Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον βρήκα την λύση, όταν βγάζει την ειδοποίηση στην μπάρα την πατάς παρατεταμένα και σου ανοίγει ένα μενού που από εκεί απενεργοποιείς την ειδοποίηση αυτή. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε κι εμένα από banggood με unofficial και παλεύω να βάλω την κινεζο αγγλική μα δεν τα καταφέρνω. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να τσεκάρω τι κάνω λάθος? Βασικά είμαι με Windows 8.1 κ ενώ έχω περάσει τις εντολές και τους driver δεν μου το διαβάζει ο splash.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για λεγε ρε φίλε περισσότερα για το κινητό;το χρυσό της προσφοράς πήρες γιατί προχθες το έστειλα και σε εμένα με σουηδικό ταχυδρομείου(λόγου πρώτη φορά με σουηδικό ,πόσες ημέρες να υπολογιζω?).

Είναι χρυσό το χρώμα ή πάει προς ροζ και θα τρωο δουλευαμα στην δουλειά?

Ή έκδοση που έχει επάνω δεν είναι καλή (σταθερή κλπ) ;

Και τέλος μεγια σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε κι εμένα από banggood με unofficial και παλεύω να βάλω την κινεζο αγγλική μα δεν τα καταφέρνω. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να τσεκάρω τι κάνω λάθος? Βασικά είμαι με Windows 8.1 κ ενώ έχω περάσει τις εντολές και τους driver δεν μου το διαβάζει ο splash.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και μεγεια το τηλεφωνακι.

Για ρίξε μία ματιά εδώ.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το παραγγείλω το βλέπω δυνατό. Είστε ικανοποιημένοι όσοι το έχετε και τι πρέπει να προσέξω; Είμαι κάτοχος meizu mx5 που του έσπασε η οθόνη και είναι πανάκριβη για επισκευή και θέλω τουλάχιστον να πάρω ένα ισάξιό του. Επίσης θέλω οπωσδήποτε ελλήνικα.

Απ ότι διάβασα προτείνετε η αγγλοκινέζικη rom η διαδικασία για μετάβαση σε ελλήνικά είναι απλη; υπάρχει κάποιο link να δω;

Και τέλος επειδή δεν το γράφει πουθενα εχεί NFC;

Edited by pskpanos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτή τη στιγμή το banggood το έχει 198 δολάρια υπάρχει κανένα κουπόνι ξέρουμε κάτι; ανέβασε την τιμή;

 

Το 64gb με το κουπόνι redmiproxmas πάει στα 170$

 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=cart

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για λεγε ρε φίλε περισσότερα για το κινητό;το χρυσό της προσφοράς πήρες γιατί προχθες το έστειλα και σε εμένα με σουηδικό ταχυδρομείου(λόγου πρώτη φορά με σουηδικό ,πόσες ημέρες να υπολογιζω?).

Είναι χρυσό το χρώμα ή πάει προς ροζ και θα τρωο δουλευαμα στην δουλειά?

Ή έκδοση που έχει επάνω δεν είναι καλή (σταθερή κλπ) ;

Και τέλος μεγια σου ;)

Τέλειο το τηλέφωνο. 25 μέρες μου έκανε να έρθει! Όχι απαλό χρυσό είναι, πολύ όμορφο! Η ρομ θέλει αλλαγμα πιστεύω σε αυτή την ελληνική.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την ελληνική ρομ δουλεύει καλά?αν περάσεις την ελληνική κανεις κανονικά update στις εφαρμογές?υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?το τηλ.το περιμένω την δεύτερα ξεκλείδωτο και φλασαρισμενω....απο μέλος του ινσομνια....για να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω στην έκδοση με τον x25 ξέρουμε αν έχει gorilla glass ή έστω μία οποιαδήποτε αντιχαρακτηριστική προστασία; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τα κινητά της Xiaomi δε χρησιμοποιούν to gorilla Glass σαν εταιρία αλλά μία άλλη.δες εδώ το βίντεο για να δεις πως συμπεριφέρεται

Δεν είναι από το pro αλλά δε πιστεύω ότι έχει και πολύ σημασία

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ ευχαριστώ το πήρα τώρα περιμένω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έριξα κι εγώ παραγγελία απόψε για το 64άρι χρυσό από Banggood.

Σε λίγες μέρες θα είμαι στην παρέα σας.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από της 6/12 αποστολή παιδιά με ελβετικά ταχ RU480596126CH και δεν βλέπω καμία ενημέρωση , γνωρίζει κανένας γιατί?
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εμφανιστει μεσα στην εβδομαδα, μιλα με το καταστημα.

προφανως εχει γινει καποιο λαθος

Link to comment
Share on other sites

Από της 6/12 αποστολή παιδιά με ελβετικά ταχ RU480596126CH και δεν βλέπω καμία ενημέρωση , γνωρίζει κανένας γιατί?

 

Είναι νωρίς ακόμη μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Από της 6/12 αποστολή παιδιά με ελβετικά ταχ RU480596126CH και δεν βλέπω καμία ενημέρωση , γνωρίζει κανένας γιατί?

 

Πρώτα το κοιτάς εδώ. Μέχρι την αναχώρηση του από Χονγκ Κονγκ θα το βλέπεις εκεί με τελευταίο status: The consignment has left the origin border point.

Μετά το ξεχνάς στη παρακολούθηση και θα το δεις στη συνέχεια Ελλάδα από τα ΕΛΤΑ.

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς για παραλαβή φυσικά,αλλα για να δω κάποια ενημέρωση δεν νομίζω φίλε μου. Σε ότι έχω παραγγείλει μέχρι τώρα 2 άντε 3 ημέρες για να φανει
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες περίπου παραλαμβάνουμε από Banggood;
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα 11/11 απο banggood και ακομα περιμενω.

Βεβαια Αθηνα ηταν στις 07/12 αλλα με φαγανε και οι απεργιες των πλοιων, καθοτι ειμαι Κρητη...

Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάποιος στά σχόλια του κινητού στο Banggood πως ή προεγκατεστημένη unofficial from που έρχεται το κινητό περιέχει malware δε ξέρω κατά πόσο ισχύει απλά ενημερωνω
Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάποιος στά σχόλια του κινητού στο Banggood πως ή προεγκατεστημένη unofficial from που έρχεται το κινητό περιέχει malware δε ξέρω κατά πόσο ισχύει απλά ενημερωνω

 

Φίλε μου εννοείται ότι αλλάζουμε τις σκουπιδο-roms των κινεζομάγαζων.

Ευτυχώς υπάρχουν σοβαρές roms (Ελληνική - Globe Rom) για να κάνουμε τη δουλειά μας.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εννοείται ότι αλλάζουμε τις σκουπιδο-roms των κινεζομάγαζων.

Ευτυχώς υπάρχουν σοβαρές roms (Ελληνική - Globe Rom) για να κάνουμε τη δουλειά μας.

 

Ναι σίγουρα και στο Redmi note 3 που έχω τώρα πέρασα την official stable και σε αυτό μόλις έρθει θα την αλλάξω απλά πολλοί δε ξέρουν και φοβούνται-βαριουνται νά τήν αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! ειμαι κατοχος του meizu mx4 pro και σκεφτομαι να παρω το redmi pro απο το συγκεκριμενο site http://www.to2c.com/original-xiaomi-redmi-pro.html. Ειναι η εκδοση με τα 4 Gb και 128 αποθηκευτικο χωρο και βγαινει στα 255 ευρω. Το μονο αρνητικο ειναι οτι πηγαινω απο τα 21 mpx καμερα που εχω στο mx4 pro σε χαμηλοτερη αλλα διπλη καμερα του redmi pro. Πιστευετε οτι αξιζει? επισης η 2K αναλυση που εχω στο mx4 pro μου καταναλωνει μεγαλη μπαταρια ασχετα που εχω 3350 mah. Ποιες ειναι οι γνωμες σας? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...