Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Ένα ερώτημα προς όσους αλλάξαν μπαταρία στο επίσημο της Μιχαλακοπούλου. Είδατε μεγάλη διαφορά στην απόδοση? Το έχω και εγώ από την πολύ καλή προσφορά της Wind προ δύο ετών και επειδή την Τρίτη λήγει η εγγύηση σκεφτόμουν να το πάω για ένα φρεσκάρισμα. Έχει πέσει κάπως η απόδοση της μπαταρίας σε σχέση με τον πρώτο καιρό αλλά όχι τραγικά και σκεπτόμουν μήπως του δώσει πνοή μια αλλαγή εντός εγγύησης!:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Συνέβη κάτι με τον τελευταίο λογαριασμό κινητής μου το οποίο με έχει προβληματίσει.

Τον προηγούμενο μήνα βρέθηκα για λίγες μέρες σε χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης.

Όσο ήμουν εκεί είχα κλειστό το data roaming.

Παίζει να είχα ανοικτά τα data όταν προσγειώθηκα εκεί για καμιά ώρα αλλά με κλειστό το data roaming δεν κάνει διαφορά σωστά;

Την ίδια μέρα από όσο θυμάμαι έκλεισα και τα data μιας και δεν είχε καμία αξία να μου τρώνε τη μπαταρία.

 

Στον λογαριασμό που έλαβα είδα χρέωση για το TravelPass (Cosmote) για όλες τις μέρες και στην ανάλυση του λογαριασμού βλέπω χρήση data roaming κάθε μέρα!

Η χρήση είναι μερικά Kb τη φορά, 5-10 φορές τη μέρα με αθροίσματα της τάξης των 0,025ΜΒ.

Δηλαδή τίποτα σε σχέση με αυτό που θα περίμενα από μία συσκευή με 5-6 messaging apps, Gmail, Outlook, MS Teams, Facebook, Instagram, Twitter, Maps και όποιο άλλο app κάνει χρήση της σύνδεσης με το internet για να συγχρονίσει το κινητό μου με κάποιο server.

 

Να σημειώσω ότι όσο ήμουν εξωτερικό είτε δεν είχα σύνδεση στο Internet, είτε είχα με wifi μέσω hotspot από κινητά φίλων οι οποίοι είχαν σύνδεση με τοπικό provider κινητής.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να έχει συμβεί, γιατί νομίζω ότι το κινητό μου παίρνει πρωτοβουλίες που δεν μου αρέσουν; :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες θελω να παρω μπακαπ τα παντα ολα για να το παω για νεα μπαταρια...

Θελω να τραβηξω μεχρι και τις σημειωσεις που ειναι πολυ σημαντικες για εμενα, απο μια εφαρμογη της Netigen.

Μηπως εχετε καποιο προγραμμα ή τροπο να μου προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδες θελω να παρω μπακαπ τα παντα ολα για να το παω για νεα μπαταρια...

Θελω να τραβηξω μεχρι και τις σημειωσεις που ειναι πολυ σημαντικες για εμενα, απο μια εφαρμογη της Netigen.

Μηπως εχετε καποιο προγραμμα ή τροπο να μου προτεινετε;

 

Το HiSuite της Huawei δεν σού κάνει; Ζητάς κάτι παραπάνω;

Μπορείς να αντιγράψεις και με τον κλασικό τρόπο (Copy/Paste) ό,τι θες από το κινητό στον υπολογιστή σου, εφόσον μιλάμε για αρχεία κειμένου/φωτογραφιών/βίντεο.

 

Ερώτηση:

Σκέφτομαι να μεταβώ στο Mi 9T, παρά τα όποια μειονεκτήματα. Πόσο θα άξιζε να δώσει κάποιος τώρα για ένα Honor 8 σε άριστη κατάσταση;

140€ μαζί με θήκες (3-4, μια Spigen), τζαμάκι κοκ θα ήταν καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ένα ερώτημα προς όσους αλλάξαν μπαταρία στο επίσημο της Μιχαλακοπούλου. Είδατε μεγάλη διαφορά στην απόδοση? Το έχω και εγώ από την πολύ καλή προσφορά της Wind προ δύο ετών και επειδή την Τρίτη λήγει η εγγύηση σκεφτόμουν να το πάω για ένα φρεσκάρισμα. Έχει πέσει κάπως η απόδοση της μπαταρίας σε σχέση με τον πρώτο καιρό αλλά όχι τραγικά και σκεπτόμουν μήπως του δώσει πνοή μια αλλαγή εντός εγγύησης!:D

 

επειδη παρατηρώ τελευταιο καιρο φθινουσα πορεια στην κατασταση της μπαταριας, μπορειτε σας παρακαλώ να δωσετε περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την αντικατασταση;

τιμη, καταστημα,διαρκεια επισκευης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στη μιχαλακοπούλου, την αντιπροσωπεία δηλαδή, κόστος περί τα 15€ και είναι έτοιμο. Από χρόνο δεν τους παίρνει πολύ. Πες καμία ώρα.

 

Καλησπέρα έχει αλλάξει κανείς πρόσφατα μπαταρία να μας πει τιμή;

 

επειδη με ενδιαφερει κι εμενα...γυριζοντας πισω βρηκα μηνυμα Φεβ 2019. δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αλλάζουν και άλλα ανεξάρτητα καταστήματα που είναι ειδικά στις μπαταρίες;

Π.χ. Δήσιος, Βήχος, που είναι κοντά στο κέντρο της Αθήνας;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Το έχει ακόμα κάποιος να ρωτήσω κάτι που "έπεσε" ένα L09 στα χέρια μου...;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμα
Οκ

Πόσο περίπου σου βγάζει η μπαταρία σε ώρα με συνεχόμενη κλήση;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 6 months later...

Γεια σε όσους ακόμα βλέπουν τα μηνύματα εδώ!

Παιδιά, δεν λαμβάνω push notifications από την εφαρμογή της τράπεζας. Βλέπω ότι είναι σύνηθες πρόβλημα στα Huawei και στα Honor όμως η λύση που βρήκα ψάχνοντας λέει να πας σε ρυθμίσεις -->μπαταρία -->app launch το οποίο δεν υπάρχει στις επιλογές. Είναι θέμα της Google; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...