Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν ειναι αστερι, δεν υπηρχε τιποτα σε εκεινο το σημειο

 

Μονο σε μακρα εκθεση το ειδα.

Tην ασπρη τελεια την εχω δει και σε auto.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Firmwate Finder εμφανίζει καινούργιο update FRD-L09C432B381 με το παρακάτω changelog

 

 

Aυτή η ενημέρωση θα βελτιώσει την απόδοση και τη σταθερότητα του συστήματος. [Βελτιστοποιήσεις] Μειώνει την κατανάλωση ενέργειας για μεγαλύτερο χρόνο χρήσης. Βελτιώνει την απόδοση και τη σταθερότητα του συστήματος για ομαλότερες λειτουργίες. Ενοποιεί ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας της Google για βελτιωμένη ασφάλεια συστήματος.

 

Δοκίμασα να την κάνω αλλά όταν το κατέβασα μου είπε ότι το αρχείο δεν είναι αυθεντικό και δεν με άφησε να το εγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ότι το Honor 8 έχει το υψηλότερο SAR σε σχέση με όλες τις συσκευές. Τι παίζει με αυτό; Ισχύει ότι πιάνει υψηλές τιμές μόνο όταν δεν έχει καλο σήμα ή θα μας κάνει τον εγκέφαλο ψητό και να πάμε σε κανένα Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ότι το Honor 8 έχει το υψηλότερο SAR σε σχέση με όλες τις συσκευές. Τι παίζει με αυτό; Ισχύει ότι πιάνει υψηλές τιμές μόνο όταν δεν έχει καλο σήμα ή θα μας κάνει τον εγκέφαλο ψητό και να πάμε σε κανένα Samsung;

 

το υψηλότερο σαρ το έχουν τα iphone από την πρώτη στιγμή κυκλοφορίας τους αλλά ποιος νοιάζεται όλα αυτα τα χρόνια ειναι apple είναι iphone

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το sar είναι τόσο υψηλό γιατί το κινητό είναι dual active

 

Dual stand by ειναι......Αλλα πολυ ψηλο Sar.

Link to comment
Share on other sites

Dual stand by ειναι......Αλλα πολυ ψηλο Sar.

 

Το κινητό είναι DUAL ACTIVE, μου έχει τύχει αρκετές φορές να μιλάω στη μία γραμμή και να με καλούν στην άλλη. Κλείνω την πρώτη συνομιλία και απαντώ στην δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι DUAL ACTIVE, μου έχει τύχει αρκετές φορές να μιλάω στη μία γραμμή και να με καλούν στην άλλη. Κλείνω την πρώτη συνομιλία και απαντώ στην δεύτερη.

Παιδια το κινητο ειναι dual active και εμενα μου εχει τυχει πολλες φορες να το προσεξω

Link to comment
Share on other sites

Glitch :mad:

 

33854109121_434dc97107.jpg

33598663170_c79a6f68e8.jpg

 

Αυτο το μπλε πραμα αριστερα απ το φεγγαρι δεν ειναι ουφο, μου χαλασε αρκετες φωτο σημερα.

Σε μερικες φωτο εσωτερικου χωρου εμφανιζεται ως ασπρη τελεια, ειχε αναφερθει σε παλιοτερο ποστ, αλλα εδω ειναι ακρως ενοχλητικο.

Στην 2η φωτο πηγε προς τα κατω. Τι διαολο ειναι?

Χωρίς να έχω δει και άλλες λήψεις, έχω την εντύπωση ότι είναι αντανάκλαση του φακού και τίποτε άλλο, αν σου βγάζει και σε άλλες που δεν είναι κόντρα ατο φως μπορεί να είναι πρόβλημα αισθητήρα, αλλά έτσι όπως τις παρατηρώ μάλλον για αντανάκλαση το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι DUAL ACTIVE, μου έχει τύχει αρκετές φορές να μιλάω στη μία γραμμή και να με καλούν στην άλλη. Κλείνω την πρώτη συνομιλία και απαντώ στην δεύτερη.

Το κινητό είναι Dual stand by παίδες ,το μόνο dual active είναι το Mate 8 !Δοκιμάστε να μιλάτε στην μία sim και με την άλλη να σερφαρετε στο internet​ ,απλά δεν θα μπορείτε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι Dual stand by παίδες ,το μόνο dual active είναι το Mate 8 !Δοκιμάστε να μιλάτε στην μία sim και με την άλλη να σερφαρετε στο internet​ ,απλά δεν θα μπορείτε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

το κινητό όπως ήδη γράφτηκε είναι DUAL ACTIVE

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι Dual stand by παίδες ,το μόνο dual active είναι το Mate 8 !Δοκιμάστε να μιλάτε στην μία sim και με την άλλη να σερφαρετε στο internet​ ,απλά δεν θα μπορείτε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dual_SIM

 

Σύμφωνα με το παραπάνω, Dual Active σημαίνει να λειτουργούν και οι δυο sim ταυτόχρονα. Αυτό συμβαίνει μόνο αν η συσκευή διαθέτει δύο δέκτες, κάτι που ισχύει στο Honor 8. Δεν αναφέρεται οτι η Dual Active λειτουργία αφορά κλήσεις και σερφάρισμα την ίδια στιγμή.

Edit, μόλις το δοκίμασα και κατάφερα να μιλήσω στη μία γραμμή ( έκανα δοκιμή καλώντας τη σύζυγο, η οποία με κοιτούσε απορημένη) και να σερφάρω με δεδομένα με την δεύτερη sim. Οπότε, Full Super Extra Τεζα Dual Active!

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ειναι και πολυ λογικη η τιμη Sar που εχει η συσκευη...Παντος ειναι ο μονος λογος να μην την επιλεξω αν και μου αρεσει πολυ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα και εγω το κινητο εδω και λιγες μερες. Θα ηθελα να μου προτειναι μερικες θηκες γιατι ειμαι και λιγο απροσεχτος. Εγω καταστρεψει ενα S4 και ενα Redmi Note 3 PRO σε διαστημα 1,5 χρονων. Να παρω temporary glass ?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι Dual stand by παίδες ,το μόνο dual active είναι το Mate 8 !Δοκιμάστε να μιλάτε στην μία sim και με την άλλη να σερφαρετε στο internet​ ,απλά δεν θα μπορείτε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το κινητό είναι dual active.

 

Και αν δεν σου ακούγεται σωστό πάρε τηλέφωνο την δεύτερη σου κάρτα απο την πρώτη, αν χτυπήσει ελα να τα ξανά πούμε. Αν οχι σου δίνω το δικό μου που αυτο-καλείτε...

 

 

Dual stand by ειναι......Αλλα πολυ ψηλο Sar.

 

Το Επίσης...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα και εγω το κινητο εδω και λιγες μερες. Θα ηθελα να μου προτειναι μερικες θηκες γιατι ειμαι και λιγο απροσεχτος. Εγω καταστρεψει ενα S4 και ενα Redmi Note 3 PRO σε διαστημα 1,5 χρονων. Να παρω temporary glass ?

 

Τempered glass οπωσδήποτε. Απο θήκες κοιτα προς Spigen μεριά για πιο ενισχυμένες. Αλλιώς μία θηκουλα τύπου flip θεωρώ οτι προστατεύει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθείτε καιρό την τιμολογιακή πολιτική της Huawei, πότε βλέπετε να υπάρξει καμιά σοβαρή μείωση τιμής;

Έξω μετά την κυκλοφορία του Honor 8 Pro παίξανε μειώσεις 20-30 ευρώ... Εδώ να περιμένουμε πρώτα το honor 9; :p

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθείτε καιρό την τιμολογιακή πολιτική της Huawei, πότε βλέπετε να υπάρξει καμιά σοβαρή μείωση τιμής;

Έξω μετά την κυκλοφορία του Honor 8 Pro παίξανε μειώσεις 20-30 ευρώ... Εδώ να περιμένουμε πρώτα το honor 9; :p

 

ε ναι καλό καλοκαίρι και δεν κάνω πλάκα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθείτε καιρό την τιμολογιακή πολιτική της Huawei, πότε βλέπετε να υπάρξει καμιά σοβαρή μείωση τιμής;

 

 

Έξω μετά την κυκλοφορία του Honor 8 Pro παίξανε μειώσεις 20-30 ευρώ... Εδώ να περιμένουμε πρώτα το honor 9; :p

 

 

 

Εγώ που το παρακολουθώ καθημερινά τελευταία, όχι μόνο δε μειώθηκε, αλλά πήρε κι ένα 13άρι ευρώ αύξηση. Το Α5 2017 για παράδειγμα κάθε μέρα πέφτει κι ένα ευρώ. Το Honor παίρνει τα πάνω του. Κι εκτός αυτού, όλο κάτι πιστεύουν τα μαγαζιά που το διαθέτουν και το μπλε δεν υπάρχει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το παρακολουθώ καθημερινά τελευταία, όχι μόνο δε μειώθηκε, αλλά πήρε κι ένα 13άρι ευρώ αύξηση. Το Α5 2017 για παράδειγμα κάθε μέρα πέφτει κι ένα ευρώ. Το Honor παίρνει τα πάνω του. Κι εκτός αυτού, όλο κάτι πιστεύουν τα μαγαζιά που το διαθέτουν και το μπλε δεν υπάρχει πουθενά.

 

Και εγω το παρατηρησα αυτο αν και πιστευω οτι η τιμη θα ξαναρχισει να πεφτει σε μια βδομαδα....Κατα το τελος Απριλη θα πεσει κατω απο τα 300€....

Τωρα για το μπλε ισως υπαρχει ελειψη,αν και σαν χρωμα ειναι ιδιαιτερο....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παρατηρησα αυτο αν και πιστευω οτι η τιμη θα ξαναρχισει να πεφτει σε μια βδομαδα....Κατα το τελος Απριλη θα πεσει κατω απο τα 300€....

Τωρα για το μπλε ισως υπαρχει ελειψη,αν και σαν χρωμα ειναι ιδιαιτερο....

 

φιλε εγω το βρηκα μπλε απο Ελλαδα μου το φερανε Αγγλια σε μπλε χρωμα απο το kaizer που υπαρχει και στο skroutz

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τempered glass οπωσδήποτε. Απο θήκες κοιτα προς Spigen μεριά για πιο ενισχυμένες. Αλλιώς μία θηκουλα τύπου flip θεωρώ οτι προστατεύει αρκετά.

 

ευχαριστω φιλε να σε καλα :):)

Link to comment
Share on other sites

Το Α5 2017 για παράδειγμα κάθε μέρα πέφτει κι ένα ευρώ. Το Honor παίρνει τα πάνω του. Κι εκτός αυτού, όλο κάτι πιστεύουν τα μαγαζιά που το διαθέτουν και το μπλε δεν υπάρχει πουθενά.

 

Ναι αλλά στα 300€ αυτή την στιγμή δεν υπάρχει καλύτερο κινητό απο το Honor :)

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά,λίγο άκυρο το ποστ που κάνω αλλά καίγομαι για άμεση απάντηση, και το ερώτημα είναι honor 8 η p9 lite είναι για την γυναίκα μου παιδιά, με βάση την κάμερα για νύχτα πιο πολύ μέρα καλά θα είναι και τα δυο,ευχαριστώ πολύ και sorry για το άκυρο.
Link to comment
Share on other sites

Το 8 είναι σαφώς καλύτερο αλλά πιστεύω και με το lite η σύζυγος σου δεν θα έχει παράπονο.

Η δική μου τουλάχιστον δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...