Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς τους κωδικούς των ευρωπαϊκών τουλάχιστον μοντέλων;

 

FRD-L09 (32GB)

FRD-L19 (64GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα μπορει καποιος που το εχει να μας πει αν ειναι dual active?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορει καποιος που το εχει να μας πει αν ειναι dual active?
Mολις το τσεκαρα και διαπιστωσα οτι ειναι dual active.:blink:

Ειχα μεινει στα χαρακτηριστικα του gsmarena που λεει dual stand-by και δεν το ειχα ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

Στο public μου είπαν για το μπλε ίσως τον άλλον μήνα
εχει ερθει σε μπλε χρωμα και μαλιστα απο επισημο μεταπωλητη.αλλα ειναι στα 399 ευρω.http://www.teleunicom.com/product/honor-8-2/. θα περιμενω να το φερουν τα καταστηματα στο skroutz
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχει ερθει σε μπλε χρωμα και μαλιστα απο επισημο μεταπωλητη.αλλα ειναι στα 399 ευρω.http://www.teleunicom.com/product/honor-8-2/. θα περιμενω να το φερουν τα καταστηματα στο skroutz

Πες μου ότι δεν θα το διαφημίζει αυτός ο τύπος, έχω ξενερώσει τώρα λέμε που τον είδα με το honor.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν θα το διαφημίζει αυτός ο τύπος, έχω ξενερώσει τώρα λέμε που τον είδα με το honor.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ναι και όμως, έχει video στο Facebook page Honor Mobile GR με αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Απορία το led δουλεύει όταν έρχεται μήνυμα στο viber ή εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα όπως στο honor 6??
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε φιλος πιο το προβλημα σου με τον Μαυριδη?

Να βαζαν κανεναν με γυαλια και καραφλα για να προσελκισει κοσμο?

Link to comment
Share on other sites

Απορία το led δουλεύει όταν έρχεται μήνυμα στο viber ή εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα όπως στο honor 6??

Tο τσεκαρα τωρα και δεν ειδα ν'αναβει το led.

Link to comment
Share on other sites

Να πω δυο λόγια (σιγά μην είναι δύο, θα σας πρήξω) για τη συσκευή καθώς είμαι (ευτυχής) κάτοχος της, από την περασμένη Δευτέρα.

 

Το τηλέφωνο μου το έκαναν δώρο, δεν υπήρχε ανάγκη αγοράς καθώς είχα εδώ και 9 μήνες το υπέροχο, για τις δικές μου ανάγκες, Xiaomi Redmi Note 3 (όχι το pro), οπότε και η σύγκριση θα γίνει βάσει αυτού.

 

Η εμφάνιση και η ποιότητα κατασκευής είναι κορυφαία. Υπέροχη αίσθηση να το κρατάς, δίνει την εντύπωση πολύ premium συσκευής. Γυαλί μπρος πίσω, αλουμίνιο στο πλάι, τι άλλο να ζητήσει κανείς; Έχω το άσπρο χρώμα, θα προτιμούσα βέβαια το μπλε που για μένα όταν έρθει θα κάνει πάταγο.

 

Οθόνη. Εντυπωσιακή με πολύ καλή φωτεινότητα, αν και λίγο μου κακοφάνηκε η μετάβαση από 5,5 σε 5,2 ίντσες. Ας είναι θα το καταπιώ.

 

Μπαταρία. Είναι νωρίς ακόμα, μόνο 4 φορτίσεις του έχω κάνει αλλά είναι σαφώς υποδεέστερη από του Mi, μία μέρα την βγάζει άνετα πάντως. Μεγάλο προσόν η γρήγορη φόρτιση του. Σε μία ωρίτσα είσαι κομπλέ. Επίσης πλεονέκτημα και η θύρα usb-c που εκτός από τις δυνατότητες που έχει, για μένα τον γιδοβοσκό που κατάφερνα σχεδόν πάντα να βάλω το mini usb με την τρίτη προσπάθεια, τώρα ξέρω ότι με την πρώτη είμαι ΟΚ. Μείον βέβαια ότι προς το παρόν δεν έχω 652 φορτιστές εύκαιρους στο σπίτι και τη δουλειά να το φορτίζω όποτε θέλω.

 

Led ειδοποιήσεων. Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω στο viber ενώ έρχονται κανονικά τα μηνύματα και εμφανίζονται στην μπάρα ενημερώσεων, δεν ανάβει το led. Μάλλον θα πρέπει να ζήσω με αυτό.

 

Camera. Εδώ είναι τα καλά. Πολύ όμορφες φωτογραφίες σε όλες τις συνθήκες. Πολύ καλύτερες (όχι σε ανάλυση, αλλά σε ποιότητα) από του Mi αλλά και από το Samsung A5 της γυναίκας μου. Δεν έχω βέβαια μέτρο σύγκρισης με ναυαρχίδες όπως το S6 ή το iphone που αντιλαμβάνομαι ότι θα έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Επίσης έχει άφθονες ρυθμίσεις για αυτούς που θέλουν να ψαχτούν και πολλά εφέ για editing των φωτογραφιών με ένα κλικ. Να φανταστείτε ότι με πολύ λίγο πειραματισμό ακόμα και εγώ δείχνω αν όχι όμορφος, τουλάχιστον αποδεκτός στις selfies μου.

 

Εμπειρία χρήσης. Εδώ είναι τα καλύτερα. Το τηλέφωνο είναι σφαίρα σε ότι του ζητηθεί. Πολύ γρήγορο άνοιγμα όλων των εφαρμογών, στην πλοήγηση στο internet και γενικά στα πάντα. Η αίσθηση όταν το δουλεύεις είναι τέλεια στα πάντα. Είχα την εντύπωση ότι το fingerprint του Mi ήταν πολύ γρήγορο (και είναι), αλλά στο Honor 8 είναι κυριολεκτικά ακαριαίο. Να σημειώσω ότι επίτηδες δεν έχω κάνει επανεκκίνηση στο τηλέφωνο εδώ και 3 μέρες, περιμένοντας μάταια να επισημάνω κάποια καθυστέρηση, κάποιο, έστω και ανεπαίσθητο, lag. Δεν θα αναφερθώ σε benchmarks, antutu κλπ, δεν με απασχολούν, με ενδιαφέρει το πώς ανταποκρίνεται η συσκευή στα χέρια μου σε ότι της ζητήσω. Όποιος θέλει ας τα βρει από αλλού. Επίσης δεν παίζω παιχνίδια και δεν μπορώ να δώσω πληροφορίες για την απόκριση σε αυτά.

 

Τι ξέχασα; Α ναι για όποιον θέλει να το χρησιμοποιήσει ως dual sim, ο τύπος αυτών είναι και για τις 2 θέσεις nano sim και όχι 1 nano, 1 micro όπως αναφέρεται εσφαλμένα σε πολλά sites (ακόμα κι εδώ στην πρώτη σελίδα).

 

Σας είπα ότι είναι πολύ πολύ όμορφο; (σας το είπα αλλά τι να λέει, το ξαναγράφω γιατί μπορώ).

Έχω και NFC, πάμε μια βόλτα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολλά υποσχόμενη συσκευή αν συγκρίνω με το honor 6 που είχα στη κατοχή μου 2 βδομαδες και δούλευε υποδειγματικά. Από αξεσουάρ και θήκες δεν υπάρχει τίποτα στο Σκρουτζ βλέπω καθώς και το μαύρο χρωμα είναι παντού out of stock..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνω εδω και καιρο αλλα περιμενω και εγω το μπλε. Αλλα οπως τα γραφεις για την μπαταρια μαλλον δεν αξιζει η μεταβαση απο το A5 που πιανει 7ωρο SOT....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tο τσεκαρα τωρα και δεν ειδα ν'αναβει το led.

 

πω πω αλήθεια;;;; καλά την κάνουν εκεί στην huawei 1 χρόνο τώρα δεν μπορούν να φτιάξουν αυτό το πρόβλημα και βλέπω το ίδιο ισχύει και στο καινούριο τους κινητό...ένας λόγος που ακόμα κρατιέμαι να μην το πάρω

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία του καλό είναι να δείτε τις ρυθμίσεις εξοικονόμησης που έχει ενσωματώσει η emui.

Με το honor 6 στα νιάτα του έφτανα τις 7 ώρες οθόνης συνεπώς λίγο απίθανο μου φαίνεται να μην πάει εξίσου καλά και το 8.

Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ όμορφο review κάμερας ανάμεσα σε ακριβότερα κινητά η γλώσσα είναι στα Πολωνικά αν δεν κάνω λάθος αλλά η μαγκιά στο συγκεκριμένο βίντεο είναι ότι δεν αναφέρει στα στιγμιότυπα ποιο κινητό χρησιμοποιεί αφήνοντας το μάτι να διαλέξει αντικειμενικά αποκαλύπτοντας στο τέλος του βίντεο ποιο smartphone τράβηξε τις εκάστοτε φωτογραφίες....Οι περισσότερες επιλογές μου κυμάνθηκαν ανάμεσα σε s7 και honor
Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια πρεπει να ειναι οτι η συσκευη ειναι Dual Active.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία του καλό είναι να δείτε τις ρυθμίσεις εξοικονόμησης που έχει ενσωματώσει η emui.

Με το honor 6 στα νιάτα του έφτανα τις 7 ώρες οθόνης συνεπώς λίγο απίθανο μου φαίνεται να μην πάει εξίσου καλά και το 8.

 

Να κάνω μια διευκρίνιση γιατί έτσι όπως το έγραψα ίσως να φάνηκε ότι η μπαταρία του είναι κακή.

Λοιπόν δεν είναι. Δεν έχω την φωτεινότητα στο αυτόματο αλλά ρυθμισμένη ψηλά. Δεν απενεργοποιώ ενεργοβόρες εφαρμογές, παρά τις υποδείξεις του τηλεφώνου. Δεν βάζω την λειτουργία εξοικονόμισης ενέργειας.

Παρόλα αυτά, σήμερα που το έβγαλα το πρωί από τον φορτιστή (στις 7:00) η μπαταρία του τώρα είναι στο 72% με μιάμιση ώρα οθόνη. Καθόλου άσχημα. :)

Είμαι σίγουρος ότι με σωστές ρυθμίσεις κάποιος που νοιάζεται για την αυτονομία θα βγάζει 6 ώρες οθόνη άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρωνω εδω και καιρο αλλα περιμενω και εγω το μπλε. Αλλα οπως τα γραφεις για την μπαταρια μαλλον δεν αξιζει η μεταβαση απο το A5 που πιανει 7ωρο SOT....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και βεβαια αξιζει η μεταβαση απο το a5,ναι ισως να μην βγαζει 7ωρο,αλλα 6ωρο σχεδον,ομως προσφερει ενα πακετο που το a5 δεν το εχει,με το honor 8 εχεις high end συσκευη,οχι midge range με οτι αυτο συνεπαγεται.καμια σχεση οι 2 συσκευες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βρίσκεις 350 στο skroutz. Θα πάρω κινητό τον Δεκέμβρη και είναι η πρώτη μου επιλογή αν παραμείνει αυτή η τιμή όμως. Λέτε να ανέβει στο επόμενο διάστημα; Το ρωτάω αυτό επειδή το ίδιο είχε γίνει με το p9 lite. Όταν πρωτοξεκίνησε είχε γύρω στα 200 ενώ τώρα έχει πάει 50 ευρώ ακριβότερο... Φυσικά αν αγγίξει 400 ευρώ νομίζω καλύτερη επιλογή το 1+ One.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βρίσκεις 350 στο skroutz. Θα πάρω κινητό τον Δεκέμβρη και είναι η πρώτη μου επιλογή αν παραμείνει αυτή η τιμή όμως. Λέτε να ανέβει στο επόμενο διάστημα; Το ρωτάω αυτό επειδή το ίδιο είχε γίνει με το p9 lite. Όταν πρωτοξεκίνησε είχε γύρω στα 200 ενώ τώρα έχει πάει 50 ευρώ ακριβότερο... Φυσικά αν αγγίξει 400 ευρώ νομίζω καλύτερη επιλογή το 1+ One.

Σαφώς στα 400 πας σε 1+3, στα 300 είναι σουπερ

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς στα 400 πας σε 1+3, στα 300 είναι σουπερ

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Στα 350; :P

 

Και άλλη ερώτηση. Στα 300 και κάτω υπάρχει κανένα καλό κινητό πέρα από τα xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Στα 350; :P

 

Και άλλη ερώτηση. Στα 300 και κάτω υπάρχει κανένα καλό κινητό πέρα από τα xiaomi?

Για μεταχειρισμένο εννοεί προφανώς.

Ομως οχι,εγώ θα εμένα στο honor 8.αλλη φάση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο εννοεί προφανώς.

Ομως οχι,εγώ θα εμένα στο honor 8.αλλη φάση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως, άλλη φάση και εγώ το ζαχαρωνω πιο πολύ από 1+3

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...