Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλο και αστειο αλλα έχει βρεί καποιος πως κάνουμε mute το κουδουνι οταν μας παιρνουνε φοραω τη MIUI....
mi8
Link to comment
Share on other sites

απλο και αστειο αλλα έχει βρεί καποιος πως κάνουμε mute το κουδουνι οταν μας παιρνουνε φοραω τη MIUI....

 

Καλημέρα. Πηγαίνεις στον dialer κρατάς πατημένο το κάτω αριστερά virtual key και επιλέγεις να γίνεται mute η κλήση μόλις το κουνήσεις από την θέση που είναι.

IMG_20161227_124847.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το καλωδιο, αυτο με διπλο type c. Τετοιο ειχα σε Nexus 5x. Και αγορασα κανονικο USB - type c.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ κατά τύχη όταν πήρα το τηλέφωνο παραγγείλατε και ένα σωρό καλουδια και πήρα και καλώδιο usb σε type c.blitzwolf παιδιά δεν υπάρχει η ποιότητα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώριμη σκέψη, αποφάσισα να προτιμήσω το Le Max 2. Η καλύτερη τιμή που εχω βρει είναι από aliexpress 176 Ευρώ. Το πρόβλημα όμως είναι ότι στο site τους έχει Option 1, Option 2 κλπ χωρίς να επεξηγεί τι περιέχει η κάθε επιλογή... (https://www.aliexpress.com/store/product/Original-LETV-MAX-2-LE-MAX2-X820-Qudcomm-820-2-15-GHz-CPU-5-7-inch/1806090_32660563313.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1482844656435&af=d2c59299-cc36-11e6-86e4-02863d06534d&&aff_trace_key=9f907d4767224e1fbf554ea6aad8fbdf-1482844656435-07444-JYJQJYByj

Ξέρει κανείς τι παίζει με τις επιλογές; Και επίσης, επειδή ακουσα για τελωνείο ότι υπάρχει μεγαλύτερη περιπτωση να ελεγξουν το πακέτο, μήπως θα είναι πιο ασφαλές να το αγοράσω μετά τις γιορτές ή η κατάσταση θα είναι μόνιμη; Τέλος και συγγνώμη αν γίνομαι φορτικός, από flosmall έχει αγοράσει κανείς ή ξέρει τι παίζει με την εγγύηση που δίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εθνική οδό για Αθήνα. Και τσεκάρω λιγάκι πως συμπεριφερεται από θέμα δικτύου. Τραγικές εναλλαγές συνεχώς μια μηδέν σήμα μια τέρμα. Μπερδεύεται πολύ γενικά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του κινητού η ασυμβατότητα με τα ευρωπαϊκά δίκτυα πάντως η βασική λειτουργία ενός κινητού τηλεφώνου υπολειτουργει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κοίτα εδώ πως σετάρουμε τον φωτισμό >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7018723#post7018723 και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7018846#post7018846

 

Καλησπερα φιλε CrisBal και ευχαριστο για την απαντηση. τα ειδα και τα δυο ποστ σου αυτα πριν ποσταρο.

μολις κλεινο το screen adjuster πέφτει και η φωτεινότητα.και μονο με το auto και στο φουλ ειναι λιγο ανεκτο ( για τα δικα μου ματια μην παρεξηγηθώ ) ο φωτισμός .

γενικα αμα καπιοιος θέλει φουλ φωτισμός παντα τι πρεπει να κανει? τι πρεπει να γινει για να κρατήσει τις τιμες απο το screen adjuster?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε CrisBal και ευχαριστο για την απαντηση. τα ειδα και τα δυο ποστ σου αυτα πριν ποσταρο.

μολις κλεινο το screen adjuster πέφτει και η φωτεινότητα.και μονο με το auto και στο φουλ ειναι λιγο ανεκτο ( για τα δικα μου ματια μην παρεξηγηθώ ) ο φωτισμός .

γενικα αμα καπιοιος θέλει φουλ φωτισμός παντα τι πρεπει να κανει? τι πρεπει να γινει για να κρατήσει τις τιμες απο το screen adjuster?

 

Ευχαριστω

Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο. Εγώ τον έχω στο 50% με 60% και τικαρισμένο το auto και μερικές φορές το κατεβάζω κι άλλο. ΔΕΝ το δουλεύω από το Screen Adjuster αλλά και εκεί όταν πατάω το 100% και μετά το auto και βγαίνω μένει στο 100% και πέφτει ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος. Να σημειωθεί ότι την έκανα Install με όλα τα Wipe πλην Internal storage.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο. Εγώ τον έχω στο 50% με 60% και τικαρισμένο το auto και μερικές φορές το κατεβάζω κι άλλο. ΔΕΝ το δουλεύω από το Screen Adjuster αλλά και εκεί όταν πατάω το 100% και μετά το auto και βγαίνω μένει στο 100% και πέφτει ανάλογα με το φως του περιβάλλοντος. Να σημειωθεί ότι την έκανα Install με όλα τα Wipe πλην Internal storage.

 

εγω εκανα τα βηματα της εγκατάστασης οπως τα ελεγες στο ποστ σου

6c.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

ημουν με Mokee και αυτο τωρα φαίνεται πολυ καλυτερο το μονο κακο εως τωρα ειναι το θεμα με το φωτισμό .

και καμια φορα μου βγαζει το playstore εχει σταματήσει . μετα το ινσταλλ εκανα reboot οπως ειπες απλα τωρα το βγαζει σε ασχετες στιγμες αλλα οχι πολυ συχνα.

τωρα που σου γραφω εκλεισα στο κιν το wifi για να δοκιμασω κατι που ηθελα και μου εβγαλε παλι το playstore εχει σταματήσει .

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

GIANNIS 511. Για το flosmall, εχει γραψει καποιος, οτι πληρωνεις καποια ασφαλεια, και αν περασεις τελωνειο σου επιστρεφουν χρηματα. Ειναι ευκολο να ελεγθει αυτο,, κανοντας εικονικη παραγγελεια, αν εχεις ανοιξει λογαριασμο στο flosmall. Δηλ οταν βγει το ποσο, πληρωτεο, μαζι με αυτην την ασφαλεια;;;; δεν ολοκληρωνεις με το PayPal.( εικονικη παραγγελεια εκανα στο honorbuy,,,, στο flosmall δεν εχω λογαριασμο.).
Link to comment
Share on other sites

Πας για τα 4g ram απο ότι κατάλαβα χθες μπηκα στο συγκεκριμένο μαγαζι που κοιταζα για ενα φιλο. Πατα item description και σου εξηγεί το καθε option τι είναι. Απο τελωνειο τωρα' Πριν 5 μέρες παρελαβα το δικο μου χωρίς κανένα θέμα. Απλα απεφυγε αν μπορείς sg post και dhl. (Στο πρώτο κάνει αρκετο καιρο να σου έρθει και στο δεύτερο σίγουρα περνάει τελωνείο.) Με sg post ήρθε και μενα , απλα εκανε 1 μηνα να έρθει. Προτίμησε cn post.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GIANNIS 511. Για το flosmall, εχει γραψει καποιος, οτι πληρωνεις καποια ασφαλεια, και αν περασεις τελωνειο σου επιστρεφουν χρηματα. Ειναι ευκολο να ελεγθει αυτο,, κανοντας εικονικη παραγγελεια, αν εχεις ανοιξει λογαριασμο στο flosmall. Δηλ οταν βγει το ποσο, πληρωτεο, μαζι με αυτην την ασφαλεια;;;; δεν ολοκληρωνεις με το PayPal.( εικονικη παραγγελεια εκανα στο honorbuy,,,, στο flosmall δεν εχω λογαριασμο.).

Tελικά, αυτοί έχουν και μεταφορικά και όλα μαζί βγαινουν 220 Ευρώ, οπότε δεν αξίζει. Για το aliexpress ξέρεις μήπως τι θέλει να πει ο ποιητής με τα option 1, 2 κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Tελικά, αυτοί έχουν και μεταφορικά και όλα μαζί βγαινουν 220 Ευρώ, οπότε δεν αξίζει. Για το aliexpress ξέρεις μήπως τι θέλει να πει ο ποιητής με τα option 1, 2 κλπ;

Για δες και εδω: Original Letv LeEco Le Max2 X820 4G LTE Snapdragon 820 Quad Core 5.7 inch 2560*1440 4/6GB 32/64GB 21MP Touch ID LeEco Le Max 2

http://s.aliexpress.com/jQb2M7ne

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δες και εδω: Original Letv LeEco Le Max2 X820 4G LTE Snapdragon 820 Quad Core 5.7 inch 2560*1440 4/6GB 32/64GB 21MP Touch ID LeEco Le Max 2

http://s.aliexpress.com/jQb2M7ne

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιλούσα με την κοσμοτε μία ώρα, μου έφαγαν όλα διεθνή λεπτά από το πρόγραμμα!!!!!

Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει η τον να επιλέξω χειροκίνητα άλλο πάροχο υπηρεσιών μήπως είναι εκεί το πρόβλημα αλλά κρεμάει συνεχώς 'λυπουμαστε η υπηρεσίαphone.android.com έχει σταματήσει'

Όσο αφορά το mega έχω λογαριασμό και έχω επίσης εγκατεστημένη την εφαρμογή αλλά για κάποιο λόγο δύο φορές που έχω κατεβάσει την ρομ μου λέει αρχείο κατεστραμενο.

Μηπως σου κοβεται η συνδεση στο download λογω ρυθμισεων ? Τσεκαρε αν εχεις να μη κανει clean στο κλειδωμα την εφαρμογη mega , επελεξε την και startup , τσεκαρε και να μην κλεινει δεδομενα/wifi η διαφορετικα κρατα την οθονη ανοιχτη σε ολη τη διαρκεια του download.. μακαρι να δουλεψει. :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα τα βηματα της εγκατάστασης οπως τα ελεγες στο ποστ σου ημουν με Mokee και αυτο τωρα φαίνεται πολυ καλυτερο το μονο κακο εως τωρα ειναι το θεμα με το φωτισμό .

και καμια φορα μου βγαζει το playstore εχει σταματήσει . μετα το ινσταλλ εκανα reboot οπως ειπες απλα τωρα το βγαζει σε ασχετες στιγμες αλλα οχι πολυ συχνα.

τωρα που σου γραφω εκλεισα στο κιν το wifi για να δοκιμασω κατι που ηθελα και μου εβγαλε παλι το playstore εχει σταματήσει .

Ευχαριστω

Τι να σου πω... Στο Play store μετά το install της εφαρμογής θέλει να κάνεις Login και μετά (θα βγαίνουν τα μηνύματα) να κάνεις reboot. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το πως την έβαλες δλδ clean install ή με όλα τα Wipe εκτός internal. Εμένα πάντως δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά και είναι πολύ σταθερή και ο φωτισμός είναι τόσο πολύς που το έχω στο auto από την μπάρα του συστήματος και στο 50-60%. Δοκίμασε να κάνεις ένα dirty flash από πάνω κάποια στιγμή μήπως στρώσει. Επίσης αυτό που βλέπω και από άλλα παιδιά που την έβαλαν κάποιοι έχουν θέμα με τον φωτισμό κάποιοι όχι. Πιθανόν να είναι και θέμα driver - Kernel..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα, wipe όλα εκτώς την εσωτερική, εγκατεστησα το play έκανα login στο λογαριασμό και μετά που κρέμασε η εφαρμογή έκανα επανεκκίνηση όπως έγραψε ο cris στις οδηγίες και όλα καλά, επίσης στο φωτισμό της οθόνης τον έχω στη μέση και στο αυτόματο χωρίς κάτι άλλο και είναι άψογος, ανεβοκατεβαζει μόνο του σε χαμηλή και υψηλή φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα, wipe όλα εκτώς την εσωτερική, εγκατεστησα το play έκανα login στο λογαριασμό και μετά που κρέμασε η εφαρμογή έκανα επανεκκίνηση όπως έγραψε ο cris στις οδηγίες και όλα καλά, επίσης στο φωτισμό της οθόνης τον έχω στη μέση και στο αυτόματο χωρίς κάτι άλλο και είναι άψογος, ανεβοκατεβαζει μόνο του σε χαμηλή και υψηλή φωτεινότητα.

 

Έτσι ακριβώς μου δουλεύει και εμένα. Όπως τα είπες. Αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως υπάρχει καμία διαφορά στον Kernel - drivers από πχ χ820 σε χ822. Θα το δω στην επόμενη miui rom. ;)

YΓ sorry που σου χάλασα τις διακοπές με το roaming που δεν δουλεύει... Υποτίθεται ότι θα έπαιζε...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα πρόβλημα που βρήκα είναι τα βίντεο. Είτε σε αργή κίνηση η σε κανονικό βίντεο το βίντεο δεν παίζει... Μόλις πατάς πλαγ δείχνει μετακίνηση σε....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα πρόβλημα που βρήκα είναι τα βίντεο. Είτε σε αργή κίνηση η σε κανονικό βίντεο το βίντεο δεν παίζει... Μόλις πατάς πλαγ δείχνει μετακίνηση σε....

 

Ευχαριστώ

 

Κατεβάζεις τον αγαπημένο σου player. Τον επιλέγεις ως προεπιλογή στις εφαρμογές και παίζουν τα πάντα. Το είπα στην αρχική.. Όλες οι China apk's έχουν διαγραφεί.. Μαζί και ο on-board player. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ops sorry... Μου διέφυγε αυτό

Δεν έγινε τίποτα.... Ίσα - ίσα καλά που το ανέφερες να το πούμε και για τα άλλα παιδιά που τυχόν δεν το ήξεραν. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

.....και ενώ συνεχίζονται τα προβλήματα στο villabaxo, με την ελληνική Mui..... στο villaribe ..η Revolution 21s EUI 5.9 Beta Developers By STEVE_MARS κυριολεκτικά πετάει!! Ούτε ένα λάθος της.. και πολύ καλή μπαταρία! Λίγο τα αγγλικά με ενοχλούν και είμαι και με stock launcher! Συνεπώς το κινητό μας θα γίνεται όλο και καλύτερο και πιό σταθερό μέχρι να ξαναρχίσουν τα προβλήματα με την noug!

Στην υγειά σας ρε παιδιά! Άντε και καλή πρωτοχρονιά!

Edited by LeMoufa2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε και σε μένα εχθές (παραγγελία από 11/11) του πέρασα σήμερα την miui Rom του Chris πραγματικά άλλο τηλέφωνο. Λίγο που το χειρίστηκα με eui δεν μου άρεσε καθόλου αλλά με την miui το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε. Τα μόνα παράπονα που βρήκα μέχρι τώρα είναι το Viber δεν μου δουλεύει και με πετάει έξω και το δακτιλικο αποτύπωμα μου φενεται κάπως αργό στο σκαναρισμα (πιο αργό ήταν με την multilanguage 18s)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...