Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι ανάμεσα στο x820 και το x822 (το x822 λόγω χρώματος και μόνο). Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, είναι δυνατό να εγκατασταθεί η ινδική rom ή οποιαδήποτε άλλη official rom στο x822; Από αυτά που διάβασα, για να "αποκρυπτογραφηθεί" το x822 πρέπει να εγκατασταθεί TWRΡ recovery, να γίνουν τα απαραίτητα wipes, να εγκατασταθεί μία "μικρή" custom rom και μετά, πλέον, μπορεί να εγκατασταθεί οποιαδήποτε custom rom μέσω της γνωστής διαδικασίας. Ωστόσο το custom recovery θα παρεμένει και από την εμπειρία μου με άλλα τηλέφωνα παρεμποδίζει τα ΟΤΑ updates. Επίσης με το custom recovery δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση της official rom μέσω του update.zip. Μπορεί, λοιπόν, να γίνει εγκατάσταση μίας official rom στο x822 και με ποιον τρόπο; Γνωρίζω ότι θα μπορούσα να παραγγείλω σφραγισμένο x822, αλλά φοβάμαι την έλλειψη (ακόμη και του στοιχειώδους) ελέγχου που κάνουν οι πωλητές.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και δεν μπορώ να βρώ πως να το ενεργοποιήσω.

Download και πάτα no limit τόσο απλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σας κουφανω λίγο έχω την έκδοση 5.9.21s. Stable. Αυτή είναι σίγουρα dev αλλά πολύ καλη.

 

Screenshot_20161104_101755.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Download και πάτα no limit τόσο απλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σας κουφανω λίγο έχω την έκδοση 5.9.21s. Stable. Αυτή είναι σίγουρα dev αλλά πολύ καλη.

 

Screenshot_20161104_101755.jpg

 

που τη βρηκες τη δοκίμασες??ειναι καλή??αγγλοκινέζικη??

mi8
Link to comment
Share on other sites

που τη βρηκες τη δοκίμασες??ειναι καλή??αγγλοκινέζικη??

 

http://bbs.ydss.cn/thread-703205-1-1.html

 

Εδώ την βρήκα αλλά είναι πεσμενο το site αργότερα θα στρωσει. Αυτήν έχω δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είδα βελτίωση στην μπαταρία. Εκτός από την internal storage η leeco σε προσφέρει και 10 gb cloud service Δεν είναι πολλά άλλα για αρχή καλά είναι. Αγγλοκινεζικη είναι δηλαδή China version. Έχουν αλλάξει λίγο το notification management.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγείλει to x822 θα ερθει με multiL. ποια ειναι η ποίο καλη λισι να βαλω καπια custom rom αν ναι πος και ποία η να το αφήσω οπος ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

[/color]Να σας κουφανω λίγο έχω την έκδοση 5.9.21s. Stable. Αυτή είναι σίγουρα dev αλλά πολύ καλη.

 

Screenshot_20161104_101755.jpg

 

Άργησες..... την έχουν εδώ βάλει και 2 μέρες, διάβασε λίγο πιό πίσω!

Την έχω κατεβάσει αλλά μας είπαν εδώ ότι έχει λίγο πρόβλημα με την φωτογραφική...

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

[/color]Να σας κουφανω λίγο έχω την έκδοση 5.9.21s. Stable. Αυτή είναι σίγουρα dev αλλά πολύ καλη.

 

Screenshot_20161104_101755.jpg

 

Άργησες..... την έχουν εδώ βάλει και 2 μέρες, διάβασε λίγο πιό πίσω!

Την έχω κατεβάσει αλλά μας είπαν εδώ ότι έχει λίγο πρόβλημα με την φωτογραφική...

 

δεν ασχολούμαι καθόλου με φώτο. Την είχα βρει τις προηγούμενες μέρες αλλά τωρα επέλεξα να;δώσω την πηγή του site.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λινκ, είναι ένα φόρουμ. Στη θέση σου, θα περνουσα την official rom, Αγγλικά Κινέζικα και λίγες ακόμη γλώσσες, , Δεν έχει Ελληνική γλώσσα. Μετά αφού το τηλέφωνο δουλεύει σωστά, κοιτάς για custom, είχα περάσει 3, αλλά δεν μου αρέσουν, και έβαλα την official 18S. Δεν μπορώ να βρω το λινκ αυτή την στιγμή..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html , το λινκ.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.. Το post δυστυχως εχει γεμισει με αποριες του τυπου "απο που να το αγορασω" και δεν πολυ βοηθανε οι πραγματικοι χρηστες.

 

Εχεις δοκιμασει του Cuoco και αν ναι δουλευε σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εμ όταν φωνάζω συνέχεια για την βλακεία του Myphone να μην χορηγήσει δικαιώματα ανεβάσματος στην πρώτη σελίδα κάποιου ενεργού μέλους από εμάς τους υπάρχοντες.....κρατάτε σιγή ιχθύος!!! Να τώρα φάτε τα! Τα ίδια και τα ίδια συνεχώς.....

Ρε σεις του Myphone μας ακούει κανείς?? Θέλουμε να βάλετε κάποια πράγματα στην πρώτη σελίδα.....για να μην επαναλαμβάνονται συνεχώς/.. έλεος................................αι......

.....

Υ.Γ. Σοβαρή η παραπάνω τοποθέτηση του Kxanthop....

2) Επαναλαμβάνω η μαγνητική βάση τα σπάει....δεν το περίμενα.. είναι πιό πάνω και από τις προσδοκίες μου!

3) Πάω για αλλαγή μπαταρίας στο Ηοnoraκι μου (από μόνος μου) και τα λέμε....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγείλει to x822 θα ερθει με multiL. ποια ειναι η ποίο καλη λισι να βαλω καπια custom rom αν ναι πος και ποία η να το αφήσω οπος ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

παντως η leeco πολυ γρηγορα το ακυρωσε το le max 2 βγαζοντας το le pro 3.ακομα δεν εχω καταλαβει αν αυτο ειναι καλο η κακο για μας...

 

κάνεις λάθος.....αυτό θα βγάλει http://gr.gizchina.com/2016/11/04/le-x850-tenaa-dual-camera-2k-display/ σε αντικατάσταση το lemax 2

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμ όταν φωνάζω συνέχεια για την βλακεία του Myphone να μην χορηγήσει δικαιώματα ανεβάσματος στην πρώτη σελίδα κάποιου ενεργού μέλους από εμάς τους υπάρχοντες.....κρατάτε σιγή ιχθύος!!! Να τώρα φάτε τα! Τα ίδια και τα ίδια συνεχώς.....

Ρε σεις του Myphone μας ακούει κανείς?? Θέλουμε να βάλετε κάποια πράγματα στην πρώτη σελίδα.....για να μην επαναλαμβάνονται συνεχώς/.. έλεος................................αι......

.....

Υ.Γ. Σοβαρή η παραπάνω τοποθέτηση του Kxanthop....

2) Επαναλαμβάνω η μαγνητική βάση τα σπάει....δεν το περίμενα.. είναι πιό πάνω και από τις προσδοκίες μου!

3) Πάω για αλλαγή μπαταρίας στο Ηοnoraκι μου (από μόνος μου) και τα λέμε....

 

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη! Εαν δεν κάνω λάθος κι εσύ έχεις ένα x822, με τη ROM του καταστήματος ή στο 820 έχεις αφήσει τη multilanguage.

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα ότι η πρώτη σελίδα (και το νήμα γενικότερα) χρήζει καλύτερης οργάνωσης. Η δημιουργία υποφακέλου Leeco είναι σίγουρα θετική εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε όπως είσαι....θα έρθει το κινητό του Crisbal (Χ822) και θα μας κάνει σίγουρα καλούς οδηγούς εδώ μέσα (γι αυτό φωνάζω και για την πρώτη σελίδα).....άσε που θα μας βάλει παντού και ελληνικά σε όποια ρομ εμείς διαλέξουμε (λες να τον προλάβει η Νoug)! (Απορώ γιατί δεν πήγε ακόμη στην google!). Βέβαια αν δεν βοηθήσουμε και εμείς με την εμπειρία μας....τα πράγματα θα μείνουν στάσιμα! Έτσι, ας μην υποτιμάμε και τις ικανότητες κι άλλων φίλων εδώ μέσα...ξέρεις πόσα άλλα αστέρια άλλοι κρύβονται???? Υπομονή λοιπόν.... ο μάγος είναι μαζί μας!

Προς το παρόν πήγαινε με τις σταθερές αναβαθμίσεις.....Να θυμάσαι ότι οι πολλές αλλαγές σε ρομ και ρουτ σου καταναλώνουν πιό γρήγορα την μπαταρία...

Ο spapdragon 820 θα αφήσει εποχή....σε δύσκολους καιρούς......έκλεισε τα τμήματά της η cyanmode! Η Mokee ίσως τους αντικαταστήσει...θα δείξει!

Κοίτα τι ωραία τα φτιάχνουν και εδώ και μάλιστα γρήγορα....http://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/revolution-21s-eui-5-9-beta-developers-t3493604 και με Dansk, Deutsch, English, Spanish, French, Nederland and Italian.

Βάλτε και τον Google Nougat Launcher και είστε σούπερ.....χωρίς ελληνικά!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.. Το post δυστυχως εχει γεμισει με αποριες του τυπου "απο που να το αγορασω" και δεν πολυ βοηθανε οι πραγματικοι χρηστες.

 

Εχεις δοκιμασει του Cuoco και αν ναι δουλευε σωστα?

 

H cuoco : την είχα για 1 μήνα, το αποτύπωμα,, ξεκλειδωμα ήταν χάλια,,. μπορεί να το βελτιώσε δεν ξέρω, έμεινα ευχαριστημένος, και την mokee, kai spainteam για 2 μέρες την καθεμία. Τώρα έχω official. Δεν θέλω custom rom. *** έχω σαν κυρίως κινητό το mi max ( Xiaomi), δεν το πολυδουλευω το le eco. Πάρε γνώμες από τα παιδιά του σάιτ!!

Link to comment
Share on other sites

1. Περίμενε όπως είσαι....θα έρθει το κινητό του Crisbal (Χ822) και θα μας κάνει σίγουρα καλούς οδηγούς εδώ μέσα (γι αυτό φωνάζω και για την πρώτη σελίδα).....άσε που θα μας βάλει παντού και ελληνικά σε όποια ρομ εμείς διαλέξουμε (λες να τον προλάβει η Νoug)

2. Βάλτε και τον Google Nougat Launcher και είστε σούπερ.....χωρίς ελληνικά!

1. Αποφάσισα να βάλω στην Indian 19s και στην Official 21s και φυσικά μόλις βγει η nougat 7.0 και σε αυτή.

2. Καλή ιδέα.. Και σε αυτόν Ελληνικά λοιπόν και ενσωμάτωση. Αν και προσωπικά προτιμώ τον Zenui.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Αποφάσισα να βάλω στην Indian 19s και στην Official 21s και φυσικά μόλις βγει η nougat 7.0 και σε αυτή.

2. Καλή ιδέα.. Και σε αυτόν Ελληνικά λοιπόν και ενσωμάτωση. Αν και προσωπικά προτιμώ τον Zenui.. ;)

 

:D;) ok η καλυτερη λυση γιατι καθε βδομαδα βγαινει και αλλη version. :clap:

:dance:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

 

Την κατεβάζω τώρα. Θα την κάνω εγκατάσταση σήμερα κι αύριο βράδυ θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Unbrick οδηγος με ολα τα απαραιτητα υπαρχει? Θελω να flasharw Official η του Cuoco. Και κατι αλλο. Επειδη υπαρχουν 50 versions του x820 οι Roms ειναι ιδιες η για το καθενα υπαρχει διαφορετικη?
Link to comment
Share on other sites

Unbrick οδηγος με ολα τα απαραιτητα υπαρχει? Θελω να flasharw Official η του Cuoco. Και κατι αλλο. Επειδη υπαρχουν 50 versions του x820 οι Roms ειναι ιδιες η για το καθενα υπαρχει διαφορετικη?

 

Ακολουθησε αυτο τον οδηγο κατα γράμμα,(google translate) και ολα θα πανε καλα. (αυτην εχω εγω με το 822 μου, πλεον 820)

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/

 

ρομ παρε απο εδω την 18s https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57909

me twrp v4 αν θελεις να εχεις καποια ελληνικα,

αλλιως περιμενε λιγο τον crisbal να βαλει ελληνικα τις ρομ που λεει παραπανω

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησε αυτο τον οδηγο κατα γράμμα,(google translate) και ολα θα πανε καλα. (αυτην εχω εγω με το 822 μου, πλεον 820)

http://blog.grossoshop.net/x820-leeco-grossoshop-cuoco92/

 

ρομ παρε απο εδω την 18s https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57909

me twrp v4 αν θελεις να εχεις καποια ελληνικα,

αλλιως περιμενε λιγο τον crisbal να βαλει ελληνικα τις ρομ που λεει παραπανω

 

Δεν εχει του Cuoco 100% Ελληνικα η Rom? Στο TWRP δεν με ενδιαφερει η γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει του Cuoco 100% Ελληνικα η Rom? Στο TWRP δεν με ενδιαφερει η γλωσσα.

Γιατί δεν βάζεις twrp http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

official 18s http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

και μετά να κάνεις αυτά...>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6949627#post6949627

και να είσαι και official με OTA και Ελληνικά παντού??;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αυτον τον οδηγο για να κανω Unbrick σε HardBrick συσκευη http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-hard-brick-fix-qualcomm-hs-usb-t3492949

 

Το αποτελεσμα http://prntscr.com/d35ptf

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...