Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλάς για μιας ημέρας sot οι 5-5.30 ώρες δεν είναι και κανένα σοβαρό κατόρθωμα.

Με την emui 4.1 και Android 6 μιας ημέρας sot ξεπερνά άνετα τις 7 ώρες.

Όλα τα Nougat ρουφάνε μπαταρία

Μία χαρά SOT βγάζει, αλλά high end κινητά με 3500-4000mah μπαταρία παλεύουν στα ίδια ακριβώς. Είχα το Honor 8 και τώρα το Mate 9 και βγάζει ίδιο SOT ακριβώς!!!

Ίδια set up ίδια όλα και ίδια χρήση και τα δύο με Nougat (οντος πριν με MM έβγαζε λίγο παραπάνω όμως)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιστροφή εδώ και τρεις μέρες σε emui 4.1 Android 6.

Επιτέλους αυτονομία όπως πρέπει.

Απο μια μέρα που είχα με emui 5 που ισοδυναμούσε σε 3,5-4 ώρες οθόνης και υπόλοιπο το βράδυ περίπου 30-35% έφτασα εύκολα σε δύο μέρες γεμάτες με έξι ώρες οθόνης και υπόλοιπο 10%.

Αν η Huawei δεν διορθώσει την μελλοντική emui ή ακόμα και την τωρινή εγώ δεν το κουνάω ρούπι απο την 4.1

 

Downgrade πως έκανες??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι επειδή ψήνομαι να το παρω.τελικα υποστηρίζει την B20 η όχι,ρωταω επειδή πολλες συσκευές έχουν θεμα κ εχω wind

 

Την υποστηρίζει κανονικότατα. Δες και εδώ

http://www.phonearena.com/phones/honor-8_id10168

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό και εχω παρατηρήσει ότι η εσωτερική κάμερα στο instagram και στο messenger ειναι μονίμως ζουμαρισμενες όταν πάω να βγάλω φωτογραφία. Στο snapchat και στην κανονική εφαρμογή της κάμερας όχι. Ξέρει κάνεις πως φτιάχνει? Επίσης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό και εχω παρατηρήσει ότι η εσωτερική κάμερα στο instagram και στο messenger ειναι μονίμως ζουμαρισμενες όταν πάω να βγάλω φωτογραφία. Στο snapchat και στην κανονική εφαρμογή της κάμερας όχι. Ξέρει κάνεις πως φτιάχνει? Επίσης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook.

 

Δεν αλλάζει, η μόνη λύση να τις τραβάς απο την κανονική εφαρμογή.

 

Και ούτε πρόκειται να σου έρθουν ποτέ ειδοποιήσεις. Επίσης θα παρατηρήσεις με τη χρήση οτι αν πας να ανεβάσεις φωτογραφίες στο FB ή αν κάνεις live, crashαρι και παρακαλάς να μη σου κάνει και το κινητό ρεσταρτ...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό και εχω παρατηρήσει ότι η εσωτερική κάμερα στο instagram και στο messenger ειναι μονίμως ζουμαρισμενες όταν πάω να βγάλω φωτογραφία. Στο snapchat και στην κανονική εφαρμογή της κάμερας όχι. Ξέρει κάνεις πως φτιάχνει? Επίσης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook.

 

Για να εχεις ειδοποιησεις πρεπει να βαλεις την εφαρμογη που σε ενδιαφερει στις προτατευμενες εφαρμογες απο τη διαχειρηση μπαταριας

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε πρόκειται να σου έρθουν ποτέ ειδοποιήσεις. Επίσης θα παρατηρήσεις με τη χρήση οτι αν πας να ανεβάσεις φωτογραφίες στο FB ή αν κάνεις live, crashαρι και παρακαλάς να μη σου κάνει και το κινητό ρεσταρτ...

 

με το fb lite δεν εχω τετοια θεματα παντως... βεβαια live δε κανει

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να φτιάξει μήπως αν το αναβαθμίσω σε android 7 η θα κάνει και πάλι τα ίδια?

 

α στο 6 εισαι? το θεμα με το beauty mode και μαλλον και με το ζουμ διορθωνεται στην 7.

Ηταν σπαστικο στην 6 που η σελφι καμ ξεκινουσε παντα με beauty ενεργο.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

α στο 6 εισαι? το θεμα με το beauty mode και μαλλον και με το ζουμ διορθωνεται στην 7.

Ηταν σπαστικο στην 6 που η σελφι καμ ξεκινουσε παντα με beauty ενεργο.

 

Αξίζει όμως? Γτ βλέπω πολλούς να γράφουν για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει όμως? Γτ βλέπω πολλούς να γράφουν για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας

 

δε ξερω, εγω με το που το πηρα το ειχα 3 μερες με andro6 και χωρις sim, με το που εβαλα sim μου ηρθε an7 και βγαζω χαλαρα μιαμιση μερα με μετρια χρηση.... βεβαια δεν εχω facebook ουτε messenger (εχω το lite) και στο παρασκηνιο αφησα να δουλευουν μονο viber και yahoo mail.

wifi, καμερα, ταβλι καθε μερα, δεδομενα τα ΣΚ στο ταξιδι, στην χειροτερη με εβγαλε 1 μερα και γυρισα σπιτι αργα με 10%

Υποψιν ηθελε μερικες φορτισεις για να στρωσει η μπαταρια....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχει βρει κανείς τρόπο όταν πατάς παρατεταμένα το κεντρικό κυκλικό κουμπάκι στη γραμμή πλοήγησης να σταματήσει να σου ανοίγει το google?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις πήρα το κινητό και εχω παρατηρήσει ότι η εσωτερική κάμερα στο instagram και στο messenger ειναι μονίμως ζουμαρισμενες όταν πάω να βγάλω φωτογραφία. Στο snapchat και στην κανονική εφαρμογή της κάμερας όχι. Ξέρει κάνεις πως φτιάχνει? Επίσης δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook.

 

Καλησπέρα φίλε, δυστυχώς το messenger δεν το χρησημοποιώ καθόλου και για το Instagram τις επισυνάπτω απο την κύρια εφαρμογή της

κάμερας, όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ σε αυτό. Σχετικά με τις ειδοποιήσεις του Facebook, όπως ανέφερε και σε προηγούμενη

δημοσίευση άλλος φίλος έλεγξε τα εξής: [1]. Αν ειδοποιήσεις είναι ενεργές απο την ίδια την εφαρμογή (.apk) [2]. Ρυθμίσεις > Εφαρμογές >

Facebook > Ειδοποιήσεις (για το πώς θα ενημερώνεσαι) [3]. Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Facebook > Μπαταρία και επιλέγεις αναλόγως τις

ανάγκες σου και την επιθυμητή κατανάλωση

 

Αξίζει όμως? Γτ βλέπω πολλούς να γράφουν για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας

 

Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει τις ενημερώσεις συστήματος και βρίσκομαι στην 6.0. διότι η αυτονομία της με καλύπτει σε όλα τα επίπεδα

κατανάλωσης της καθημερινότητας (μια μέρα αυτονομία με πολλή χρήση, δύο μέρες με "χαλαρή" χρήση). Το χρησημοποιώ κύρίως

για τηλεφωνικές κλήσεις, Wifi, e-mails, FTP transfer, Twitter και web browsing (αν βρώ χρόνο κάποια στιγμή θα ανεβάσω

στιγμιότυπα οθόνης). Φυσικά αυτό υπόκειται στην χρήση και τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.

 

Μάγκες έχει βρει κανείς τρόπο όταν πατάς παρατεταμένα το κεντρικό κυκλικό κουμπάκι στη γραμμή πλοήγησης να σταματήσει να σου ανοίγει το google?

Φίλε θα πάς: Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Google (Εφαρμογή Googe) >> Εκκαθάριση Cache >>> Απενεργοποίηση

Αν βρίσκεσαι εξωτερικό (γιατί στην Ελλάδα είναι περιορισμένες οι λειτουργίες του Google και προσωπικά όποτε έχω βρεθεί δεν βρίσκω λόγω χρήσης)

και χρειάζεαι τις λειτουργίες θα χρειαστείς Root ή κάποια εφαρμογή (απο τρίτους Google Play) για να υποδείξεις τις λειτουργίες πλήκτρων.

Επίσης δεν γνώριζω αν στην έκδοση 7.0 υπάρχει κάποια τέτοια παραμετροποίηση και ίσως να μην χρειάζεται απενεργοποίηση, ίσως να γνωρίζει

και κάποιος άλλος φίλος.

Edited by Programmer
edit text
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, δυστυχώς το messenger δεν το χρησημοποιώ καθόλου και για το Instagram τις επισυνάπτω απο την κύρια εφαρμογή της

κάμερας, όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ σε αυτό. Σχετικά με τις ειδοποιήσεις του Facebook, όπως ανέφερε και σε προηγούμενη

δημοσίευση άλλος φίλος έλεγξε τα εξής: [1]. Αν ειδοποιήσεις είναι ενεργές απο την ίδια την εφαρμογή (.apk) [2]. Ρυθμίσεις > Εφαρμογές >

Facebook > Ειδοποιήσεις (για το πώς θα ενημερώνεσαι) [3]. Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Facebook > Μπαταρία και επιλέγεις αναλόγως τις

ανάγκες σου και την επιθυμητή κατανάλωση

 

 

 

Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει τις ενημερώσεις συστήματος και βρίσκομαι στην 6.0. διότι η αυτονομία της με καλύπτει σε όλα τα επίπεδα

κατανάλωσης της καθημερινότητας (μια μέρα αυτονομία με πολλή χρήση, δύο μέρες με "χαλαρή" χρήση). Το χρησημοποιώ κύρίως

για τηλεφωνικές κλήσεις, Wifi, e-mails, FTP transfer, Twitter και web browsing (αν βρώ χρόνο κάποια στιγμή θα ανεβάσω

στιγμιότυπα οθόνης). Φυσικά αυτό υπόκειται στην χρήση και τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.

 

 

Φίλε θα πάς: Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Google (Εφαρμογή Googe) >> Εκκαθάριση Cache >>> Απενεργοποίηση

Αν βρίσκεσαι εξωτερικό (γιατί στην Ελλάδα είναι περιορισμένες οι λειτουργίες του Google και προσωπικά όποτε έχω βρεθεί δεν βρίσκω λόγω χρήσης)

και χρειάζεαι τις λειτουργίες θα χρειαστείς Root ή κάποια εφαρμογή (απο τρίτους Google Play) για να υποδείξεις τις λειτουργίες πλήκτρων.

Επίσης δεν γνώριζω αν στην έκδοση 7.0 υπάρχει κάποια τέτοια παραμετροποίηση και ίσως να μην χρειάζεται απενεργοποίηση, ίσως να γνωρίζει

και κάποιος άλλος φίλος.

 

Είσαι τεράστιος

Link to comment
Share on other sites

με το fb lite δεν εχω τετοια θεματα παντως... βεβαια live δε κανει

 

Αν είναι να έχω πάρει κινητό με 4gb ram και να δουλεύω το fb lite τότε κακός το πήρα, είναι σα να λες πήρα ψηφιακή με 21 MP και να τραβάς σε ποιότητα Qvga...

 

α στο 6 εισαι? το θεμα με το beauty mode και μαλλον και με το ζουμ διορθωνεται στην 7.

Ηταν σπαστικο στην 6 που η σελφι καμ ξεκινουσε παντα με beauty ενεργο.

 

Ούτε στο 7 αλλάζει κάτι, το ίδιο ζουμ το ίδιο πρόβλημα με FB ή μάλλον σε χειρότερο βαθμό...

 

 

Αξίζει όμως? Γτ βλέπω πολλούς να γράφουν για μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας

 

Δυστυχώς δεν αξίζει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να έχω πάρει κινητό με 4gb ram και να δουλεύω το fb lite τότε κακός το πήρα, είναι σα να λες πήρα ψηφιακή με 21 MP και να τραβάς σε ποιότητα Qvga...

 

αποφευγω την εφαρμογη FB σε ολα τα κινητα μου, πρωτον ειναι πολυ ενεργοβορα και 2ον θελει και το messenger extra, ενω με το lite κανω την δουλεια μου μια χαρα... δεν ειμαι και πολυ fan του Like και live οποτε...

Για selfie, μαμα εφαρμογη cam και ολα οκ (νταξ θελει 1-2 κλικ παραπανω αλλα δε βαριεσαι...)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οκ καλο το fast charging αλλά δεν κάνει κακό στη μπαταρία? Ειδικά με τη μπαταρία του honor 6 που είχα δύο φορές στα 3 χρόνια την άλλαξα και είμαι προκατειλημμένος. Δεν θα ήταν το ιδανικό αν υπήρχε (δεν ξέρω αν υπάρχει δυο μέρες που το χω δεν έχω βρει κάτι)ένας τρόπος να ενεργοποιεις το fast charging όταν βιάζεσαι και να το απενεργοποιείς όταν βάζεις το κινητό για φόρτισμα πριν κοιμηθείς ? Όσο το θαύμασα το μεσημέρι που γύρισα για μισή ώρα σπίτι και από 10% πήγε 70% άλλο τόσο με έχει αγχώσει που μέχρι να με πάρει ο ύπνος χτες είχε πάει 100%
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ένα γνωστό κατάστημα με μπαταρίες αν πειράζει να το φορτίζω με τον ταχυφορτιστή, ή αν θα έπρεπε να πάρω έναν κανονικό, και η απάντηση ήταν ότι η μπαταρία θα τραβήξει αυτό που έχει ανάγκη.

 

Και επειδή γίνεται λόγος για το Android 7, δεν έχω δει τουλάχιστον σημαντική διαφορά στο δικό μου στην κατανάλωση, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν κρατάει τις ρυθμίσεις όταν ανεβάζω φωτογραφίες στον υπολογιστή, πηγαίνει μόνο του στην φόρτιση, και κάθε φορά μαρκάρω στις ρυθμίσεις, ενώ χάνονται και δεν σώζονται, κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα άλλο.

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα. Κάτοχος κι εγώ του κινητού εδώ και 2 βδομάδες. Απευθείας αναβάθμιση σε nougat μετά από 2 μέρες. Επειδη είδα πολλή συζήτηση για την μπαταρία και παρατήρησα κι εγώ μειωμένη απόδοση, ψαχνωντας το βρήκα περίεργη κατανάλωση από το android​Google calendar sync. Το απενεργοποίησα και νομίζω ότι λύθηκε το θέμα. Θα συνεχίσω βέβαια τη παρατήρηση, για να σιγουρευτώ. Ανεβάζω και screenshot για να δείτε

https://drive.google.com/open?id=0B2_5LQVUEQwdR2RTMUhiNi01MUk

Edited by steliosamos
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω ένα τέτοιο ανταπτορα θα λειτουργήσει το hdmi ;;; Rock USB Type-C to HDMI+USB+Type-C / Type-C to USB+Type-C Adapter For MacBook Pro Lenovo YOGA900 ASUSPro B9440

https://banggood.app.link/YnoF1hUn1B

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Honor 8. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

 

1. Έχω διαβάσει κάποια θέματα με την αυτονομία του. Είναι πρόβλημα; Βγάζει δηλαδή μιάμιση μέρα; Σκέφτομαι και το Huawei Nova και γι'αυτο λένε τα καλύτερα.

 

2. Είναι πολύ ευαίσθητο σε χτυπήματα και γρατζουνιές;

 

3. Υπάρχει κάποια λύση για το ραδιόφωνο;

 

4. Κάτι πιο γενικό: Πιστεύετε ότι αξίζει γενικά τα λεφτά του;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...