Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ούτε με την v87 τρέχει. Εγώ πρώτα δοκιμάζω και μετά ποσταρω.

Δες από πότε είμαι μέλος και πόσα posts έχω.

Δοκίμασες να σβήσεις το android pay?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=69749868

 

Εμένα μόνο έτσι έπαιξε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες μάλλον μόνο εγώ έχω μείνει με την open 7?σας ήρθε ότα; να περιμένω να μου ρθει οτα η να την περάσω χειροκίνητα;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις στην open beta δεν δουλεύει τίποτα. widget μετά από reboot δεν παίζουν και γενικά πολύ bug. Ξέρω είναι beta, απλά πως την αντέχετε?? την έβγαλα στο 3ωρο και την είχα περάσει και με clean install.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μάλλον μόνο εγώ έχω μείνει με την open 7?σας ήρθε ότα; να περιμένω να μου ρθει οτα η να την περάσω χειροκίνητα;

Αν είσαι σε Beta, δεν θα σου έρθει ota η stable

Ρε σεις στην open beta δεν δουλεύει τίποτα. widget μετά από reboot δεν παίζουν και γενικά πολύ bug. Ξέρω είναι beta, απλά πως την αντέχετε?? την έβγαλα στο 3ωρο και την είχα περάσει και με clean install.

Κάτι κάνεις λάθος. Μια χαρα δουλεύει, πέρα από το μοναδικό bug που με κάνει να μην την χρησιμοποιώ. Λόγω της αυξημένες κατανάλωσης με stock kernel, αν βάλω custom τότε δεν δουλεύει το snapchat...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα widgets των SofaScore και Spotify....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.skipsoft.net/download/uat-v150/

Γαματο εργαλείο για νεξους και για το δικο μας...το χρησιμοποιώ ανελλιπώς απο εποχης galaxy nexus κ μέχρι τωρα με το oneplus 3 δουλεύει τέλεια... μέχρι κ drivers έχει . Κ η free k η donation εκδοση δουλεύουν φανταστικά.

 

για το Τ θα κάνει δουλειά άραγε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για το Τ θα κάνει δουλειά άραγε ?

Τι κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει, τι διαφορα εχουν αυτες οι δυο;

http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/rom-t3403365

http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/rom-resurrection-remix-m-t3399960

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

tool για ξεκλέιδωμα κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πάρουμε αναβάθμιση, δεν έχουν ώρα για τέτοια, τρέχουν να προλάβουν πάλι αφού στο 3τ πάλι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.είναι αδιανόητη η χαζομάρα τους.έχεις ένα κινητό που σπάει ταμεία και αντί να κάνεις παραγωγή πας βγάζεις άλλο που ούτε εκείνο υπάρχει σε διαθεσιμότητα.Φυσικά και θα τα κάνουν σκατά στο software γιατί δεν θα μπορούν να κρατήσουν 2 καρπούζια σε μια αμασχάλη.Ήδη έκαναν την χαζομάρα που διέλυσαν την εξαιρετική community build με γελοία bug.

 

ας δώσουν τον κώδικα της κάμερας να πάμε σε aosp και μετά ας κάνουν ότι θέλουν.

 

υγ που φτάσαμε, να λέμε 5 μηνών κινητό ''παλιό''.Σύμφωνα με την 1+ τα 2 τηλέφωνα θα παίρνουν ίδια updates.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μα θα παίρνουν τα ίδια updates... Δεν είπε κανείς το αντίθετο...

 

Επίσης προβλήματα με διαθεσιμότητα είναι πολύ λογικό να αντιμετωπίζει μια τέτοια εταιρεία... Ειδικά από την στιγμή που βάζει AMOLED από την Samsung...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν είχαν επικεντρωθεί σε ένα κινητό θα είχαν λιγότερα προβλήματα και μεγαλύτερα κέρδη αλλά τι να πεις.δεν βγάζει μόνο η samsung amoled και φυσικά δεν είναι εκεί το πρόβλημα γιατί άλλες συσκευές με amoled μια χαρά διαθεσιμότητα έχουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλη τόσο μικρή εταιρεία βάζει Amoled από την Sammy...? Καμία....

 

Επίσης οι οθόνες της Σαμμυ είναι τοπ...

 

ΥΓ. Τώρα είδα ότι είμαστε στο θέμα των αναβαθμίσεων, οπότε ας τελειώνει εδώ αυτή η κουβέντα, ουτως ή άλλως διαφωνούμε σε αυτό οπότε δεν έχει νόημα :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? ποια ειναι καλυτερη rom? η 3.2.8 η open 7? χθες επιτηδες εβαλα την 3.2.8 αλλα νομιζω οτι η μπαταρια διαρκει λιγοτερο!
Link to comment
Share on other sites

ας δώσουν τον κώδικα της κάμερας να πάμε σε aosp και μετά ας κάνουν ότι θέλουν.

 

Δυστυχώς δεν το βλέπω να γίνεται. :(

 

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βλέπω να γίνεται. :(

 

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Το γιατί δεν καταλαβαίνω. Τι κερδίζουν; Επισης δεν καταλαβαίνω γιατί χωρίς αυτό δεν βγαίνουν καλές κάμερες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? ποια ειναι καλυτερη rom? η 3.2.8 η open 7? χθες επιτηδες εβαλα την 3.2.8 αλλα νομιζω οτι η μπαταρια διαρκει λιγοτερο!

Η 3.2.8 είναι η σταθερή έκδοση ενώ η 7 είναι beta και έχει θέματα. Η μπαταρία είναι αρκετά καλή για μένα κράτα την

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Resurrection δεν φοράει κανένας;

Καλημέρα

 

Sent from 1+3

 

Γενικώς όσοι ενδιαφέρονται για καλές φωτογραφίες και εγγραφή video δεν ασχολούνται με custom roms.

Έχουν ΟΛΕΣ πρόβλημα γιατί οι devs δεν έχουν στα χέρια τους του drivers της κάμερας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό.. Και με ενδιαφέρει η κάμερα αρκετά..

Αλλά δεν υποτίθεται ότι έχει βγει η κάμερα σε port και την βάζουν σε aosp?

Τώρα τι port είναι αυτό χωρίς τον κώδικα για την κάμερα δεν ξέρω ακριβώς

 

Sent from 1+3

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άμα σε ενδιαφέρει η καμερα μην παρεις το κινητό. Υποφέρει λόγω software θεωρώ. Αδυνατεί να εστιασει σε κινούμενα θέματα όταν βλέπεις κινητά της πλάκας να το κάνουν. Απαράδεκτο που δεν δίνει τον κώδικα. Επίσης ενώ εκθέτει σωστά όταν τράβα την φωτογραφία κάνει υπέρ επεξεργασία και χαλάει την φώτο. Όλα αυτά τα έχω τσεκάρει και στο xda και στο site της op. Κι εγώ διάβαζα τις κριτικές είδα είναι και τούμπανο αλλά τώρα την πάτησα.

Για να μην παρεξηγηθώ σε καλό φωτισμό και στατικό θέμα τράβα μια χαρά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...