Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φιλαρακι έγραψα ότι ήμουν stock με beta 8

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς, αλλά τώρα το παρατήρησα.

 

κάνοντας screenshot με τα 3 δάκτυλα στην OP9, εδώ το παρατήρησα πιθανόν να υπάρχει και στις προηγούμενες εκδόσεις, υπάρχει ένα εικονίδιο στα δεξιά, τετράγωνο.

Αν το πατήσεις παίρνει screenshot κατακόρυφα ότι άλλο υπάρχει μέχρι να τελειώσει, αλλά μπορείς να το σταματήσεις και εκεί που θές εσύ.

Τώρα το πρόσθεσαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς, αλλά τώρα το παρατήρησα.

 

κάνοντας screenshot με τα 3 δάκτυλα στην OP9, εδώ το παρατήρησα πιθανόν να υπάρχει και στις προηγούμενες εκδόσεις, υπάρχει ένα εικονίδιο στα δεξιά, τετράγωνο.

Αν το πατήσεις παίρνει screenshot κατακόρυφα ότι άλλο υπάρχει μέχρι να τελειώσει, αλλά μπορείς να το σταματήσεις και εκεί που θές εσύ.

Στις Beta υπήρχε εκτός από την 8 που το έβγαλαν.

 

Επειδή έχω διαβάσει πολλά στο xda και έχω αγχωθεί, έχω την Beta 8 με ρουτ και twrp και επειδή όταν πέρασα την 8 έγινε failed to decrypt και έχασα όλα μου τα αρχεία, έχει περάσει κάνεις dirty flash την 9 χωρίς wipe data;

Link to comment
Share on other sites

Στις Beta υπήρχε εκτός από την 8 που το έβγαλαν.

 

Επειδή έχω διαβάσει πολλά στο xda και έχω αγχωθεί, έχω την Beta 8 με ρουτ και twrp και επειδή όταν πέρασα την 8 έγινε failed to decrypt και έχασα όλα μου τα αρχεία, έχει περάσει κάνεις dirty flash την 9 χωρίς wipe data;

 

Ναι. Αυτό γράφουμε παραπάνω.

Εγώ δεν είχα κάποιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πολλά στο xda και έχω αγχωθεί, έχω την Beta 8 με ρουτ και twrp και επειδή όταν πέρασα την 8 έγινε failed to decrypt και έχασα όλα μου τα αρχεία, έχει περάσει κάνεις dirty flash την 9 χωρίς wipe data;

 

Ευτυχώς κι εγώ δεν είχα κάποιο θέμα, αλλά το να περάσει κάποιος την beta 9 ενώ είναι rooted και έχει TWRP είναι πολύ ριψοκίνδυνο.

Πολύς κόσμος έχει προβλήματα (για να μην πω ο περισσότερος) και όλα αυτά επειδή φαίνεται πως το καινούριο firmware δεν συνεργάζεται σωστά με το TWRP.

Αυτό το καταλαβαίνουμε και από το καινούριο error message που αφορά το ρίσκο που παίρνουμε γιατί το κινητό δεν είναι πριν πλήρως encrypted, αμέσως μετά από την οθόνη με την προειδοποίηση για τι ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

 

Απ' ότι φαίνεται η Oneplus δεν έκανε καθόλου δοκιμές την beta 9 σε συσκευές με TWRP, την ενδιέφερε μόνο το δικό της recovery.

 

Θέλω να ελπίζω σε καινούρια έκδοση του TWRP που θα λύνει τα προβλήματα, η οποία ποιος ξέρει αν θα λειτουργεί σωστά με την beta 10 ή την stable (αν η επόμενη είναι stable και όχι beta).

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μας έρθει και η nougat επίσημα ξέρουμε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

Έχω διαβάσει στα forum να λένε ότι στέλεχος της Oneplus είχε πει μέσα στον μήνα, πριν την αλλαγή του έτους.

Εγώ δεν έχω διαβάσει κάτι επίσημο (όχι ότι το έψαξα, να σου πω την αλήθεια).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κι εγώ δεν είχα κάποιο θέμα, αλλά το να περάσει κάποιος την beta 9 ενώ είναι rooted και έχει TWRP είναι πολύ ριψοκίνδυνο.

Πολύς κόσμος έχει προβλήματα (για να μην πω ο περισσότερος) και όλα αυτά επειδή φαίνεται πως το καινούριο firmware δεν συνεργάζεται σωστά με το TWRP.

Αυτό το καταλαβαίνουμε και από το καινούριο error message που αφορά το ρίσκο που παίρνουμε γιατί το κινητό δεν είναι πριν πλήρως encrypted, αμέσως μετά από την οθόνη με την προειδοποίηση για τι ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

 

Απ' ότι φαίνεται η Oneplus δεν έκανε καθόλου δοκιμές την beta 9 σε συσκευές με TWRP, την ενδιέφερε μόνο το δικό της recovery.

 

Θέλω να ελπίζω σε καινούρια έκδοση του TWRP που θα λύνει τα προβλήματα, η οποία ποιος ξέρει αν θα λειτουργεί σωστά με την beta 10 ή την stable (αν η επόμενη είναι stable και όχι beta).

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Ναι. Αυτό γράφουμε παραπάνω.

Εγώ δεν είχα κάποιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιησατε συγκεκριμενη εκδοση twrp?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησατε συγκεκριμενη εκδοση twrp?

 

Ευχαριστω

 

Ναι, αυτή που έχω στην υπογραφή μου, την 3.0.2-1.28.

Και μ' αυτή μόνο μπορεί να περάσει και η beta 8 και η beta 9.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη είχες την v3.2.8 marshmallow και σου ήρθε ota update για την beta 9 nougat;;;;

 

Όχι, είχα την τελευταία open beta 6.0.1 και μου ήρθε η beta 9. Παράξενο που η beta 8 δεν ήρθε καν.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχες open beta η 9 είναι η πρώτη OTA που ήρθε για αυτό και την πήρες. Την 8 μπορουσες μόνο να την φλασαρεις manual.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η νουγκατ έχει κανονικά 4g+ στα Τρίκαλα. το λέω επειδή ρωτούσατε κάποιοι και λέγατε πως δεν σας έβγαζε 4g+

 

Sent from Winterfell using crow

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σε routed 3Τ φίλου ήρθε ενημερωση για αναβάθμιση. Να την κάνει ή θα προκύψει πρόβλημα; Ρωτάω εδώ γιατί δεν έχει νήμα αποπλειστικά για τροποποιήσεις σε 3Τ
Link to comment
Share on other sites

Σε routed 3Τ φίλου ήρθε ενημερωση για αναβάθμιση. Να την κάνει ή θα προκύψει πρόβλημα; Ρωτάω εδώ γιατί δεν έχει νήμα αποπλειστικά για τροποποιήσεις σε 3Τ

 

και να προσπαθήσει, δεν θα γίνει τίποτα - θα βγάλει error και θα ξανά-μπουτάρει κανονικά.

Είπαμε, Root -> updates μόνο χειροκίνητα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με την Beta 9 με dirty flash βέβαια, καμία φορά κρασιού οι εφαρμογές και θέλει restart για να στρώσει. Θα κάνω ένα clear cache/davlik Μήπως στρώσει. Φαντάζομαι με clean install δε θα έχει θέματα, απλά βρμ να ξαναπεράσω τα πάντα. :p
Link to comment
Share on other sites

Με την Beta 9 με dirty flash βέβαια, καμία φορά κρασιού οι εφαρμογές και θέλει restart για να στρώσει. Θα κάνω ένα clear cache/davlik Μήπως στρώσει. Φαντάζομαι με clean install δε θα έχει θέματα, απλά βρμ να ξαναπεράσω τα πάντα. :p

 

Το κρασί θα φταίει :lol:

Εγώ την πέρασα πάνω από την beta 8 ( στην 8 είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση ) και δεν εχω τέτοιο θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Το κρασί θα φταίει :lol:

Εγώ την πέρασα πάνω από την beta 8 ( στην 8 είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση ) και δεν εχω τέτοιο θέμα .

Το κρασί φταίει σίγουρα :p

Από ότι είδα το κρασαρισμα το παθαίνει μετά από αρκετή ώρα αδράνειας..

Επίσης το ίδιο με σενα έκανα και γω, μπορεί να ήμουν τυχερός και να μην εκατσε καλά..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις τροπο για ρουτ στην 7 ? οσες φορες επιχειρησα να περασω twrp πεφτω σε loop η θελει decryption !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι με official twrp και freedom os 1.7. Προσπάθησα να περάσω την revolution remix 2.1 που είναι βασισμένη στην beta 9 αλλά ενώ άνοιγε το τηλέφωνο δεν προχωρούσε τη διαδικασία στο αρχικό setup.

Μετά απο αυτο λέω να βάλω twrp mod μέσω του twrp αλλά ενώ το πέρασα δεν μπορούσα να κάνω decrypt γιατί δεν αναγνώριζε τον κωδικό. Τέλος πάντων ξαναφλάσαρα τον official twrp μέσω adb και έκανα επαναφορά.

Απλά και περιεκτικά μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει;

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις τροπο για ρουτ στην 7 ? οσες φορες επιχειρησα να περασω twrp πεφτω σε loop η θελει decryption !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3482572

 

Εγώ έτσι την πέρασα και είχα ρουτ ακολουθώντας τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι με official twrp και freedom os 1.7. Προσπάθησα να περάσω την revolution remix 2.1 που είναι βασισμένη στην beta 9 αλλά ενώ άνοιγε το τηλέφωνο δεν προχωρούσε τη διαδικασία στο αρχικό setup.

Μετά απο αυτο λέω να βάλω twrp mod μέσω του twrp αλλά ενώ το πέρασα δεν μπορούσα να κάνω decrypt γιατί δεν αναγνώριζε τον κωδικό. Τέλος πάντων ξαναφλάσαρα τον official twrp μέσω adb και έκανα επαναφορά.

Απλά και περιεκτικά μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει;

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

ποια είναι η RR 2.1;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Υπάρχει κανένας οδηγός στα ελληνικά βήμα βήμα για unroot και stock rom για την κινέζικη έκδοση A300 oneplus 3?

Πρόκειται να παραλάβω μεθαύριο και το παιδί που το έχει σαν εμένα δεν το γνωρίζει το άθλημα να το κάνει μανησιο..

Ευχαριστώ!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...