Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Gearbest ή από GizOK αξίζει?

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω εγώ το αγωρασα από κατάστημα huawei στην κινα χέρι με χέρι

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Jassbook μιας και εισαι ο πρωτος στο νημα που εχει στο χερι του την συσκευη....δωσε την χαριστικη βολη και πες μας εαν τελικα εχει ραδιο ή οχι :P
Link to comment
Share on other sites

Jassbook μιας και εισαι ο πρωτος στο νημα που εχει στο χερι του την συσκευη....δωσε την χαριστικη βολη και πες μας εαν τελικα εχει ραδιο ή οχι :P

 

Δυστυχώς δεν έχει παιδιά .....

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest ή από GizOK αξίζει?

To Gizok δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο, είναι άγνωστο μαγαζί και είχε προς πώληση το κινητό μήνες πριν ανακοινωθεί επίσημα από τη Huawei. Εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα από αυτούς.

Δυστυχώς δεν έχει παιδιά .....

Προφανώς έχεις την κινέζικη έκδοση. Ίσως η έκδοση που θα κυκλοφορήσει Ευρώπη να έχει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παρουσιαζεται στο Παρισι, οποτε θα εχουμε ημερομηνια κυκλοφοριας και τιμη για Ευρωπη συντομα.

 

Άντε για να έρθει και καμία θήκη και κανένα screen protect γιατί είναι κρίμα να γίνει χάλια

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

399.99$ στο επίσημο σιτε της Αμερικής και κουπόνι -50$ για τις πρώτες μέρες δλδ γύρω στα 309 ευρώ βγαίνει με την τωρινή ισοτιμία άρα στην Ευρώπη και πιο συγκεκριμένα στην Αγγλία λογικά θα το έχουν στις 250 λίρες περίπου
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου μένει μονο ως απορία

είναι ο λόγος ύπαρξης δύο φακών καθώς δεν Έχει επιλογή fish eye ...

Μπορει καποιος να μου το εξηγησει αυτο γιατι δεν το επιασα...δηλ ειναι "αχρηστες" οι 2 καμερες που εχει?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει νομίζω πως με τους δύο φακούς παίζει με το εστιακό βάθος και πιθανόν η μια κάμερα να είναι μαυρόασπρη όπως του p9
Link to comment
Share on other sites

Τα specs του φαινονται παρομοια με το P9 με ελαφρως χειροτερο επεξεργαστη και οθονη. Αρα λογικα θα κυκλοφορησει με κανα 400ρι στην Ελλαδα. Παντως στα 350 ευρω θα ειναι ενα πολυ καλο VFM. Ελπιζω η οθονη του να εχει πιο δυνατο brightness γιατι δεν τα παει πολυ καλα στον τομεα αυτο η Huawei, τουλαχιστον συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.
Link to comment
Share on other sites

Το vmall αναφέρεται σε μπαταρι 3000mah ενώ ή κινεζική έκδοση έβγαλε το κινητο με μπαταρία

3900mah...

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ στο επίσημο κατάστημα στην Ευρώπη αλλά είναι η έκδοση με τα 4 γιγα ραμ/32γιγα αποθηκευτικό χώρο
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ στο επίσημο κατάστημα στην Ευρώπη αλλά είναι η έκδοση με τα 4 γιγα ραμ/32γιγα αποθηκευτικό χώρο

 

Αρκετά καλό για πρώτη τιμή. Αντε να δουμε και τα πρωτα πιο αναλυτικά reviews.

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ στο επίσημο κατάστημα στην Ευρώπη αλλά είναι η έκδοση με τα 4 γιγα ραμ/32γιγα αποθηκευτικό χώρο

ΚΑΛΗ τιμή νομίζω.

Μόνο αυτή η εκδοσή αξίζει κατά την γνώμη μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν από τις υποψήφιες συσκευές μου για δείτε όμως το zte axon 7. Τελικά μετά από έρευνα αυτό θα πάρω. Απλά ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν από τις υποψήφιες συσκευές μου για δείτε όμως το zte axon 7. Τελικά μετά από έρευνα αυτό θα πάρω. Απλά ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω δει κι εγώ της ΖΤΕ - μου φανηκε πιο καλο κινητό αλλα δεν έχω ιδέα τι εστι ΖΤΕ και αν τα κινητά της βγάζουν προβληματα. Επίσης δεν το βρηκα πουθενα το τηλεφωνο (ούτε στο skroutz) παρολο που απ' ότι ειδα εχει ανακοινωθεί από τον Μάιο. Παίζει κάπου;?

 

Και κλείνοντας την off-topic παρένθεση διάβασα σε reviews κάτι αστεία στατιστικά για την μπαταρία του Honor 8, για αυτονομία οθόνης κάπου στις 3-3.50 ώρες που αν ισχύουν (ελπίζω να μην ισχύει) το κάνει αυτομάτως non-buy!

Edited by takislan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .τυγχανω προσφατα να είμαι ένας ευτυχής κάτοχος honor 8 64gb 4 gb ram...ήμουν τυχερός καθώς ή κοπέλα μου ταξίδεψε στην κινα για σπουδές και της ανεθεσα να μου αγοράσει το πολυπόθητο...λοιπον οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές αν και υπήρχε μία δυσκολία μέχρι να βρω μία άκρη οστε να κάνω το κινητό πλήρως λειτουργικό,γιατι οι κινέζοι είχαν φροντίσει να το φορτώσουν με ένα σωρό άχρηστες κινεζικες εφαρμογές.το κινητό ζηταγε απαραίτητη εγγραφή σε huawei λογαριασμό και ή huawei δεν έδινε επιλογή εγγραφής με ελληνικό αριθμό.κατα κάποιο τρόπο ξεπεράστηκαν όλα τα προβλήματα.εχουμε και λέμε λοιπόν ...ή κάμερα ει αι σε ένα πολύ αξιοπρεπές σημείο και κοντραρει στα ισα την κάμερα s6 edge +(αυτό έχω ως μέτρο συγκρίσης γιατί το έχει ή κοπέλα μου) η ταχύτητα των εφαρμογών είναι εξωπραγματική και αφήνει πολύ πισο την παλιά ναυαρχίδα της σαμ...ενω ή οθόνη που δεν περίμενα να είναι τίποτα το αξιόλογο δείχνει πολύ καλή .ένα (αρνητικό) που βρίσκω είναι ότι ο σχεδιασμος του κινητού μοιάζει αρκετά με iphone από κοντά αλλά ή ποιότητα των υλικών δείχνει πολύ καλή αν κινεζικο.για την μπαταρία δεν μπορώ να σας πω πολλά καθώς συνεχώς προκαλώ το κινητό με πολλές βαριές εφαρμογές ώστε να βρω τα όρια του .πράγμα που δεν έχω καταφέρει ακόμα.κατι ακόμα που δυσκολεύει την κατάσταση είναι ότι το λογισμικό είναι κάπ ς διαφορετικό από τα προηγούμενα android και ζητάει συνεχώς επιβεβαιώσεις σε σημείο που γίνεται λίγο εκνευριστικο....αν χρειαζόταν να το βαθμολογίσω σίγουρα θα επερνε εύκολα 9/10 .ελπίζω και ή αξιοπιστία του να αποδειχθεί εξίσου καλή.το υπέρ ατού του είναι λήψη νυχτερινών φωτογραφιών που πραγματικά άμα ξέρεις λίγα πράγματα από επαγγελματικές φωτογραφικές μηχανές μπορεις πραγματικά να κάνεις την νύχτα μέρα. Αυτό που μου μένει μονο ως απορία

είναι ο λόγος ύπαρξης δύο φακών καθώς δεν Έχει επιλογή fish eye ...

 

Η μπαταρία του τί λεει; Χτυπάει το 5ωρο Screen-on time;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του τί λεει; Χτυπάει το 5ωρο Screen-on time;

 

Τι να σας πω το έχω λιώσει στην χρήση με παιχνίδια και φωτογραφίες και μου κρατάει ολόκληρη μέρα...αλλά είδα οτι έχει μπαταρία 3900mah και όχι 3000 όπως λένε τα ευρωπαϊκά

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία των 3900 το βρήκατε σε κάποιο web store?

Πολύ παράξενο μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το H60-L04 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και στα κινέζικα αλλά και στα ευρωπαικά αμερικάνικα 3000 γράφει απλώς σε παρέθενση βλέπω να λέει 2900, ισως ειναι λαθος το 3900 που λεει ο φίλος
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

https://flic.kr/p/KAReSr παραθέτουμε ένα screen shot από AIDA64 με πληροφορίες μπαταρίας Edited by Jassbook
Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έψαξα αλλα δεν βρηκα πουθενα μοντέλο 3,900 μπαταρίας. Αν δεν παίζει κάτι άλλο με το συγκεκριμένο κινητό που μας διαφεύγει πιθανόν να ρεπορτάρει λάθος και το Android.

Εν πάσει περιπτώσει θα έχει ενδιαφέρον να δούμε την αποδοση της 3000 μπαταρίας που θα κυκλοφορήσει. Μέχρι στιγμής έχω δει 2 reviews το ενα λεει για 3.50 ωρες SOT και το άλλο για 5 ώρες...το οποίο εχει σημαντική διαφορά. Φαντάζομαι μέσα στις επομενες ημέρες θα παρουμε καλυτερη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...