Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανε και σε μένα μετά από δύο μέρες από μόνο του σταμάτησε να ανοίγει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Και σε εμένα το ίδιο σταμάτησε από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παρακάτω παρατίθενται χωρίς καμία ευθύνη για το τι θα πάθει το τηλέφωνό σας.

Είναι η προσωπική μου εμπειρία και τη γράφω μόνο για την περίπτωση που έχετε φτάσει στο αμήν με το λάθος OTA Nugat update που βάζει την test-keys version.

 

Είμαι με VNS-L31 Single Sim από σκρουτζομάγαζο και καλά unbranded αλλά είχε κάτι εφαρμογές TIM το τηλέφωνο. Γενικώς ότι OTA έπαιρνε ήταν C432 [europe region].

Είχα ή την C432B160 ή την 161 δεν θυμάμαι ακριβώς.

Έβγαλε προχτές OTA Update την 370

Έκανα backup από HiSuite.

Προφανώς δεν τσέκαρα το μέγεθος μια και θεώρησα OTA είναι τι διάολο, σωστή είναι.

Όταν τελείωσε η αναβάθμιση σιγά σιγά έβλεπα ότι έλειπαν system apps όπως alarms, calendar, updater, calc, file manager κλπ

Τέλος είδα ότι είχα τη version test-keys.

Διαβάζοντας εδώ, xda και ministry of solutions βρήκα πολλούς με το ίδιο πρόβλημα που όντας το ίδιο άσχετοι με εμένα προσπαθούσαν μέσω toolkit και twrp και revolution recovery και με oeminfo και άλλα όμορφα.

Επειδή 2 μέρες διάβασα και κατέβασα όλο το internet και άκρη με τα αγγλικά των ινδο-κινεζο-γερμανών δεν έβγαλα, πήγα και αγόρασα sd card και είπα να ακολουθήσω την πεπατημένη από τα post που βρήκα εδώ και με οδήγησαν σε αυτό το post του xda https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/tutorial-rollback-n-to-mm-c432-devices-t3563955

Δοκίμασα όλα τα πιθανά rollbacks αρχή με German, μετά με Dutch, μετά με Portuguese και τέλος με English [με τα 3 button method και sd card dload folder]. Το English το βρήκα από εδώ

http://consumer.huawei.com/uk/support/mobile-phones/p9_lite_uk-sup.htm και το link είναι το

http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=93764&siteCode=uk

Όλα έκαναν successful update αλλά έβγαζαν error στο user reset και η έκδοση παρέμενε η test-keys. Κάπου σε όλα αυτά τα update, νομίζω στο 2ο έχασε και όλα τα data και μετά ζήταγε και Initial setup κάθε φορά.

Τέλος έβαλα την B160 με το 3 button method και ώ του θαύματος μπήκε!

Restore από HiSuite

Μετά μέσω FirmwareFinder βρήκα την VNS-L31C432B371 FULLOTA-MF-PV 2017.04.21 1.989GB την έκανα download και send to updater.

Δεν την αναγνώριζε με τίποτα…

Δοκίμασα με την VNS-L31C432B370 FULLOTA-MF-PV 2017.04.21 1.989GB

Την έστειλα στον updater και είδε πάλι την 1.25GB

Έκανα download από firmware finder και send to updater τζίφος και με wifi proxy και με APN proxy. Έβγαζε πάλι μόνο το 1.25GB version.

Έψαξα και βρήκα αυτό το άρθρο

http://www.droidviews.com/update-huawei-p9-lite-manually-official-android-7-0-nougat-emui-5-0/

Συνδυασμός αυτού και των παραπάνω με οδήγησε στα παρακάτω

Έστησα το PC version του Firmware Finder και από Common base > find βρήκα τα links από το filelist xml και κατέβασα τα αρχεία του VNS-L31C432B370 FULLOTA-MF-PV 2017.04.21 1.989GB

από

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v80460/f1/full/update.zip

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v80460/f1/full/VNS-L31_hw_eu/update_data_full_VNS-L31_hw_eu.zip

Άνοιξα developer options > Enable OEM unlock

Έκανα unzip το 1ο μέσα στο folder dload της sd card.

Disconnect phone from PC.

Στο τηλέφωνο έγραψα *#*# 2846579#*# *

Μετά Project Menu > Software upgrade > SDcard upgrade > confirm the installation.

FAIL!!! not compatible with this phone version

 

Προσπάθεια 2

http://ministryofsolutions.com/2017/03/huawei-p9-lite-vns-l31-nougat-b371-update-stable-europe.html

Build Number: VNS-L31C432B371

Supported Model: VNS-L31C432 (Europe) Single Sim Only

Firmware Type: Official OTA Incremental

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v80474/f1/full/update.zip

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v80474/f1/full/VNS-L11_hw_eu/update_data_full_VNS-L11_hw_eu.zip

Τα τσέκαρα και από firmware finder PC

3 button update method -> Το ίδιο fail incompatible version…

 

Προσπάθεια 3

Downloading VNS-L11, Android 6.0 EMUI 4.1 C32B161 2017.02.03 1.68GB from

http://consumer.huawei.com/uk/support/mobile-phones/p9_lite_uk-sup.htm

Έχει και το αγγλικό weu rollback

Backup με Huawei backup στην SD

3 button method -> Update success

 

O updater τώρα έβγαλε την OTA VNS-L31C432B371 1.99GB!!!!!!

Πάτησα Quick Install Update Success!! Πωπω χαρά έχω Νουγακτίνα!

Μετά ο Updater βρήκε και την 381 οπότε Quick Update

 

Συμπεράσματα από όλον αυτό το Γολγοθά

Έχω την εντύπωση ότι οι εκδόσεις που τελειώνουν σε 1 είναι Single SIM και οι εκδόσεις που τελειώνουν σε 0 είναι Dual SIM.

Τώρα πως κατέληξα να έχω αρχικά την B160 από επίσημο OTA σε single SIM τηλέφωνο δεν ξέρω. Νομίζω ότι πιθανά είχα αυτή και έγινε το λάθος update στην αρχή. Αυτό ίσως σημαίνει ότι η συγκεκριμένη έκδοση δεν τσεκάρει compatibility με Single-Dual SIM και μπαίνει και σε Single SIM και μετά ξεκινούν τα προβλήματα. Σε αυτό συνηγορεί ότι κατάφερα και την εγκατέστησα και με το χέρι στο δικό μου.

 

TLDR:

Εάν έχετε κολλήσει από OTA στην test-keys με HUAWEI p9-Lite VNS-L31 μονόκαρτο [single SIM].

1. Backup

2. Rollback στην Αγγλική έκδοση με το αρχείο http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=93764&siteCode=uk από τη σελίδα http://consumer.huawei.com/uk/support/mobile-phones/p9_lite_uk-sup.htm με τη 3 button method [οδηγίες force update στο pdf του αρχείου που κατεβάσατε]. Ακόμα και να βγάλει σφάλμα στο User Reset είστε ΟΚ.

3. Εγκατάσταση την Β161 με το αρχείο http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=93804&siteCode=uk με τη 3 button method [οδηγίες force update στο pdf του αρχείου που κατεβάσατε]

4. Πλέον ο updater θα βλέπει την κανονική 371 με τα 1.99GB οπότε στήστε τη

5. Μετά θα δει και την 381, στήστε και αυτή

6. Αν έχετε χάσει τα data κάντε restore από το backup

 

Ίσως σε όλα αυτά θα ήταν καλό και ένα factory reset στο τέλος, αλλά εγώ δεν έκανα ακόμα.

 

Οι έχοντες δίκαρτο θεωρητικά αντί για 161,371,381 βάζετε 160, 170, 380 αλλά δεν μπορώ να το γνωρίζω από 1ο χέρι

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά δεν νομίζω ότι λειτουργούν όταν η συσκευή δεν εκκινεί ή μένει στο huawei logo και είναι ενεργό το frp lock.
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο άκυρο αλλά είχα καιρό να μπω στο φόρουμ λόγο χρόνο.

για να μην ψάξω 222 σελίδες.,

μπορεί κάποιος Γνώστης όσο πιο απλά γίνεται με βήματα κ με τον πιο απλό τρόπο πως κάνω

δίκαρτο και unbranded το vodafone p9 lite μου αριθμός έκδοσης: VNS-L21C02B123

και να μπορέσω να πάρω τις αναβαθμήσεις;

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,μια διευκρινηση θα ηθελα,εχει γεμισει ο αποθηκευτικοσ χωροσ απο εφαρμογες και θελω να τισ μεταφερω στην καρτα η οποια ειναι αδεια...Υπαρχει καποια διαδικασια?Εχω βαλει ηδη σαν βασικο χωρο αποθηκευσησ την καρτα αλλα οι εφαρμογες δεν πανε εκει...κανω κατι λαθοσ?:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,μια διευκρινηση θα ηθελα,εχει γεμισει ο αποθηκευτικοσ χωροσ απο εφαρμογες και θελω να τισ μεταφερω στην καρτα η οποια ειναι αδεια...Υπαρχει καποια διαδικασια?Εχω βαλει ηδη σαν βασικο χωρο αποθηκευσησ την καρτα αλλα οι εφαρμογες δεν πανε εκει...κανω κατι λαθοσ?:D:D:D

Δεν κανεις κατι λαθος...απλα οι εφαρμογες δεν αποθηκευονται στην καρτα!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα εσβηνα εφαρμογες που δεν πολυχρησιμοποιω...ωστε να εχω χωρο για το update

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Γινεται κατι κουλο τελειως με το twitter.Μετα την αναβαθμιση οι ειδοποιησεις μια δεν ακουγονται κανονικα δηλαδη δεν ακουγετε ολος ο ηχος,μια ερχονται μονο με δονηση.Ενω δουλευε μια χαρα πριν.Επειδη το δουλευω συνεχεια το twitter μπορει καποιος να με βοηθησει;Εχω κανει απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση της εφαρμογης.Συγνωμη αμα κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.......ειμαι και γω ενας απο τους πολλους με προβλημα μετα απο ΟΤΑ update.βασικα στο τηλ.μετα το update δεν ειχα πληκτρολογιο,αριθμομηχανη,ξυπνητηρια,ημερολογιο και η καμερα ανοιγε οποτε ηθελε.χωρις να ξερω οτι η συσκευη εχει ακομα εγγυηση(απο e-shop)γιατι την πηρα μεταχειρισμενη απο φιλο την ξεκλειδωσα με αυτο https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=23305 και εχασα την εγγυηση.

υπαρχει τροπος να το ξανακλειδωσω για να το παω στο service του e-shop?

αν οχι................μπορω να κανω downgrade σε marshmallow?

αφου το ξεκλειδωσα ειπα να περασω νεο λειτουργικο αλλα δεν τα καταφερα και εδω θελω τη βοηθεια σας.

η συσκευη ειναι VNS-L21 και εχω φαει το τοπο να βρω ολο το κωδικο μοντελου αλλα τιποτα.

να αναφερω οτι πριν κανω ολα αυτα δοκιμασα να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μεσα απο το λειτουργικο αλλλα δεν εκανε..........reset failed στο 47%

οποια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.........ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.......ειμαι και γω ενας απο τους πολλους με προβλημα μετα απο ΟΤΑ update.βασικα στο τηλ.μετα το update δεν ειχα πληκτρολογιο,αριθμομηχανη,ξυπνητηρια,ημερολογιο και η καμερα ανοιγε οποτε ηθελε.χωρις να ξερω οτι η συσκευη εχει ακομα εγγυηση(απο e-shop)γιατι την πηρα μεταχειρισμενη απο φιλο την ξεκλειδωσα με αυτο https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=23305 και εχασα την εγγυηση.

υπαρχει τροπος να το ξανακλειδωσω για να το παω στο service του e-shop?

αν οχι................μπορω να κανω downgrade σε marshmallow?

αφου το ξεκλειδωσα ειπα να περασω νεο λειτουργικο αλλα δεν τα καταφερα και εδω θελω τη βοηθεια σας.

η συσκευη ειναι VNS-L21 και εχω φαει το τοπο να βρω ολο το κωδικο μοντελου αλλα τιποτα.

να αναφερω οτι πριν κανω ολα αυτα δοκιμασα να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μεσα απο το λειτουργικο αλλλα δεν εκανε..........reset failed στο 47%

οποια βοηθεια θα ηταν πολυτιμη.........ευχαριστω.

Δικαρτο ή μονοκαρτο; Μνήμη 2 ή 3 . Ευρωπαϊκό να υποθέσουμε; Η καλύτερη περίπτωση αν δεν υπάρχει FRP LOCK είναι με κάρτα ( dload folder on root/ update.app )

Θα πρέπει να ξέρεις όμως τι αγόρασες ...

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικο,δικαρτο ειναι με 2GB μνημη.

κατεβασα το C432B130 και πηγα να κανω update πατωντας ταυτοχρονα volup+voldown+powerkey αλλα παιρνω ειδοποιηση ασυμβατοτητας.

δεν υπαρχει FRP LOCK.......το εχω ξεκλειδωσει.

ξερεις ποιο πακετο πρεπει να κατεβασω?

Edited by cpl
Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικο,δικαρτο ειναι με 2GB μνημη.

κατεβασα το C432B130 και πηγα να κανω update πατωντας ταυτοχρονα volup+voldown+powerkey αλλα παιρνω ειδοποιηση ασυμβατοτητας.

δεν υπαρχει FRP LOCK.......το εχω ξεκλειδωσει.

ξερεις ποιο πακετο πρεπει να κατεβασω?

Μήπως είναι branded;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευρωπαικο,δικαρτο ειναι με 2GB μνημη.

κατεβασα το C432B130 και πηγα να κανω update πατωντας ταυτοχρονα volup+voldown+powerkey αλλα παιρνω ειδοποιηση ασυμβατοτητας.

δεν υπαρχει FRP LOCK.......το εχω ξεκλειδωσει.

ξερεις ποιο πακετο πρεπει να κατεβασω?

Δοκίμασε αυτό http://bit.ly/2ew56Ee αν και δεν νομίζω να τα καταφέρεις αν σου βγάζει πρόβλημα ασυμβατότητας . Ίσως δεν είσαι 432.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ παιδια.

εκανα downgrade σε marshmallow και ολα πηγαν μια χαρα.

και φυσικα κλειδωθηκε και ο bootloader.

εδω το λινκ που ακολουθησα

http://www.stechguide.com/downgrade-huawei-p9-lite-from-nougat-to-marshmallow/

ευχαριστω για την βοηθεια.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο άκυρο αλλά είχα καιρό να μπω στο φόρουμ λόγο χρόνο.

για να μην ψάξω 222 σελίδες.,

μπορεί κάποιος Γνώστης όσο πιο απλά γίνεται με βήματα κ με τον πιο απλό τρόπο πως κάνω

δίκαρτο και unbranded το vodafone p9 lite μου αριθμός έκδοσης: VNS-L21C02B123

και να μπορέσω να πάρω τις αναβαθμήσεις;

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Σου απάντησε κανένας φιλέ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Την Παρασκευή ήρθε ΟΤΑ η Β370 και στο καπάκι η Β380 σε δίκαρτο 2GB.

Τις εγκατέστησα, όλα καλά, όλα λειτουργούν όπως πριν, δεν παρατήρησα κάτι παράξενο. Το μόνο που χάθηκε ήταν οι ήχοι κλήσης, Ok.

Όσον αφορά στο περιβάλλον, το παλιό μου άρεσε περισσότερο αλλά αυτό είναι θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε κανένας φιλέ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όχι φίλε δεν απάντησε κανένας δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που κάναμε τι πάθαμε?ίσα ίσα πάει καλύτερα. Υποχρεωτικά κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις δουλεύει πολύ καλύτερα .

: Αναρωτιέμαι ποιος σας τα μαθαίνει αυτά

 

Η πειρα ρε φιλε η πειρα 178 κινητα εχω αλλαξει ποτε δεν εκανα εργοστασιακες μιλαω παντα για μαμα κινητα ελληνικα και απειραχτα εκτος αν εγω ειμαι ο χαζος της παρεας. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με τις 2 αναβαθμισεις σε android 7 και όλα κυλούν απροβλημάτιστα. Χωρις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Από άποψη μπαταρίας/ραμ μου φαίνεται το ίδιο αν και ισως ειναι νωρις. Απο αποψη λειτουργικοτητας, προτιμω το 7αρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...Εχω vns-l21c150b106 branded cosmote...Πεμπτη βραδυ ξεκινησε με την πρωτη ενημερωση...Μετα εκανε αλλες 2 και το Σαββατο περασε το nougat,μεσω OTA ολα...το τηλεφωνο ξεκινησε απο κει που ηταν πριν,με ολες τις ρυθμισεις και λειτουργιες που ειχα πριν,ακομα και ο ηχος κλησης...Ολα λειτουργουν αψογα και απροβληματιστα,το κινητο υπεργρηγορο και σταθερο,πολλη περισσοτερη ram ελευθερη και το δαχτυλικο αισθητα πθι γρηγορο...Να ενημερωσω πως πριν ξεκινησω τις ενημερωσεις,ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια με το επισημο service στη Μιχαλακοπουλου,οι οποιοι με ενημερωσαν να μην κανω την αναβαθμιση καθως πολλοι χρηστες αντιμετωπιζουν προβληματα και οτι προτεινεται απο την εταιρεια να περιμενουν για διορθωσεις...Κατοπιν τους ενημερωσα οτι το δικο μου ειναι branded και τοτε μου ειπαν να προχωρησω αφοβα σε ενημερωση καθως οι εκδοσεις για το λειτουργικο μου ειναι απολυτα ελεγμενες και ασφαλεις χωρις προβληματα...Οποτε το συμπερασμα ειναι οτι καλως επραξα και δεν προχωρησα σε unbranding...Ο λογος που ηθελα να το κανω αυτο παλιοτερα ηταν για να παιρνω αναβαθμισεις,αλλα απ οτι φανηκε μια χαρα λειτουργει το OTA και σε μενα και χωρις καθυστερηση σε σχεση με unbranded...η μονη διαφορα ειναι οτι δεν πηρα εγκαιρα τις προηγουμενες ενημερωσεις αλλα τις πηρα μαζεμενες πριν το τελικο Nougat...Στα αρνητικα τωρα...Εξακολουθει να μην υπαρχει η διαδικασια να κανεις internal storage την καρτα μνημης οπως σε αλλες συσκευες,με χαλαει λιγο το πολυ ασπρο και η ελλειψη διαφανειας του καινουριου emui και με χαλαει πολυ το καινουριο notification panel...ειναι πολυ μαυρο,αδιαφανες και δεν εχει ξεχωριστα τις ειδοποιησεις και τις συντομευσεις οπως πριν,κατι το οποιο ειχα λατρεψει σε προηγουμενη εκδοση...Κατι αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι υπαρχουν 2 hicare και δεν ξερω ποιο να κρατησω,το παλιο ή το καινουριο???κ επισης ξερει καποιος τι κανει το κουμπι play/pause στο panel της οθονης κλειδωματος,αυτο που σηκωνεις απο κατω σαν το ios???
Link to comment
Share on other sites

Η πειρα ρε φιλε η πειρα 178 κινητα εχω αλλαξει ποτε δεν εκανα εργοστασιακες μιλαω παντα για μαμα κινητα ελληνικα και απειραχτα εκτος αν εγω ειμαι ο χαζος της παρεας. :)

 

πες τα ρε φιλε που θα μας τρελανουν,οτι προβληματακι προκυψει κατευθειαν σου λενε εργοστασιακες.ουτε καν στα galaxy s3,s4,s6 που ειχα πριν απο αυτο δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων.μονο wipe cache μεσα απο recovery και τελος,και αν παρουσιαζοταν καποιο προβλημα ξαναπερνουσα τη μαμισια ρομ απο πανω.και τωρα στο p9 lite φλασαρα κατα σειρα b170,b370,b380 χωρις κανενα reset,μονο wipe cache και κανενα προβλημα.

ακομα 5ωρο οθονη βαραει η μπαταρια μου με gps,bluetooth,wifi,data μονιμως ανοιχτα.

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Με τις επαφές κάνει κάτι χαζό, είναι θολές οι φωτογραφίες Όταν τηλεφωνεί. Ή Μόλις απαντάς

Αυτο συμβαινει και σε μενα.Συμβαινει και σε αλλους: Υπαρχει λυση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η πειρα ρε φιλε η πειρα 178 κινητα εχω αλλαξει ποτε δεν εκανα εργοστασιακες μιλαω παντα για μαμα κινητα ελληνικα και απειραχτα εκτος αν εγω ειμαι ο χαζος της παρεας. :)

 

Φιλε εισαι λαθος. Σε μεγαλες αναβαθμισεις ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να κανει καποιος εργοστασιακες. Δεν ειναι τυχαιο που τοσα παιδια λενε οτι προβληματα που ειχαν μετα την αναβαθμιση λυθηκαν οταν εκαναν εργοστασιακες. Εχω παραδειγμα και φιλο που καναμε μαζι εργοστασιακες και το τηλεφωνο εστρωσε μιας και ειχε αρκετα προβληματα πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3η μέρα με τις 2 αναβαθμισεις σε android 7 και όλα κυλούν απροβλημάτιστα. Χωρις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Από άποψη μπαταρίας/ραμ μου φαίνεται το ίδιο αν και ισως ειναι νωρις. Απο αποψη λειτουργικοτητας, προτιμω το 7αρι.

 

Κανε εργοστασιακες να δεις σχεδον διπλασιασμο μπαταριας.

Εχω παθει πλακα με το ποσο κραταει η μπαταρια στην Nougat.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περισσότερη φωτεινότητα στην 7. Το αυτόματο, φωτίζεται περισσότερο νομίζω Κατά τα άλλα νομίζω οτι κρατάει καλά η μπαταρία
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...