Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα ετοιμοπαραδοτα tempered γυαλια εν αθηναις, ποιο απο τα φτηνα ειναι της προκοπης, δλδ να μην εχει αισθηση σαν ζελατινα? μεχρι να ερθει το νιλλκιν δηλαδη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την εξοικονόμηση μπαταρίας.

Στo honor 6 υπαρχουν τρεις επιλογές στην εξοικονόμηση ενέργειας.

Η ultra που δουλευουν μονο τα βασικά ,

Η Εξυπνη που στην ουσια κρατα την ισορροπία μεταξύ απόδοσης και οικονομίας, και

η Κανονική που αφήνει πιο ελεύθερη την cpu για πιο απαιτητική χρηση.

Στο honor 8 δεν βλεπω κατι παρόμοιο η μάλλον βλεπω αυτο που ονομάζει Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας αλλα με την υποσημείωση οτι χανονται ειδοποιήσεις email ενω η ρύθμιση απενεργοποιείται οταν μπει η συσκευή στην φόρτιση.

Η ερωτηση μου ειναι αν την χρησιμοποιεί κανεις αύτη την επιλογη και αν ναι τοτε τι χανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εξοικονόμηση μπαταρίας.

Στo honor 6 υπαρχουν τρεις επιλογές στην εξοικονόμηση ενέργειας.

Η ultra που δουλευουν μονο τα βασικά ,

Η Εξυπνη που στην ουσια κρατα την ισορροπία μεταξύ απόδοσης και οικονομίας, και

η Κανονική που αφήνει πιο ελεύθερη την cpu για πιο απαιτητική χρηση.

Στο honor 8 δεν βλεπω κατι παρόμοιο η μάλλον βλεπω αυτο που ονομάζει Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας αλλα με την υποσημείωση οτι χανονται ειδοποιήσεις email ενω η ρύθμιση απενεργοποιείται οταν μπει η συσκευή στην φόρτιση.

Η ερωτηση μου ειναι αν την χρησιμοποιεί κανεις αύτη την επιλογη και αν ναι τοτε τι χανουμε;

υπήρχε ακόμη μια που δεν θυμάμαι πως ονομάζονταν στην EMUI 4.1 η οποία εξαφανίστηκε στην έκδοση 5.0, δεν έχω καμία επιλεγμένη και η κατανάλωση είναι περίπου 0.7/h όπως δείχνει το gsam όσο ήταν και στην έκδοση 4.1 στην οποία πάλι δεν είχα καμία επιλεγμένη

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επιλέξει να κατεβάσω την ανάλυση της οθόνης, απλά για να δω εαν θα έχει αντίκτυπο στην κατανάλωση της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επιλέξει να κατεβάσω την ανάλυση της οθόνης, απλά για να δω εαν θα έχει αντίκτυπο στην κατανάλωση της μπαταρίας.

 

δεν δουλεύει στην 5.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι δεν λειτουργεί η "Εξοικονόμηση ισχύος χαμηλήας ανάλυσης"? Γιατί είμαι στην 5.0 και υπάρχει σαν λειτουργία. Η αλήθεια είναι οτι δεν κατάλαβα κάποια αλλαγή όσον αφορά την οθόνη. Για τη μπαταρία είναι νωρίς...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι δεν λειτουργεί η "Εξοικονόμηση ισχύος χαμηλήας ανάλυσης"? Γιατί είμαι στην 5.0 και υπάρχει σαν λειτουργία. Η αλήθεια είναι οτι δεν κατάλαβα κάποια αλλαγή όσον αφορά την οθόνη. Για τη μπαταρία είναι νωρίς...

 

ναι, δεν αλλάζει νομίζω, τράβα ένα screenshot όταν έχεις αλλάξει και δες την ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

υπήρχε ακόμη μια που δεν θυμάμαι πως ονομάζονταν στην EMUI 4.1 η οποία εξαφανίστηκε στην έκδοση 5.0, δεν έχω καμία επιλεγμένη και η κατανάλωση είναι περίπου 0.7/h όπως δείχνει το gsam όσο ήταν και στην έκδοση 4.1 στην οποία πάλι δεν είχα καμία επιλεγμένη

Και τώρα τι γίνεται με αυτή την εξοικονόμηση στο 8αρι;

Δουλεύει η παραδουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι γίνεται με αυτή την εξοικονόμηση στο 8αρι;

Δουλεύει η παραδουλευει;

 

δεν ξέρω, ίδια κατανάλωση με πριν έχω και τώρα

Link to comment
Share on other sites

Από amazon eu warehouse είναι σίγουρο ότι δεν περνάει τελωνείο;

 

τι εννοείς με το amazon eu?

μήπως το amazon.co.uk??

όχι δεν έχει τελωνείο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Στο honor 8 δεν βλεπω κατι παρόμοιο η μάλλον βλεπω αυτο που ονομάζει Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας αλλα με την υποσημείωση οτι χανονται ειδοποιήσεις email ενω η ρύθμιση απενεργοποιείται οταν μπει η συσκευή στην φόρτιση.

Η ερωτηση μου ειναι αν την χρησιμοποιεί κανεις αύτη την επιλογη και αν ναι τοτε τι χανουμε;

Όταν το φορτίζω βάζω αυτή την επιλογή.

Σου έχει πιο κάτω επιλογές ποιες εφαρμογές θέλεις να κλείνουν και διαλέγεις.

Προσωπικά και μηνύματα έχω, sms, viber κλπ, και νομίζω ότι κάτι κάνει, όχι ιδιαίτερα πολλά πράγματα στην εξοικονόμηση, αλλά έστω και έτσι κάτι κάνει και την χρησιμοποιώ την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος: Χρηση του pro mode της καμερας για αρχαριους (σαν εμενα)

http://www.the-photography-blogger.com/index.php/2017/01/30/pro-mode-honor-8-camera/

 

και το manual του κινητου

https://www.manualslib.com/manual/1181584/Huawei-Honor-8.html#manual

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Tip: Δουλευα το τηλεφωνο χωρις καρτα sim τις πρωτες μερες, καθως περιμενω θηκη και γυαλι και δε μου ερχοταν αναβαθμιση 5.0.

Μολις εβαλα καρτα SIM μου ηρθε.:cool:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε Nougat, όταν τραβάτε βίντεο ενα ενοχλητικό pop up βγάζει συνέχεια κάτι περί Google. Android. Quicksearch κτλ κτλ

Σε εσάς το εμφανίζει?

Πως το βγάζουμε αυτό?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οσοι έχετε Nougat, όταν τραβάτε βίντεο ενα ενοχλητικό pop up βγάζει συνέχεια κάτι περί Google. Android. Quicksearch κτλ κτλ

Σε εσάς το εμφανίζει?

Πως το βγάζουμε αυτό?

 

Τελικά το πρόβλημα υπάρχει.

:(

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την νουγκατ..Είμαι δεύτερη μέρα, όλα δουλεύουν μία χαρά και η μπαταρια είναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα,αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα.Μία ερώτηση έχω μόνο..Μου βγάζει συνέχεια πάνω στην μπάρα ειδοποίηση για χρονοβόρες εφαρμογές .Τις κλείνω,αλλά μετά από λίγη ωρα ξαναπεταει ειδοποίηση. Είναι φυσιολογικό;;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την νουγκατ..Είμαι δεύτερη μέρα, όλα δουλεύουν μία χαρά και η μπαταρια είναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα,αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα.Μία ερώτηση έχω μόνο..Μου βγάζει συνέχεια πάνω στην μπάρα ειδοποίηση για χρονοβόρες εφαρμογές .Τις κλείνω,αλλά μετά από λίγο ότι ξαναπεταει ειδοποίηση. Είναι φυσιολογικό;;

 

Θα πας Ρυθμίσεις/ Μπαταρία/ γρανάζι πάνω δεξιά/ Υψηλή κατανάλωση ενέργειας--> off

 

και μερικά δείγματα ακόμη απο την κάμερα

 

32927642802_24af3b2d1d_c.jpg

 

32468272634_65370b01b9_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι είναι επιλεγμένη η υψηλή κατανάλωση ενέργειας και να έρχεται ειδοποίηση για τις εφαρμογές που καταναλώνουν πολύ ενεργεία. Αλλά δεν θυμάμαι αν το έχω επιλέξει εγώ ,η αν είναι από το σύστημα.Μπορει κάποιος να το τσεκαρει στις ρυθμίσεις της μπαταρίας;;

Αν επιλέξω να κλείνουν αυτόματα, επηρεάζει κάπου;;Δηλαδή δεν θα έρχονται ας πούμε ειδοποιήσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία, πως γίνεται με οποιονδήποτε άλλο φορτιστή με output 9v - 2A να μην ενεργοποιείται η γρήγορη φορτιστή παρά μόνο με τον δικό του; Το καλώδιο είναι ίδιο (μαμά) το μόνο που αλλάζει είναι ο επιτοιχιος...

 

Οι δοκιμές έγιναν με ανταπτορα της Aukey της vinsic (αυτοί είναι qualcomm quick charge 3) της lg power bank που δίνει μέγιστο output 12v - 3.5A.

 

Ένα άλλο που παρατήρησα καθώς ξανά έβαλα την B360 τα αμπερ που δέχεται η συσκευή (με το πρόγραμμα "ampere") είναι 2.4Α με κλειστές τις διεργασίες... Αν ανοίξω ίντερνετ και το messenger δέχεται μόνο 1,2 με αποτέλεσμα όταν το έχω στα γκάζια να μένει στάσιμη πχ στο 54%

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κάθε φορά που απενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης,αυτόματα ενεργοποιείται το bluetooth. Συμβαίνει σε όλους;;( Μιλάμε πάντα για nougat) Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κάθε φορά που απενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης,αυτόματα ενεργοποιείται το bluetooth. Συμβαίνει σε όλους;;( Μιλάμε πάντα για nougat)

 

nope. B360 εχω

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα μεταχειρισμενο και το στηνω,ειδοποιησεις απο fb γιατι δεν μου ερχονται

 

Σε ποια έκδοση είσαι; 6 ή 7; Δεν σου έρχονται όταν ειναι κλειδωμένη η οθόνη ή και όταν το λειτουργείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...