Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν η συγκριση με το g4 αφορα μονο την καμερα ισως ναι, αν αφορα ολες τις υπολοιπες λειτουργιες το omega δεν υστερει πουθενα, εν αντιθεση σε πολλα ειναι ανωτερο. Μιλαω και σαν πρωην κατοχος samsung note 4.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θες να μπώ σε αντιπαράθεση μάλλον απέτυχες...Εχουμε διαφορετική αντίληψη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πσιδια.Δυο ερωτησεις καθοσον σκεφτομαι να προχωρήσω σε αγορά.

Θελω το κινητο μου να εχει tap to wake με διπλο χτυπημα στην οθονη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,οχι με δακτυλικο αποτύπωμα,γινεται;

Και δευτερον,εχει βγει για το συγκεκριμένο επισημη ελληνική,ή ρομ με ελληνικα που να μην εχει θεματα;

 

Tap to wake ναι, ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική όχι, Ρομ με ελληνικα που να μην έχει θέματα πάλι όχι (προς το παρρόν όλες έχουν πρόβλημα με battery drain)

Link to comment
Share on other sites

Tap to wake ναι, ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική όχι, Ρομ με ελληνικα που να μην έχει θέματα πάλι όχι (προς το παρρόν όλες έχουν πρόβλημα με battery drain)

 

Επειδη δεν εχω τον χρονο να ασχολουμαι με φλασαρισματα ρομ κλπ,ή εστω απλα οτι δεν θελω προς το παρων,αν προχωρησω σε αγορα,τι να ζητησω απο το καταστημα σε ρομ,ωστε να ερθει με playstore και υποστηριξη ΟΤΑ ,αλλα να εχει ΚΑΙ tap to wake(ειναι αληθεια προεγκατεστημένο;)ποια ρομ εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω τον χρονο να ασχολουμαι με φλασαρισματα ρομ κλπ,ή εστω απλα οτι δεν θελω προς το παρων,αν προχωρησω σε αγορα,τι να ζητησω απο το καταστημα σε ρομ,ωστε να ερθει με playstore και υποστηριξη ΟΤΑ ,αλλα να εχει ΚΑΙ tap to wake(ειναι αληθεια προεγκατεστημένο;)ποια ρομ εννοω...

 

Προσωπική γνώμη πάντα. Αν δεν έχεις χρόνο για φλασαρισμα (κάτι που είναι πολύ εύκολο και δεν θέλει πολύ χρόνο) πας σε άλλο κινητό. Όλα τα κινεζομαγαζα το στέλνουν με πειραγμένες ρομ που είναι για τα μπάζα. Το μονο που μπορείς να τους ζητήσεις είναι να βάλουν china dev ή stable που δεν έχει ούτε ελληνικά ούτε PlayStore και μετά να φλασαρεις εσύ κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Tap to wake ναι, ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνική όχι, Ρομ με ελληνικα που να μην έχει θέματα πάλι όχι (προς το παρρόν όλες έχουν πρόβλημα με battery drain)

Εγώ έβαλα την ελληνική gtv 6.9.22 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και γύρω στις 6:30 ώρες οθόνη

:luck:
Link to comment
Share on other sites

παίδες σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλά επειδή τα χρώματα στο ιντερνετ δεν φαίνονται όπως είναι στην πραγματικότητα θέλω να μου πείτε πιο χρώμα προτείνετε εσείς από τα δύο: Ασημί ή χρυσό; το χρυσό όπως διαβάζω είναι ελαφριά χρυσό, είναι μπρος πίσω χρυσό ή μόνο μπροστά και πίσω ασημί; Επίσης, γνωρίζετε αν πάρει global έκδοση επίσημα με Ελληνική γλώσσα όπως άλλα xiaomi; και κάτι άλλο δυστυχώς το κουπόνι που το έριχνε στα 170 USD στο Banggood έληξε, υπάρχει αλλού κάποια καλή προσφορά;

Ευχαριστώ!!!

 

Tο κουπόνι επανήλθε!!!Είναι τώρα η πιο καλή τιμή στο χρυσό χρώμα.Το σκέφτομαι και εγώ...σε αντιπαράθεση με το Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global Edition που έχει ακριβώς τα ίδια χρήματα (μιλάμε πάντα για το Banggood )

Ο μοναδικός μου ενδοιασμός είναι η μικρότερη διάρκεια ζωής των οθονών OLED. Το ότι είναι η πρώτη προσπάθεια της Xiaomi στην τεχνολογία OLED-AMOLED δεν το θεωρώ μειονέκτημα.

Κάτι άλλο, για όποιον έχει επιδότηση ή φοβάται να παραγγείλει από Κίνα. Η infoquest που αντιπροσωπεύει πλέον την Xiaomi στην Ελλάδα εισάγει την Ιnternational version του Redmi Note 3 Pro με την 800άρα μπάντα (B20).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, φυσικά βρε θα τα αγοράσω μεμονωμένα και όχι τα 3 στην ίδια παραγγελία. Είμαι με το χέρι στην σκανδάλη και έχω βάλει και τα λεφτά στην κάρτα και δεν ξέρω τι να κάνω αλήθεια.

Όσο για το Redmi pro θα πάρω το 3/64 με τον χ25 επεξεργαστή,τώρα αν ήθελες να μου πεις και τίποτα εντυπώσεις θα με έκανες ευτυχισμένο

 

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από κανένα XIAOMI μεγαλύτερο των 5.2"(Μi5). O προβληματισμός μου σ΄αυτό το τηλέφωνο είναι πως έχουν μικρότερη διάρκεια ζωής οι οθόνες OLED και δευτερεύοντος ότι είναι η πρώτη προσπάθεια της εταιρείας σ΄αυτή την τεχνολογία οθονών.Να πω την αλήθεια όμως την XIAOMI δεν την φοβάμαι. Όσο για την παραγγελία που λες γιατί δεν κοιτάς και το banggood ? Έχει το χρυσό στα US$169.99 με κουπόνι.

Αν είναι να δώσεις τα παραπάνω χρήματα στο vickmall δεν κοιτάς και τον Κωτσόβολο κλπ που ήδη έχουν το Xiaomi Redmi Note 3 Pro Global Edition της xiaomi-greece.gr δηλ. από την Info Quest που είναι πλέον η αντιπροσωπία στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για κοιτάξτε και αυτό!!!!

 

http://www.xiaomidevice.com/redmi-pro.html

 

Καλό????

 

Τι εννοείς , ρωτώντας αν ειναι καλό ;

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αυτο εχει gorilla glass και αν ναι ποσο; Επισης το κινητο αξιζει; γιατι εμενα μου φαίνεται πολυ καλο.

 

Δεν έχει Gorilla Glass αλλά μια διαφορετική αντιχαρακτική πατέντα που την αναφέρει απλά σαν Arc Screen.

Στο link που παραθέτω μπορείς να δεις την αντοχή της σε προηγούμενο μοντέλο της xiaomi (Redmi Note 3)

 

 

Το έχω παραγγείλει και το περιμένω . :yahoo:

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

από που φίλε;

 

Από Gearbest. Μέχρι προχθές , το είχε flash sale στα $199,99. Μείον κάτι πόντους που είχα , μου βγήκε στα $180,00 .

Τώρα κάθομαι και διαβάζω για το πως θα το φλασάρω γιατί από οτι διαβάζω έχουν βγει πολλές καλές roms από την Ελληνική κοινότητα της Xiaomi.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ρομς εβγαλε η ελληνική κοινότητα?

Μονο της xtrv δεν έχει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αν δεν κάνω λάθος , υπάρχει και η GTV . https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/90-GTV/?synonym=244

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/577-Xiaomi-RedMi-PRO-Omega/

Edited by metalergr

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα το πρωί που πήγα να βγάλω το τηλέφωνο από την φόρτιση είδα πως ήταν κλειστό, αυτό έχει ξαναγίνει άλλη μία φορά όταν είχα βάλει dev rom.

Έχει τύχει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σκεφτομαι να αντικαταστησω το mi4 lte με το redmi pro. Μέχρι στιγμής το mi4 δουλεύει μία χαρά με cosmote, υπάρχει πιθανότητα να έχω πρόβλημα με το redmi σε σχέση με τον πάροχο;
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις φιλος πιο xiaomi δεχεται δυο sim συν extra sd card,οχι μια και μια καρτα.

Xiaomi redmi note 2

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σκεφτομαι να αντικαταστησω το mi4 lte με το redmi pro. Μέχρι στιγμής το mi4 δουλεύει μία χαρά με cosmote, υπάρχει πιθανότητα να έχω πρόβλημα με το redmi σε σχέση με τον πάροχο;

 

Με cosmote δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..Με wind και 4G θα έχεις..

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις φιλος πιο xiaomi δεχεται δυο sim συν extra sd card,οχι μια και μια καρτα.

 

Για να μην σε πάω ακόμα πιο πίσω, στην εποχή του Red rise (το σκυλί της Xiaomi ακόμα πωλείται!!Xiaomi HongMi 1s https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-hongmi-1s )

Κoίτα εδώhttp://www.doctorandroid.gr/2016/03/sim-microsd-in-one-slot.html

Δοκιμασμένο και απλό!!!!

Αν πιάνουν τα χέρια σου αγοράζεις Xiaomi Redmi Pro και το κάνεις και μόνος σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια τι κανετε?

 

εχω την τελευταια ελληνικη dev και η κεραια τρωει γυρω στο 70% της μπαταριας...χωρις να εχω data ανοιχτα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο έχει, Τώρα η amoled θεωρητικά είναι battery friendly.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/2b32e517a3ee44d20bddedcb3f1fb782.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα σε όλους,

πήρα και εγώ το κινητό, πρώτη εντύπωση καλή, αλλά που είναι το ραδιόφωνο;

 

Άκυρο το βρήκα, καλά κρυμμένο ήταν.!

Edited by anexikratis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 εβδομάδες αναμονή που δεν το έστειλαν από το banggood ακυρώθηκε η παραγγελία .....εχουμε κάποιο άλλο μαγαζί για αγορά ακομα και απο Ευρώπη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...