Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Υπάρχει κανένας οδηγός στα ελληνικά βήμα βήμα για unroot και stock rom για την κινέζικη έκδοση A300 oneplus 3?

Πρόκειται να παραλάβω μεθαύριο και το παιδί που το έχει σαν εμένα δεν το γνωρίζει το άθλημα να το κάνει μανησιο..

Ευχαριστώ!

Στα ελληνικά αμφιβάλλω, στα αγγλικά αν θες στο xda θα έχει

Link to comment
Share on other sites

Μας υποσχέθηκαν android 7 σταθερή έκδοση μέχρι τέλος αυτού του μήνα έμειναν 4-5 μέρες ακόμα,για να δούμε θα κρατήσουν την υπόσχεση που μας έδωσαν...
Link to comment
Share on other sites

Μας υποσχέθηκαν android 7 σταθερή έκδοση μέχρι τέλος αυτού του μήνα έμειναν 4-5 μέρες ακόμα,για να δούμε θα κρατήσουν την υπόσχεση που μας έδωσαν...

Μπας και φτιάξει και η κάμερα αλλιώς το σχολαω.ουτε μία φωτογραφία δεν μπορεί να βγάλει αν υπάρχει και η παραμικρή κίνηση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διάβασα.

 

Τέλος η cyanogen κρίμα γιατί έκαναν μια πολύ καλή προσπάθεια με τις Rom που έφτιαχναν και για το One Plus 3.

 

Η Cyanogen φεύγει το LineageOS έρχεται...

 

https://secnews.gr/152072/cyanogen-lineageos/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διάβασα.

 

Τέλος η cyanogen κρίμα γιατί έκαναν μια πολύ καλή προσπάθεια με τις Rom που έφτιαχναν και για το One Plus 3.

 

Η Cyanogen φεύγει το LineageOS έρχεται...

 

https://secnews.gr/152072/cyanogen-lineageos/

Κρίμα γιατί ήταν μεγάλο κομμάτι του ανταγωνισμού ας πούμε για το Android. Ήταν μια εναλλακτική λύση της προκοπής. Να δεις που κάποτε θα μάθουμε ότι τους αγόρασε καμίαgoogle κάτω από το τραπέζι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία στην beta 9 είναι άθλια. εκεί που δεν έπεφτα ποτέ κάτω από 6 ώρες τώρα ούτε 4 δεν βγάζω.

 

Sent from Winterfell using crow

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ερχόμενος από CM13 θα έλεγα ακριβώς τα αντίθετα για την μπαταρία.

 

Σίγουρα δεν βλέπω κάτι 6 και 7h SOT που γράφουν κάποιοι (φταίει βέβαια και το γεγονός ότι παίζω αρκετά το Dominations, την ώρα που μάλλον οι χρήστες που γράφουν γι' αυτά τα νούμερα δεν έχουν καν περασμένο κάποιο παιχνίδι στο κινητό τους), αλλά 0.2%/h σε idle κατάσταση (σύμφωνα με το BetterBAtteryStats) δεν είχα ΠΟΤΕ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

έχω 6-7 παιχνίδια και συνολικά 110 εφαρμογές.πιο πολύ παίζω hill climb 2.κάτω από 6 δεν έπεφτα με τίποτα.γίνεται να κατέβω στην 6 με dirty flash?το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

βγήκε καινούρια open beta σήμερα.

 

Added Data Saver

Fixed Lock Screen clock bug in Portrait Mode

Fixed issue of reverting to Default Theme after reboot

Optimized fingerprint unlocking speed

Optimized the quality of Expanded Screenshot

Optimized WiFi performance

Optimized system performance and battery consumption

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω προς τα μέσα Φεβρουαρίου την stable...

 

έχω 6-7 παιχνίδια και συνολικά 110 εφαρμογές.πιο πολύ παίζω hill climb 2.κάτω από 6 δεν έπεφτα με τίποτα.γίνεται να κατέβω στην 6 με dirty flash?το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

βγήκε καινούρια open beta σήμερα.

 

Added Data Saver

Fixed Lock Screen clock bug in Portrait Mode

Fixed issue of reverting to Default Theme after reboot

Optimized fingerprint unlocking speed

Optimized the quality of Expanded Screenshot

Optimized WiFi performance

Optimized system performance and battery consumption

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αλλάξω τον ηλίθιο download manager της 1+?δεν τον θέλω, θέλω τα αρχεία να κατεβαίνουν με άλλον, με τον browser πχ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια φορά μας δώσανε beta rom 2-3 μέρες πρίν λήξει η υπόσχεσή που οι ίδιοι μας έδωσαν ότι μέχρι τέλους του χρόνου θα έχουμε σταθερή έκδοση με android 7.

Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τηρήσουν την υπόσχεση τούς εκτός και αν τελευταία μέρα (όπως κάνανε και με την beta 9 που υποσχέθηκαν τον Νοέμβριο και τελευταία μέρα την δώσανε ) μας εκπλήξουν και δώσουν σταθερή έκδοση,ποιος ξέρει....;;;

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε stable πριν τον Φεβρουάριο....Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ με όσα βλέπω ως τώρα με τις αναβαθμίσεις...Από το καλοκαίρι σχεδόν με την 3.2.4 έχουμε φτάσει στην 3.2.8

 

Μας έχουν τιγκάρει στις beta εκδόσεις στο 3 και όταν πάει καλά βγάζουν stable για το 3T.

 

Θα μας βρουν μπροστά τους αν γίνει κάτι τέτοιο..
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε stable πριν τον Φεβρουάριο....Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ με όσα βλέπω ως τώρα με τις αναβαθμίσεις...Από το καλοκαίρι σχεδόν με την 3.2.4 έχουμε φτάσει στην 3.2.8

 

Μας έχουν τιγκάρει στις beta εκδόσεις στο 3 και όταν πάει καλά βγάζουν stable για το 3T.

Βασικά δεν με νοιάζει καθόλου :p :p . 3.2.8 είμαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως το wifi με την Beta 10 έχει βελτιωθεί πολύ.

 

Sent from Winterfell using crow

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως το wifi με την Beta 10 έχει βελτιωθεί πολύ.

 

Sent from Winterfell using crow

Μπορείς σε παρακαλώ να δεις αν βελτιώθηκε η κάμερα καθόλου; Αν μπορείς τραβά μία φωτό και άμεσα γυρνά στην γκαλερί να την δεις. Βλέπεις σε πραγματικό χρόνο να την επεξεργάζεται και να "αλλάζει" και να χάνει λίγο; Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ και δες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Περνάω το full zip της beta 10 πάνω από beta 9 με TWRP, και πριν το reboot περνάω SuperSu για να μη χαθεί το root.

To κινητό κολλάει σε bootloop, παίρνω μία κρυάδα.

Παίρνω απόφαση να κάνω wipe το system και μόλις ανοίξει το κινητό θα αναγκαστώ να το ξαναστήσω από την αρχή. Το κινητό ανοίγει και βλέπω ότι δεν έχει πειραχτεί τίποτα, υπάρχει το wallpaper που έχω ορίσει στην lockscreen, οι εφαρμογές όλες απείραχτες, δεν έχω root.

Με fastboot περνάω TWRP και μέσα από αυτό SuperSU. Ξανά bootloop.

Ξανά wipe το system, flash την rom, το κινητό ανοίγει και λέω, θα μείνω non rooted μέχρι να βγει καινούριο TWRP που να μην έχει ασυμβατότητες με την Nougat.

Και πάνω που βλέπω ότι έχει βγει σε προσφορά το Machinarium και πάω να το αγοράσω, δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το Google Play. :(

 

Ίδιο θέμα είχαν αρκετοί με την beta 9.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να δεις αν βελτιώθηκε η κάμερα καθόλου; Αν μπορείς τραβά μία φωτό και άμεσα γυρνά στην γκαλερί να την δεις. Βλέπεις σε πραγματικό χρόνο να την επεξεργάζεται και να "αλλάζει" και να χάνει λίγο; Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ και δες

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εμένα μου φάνηκε ότι βελτιώθηκε το focus που είχα θέμα, δοκίμασα και αυτό που πες με τη γκαλερί και μου το έκανε. Κατά τα άλλα δεν είδα κάποια άλλη διαφορά με την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Για προτεινεται ρε παιδιά καμία ρομ. Είμαι κανένα δίμηνο με arter ρομ και κερνελ, και όλα σε f2fs (system, data, cache). Έλεγα να βάλω καμία ρομ βασισμένη σε beta 10, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες εκδόσεις ΒΕΤΑ παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση από τα Android System και Android OS τα οποία είναι και λίγο αλλοπρόσαλλα (πχ τα παρακάτω screenshots που είναι από την ίδια μέρα)... Έχω κάνει wipe cache από το recovery αλλά εκεί που λέει να στρώσει περίπου ξανακάνει τα ίδια... Αυτό το φαινόμενο δεν υπήρχε παλιότερα... Να σημειώσω πως το back up είναι κλειστό οπότε δεν είναι το γνωστό θέμα... Πιθανολογώ ότι κάτι κολλάει αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση... Οποιαδήποτε πρόταση πριν το hard reset είναι ευπρόσδεκτη γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και πολύ χρόνο για να το ξαναστήσω από την αρχή...

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Screenshot_20161229-105117_zpsxmuyok8v.png

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Screenshot_20161229-155805_zps4puhy6ah.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα εγώ με android system και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση μόνο wipe cache

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...