελληνικα? τωρα εχει μια miui global stable 7.3.10.0.0 MALCNDE Edited by stathisfl
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Miui 8.0.3.0 global stable για το "εργαλείο" μας :)

 

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=303&mobile=no

 

την δοκιμασες?ειδες καποια διαφορα?εχει ελληνικα όπως η developer?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασες?ειδες καποια διαφορα?εχει ελληνικα όπως η developer?

 

Διαφορά στα core apps έχει που ειναι αναβαθμισμένα. Κατα τα αλλα εξίσου καλή ή καλυτερη στη λειτουργία της. Μπαταρία περίπου ίδια όπως βλέπω τουλάχιστον το πρώτο 24ωρο που την εχω. Ελληνικά δεν έχει προς το παρόν. Μαλλον σε επόμενη αναβάθμιση. Άλλωστε η μετάφραση δεν έχει ολοκληρωθεί ούτε στη dev rom. Μολις την τελειώσουν, θα τη δώσουν και στη stable.

Link to comment
Share on other sites

Σε Miui 8 πρέπει να την κατεβάσεις και να την φλασαρεις; δεν θα βγει ειδοποίηση μέσα απο το κινητο για update;
Link to comment
Share on other sites

Σε Miui 8 πρέπει να την κατεβάσεις και να την φλασαρεις; δεν θα βγει ειδοποίηση μέσα απο το κινητο για update;

Αν έχεις την κινέζικη rom Όχι δε θα σου έρθει

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...