Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του Honor 8. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

 

1. Έχω διαβάσει κάποια θέματα με την αυτονομία του. Είναι πρόβλημα; Βγάζει δηλαδή μιάμιση μέρα; Σκέφτομαι και το Huawei Nova και γι'αυτο λένε τα καλύτερα.

 

2. Είναι πολύ ευαίσθητο σε χτυπήματα και γρατζουνιές;

 

3. Υπάρχει κάποια λύση για το ραδιόφωνο;

 

4. Κάτι πιο γενικό: Πιστεύετε ότι αξίζει γενικά τα λεφτά του;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1. με βαριά χρηση βγαζει μια μερα, με πιο ήπια μπορει και δυο.. ειναι στο μέσο όρο η μπαταρία με τα υπόλοιπα

2. το έχω με θήκη και γυαλί απο την πρώτη μέρα, δεν ρισκάρω να το αφήσω γυμνό γιατί γλιστράει πολύ

3. μέσω ιντερνετικής εφαρμογής μόνο ή με bluetooth με ενσωματωμένο ράδιο

4. ναι αξίζει, ειναι απο τις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νταξει κράτησα 2 μέρες την 7αρα απλά δεν παλεύεται η κατάσταση με την αυτονομία μετα'βιας έβγαλα 3:30 ώρες οθόνη με βαριά χρήση ούτε το honor 6 μου στα τελευταία του έτσι. Πραγματικά στεναχωρήθηκα σπεύδω να γυρίσω σε 6αρα
Link to comment
Share on other sites

Νταξει κράτησα 2 μέρες την 7αρα απλά δεν παλεύεται η κατάσταση με την αυτονομία μετα'βιας έβγαλα 3:30 ώρες οθόνη με βαριά χρήση ούτε το honor 6 μου στα τελευταία του έτσι. Πραγματικά στεναχωρήθηκα σπεύδω να γυρίσω σε 6αρα

Αααα εσύ είσαι καλός...

 

Απο 100% στα 29% μόνο με WiFi

 

http://i65.tinypic.com/2qk5bar.jpg

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έκανα rollback σε Marshmallow και το κινητο είναι μακράν καλύτερα σε αυτονομία αλλά και στα notifications (είχα θεμα με το whatsapp στο Nougat)

Το συνιστω παντός

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Νταξει κράτησα 2 μέρες την 7αρα απλά δεν παλεύεται η κατάσταση με την αυτονομία μετα'βιας έβγαλα 3:30 ώρες οθόνη με βαριά χρήση ούτε το honor 6 μου στα τελευταία του έτσι. Πραγματικά στεναχωρήθηκα σπεύδω να γυρίσω σε 6αρα

Ακριβώς την ιδια εικόνα είχα σε σύγκριση όπως λες με το honor 6.

Δεν πιστεύω πάντως πως είναι θέμα της nougat, αλλά της emui 5.1

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ιδια εικόνα είχα σε σύγκριση όπως λες με το honor 6.

Δεν πιστεύω πάντως πως είναι θέμα της nougat, αλλά της emui 5.1

Δεν ξέρω τι θα κάνουν αλλά είναι ντροπή να βρουν τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω πάρει nougat με το που παρέλαβα το κινητό, η πιο κάτω αυτονομία σας φαίνεται λίγη; Σημειωτέον ότι σήμερα μίλησα σχεδόν μία ώρα στο κινητό και το bt είναι συνέχεια ανοικτό..e2a1abfe3ac6fd23850f45b2a0bec034.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με αυτό , ναι είναι λιγο

 

Το Bluetooth ανοικτό ως τις τέσσερις το απόγευμα και 45 λεπτά τηλεφωνικές κλήσεις.

Και φυσικά το βράδυ δεν πρόκειται να το βάλω στην φόρτιση.

Άνετα βγάζει και την αυριανή μέρα4998870e04c43803f58ab58ca579c3a3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος δηλαδή η υποβάθμιση σε Marsh? Ίσως το τραβήξω λίγο ακόμα να δω μήπως στρώσει.. βέβαια, ελάχιστα ανοικτά τα δεδομένα..

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ξανά έβαλα την 6αρα.

 

Στο 7 δεν μου άρεσε τόσο η μπάρα όσο και το περιβάλλον.

Επίσης η μπαταρία τώρα που ξανά γύρισα στην 6 κραταει περισσότερο.

 

Ελπίζω σε ένα πιο σοβαρό update στο 7 και όχι τόσο βιαστικά από την Huawei για να λένε ότι κάναμε την αναβάθμιση

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Nougat είσαι έτσι?

 

Ναι, είμαι απο τους πρώτους που παραπονιούνται για την αυτονομία, το καλύτερο είναι ότι κάνω rollback αλλά απο την περιέργεια μου μετά απο λίγες μέρες ξανά βάζω την 7ρα μπας και βρω κανένα άλλο πρόβλημα ή διορθώσω την αυτονομία...

 

Σε σχέση με αυτό , ναι είναι λιγο

 

Το Bluetooth ανοικτό ως τις τέσσερις το απόγευμα και 45 λεπτά τηλεφωνικές κλήσεις.

Και φυσικά το βράδυ δεν πρόκειται να το βάλω στην φόρτιση.

Άνετα βγάζει και την αυριανή μέρα4998870e04c43803f58ab58ca579c3a3.jpg

 

Προφανώς μόνο κλήσεις κάνεις με το κινητό και ίντερνετ αλλιώς πραγματικά αγοράζω το δικό σου...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την μερα.

Συνήθως έχω πεντέμιση έως έξι ώρες οθόνης αλλά σε διάστημα δύο ημερών ( δηλαδη περίπου τρεις ώρες οθόνης την ημέρα)

4G πιο λίγο πλέον αφού σπάνια θα το έχω ανοικτό όλη μέρα ( συνήθως όταν περιμένω κάτι ) πράγμα που θα ρίξει την ώρες ενεργής οθόνης στις πέντε ώρες ( πάλι δύο η μιάμιση μέρα χρήσης).

Το Bluetooth είναι ανοιχτό ως το απόγευμα που γυρίζω σπίτι λόγω συνδέσεις με το αυτοκίνητο.

Σήμερα για πρώτη φορά το δοκιμάζω με την λειτουργία εξοικονόμησης της οθόνης ( μείωση ανάλυσης απο 1080 στα 720).

Απο έχει το screen shot που έβαλα χτες.

Το βράδυ θα ξέρω ως που μπορεί να φτάσει και με αυτόν τον τρόπο.

Πάντως αυτή η ρύθμιση δείχνει να αυξάνει την αυτονομία απο 10-15%.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του καιρου δουλευει ρολοι η δουλευει για λιγο καιρο και μετα σταματαει να ανανεωνει; Το εχω δει σε αρκετες συσκευες χουαγει. Μαλλον προκειται για μπαγκ. Ειχα διαβασει πως και αυτο το κανει. Διορθωθηκε; Το κανει σε ολους;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα γιατί όλοι σας με την 7ρα έχετε καλύτερη αυτονομία.

 

Ταρατατααααααν....

 

Όσοι έχουν ανεβάσει screenshot χρησιμοποιούν μια κάρτα σιμ σε αντίθεση με μένα που έχω 2.

 

Οπότε αν πάτε στην 6ρα εσείς με την καλύτερη αυτονομία, θα ανακαλύψετε 6 ώρες SOT

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του καιρου δουλευει ρολοι η δουλευει για λιγο καιρο και μετα σταματαει να ανανεωνει; Το εχω δει σε αρκετες συσκευες χουαγει. Μαλλον προκειται για μπαγκ. Ειχα διαβασει πως και αυτο το κανει. Διορθωθηκε; Το κανει σε ολους;

Και σε μένα το κάνει, και κατέβασα άλλη εφαρμογή για να βλέπω τον καιρό.

Παρόλα αυτά, μερικές φορές μου έκανε ανανέωση μόνο όταν είχα ανοιχτό το GPS, για δοκίμασε με αυτή τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να αναβαθμισω σε Android 7 και το πρόβλημα που είχα με τη ζουμαρισμενη καμερα στο ινστα λύθηκε. Στο messenger οχι όμως. Τώρα σχετικά με τη μπαταρία είναι αισθητά μειωμένη η αυτονομία. Πάντως μιλησα στο Facebook με το προφίλ της honor και μ είπαν ότι δεν έχει παρουσιαστεί σε άλλον αυτό το πρόβλημα και να το πάω στο εξουσιοδοτημένο σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...