Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω ψήνομαι να το πάρω αλλά 400 είναι πολλά

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

400 ευρώ στο επίσημο κατάστημα στην Ευρώπη αλλά είναι η έκδοση με τα 4 γιγα ραμ/32γιγα αποθηκευτικό χώρο

 

Που σημαίνει στην Ελλάδα 430-440 ευρώ, αφού λογικά δεν θα έρθει μέσω επίσημης αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει στην Ελλάδα 430-440 ευρώ, αφού λογικά δεν θα έρθει μέσω επίσημης αντιπροσωπείας.

 

μπορεί και παραπάνω αλλά και τα 400 τα θεωρώ πολλά πάλι το ταβάνι έπρεπε να ήταν τα 350 ευρώ

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ ξερουμε αν η ελληνικη αντιπροσωπεια της Huawei παρεχει service σε συσκευες Honor (οι οποιες δεν κυκλοφορουν επισημως στην Ελλάδα)?
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο honor που έφερνε το media market ποιον είχαν για service;

Φαντάζομαι τον ίδιο θα έχει.

 

Στάλθηκε από το H60-L04 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο honor που έφερνε το media market ποιον είχαν για service;

Φαντάζομαι τον ίδιο θα έχει.

 

Στάλθηκε από το H60-L04 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To mediamarkt λογικα εφερνε το 7ρι μεσω της ευρωπαικης αντιπροσωπειας και οχι επισημως μεσω καποιας ελληνικης.

Γι αυτό και κοστιζε 30 ευρω υψηλοτερα απο την επισημη τιμη της Honor στην Ευρώπη.

Σε περιπτωση βλάβης το πηγαινες mediamarkt και το στελνανε οι ιδιοι στην αντιπροσωπεια.

Δυστυχως, τα Honor δεν κυκλοφορουν επισημως στην Ελλαδα, ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

takislan η mediamartk δηλαδη το εστελνε καπου στην Ευρωπη για επισκευη ? γνωριζεις μηπως αν καποιος κανει αγορα ευρωπαικης συσκευης π.χ απο το vmall.eu σε περιπτωση βλαβης θα το στειλει δηλαδή Ευρωπη ή μπορει να εξυπηρετηθει απο την ελληνικη αντιπροσωπεια-ελληνικο σερβις ? Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

takislan η mediamartk δηλαδη το εστελνε καπου στην Ευρωπη για επισκευη ? γνωριζεις μηπως αν καποιος κανει αγορα ευρωπαικης συσκευης π.χ απο το vmall.eu σε περιπτωση βλαβης θα το στειλει δλδ Ευρωπη ή μπορει να εξυπηρετηθει απο την ελληνικη αντιπροσωπεια-ελληνικο σερβις ?

 

Έχω ρωτησει ηδη το vmall.eu αν θα μπορω να εξυπηρετηθω απο την ελληνικη αντιπροσωπεια της Huawei και περιμενω. Το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα παρω (σαφη) απαντηση και το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα σε εξυπηρετει η ελληνικη αντιπροσωπεια - τουλαχιστον δεν θα ωφειλει να το κανει. Μακαρι να κανω λαθος. Η mediamarkt ειχε πει σε γνωστο μου για το 7ρι, πως αν αντιμετωπισει προβλημα να τους το παει να το στειλουν εξωτερικό.

Επισης οταν η επισημη τιμη στην ευρωπη ειναι 399 κι εσυ στην Ελλαδα πρεπει να το παρεις με 435 το λιγοτερο εξαιτιας των μεταφορικων, τοτε αρχιζει να γινεται αντιοικονομικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ρωτησει ηδη το vmall.eu αν θα μπορω να εξυπηρετηθω απο την ελληνικη αντιπροσωπεια της Huawei και περιμενω. Το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα παρω (σαφη) απαντηση και το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα σε εξυπηρετει η ελληνικη αντιπροσωπεια - τουλαχιστον δεν θα ωφειλει να το κανει. Μακαρι να κανω λαθος. Η mediamarkt ειχε πει σε γνωστο μου για το 7ρι, πως αν αντιμετωπισει προβλημα να τους το παει να το στειλουν εξωτερικό.

Επισης οταν η επισημη τιμη στην ευρωπη ειναι 399 κι εσυ στην Ελλαδα πρεπει να το παρεις με 435 το λιγοτερο εξαιτιας των μεταφορικων, τοτε αρχιζει να γινεται αντιοικονομικο.

 

Οπως το περιμενα... μου απαντησαν ως εξης (η ερωτηση ηταν αν θα μπορει να μου δωσει support το ελληνικο σερβις της Huawei):Thank you for your email.

 

The technical support for Greek is not already online. It is an English technical support actually.

 

I remain at your own disposal for any further assistance.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτησει ηδη το vmall.eu αν θα μπορω να εξυπηρετηθω απο την ελληνικη αντιπροσωπεια της Huawei και περιμενω. Το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα παρω (σαφη) απαντηση και το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα σε εξυπηρετει η ελληνικη αντιπροσωπεια - τουλαχιστον δεν θα ωφειλει να το κανει. Μακαρι να κανω λαθος. Η mediamarkt ειχε πει σε γνωστο μου για το 7ρι, πως αν αντιμετωπισει προβλημα να τους το παει να το στειλουν εξωτερικό.

Επισης οταν η επισημη τιμη στην ευρωπη ειναι 399 κι εσυ στην Ελλαδα πρεπει να το παρεις με 435 το λιγοτερο εξαιτιας των μεταφορικων, τοτε αρχιζει να γινεται αντιοικονομικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπως το περιμενα... μου απαντησαν ως εξης (η ερωτηση ηταν αν θα μπορει να μου δωσει support το ελληνικο σερβις της Huawei):Thank you for your email.

 

The technical support for Greek is not already online. It is an English technical support actually.

 

I remain at your own disposal for any further assistance.

 

Φίλε έχω την εντύπωση ότι δεν κατάλαβαν τι ήθελες να τους πεις. Αυτοί κατάλαβαν για online support. Δεν ξέρω ακριβώς τι ρώτησες, αλλά αυτό που πρέπει να ρωτήσεις είναι αν αγοράσεις το προϊόν από το vmall αν υπάρχει εγγύηση στο εξουσιοδοτημένο κέντρο επισκευής της Huawei στην Ελλάδα. Μπορείς επίσης να καλέσεις και το 2111988000 που είναι το επίσημο service της Huawei στην Ελλάδα αν σε καλύπτει με εγγύηση. Αν θυμάμαι καλά, αν η συσκευή είναι Ευρωπαϊκή, τότε σε καλύπτει με εγγύηση, άσχετα από που αγόρασες το προϊόν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα κ εγω mail στην ελληνικη αντιπροσωπια με τα ερωτηματα αυτα,γιατί ενδιαφερομαι για το κινητο (μιας και το p9 lite εχει φτασει στο 280),και περιμενω ενημερωση τους αυριο! Edited by Johny-B

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή το p9 είναι στα 475€ , αν το honor βγει στην ελληνική αγορά στα 430 έχουμε μικρή διαφορά αν αναλογιστούμε μάλιστα πως το honor έχει στάνταρ 4gb ram και αν δεν κάνω λάθος σε όλες τις εκδόσεις του παρέχει nfc.

 

Στάλθηκε από το H60-L04 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε αν θα είναι DUAL ACTIVE; ;

 

Λογικά όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εστειλα κ εγω mail στην ελληνικη αντιπροσωπια με τα ερωτηματα αυτα,γιατί ενδιαφερομαι για το κινητο (μιας και το p9 lite εχει φτασει στο 280),και περιμενω ενημερωση τους αυριο!

 

Ενημέρωσε μας αν εχεις απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε αν θα είναι DUAL ACTIVE; ;

 

honor 6 και 7 ήταν dual active οπότε λογικά και αυτό θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενημέρωσε μας αν εχεις απαντηση..

Γιατί λογικά όχι;;;

Η λογική λέει ότι αφού ήταν τα 6,6plus & 7 θα είναι και το 8 (όπως πολύ σωστά γράφει και ο συντοπιτης)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λογικά όχι;;;

Η λογική λέει ότι αφού ήταν τα 6,6plus & 7 θα είναι και το 8 (όπως πολύ σωστά γράφει και ο συντοπιτης)

 

Τι να σου πω οταν το ειχα ψαξει στο gsmarena το εδινε σαν dual sim standby και σε ενα φορουμ καποιος εγραφε πως επικοινωνησε με Huawei και του ειπαν πως ειναι standby. Θα το διαπιστωσουμε οταν αποκτηθει μακαρι να ειναι active. Το μονο βεβαιο ειναι πως η μια απο τις 2 σιμ παιζει μονο 2G.

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα είναι για να μου λες οτι η μία θα είναι 2g.

 

Μην εμπιστεύεσαι και πολύ τα side... Νομίζω ότι και για το 6 δεν το έλεγε DUAL ACTIVE

 

Για το αληθές.... http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6461&idPhone2=6917&idPhone3=6777

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε αν θα είναι DUAL ACTIVE; ;

 

Το δικό μου έχει υποδοχή για δύο κάρτες σιμ ή κάρτα σιμ και κάρτα μνήμης ...έχει δηλαδή δύο επιλογές

Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει υποδοχή για δύο κάρτες σιμ ή κάρτα σιμ και κάρτα μνήμης ...έχει δηλαδή δύο επιλογές

Είναι dual active το έχεις τσεκάρει;;

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα είναι για να μου λες οτι η μία θα είναι 2g.

 

Μην εμπιστεύεσαι και πολύ τα side... Νομίζω ότι και για το 6 δεν το έλεγε DUAL ACTIVE

 

Για το αληθές.... http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6461&idPhone2=6917&idPhone3=6777

 

 

Το ίδιο έλεγαν και για το Ρ8 ΜΑΧ και είναι active.. γενικά σε κάποια θέματα τα σαιτ γράφουν αρλουμπες, δεν μπορούν να τα τσεκαρουν ολα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεύτερη σιμ για να δοκίμασω αλλά στις ρυθμίσεις μου αναφέρει την δεύτερη κάρτα http://i.imgur.com/ocC19t3.jpg Edited by Jassbook
Για να προσθέσω φωτογραφια
Huawei honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα κ εγω mail στην ελληνικη αντιπροσωπια με τα ερωτηματα αυτα,γιατί ενδιαφερομαι για το κινητο (μιας και το p9 lite εχει φτασει στο 280),και περιμενω ενημερωση τους αυριο!

 

Σου απάντησε τελικά η ελληνική αντιπροσωπεία αν παρέχει σερβις;

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα ακομη μεχρι στιγμης! Αν δεν απαντησουν μεχρι αυριο θα τους ξαναστειλω

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι ευρωπαϊκή έκδοση σαφώς και θα πρέπει να καλύπτεται και ας χτυπάνε τον λοκό τους κάτω!!!!

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...