Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου κάνει εντύπωση το 10,32% του bluetooth. Γιατί τόσο πολύ? Και το ρωτάω γιατί και εμένα μου βγάζει κάτι αντίστοιχα νούμερα :blink:

Είμαι με την 360

Το Bluetooth μην σου κάνει εντύπωση.

Το εχω ανοιχτό απο τις 10'το πρωί ως το απόγευμα που γυρίζω σπίτι λόγω αυτοκινήτου ( car kit για ανοιχτή ακρόαση ).

Το system Android που είναι τόσο υψηλό δεν σας κάνει εντύπωση;

Στην 5.1 με το ζόρι έφτανε το 7%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω αναφερθεί πολλές φορές στην κατανάλωση άντε μπας και βγει τίποτα άλλο, γτ εγώ με 3 ώρες και 36 λεπτά οθόνη δε κάνω βήμα, απο 100% μέσα σε 7 ώρες στη δουλειά, μόνο με wifi και κλίσεις, με πάει στα 30~ %... Δε κάνουμε δουλειά έτσι.. Παραδόξως με την 6ρα δεν έχω τέτοια θέματα και οθόνη κάπου στις 5 ώρες... Ώρες, ώρες σκέφτομαι οτι η μετάβαση απο honor σε xiaomi δεν θα ταν άσχημο!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει μια ελαφρια αλλα αισθητη μειωση της φωτεινοτητας οταν ανοιγω κλησεις,μηνυματα και στον browser.

Και στην 6.0 μου το εκανε και στην 7.0 τωρα.

Συμβαινει και σε καποιον αλλον;

 

ναι, και στο gmail, νομίζω είναι λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

20eaf5d7dd59ddae7f9a6f685a40e1ae.jpg

 

Με μόλις τρεις ώρες και 15 λεπτά απο το πρωί και είμαι ήδη στο 40%.

Εδώ και δύο βδομάδες δεν εχω ούτε μια μέρα που να μην το βάλω το βράδυ για φόρτιση.

Η πλάκα είναι πως άποψη για την Android 6 δεν εχω αφού την είχα για καμιά βδομάδα χωρίς σιμ και χρήση μονο στο σπίτι.

Με αυτά όμως που διαβάζω και βιώνω με βλέπω το Σαββατοκύριακο να ακολουθώ τον οδηγό απο την πρώτη σελίδα και να γυρίζω στην αρχική ρομ.

Εχω πέσει απο τα σύννεφα με την αυτονομία του .

Ειλικρινά έτσι και βάλω σήμερα νέα μπαταρία στο παλιό μου honor 6 το 8αρι θα πρέπει απο μπλε να κοκκινισει απο ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

20eaf5d7dd59ddae7f9a6f685a40e1ae.jpg

 

Με μόλις τρεις ώρες και 15 λεπτά απο το πρωί και είμαι ήδη στο 40%.

Εδώ και δύο βδομάδες δεν εχω ούτε μια μέρα που να μην το βάλω το βράδυ για φόρτιση.

Η πλάκα είναι πως άποψη για την Android 6 δεν εχω αφού την είχα για καμιά βδομάδα χωρίς σιμ και χρήση μονο στο σπίτι.

Με αυτά όμως που διαβάζω και βιώνω με βλέπω το Σαββατοκύριακο να ακολουθώ τον οδηγό απο την πρώτη σελίδα και να γυρίζω στην αρχική ρομ.

Εχω πέσει απο τα σύννεφα με την αυτονομία του .

Ειλικρινά έτσι και βάλω σήμερα νέα μπαταρία στο παλιό μου honor 6 το 8αρι θα πρέπει απο μπλε να κοκκινισει απο ντροπή.

δε γίνεται να βγάλεις συμπέρασμα μέσα σε τρείς μέρες, άστο 7-10 μέρες και μετά αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την Κυριακή που θα το πιάσω για επιστροφή στις ριζες θα εχω κανει ηδη το εξαήμερο με την 380.

Αν και η καλη μερα απο το πρωι φαίνεται.

Άλλωστε δεν τίθεται πλεον θεμα στρωσίματος μπαταρίας μετα απο 25 φορτοεκφορτισεις

Link to comment
Share on other sites

Από Σκρουτζ παιδία παίζει να μου τύχει συσκευή branded και να θέλει διαδικασία ? Επίσης θεωρείται κάποιο κατάστημα πιο αξιόπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε στο ,gsm arena ότι ένα κινητό έχει υπερυθρες? Πως ακριβώς το γράφει?

 

COMMS

Wan

Bluetooth

..

..

Infrared Port YES

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι υπέρυθρες δουλεύουν άψογα.

Μάλιστα πολυ καλύτερα απο τις υπέρυθρες των προηγούμενων honor.

Το συγκρίνω με την Panasonic vt30 που είναι λίγο δύστροπη στο άνοιγμα παρόλα αυτά με το 8αρι δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Μάλιστα φέτος βάλανε και το Dune media player αλλά για κάποιο λόγο βγάλανε την δυνατότητα επιλογής ραδιο ενισχυτή

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το αυτόματο άνοιγμα του Bluetooth μετα απο λειτουργία πτήσης το εχω και εγώ.

Το είχα διαβάσει πριν από αρκετές σελίδες και τελικά πρέπει να είναι πρόβλημα κάποιας σειράς των συσκευών του 8.

Συγκεκριμένα όταν βάζω το κινητό το πρωί να με ξυπνήσει πρώτα για λίγο μπαίνει σε λειτουργία πτήσης.

Ως εδώ καλά και φυσικά.

Μετά απο λίγο όμως που βγαίνει η λειτουργία πτήσης ενεργοποιείται το Bluetooth και έτσι κάθε πρωί το βρίσκω ανοιχτό.

Να σημειώσω και ένα μεν λιγότερο σημαντικό αλλά υφίσταται, είναι η πολυ αργή ενεργοποίηση της εφαρμογής winbank.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. ειμαι ακομα στην εκδοση 360 με κωδικα ενημερωσης Δεκεμβριου 2016 και δε βρισκει αναβαθμισεις ουτε στο μενου ενημερωση, ουτε μεσω hi care... εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα στην 6.0 γιατί είχα σημαντική διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας και επίσης είναι πιο smooth το τηλέφωνο σε αυτήν την έκδοση.

Μού έκανε εντύπωση ότι μετά το downgrade διορθώθηκε και το θέμα με την φωτεινότητα που έχω γράψει στο post 825.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις rollback για την 6.0 λογικά θα σου λείπει το "Υγεία" αν έχεις κατεβάσει την UK...

 

Εδώ! μπορείς να το κατεβάσεις απο play store.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα στην 6.0 γιατί είχα σημαντική διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας και επίσης είναι πιο smooth το τηλέφωνο σε αυτήν την έκδοση.

Μού έκανε εντύπωση ότι μετά το downgrade διορθώθηκε και το θέμα με την φωτεινότητα που έχω γράψει στο post 825.

 

Τελικά το θέμα με την φωτεινότητα το κάνει όταν είναι ρυθμισμένο στην έξυπνη λειτουργία.

Κάποιες φορές δεν ξέρω γιατί το γυρίζει αυτόματα

Διαχείριση συσκευης>>μπαταρία>>πρόγραμμα λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν του κάνεις εκμάθηση χειροκίνητα;

Αν βάλεις μάτι με μάτι τα δύο τηλεκοντρόλ μπορείς πλήκτρο πλήκτρο να δηλώσεις τις λειτουργίες στην εφαρμογή του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...