Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτα λες σκετο Data και μετα ολα??Εδω να κανω και το ιντερναλ δλδ wipe??Αρα μετα να εχω σε OTG την ρομ που θα περάσω?

Ναι data και μετά όλα με reboot torecovery πάντα...OTG...όχι απαραίτητα....συνδέεσαι στο pc μέσα απο το TWRP την ρίχνεις χύμα μέσα και φλασάρεις.Στα λέω για να είσαι 100% σίγουρος ότι όλα τα παλιά έφυγαν. Αν δεν δουλέυεις το LeuiLauncher και έχεις άλλον δεν χρειάζεται να στήνεις πάλι.Όποτε θελήσεις...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι data και μετά όλα με reboot torecovery πάντα...OTG...όχι απαραίτητα....συνδέεσαι στο pc μέσα απο το TWRP την ρίχνεις χύμα μέσα και φλασάρεις.Στα λέω για να είσαι 100% σίγουρος ότι όλα τα παλιά έφυγαν. Αν δεν δουλέυεις το LeuiLauncher και έχεις άλλον δεν χρειάζεται να στήνεις πάλι.Όποτε θελήσεις...;)

Καλα λες αφου έχουμε twrp πασπαρτου πλεον! :P οποτε τυχον προβληματα θα ναι μονο στον leui αν προκύψουν! Αρα την περναω αφοβα οταν και με τ καλο ερθει με ΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία στην ν11 c δεν είναι τόσο καλή. Είμαι με 16% και 2.22 σοτ. Δεν βλέπω κάτι παράλογο στην κατανάλωση. Είμαι χωρίς ακτ. Τι λες;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Εχω ερωτηση πολυ σημαντικη! Παλευω να κανω TWRP Backup 2 μερες τωρα και 2 μερες τρωω φολα καπου στο 80% με Backup Failed.

Αυτο που κανω ειναι να κουμπωσω το OTG και αφου το επιλεξω ως χωρο αποθηκευσης, να κανω swipe to backup. Μετα περιμενω καμια ωρα και μου πεταει οτι απετυχε.

Οι επιλογες στο backup ειναι ολες τικαρισμενες. Καμια ιδεα;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Εχω ερωτηση πολυ σημαντικη! Παλευω να κανω TWRP Backup 2 μερες τωρα και 2 μερες τρωω φολα καπου στο 80% με Backup Failed.

Αυτο που κανω ειναι να κουμπωσω το OTG και αφου το επιλεξω ως χωρο αποθηκευσης, να κανω swipe to backup. Μετα περιμενω καμια ωρα και μου πεταει οτι απετυχε.

Οι επιλογες στο backup ειναι ολες τικαρισμενες. Καμια ιδεα;

 

δεν σου λεει που ειναι το σφάλμα?

Link to comment
Share on other sites

δεν σου λεει που ειναι το σφάλμα?

Backup failed. Cleaning backup folder

Ετσι καταληγει. Απο πανω δεν προσεξα δυστυχως. Καπου ειδα στο ιντερνετ να προτεινουν να ειναι enabled το compression και μετα προχωραει.

 

Υ.Γ.: ασχετο με το παραπανω fail. Ενας φιλος προτεινε να μην τραβαω backup το md5. Παινρνει πολυ χρονο και δε χρησιμευει ουσιαστικα καπου. Ειναι αληθεια;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να παρεις το μπακαπ στο κινητό και όχι σε εξωτερικό χώρο,

Το md5-digest θέλει λίγο χρόνο αλλα στην ουσία είναι ο έλεγχος αν το αρχείο ειναι οκ για να μπορεις να το επαναφέρεις.

Για μένα το σωστό είναι να το έχεις ενεργοποιημένο και ας θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να παρεις το μπακαπ στο κινητό και όχι σε εξωτερικό χώρο,

Το md5-digest θέλει λίγο χρόνο αλλα στην ουσία είναι ο έλεγχος αν το αρχείο ειναι οκ για να μπορεις να το επαναφέρεις.

Για μένα το σωστό είναι να το έχεις ενεργοποιημένο και ας θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.

Πρεπει να εχεις τουλάχιστον 15 GB ελεύθερα για αυτό όμως.. Πράγμα δύσκολο έως αδύνατο.. Αν δοκίμασε με κάποιο άλλο TWRP;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει system image μην το τικάρεις. Θα κερδίσεις αρκετό χώρο απο εκει.

OK ευχαριστώ για τις οδηγίες, θα προσπαθήσω και αν δεν καταφέρω τίποτα θα επανέλθω. Καλό βράδυ.:)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει system image μην το τικάρεις. Θα κερδίσεις αρκετό χώρο απο εκει.

Στο sytem image εβγαζε το fail. Θα δοκιμασω και ενα backup στο OTG χωρις αυτο να δω τι θα γινει. Ξερεις μηπως τι χανω που δε θα το εχω;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει για την update με ΟΤΑ ?? @crisball?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανοιξε τον root mager που εχεις -magisk ή su- και ξαναδωσε δικαιωματα στο Ενημερωσεις OTA

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο εβδομάδες με την 19s του geekbuying πέρασα την 28s του Χρήστου.

Φρεσκαδουρα .... Φορτιζω και επανέρχομαι με τις πρώτες εντυπώσεις.

 

fc687ee7be5636dc5c6213d373a3dea4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολλή καλή δουλειά Χρήστο.

Μπράβο σου για άλλη μια φορά.

Σαφώς πιο γρήγορη πιο smooth με καλύτερη διαχείριση ram αλλά και μπαταρίας.

Αν θυμάμαι καλά όταν έβαλα την v11 στην αρχή στο playstore η συσκευή έδειχνε πιστοποιημένη.

Μετά τα flash των OTA από TWRP δείχνει μη πιστοποιημένη συσκευή.

Κάτι πήγε λάθος ή έτσι πρέπει να δείχνει ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο.

Στο menu μπαταρία έχω αυτήν την εικόνα.

Γιατί δείχνει κόκκινο και ώρα κατά την μη κάλυψη σήματος 72% ;

Ευχαριστώ.847da11cfa4a0a3071284d06702a72c8.jpg263c6bfc131a1700c589edadfdb30a04.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τον root mager που εχεις -magisk ή su- και ξαναδωσε δικαιωματα στο Ενημερωσεις OTA
Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση , έδωσα δικαιώματα από magisk , πάω να κάνω την ενημέρωση με ΟΤΑ , και με πετάει στο TWRP ! Δεν γνωρίζω καλά καλά από αυτά , αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή αν χρειάζεται βήματα ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο sytem image εβγαζε το fail. Θα δοκιμασω και ενα backup στο OTG χωρις αυτο να δω τι θα γινει. Ξερεις μηπως τι χανω που δε θα το εχω;

 

Δεν χάνεις τίποτα από την στιγμή που θα έχεις τικάρει το system/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση , έδωσα δικαιώματα από magisk , πάω να κάνω την ενημέρωση με ΟΤΑ , και με πετάει στο TWRP ! Δεν γνωρίζω καλά καλά από αυτά , αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή αν χρειάζεται βήματα ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν πάτησες για ενημέρωση πάτησες και λήψη μετά και μετά σε πήγε στο Twrp? Αν ναι τώρα που μπήκες στο Twrp πάτα install και επέλεξε το zip αρχείο μέσα από το φάκελο otaupdates.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση , έδωσα δικαιώματα από magisk , πάω να κάνω την ενημέρωση με ΟΤΑ , και με πετάει στο TWRP ! Δεν γνωρίζω καλά καλά από αυτά , αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή αν χρειάζεται βήματα ?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω αυτη τη rom επανω, αλλα αν θυμαμαι καλα, μεσα απο το recovery πατα install zip και ψαξε για το φακελο OTA. Νομιζω ετσι λεγεται. Θα βρεις εκει το update και το κανεις χειροκινητα εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάτησες για ενημέρωση πάτησες και λήψη μετά και μετά σε πήγε στο Twrp? Αν ναι τώρα που μπήκες στο Twrp πάτα install και επέλεξε το zip αρχείο μέσα από το φάκελο otaupdates.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πατησα στο update και με πεταξε στο TWRP .. Βρηκα το ZIP μεσα στο OTAUPDATE φακελο... Αυτο το update ειναι το τελευταιο η ειναι η v11a ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Το κινητο μου πλεον φορτιζει πολυ δυσκολα και ετσι σκεφτομαι να το στειλω για service. Το προβλημα ειναι οτι χρησιμοποιω custom rom για αυτο ηθελα να ρωτησω, υπαρχει τροπος να επαναφερεις το κινητο σε εργοστασιακο mode? (rom, recovery, bootload etc) χωρις να το καταλαβουν στο service οτι αλλαξα κατι?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι πατησα στο update και με πεταξε στο TWRP .. Βρηκα το ZIP μεσα στο OTAUPDATE φακελο... Αυτο το update ειναι το τελευταιο η ειναι η v11a ξανα?

 

εκανα κανονικα την εγκατασταση απο TWRP και τωρα μ εχει ενημερωση για την v.11b πατησα να κανει την ληψη και με πεταξε παλι στο TWRP , αρα να φανταστω οτι κανω ιδια διαδικασια χειροκινητα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Το κινητο μου πλεον φορτιζει πολυ δυσκολα και ετσι σκεφτομαι να το στειλω για service. Το προβλημα ειναι οτι χρησιμοποιω custom rom για αυτο ηθελα να ρωτησω, υπαρχει τροπος να επαναφερεις το κινητο σε εργοστασιακο mode? (rom, recovery, bootload etc) χωρις να το καταλαβουν στο service οτι αλλαξα κατι?

 

Ευχαριστω

Στην θεση σου θα εβαζα πρωτα μια official, κατα προτιμηση Ινδικη 19s, θα αλλαζα φορτιστη και καλωδιο, κι αν δεν λυνοταν το θεμα θα αλλαζα μπαταρια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα κανονικα την εγκατασταση απο TWRP και τωρα μ εχει ενημερωση για την v.11b πατησα να κανει την ληψη και με πεταξε παλι στο TWRP , αρα να φανταστω οτι κανω ιδια διαδικασια χειροκινητα ?
Ναι το ίδιο πάλι.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο πάλι.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπεροχα τα εκανα ολα πανε τελεια... ευχαριστω πολυ παιδια !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...