Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κανανε μια προσφορα απο την cyta για το κινητο μου.Η προσφορα ειναι..700 λεπτα προς ολους 150 μηνυματα και 1 γιγα ιντερνετ με 15,68 το μηνα τελικη τιμη 24 μηνες συμβολαιο ....τι λετε??αξιζει??εχει καλο σημα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου κανανε μια προσφορα απο την cyta για το κινητο μου.Η προσφορα ειναι..700 λεπτα προς ολους 150 μηνυματα και 1 γιγα ιντερνετ με 15,68 το μηνα τελικη τιμη 24 μηνες συμβολαιο ....τι λετε??αξιζει??εχει καλο σημα??

 

Έχει σήμα 3G vodafone, ό,τι και αν σημαίνει αυτό για τις περιοχές που κινείσαι. Η τιμή είναι τίμια, ούτε πολλά ούτε και προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανανε μια προσφορα απο την cyta για το κινητο μου.Η προσφορα ειναι..700 λεπτα προς ολους 150 μηνυματα και 1 γιγα ιντερνετ με 15,68 το μηνα τελικη τιμη 24 μηνες συμβολαιο ....τι λετε??αξιζει??εχει καλο σημα??

 

Εαν σου έκαναν την προσφορά τηλεφωνικώς, ζήτα γραπτά να στη στείλουν σε ημειλ, με τα στοιχεία του συνεργάτη. Το εαν αξιζει εξαρταται απο τη μηνιαία χρήση που κάνεις. Εαν, π.χ, δε στέλνεις μηνύματα τότε δε σε συμφέρει. Εγώ στη θέση σου θα τους έλεγα όχι μηνύματα και 2 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανανε μια προσφορα απο την cyta για το κινητο μου.Η προσφορα ειναι..700 λεπτα προς ολους 150 μηνυματα και 1 γιγα ιντερνετ με 15,68 το μηνα τελικη τιμη 24 μηνες συμβολαιο ....τι λετε??αξιζει??εχει καλο σημα??

 

Καλη τιμη,λιγο παραπανω ιντερνετ αν δωσουν καλα ειναι.Υποψην ειναι με καλυψη Vodafone και εχει 2G/3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για την Wind οτι "εξαφανιζει" μια το υπολοιπο μου και μια τα αγορασμενα λεπτα απο πακετα, αλλα η Cyta πιστευω το εχει τερματισει. Σε κλειστο τηλεφωνο, καθε φορα που το ανοιγω λειπει και ενα 3λεπτο απο το αγορασμενο πακετο με τα 300'+100 mb.

Κριμα...μεγαλη απογοητευση, και φανταζομαι οτι το cc (που δεν ειναι και απο τα καλυτερα) θα επιμενει οτι καποιον καλεσα εστω και αν το τηλεφωνο μου ειναι κλειστο.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ζητήσεις αναλυτική κατάσταση κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

για κοιτα τις προωθησεις σου...μηπως οι εισερχόμενες οταν είναι κλειστό πάνε αλλού?
Link to comment
Share on other sites

για κοιτα τις προωθησεις σου...μηπως οι εισερχόμενες οταν είναι κλειστό πάνε αλλού?
Δεν εχω αλλαξει κατι (τουλαχιστον εγω) στις ρυθμισεις προωθησεων, αλλα θα το τσεκαρω...

@Vaseilios Σε ευχαριστω..θα τους το ζητησω απο περιεργεια και μονο, διοτι ακρη πιστευω δεν θα βγαλω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τί λέτε να γίνει με την καρτοκινητή Cyta μετά και την εξαγορά της από τη Vodafone;

 

1) Θα παραμείνει ως mvno πάροχος;

2) Θα αλλάξει η δωρεάν φορητότητα στην καρτοκινητή της;

3) Θα αλλάξει το max 3G σήμα της;

4) Σε σχέση με τα πακέτα; Πχ τα mix1 κ 2 με κάρτα 5€ θα παραμείνουν σε όσους τα έχουν;

 

Εν τέλει ρώτησε κανείς στο cc της Cyta για τα παραπάνω, να έχουμε κάτι πιο έγκυρο;

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε να γίνει με την καρτοκινητή Cyta μετά και την εξαγορά της από τη Vodafone;

 

1) Θα παραμείνει ως mvno πάροχος;

2) Θα αλλάξει η δωρεάν φορητότητα στην καρτοκινητή της;

3) Θα αλλάξει το max 3G σήμα της;

4) Σε σχέση με τα πακέτα; Πχ τα mix1 κ 2 με κάρτα 5€ θα παραμείνουν σε όσους τα έχουν;

 

Εν τέλει ρώτησε κανείς στο cc της Cyta για τα παραπάνω, να έχουμε κάτι πιο έγκυρο;

Προσωπική εκτίμηση:

 

1)Όχι.Οι πελάτες θα περάσουν στην vodadone

2)Nαι..

3)Λογικα θα πάει όπως και η βοντα ,μιας και θα της ανηκει πλέον.

4)Θα αλλάξουν όπως της βονταφονε.

 

οχι..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εκτίμηση:

 

1)Όχι.Οι πελάτες θα περάσουν στην vodadone

2)Nαι..

3)Λογικα θα πάει όπως και η βοντα ,μιας και θα της ανηκει πλέον.

4)Θα αλλάξουν όπως της βονταφονε.

 

οχι..

 

ΑΑΑΝΝΝ, λέω ΑΑΑΑΝΝΝΝ γίνουν έτσι τα πράματα {Κι εγώ τα ίδια με σένα "πιστεύω"} ως τα τέλη του 2018 το αργότερο (πιστεύω):

 

Θα χρειαστεί να αλλάξουμε sim; Ή με την ίδια sim "μεταβαίνουμε" σε Voda;

Είναι τεχνικά εφικτό αυτό το τελευταίο; Ή όχι;

Απλά ΑΝ είναι εφικτό, ρωτώ. Άλλο το τι θα γίνει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

ολα εξαρτωνται απο το τι ακριβως θα θελει να κανει η vodafone με τα προγραμματα της cyta. Αν θα θελει δηλ. να ενσωματωσει τους προερχομενους απο cyta κατευθειαν στο δικτυο,ή να τους μεταφέρει σε νεο,τυπου mvpo, προγραμμα (καρτοκινητης/συμβολαιου) με αντιστοιχες παροχες προφανως. Μπορει με αλλα λογια να δημιουργήσει ενα συνολο τυπου q telecom.

Στην αντιστοιχη περιπτωση πριν μια δεκαετια,η wind σταδιακα πηρε τους συνδρομητες της q μεσω της δικης της περιαγωγης,χωρις να τους αλλαξει προγραμμα αρχικα,με τις ιδιες σιμ.Για ενα διαστημα θυμαμαι,υπηρχε περιαγωγη και απο τα 2 δικτυα vodafone-tim τότε.Για την αλλαγη της sim στη συνεχεια δεν θυμαμαι τι ακριβως εγινε. Ενω ειχα το q - συμβολαιο χωρις παγιο,καποια στιγμη αλλαξα την καρτα με νεα της Tim,με σκοπο να μεταφερθω στο αντιστοιχο προγραμμα που ειχε βγαλει η τελευταια. Αν θυμαμαι καλα, η αλλαγη ηταν υποχρεωτικη και με συγκεκριμενη ημερομηνια. Δεν ξερω τι ειχε γινει με την qcard,το πιθανοτερο ομως να μην εκαναν κατι αντιστοιχο καθως συνεχισε να υπαρχει ως πακετο κατω απο την ομπρελα της τιμ τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Για το 4 που λέει ο Τζίμης για τα Mix1 και 2,δεν παίζει να τα αφήσει και γενικα να κρατήσει την εμπορική ονομασία στην κινητή μαζί με φθηνά πακέτα κινητής να τραβήξει κόσμο;Δεν θα έχει κάποιο κέρδος όλο αυτό τουλάχιστον στην αρχη;
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεν αποκλείεται να τα κρατήσει. Για την ονομασία λίγο δύσκολα καθότι ανήκει στην μητρική cyta της Κύπρου.
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεν αποκλείεται να τα κρατήσει. Για την ονομασία λίγο δύσκολα καθότι ανήκει στην μητρική cyta της Κύπρου.

 

Η οποία μητρική εχει ήδη συνεργασία με την Vodafone εκεί και λέγεται Cytamobile-Vodafone...Δεν ξέρω αν έχει την δυνατότητα να γινει κατι παρόμοιο στο θέμα ονομασιας κινητής.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΝΝΝ, λέω ΑΑΑΑΝΝΝΝ γίνουν έτσι τα πράματα {Κι εγώ τα ίδια με σένα "πιστεύω"} ως τα τέλη του 2018 το αργότερο (πιστεύω):

 

Θα χρειαστεί να αλλάξουμε sim; Ή με την ίδια sim "μεταβαίνουμε" σε Voda;

Είναι τεχνικά εφικτό αυτό το τελευταίο; Ή όχι;

Απλά ΑΝ είναι εφικτό, ρωτώ. Άλλο το τι θα γίνει τελικά.

Ποιός ξέρει..ίσως χρειαστεί, αν δεν υποστηρίζουν 4G...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε να γίνει με την καρτοκινητή Cyta μετά και την εξαγορά της από τη Vodafone;

 

1) Θα παραμείνει ως mvno πάροχος;

2) Θα αλλάξει η δωρεάν φορητότητα στην καρτοκινητή της;

3) Θα αλλάξει το max 3G σήμα της;

4) Σε σχέση με τα πακέτα; Πχ τα mix1 κ 2 με κάρτα 5€ θα παραμείνουν σε όσους τα έχουν;

 

Εν τέλει ρώτησε κανείς στο cc της Cyta για τα παραπάνω, να έχουμε κάτι πιο έγκυρο;

Μετά την εξαγορά της δεν θα γίνει τίποτα . Θα συνεχίσουν ως δύο εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εξαγορά της δεν θα γίνει τίποτα . Θα συνεχίσουν ως δύο εταιρείες.

Τότε γιατί να την πάρει;Με αυτό το μοντέλο εδώ και 13 χρόνια έχει ζημίες....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να μην καταλήξει αλλού.

Να διευκρινήσω ότι μιλάω για την καρτοκινητή (όπως διατυπώθηκε η ερώτηση ) και όχι για το σύνολο της εταιρείας.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορητότητα σε cyta καρτοκινητό ,πέρασαν δυο τρείς μηνες και επειδή δεν εβαλα καρτα ανανέωσεις μου ακύρωσαν το καρτοκινητό!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορητότητα σε cyta καρτοκινητό ,πέρασαν δυο τρείς μηνες και επειδή δεν εβαλα καρτα ανανέωσεις μου ακύρωσαν το καρτοκινητό!

 

http://www.cyta.gr/el/Mobile/kartokiniti/~/media/Files/CYTA/PDF/support_material/misc/oroi_kartokinitis.pdf

 

8.2 Η Εταιρεία δύναται να διακόπτει ή να περιορίζει τη

χρήση των Υπηρεσιών προς το Συνδρομητή, μετά την

πάροδο συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος από

την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης του

προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, όπως ορίζεται στην

ιστοσελίδα της Εταιρείας http://www.cyta.gr

 

Ειδικότερα η τελευταία ημέρα εξερχόμενων κλήσεων

και διαγραφή χρηματικού υπολοίπου

πραγματοποιείται στις 90 ημερολογιακές ημέρες από

την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης του

προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, ή στις 30

ημερολογιακές ημέρες από την ημερομηνία

ενεργοποίησης της Σύνδεσης εφόσον δεν υπάρξει

ανανέωση χρόνου ομιλίας, (προσωρινή διακοπή).

 

Η Τελευταία ημέρα εισερχομένων κλήσεων και

Απενεργοποίησης της υπηρεσίας πραγματοποιείται

στις 180 ημερολογιακές ημέρες από την ημερομηνία

της τελευταίας ανανέωσης του προπληρωμένου

χρόνου ομιλίας, ή στις 90 ημερολογιακές ημέρες από

την ημερομηνία ενεργοποίησης της Σύνδεσης εφόσον

δεν υπάρξει ανανέωση χρόνου ομιλίας, (οριστική

διακοπή). Κατά τη διάρκεια της προσωρινής διακοπής

και μέχρι την οριστική διακοπή ο Συνδρομητής χάνει

το δικαίωμα χρήσης τυχόν προηγούμενου υπολοίπου

χρόνου ομιλίας, αλλά μπορεί να προβεί σε ανανέωση

του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας προκειμένου να

επαναχρησιμοποιήσει τις Υπηρεσίες. Για την χρήση

των πακέτων χρόνου ομιλίας, ή SMS, η δεδομένων

(data) απαιτείται υπόλοιπο λογαριασμού τουλάχιστον

0,01€.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορητότητα σε cyta καρτοκινητό ,πέρασαν δυο τρείς μηνες και επειδή δεν εβαλα καρτα ανανέωσεις μου ακύρωσαν το καρτοκινητό!

 

Από τον σχετικό κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. μπορεις εντός 6 μηνών από την ακύρωση να ζητήσεις την ενεργοποίηση της σύνδεσης ξανά.

Άρθρο 10 εδάφιο 10 του κανονισμού εκχώρησης αριθμοδοτικών πόρων.

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/NumberingRegul.pdf

 

10. Σε περίπτωση λήξης της δευτερογενούς εκχώρησης ή επιστροφής αριθµού

από χρήστη, πρέπει να περάσει περίοδος τουλάχιστον έξι µηνών από το ως

άνω γεγονός µέχρι ο αριθµός αυτός να εκχωρηθεί δευτερογενώς εκ νέου. Σε

περίπτωση που, εντός της εξάµηνης ανωτέρω περιόδου, ο χρήστης ζητήσει νέα

σύνδεση µε το δίκτυο του παρόχου στον οποίο έχει πρωτογενώς εκχωρηθεί από

την ΕΕΤΤ ο αριθµός, µε χρήση του αριθµού αυτού τότε ο εν λόγω πάροχος

υποχρεούται να εκχωρήσει στο χρήστη δευτερογενώς εκ νέου τον αριθµό αυτό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Από ρον σχετικό κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. μπορεις εντός 6 μηνών από την ακύρωση να ζητήσεις την ενεργοποίηση της σύνδεσης ξανά.

 

Ναι το γνωρίζω,αλλά είναι νόμιμο να σου καταργούν την γραμμή (πηγε με φορητότητα στη cyta 24/10/17)μετα απο περίπου τρεις μήνες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό . Ρώτα στην CYTA ,

Πάντως αν έχει πάει με φορητότητα ο αριθμός έχει επιστρέψει στο δίκτυο που ανήκει το πρόθεμα και μόνο από εκεί μπορεις να τον ζητήσεις και όχι από την CYTA

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...