Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή αυτό τον καιρό ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνω, έχουν πει αν θα την δώσουν ΟΤΑ την Open 8 BETA?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η lockscreen έχει αλλάξει καθόλου? Μπορείς να πειράξεις τίποτα? Έφυγε επιτέλους το τεράστιο ρολόι που είχε? Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό τον καιρό ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνω, έχουν πει αν θα την δώσουν ΟΤΑ την Open 8 BETA?

Ναι, αλλά όχι την έκδοση που δόθηκε χθες.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό τον καιρό ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνω, έχουν πει αν θα την δώσουν ΟΤΑ την Open 8 BETA?

Αν είσαι σε beta κατέβασε και κάνε την εγκατάσταση manual με local opdate

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν ήθελα να γίνω φωτογράφος θα έπαιρνα dslr, αυτά που ρωτάς μου είναι αδιάφορα και δεν τα κοιτάω καν.όχι ότι ξέρω να το ξεχωρίσω αλλά οκ.

Προσωπική σου άποψη. Όταν ασχοληθείς με φωτογραφία πάρε μια DSLR λοιπόν. Μου είναι αδιάφορο σαν πληροφορία.

Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα για την κάμερα του κινητου και μόνο γιατί χωλαινει λόγω κακού software και θα ήθελα να φτιαχτεί γιατί έδωσα λεφτά να το πάρω και μεταξύ άλλων διαφημιζαν και κορυφαία κάμερα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις αντιπαραθεσεις όμως στην άκρη...

 

Αν είσαι σε beta κατέβασε και κάνε την εγκατάσταση manual με local opdate

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα περαστεί σαν Update ή πρέπει να το στήσω από την αρχή?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μα πως να σου απαντήσει κάποιος όταν σε 80 σελίδες ελάχιστοι το έχουν πάρει χαμπάρι?η κάμερα κορυφαία δεν είναι αλλά είναι πολύ καλή.κανείς εξάλλου δεν είπε για κορυφαία.Αν έψαχνες κορυφαία κάμερα κακώς το πήρες.βασικά κιόλας δεν ξέρω αν υπάρχει κινητό που να κάνει αυτό που θες αλλά τεσπα.

 

πιθανών να μην σου απαντήσει κανείς σε αυτό που ζητάς γιατί κανείς δεν ξέρει ή δεν τον ενδιαφέρει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις αντιπαραθεσεις όμως στην άκρη...

 

 

 

Θα περαστεί σαν Update ή πρέπει να το στήσω από την αρχή?

Κανονικά σαν update.

 

Να ρωτησω λίγο και εγώ είμαι σε 3.2.8 πως την βλέπετε αξίζει , από θέμα μπαταρίας και bug;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

 

 

Τζόνι δεν έχει σημασία, κάποιον μπορεί να τον ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες αυτές

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται παιδιά η εγκατάσταση manual με local opdate;είμαι με open 7

 

Άκυρο παίδες το βρήκα και μόλις έκανα και το update!! Εντυπώσεις Και τυχόν θέματα αργότερα

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά την μπαταρία από ότι βλέπω στο βίντεο όντος το 3Τ έχει 3400mAh μπαταρία που έχει ακριβώς της ίδιες διαστάσεις και το ίδιο κούμπωμα στην μητρική,αλλά όταν την βάζει στο 3 την μπαταρία του 3Τ το software δεν αναγνωρίζει τα 400mAh παραπάνω και την βλέπει σαν 3000mAh,το πρόβλημα βέβαια μπορεί να διορθωθεί με ένα update στο software αλλά είναι κάτι που η oneplus δεν πρόκειται να δώσει πότε...

 

Κρατάμε στα θετικά ότι τα δυο κινητά έχουν ακριβώς την ίδια μπαταρία σε διαστάσεις και το ίδιο κούμπωμα στην μητρική που σημαίνει ότι μελλοντικά μπορούμε αν δεν υπάρχουν πλέον μπαταρίες για το 3 να βάλουμε από το 3Τ,αλλά το μειονέκτημα είναι ότι το 3 δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τα παραπάνω 400mAh λόγου software.

 

Ίσως με μια custom rom που έγινε port από το το 3Τ να μπορέσει να 'δει' και τα παραπάνω 400mAh λέω εγώ μια περιπτώσει...

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά την μπαταρία από ότι βλέπω στο βίντεο όντος το 3Τ έχει 3400mAh μπαταρία που έχει ακριβώς της ίδιες διαστάσεις και το ίδιο κούμπωμα στην μητρική,αλλά όταν την βάζει στο 3 την μπαταρία του 3Τ το software δεν αναγνωρίζει τα 400mAh παραπάνω και την βλέπει σαν 3000mAh,το πρόβλημα βέβαια μπορεί να διορθωθεί με ένα update στο software αλλά είναι κάτι που η oneplus δεν πρόκειται να δώσει πότε...

Κρατάμε στα θετικά ότι τα δυο κινητά έχουν ακριβώς την ίδια μπαταρία σε διαστάσεις και το ίδιο κούμπωμα στην μητρική που σημαίνει ότι μελλοντικά μπορούμε αν δεν υπάρχουν πλέον μπαταρίες για το 3 να βάλουμε από το 3Τ,αλλά το μειονέκτημα είναι ότι το 3 δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τα παραπάνω 400mAh λόγου software.

Ίσως με μια custom rom που έγινε port από το το 3Τ να μπορέσει να 'δει' και τα παραπάνω 400mAh λέω εγώ μια περιπτώσει...

I knew it. Εγώ πιστεύω (και εύχομαι) οτι παιζει να φταίνε και τα πεντε προγράμματα που δοκίμασαν/μέτρησαν την χωρητικότητα (να μην το έκαναν "σωστά" εννοώ)...!

Επρεπε να κάνει και μια δοκιμή με τον χρόνο φόρτισης της 3400, πάνω στο 3...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στην oneplus community γράφουν αυτά τα βήματα για καθαρή εγκατάσταση με TWRP

 

Guys follow these steps to have a quality performance and do it step by step.

You need twrp 3.0.2.1-28

Supersu SR5 zip file

ROM zip full.

 

1. Backup everything onto your pc because here you are going to format data to f2fs... backup backup backup.

2.After backup reboot recovery>wipe>advanced wipe>select data>change file system>select f2fs>format. After its done your data partition will be f2fs

3.Now reboot recovery wipe everything and Copy rom zip, supersu sr5 zip and twrp 3.0.2.1-28 img file to your internal storage using MTP.

4.Flash Rom zip.

5.Do not reboot, flash twrp img file.

6.Now reboot recovery, Mount>system

7.using twrp file manager delete some unneeded system apps which you can later download from playstore from system>apps

8. Now flash supersu sr5 zip.

9. Reboot. Now you are unencrypted and rooted too with all features working properly.

10.If you dont want to root then skip steps 6, 7, 8.

 

ENJOY

Εσεις αυτό κάνατε ;

 

μετα τα παραπανω... πως θα κανω Mount system ; Μπαινω στο twrp παταω mount και μου εχει τσεκαρισμενο το system αλλα χωρις καμια επιλογη για ενεργεια ; επισης δεν μου λειτουργει το AdAway , και καποια αλλα apk που ειχα αποθηκευσει δεν μπορουν να γινουν εγκατασταση "(Αυτη η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας)"

Link to comment
Share on other sites

απορία επειδή αύριο παραλαμβάνω.....

λογικά θα έρθει με 3.5.3 πώς λοιπόν θα πάω σε open beta 8 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του 3Τ είναι απάτη για τους ευκολόπιστους.τρικ είναι τα 400mah που μπορείς να τα κερδίσεις και εδώ.για αυτό και βγάζω 8ωρα sot.

 

το καλύτερο νεο που διάβασα σήμερα είναι πολλοί devs θα μείνουν στο 3.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μετα τα παραπανω... πως θα κανω Mount system ; Μπαινω στο twrp παταω mount και μου εχει τσεκαρισμενο το system αλλα χωρις καμια επιλογη για ενεργεια ; επισης δεν μου λειτουργει το AdAway , και καποια αλλα apk που ειχα αποθηκευσει δεν μπορουν να γινουν εγκατασταση "(Αυτη η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας)"

Δεν το έχω κάνει ακόμα φίλε μου. Τι να σου πω; Αν ξέρει κάποιος...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο νεο που διάβασα σήμερα είναι πολλοί devs θα μείνουν στο 3.

 

Τί να το κάνεις;

Όλες οι custom χωλαίνουν και ΘΑ χωλαίνουν στην κάμερα, ελλείψει των drivers που ΔΕΝ δίνει public η OnePlus.

Kαι σου γράφω εγώ, που έμεινα stock όσο χρειαζόταν για να κάνω enable το OEM unlock και να περάσω CM13, και ήμουν με custom ακόμη και όταν είχα το Nexus4.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

πιο πολύ με νοιαζουν οι διαφορές καστομιες πάνω στην οφισιαλ

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο oneplus 3T δέν υπάρχει beta πρόγραμμα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το οποίο τι σημαίνει? Ότι θα πάρει κατευθείαν nougat?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ότι θα πάρει νουγκατ stable και γενικά stable updates. μέχρι στιγμής μάλλον

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μετα τα παραπανω... πως θα κανω Mount system ; Μπαινω στο twrp παταω mount και μου εχει τσεκαρισμενο το system αλλα χωρις καμια επιλογη για ενεργεια ; επισης δεν μου λειτουργει το AdAway , και καποια αλλα apk που ειχα αποθηκευσει δεν μπορουν να γινουν εγκατασταση "(Αυτη η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας)"

Mount partitions

 

In most cases you won’t need to use the mount feature. This option enables you to mount specific partitions so that they can be accessed via ADB through a desktop.

 

Twrp mount partition

 

It is a niche feature with specific use cases. If you need it, simply tap on the partitions you need to mount.

 

Από εδώ

http://www.androidtipsandhacks.com/root/twrp-the-complete-guide-to-using-recovery-on-android/

 

Στάλθηκε από το X9076 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...