Jump to content

Σχέση εξ' αποστάσεως!


johner
 Κοινοποίηση

Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;  

268 members have voted

  1. 1. Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;

    • Ναί
      130
    • Όχι
      138


Recommended Posts

Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δεν μπορεί να υπάρξει απάντηση με ένα ναι ή όχι. Πολλοί τα έχουν καταφέρει... Πολλοί όχι. Δεν πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να απορρίπτει από πριν τις πιθανότητες να πάει μια τέτοια σχέση καλά. Μπορεί να χάσει μια μεγάλη ευκαιρία έτσι.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απολύτωςσωστό αυτό που λες αλλά αξίζει τον κόπο ένα τόσο μεγάλο ρίσκο? Γιατί στην προκειμένη περίπτωση τα αποτελέσματα αργούν να έρθουν. Δεν είναι μεγάλη η ψυχολογική πίεση? Νομίζω πως είναι..
Link to comment
Share on other sites

αξίζει τον κόπο ένα τόσο μεγάλο ρίσκο?

 

Και τί να κάνουμε δηλαδή; Είναι δυνατόν να μην παίρνουμε ρίσκα στην ζωή; Και μάλιστα στο θέμα έρωτα; Τί αξία θα είχε; Ξέρουμε ποτέ μια σχέση πού θα μας βγάλει;

Το θέμα είναι καθαρά προσωπικό. Εγώ πιστεύω ότι όταν αγαπάς, δεν μπορεί να σε απασχολεί ούτε απόσταση, ούτε εμπόδια, ούτε δυσκολίες... Αλλά αυτός είμαι απλά εγώ...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω τι έχω κάνει εγώ γι' αυτό το θέμα. Εννοείτε πως δεν ξέρεις που θα σε βγάλει μια σχέση και εννοείτε πως θα παίρνεις ρίσκα. Αλλά τώρα αν μου λεγες να τολμήαω κάτι τέτοιο δενθα το έκανα. Το θεωρώ πολύ και πρέπει να αξίζει πολλά η άλλη για να της χαρίσω τόσα και να φθαρθώ ο ίδιοε τόσο. Δηλαδή δεν μπορώ να πιστέψω ότι αξίζει να κρατήσω μια σχέση με μια κοπέλα από την Αμερική που ίσως γνωρίσω στις διακοπές. Καταλαβαίνεις τι εννοώ?
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως πιστεύω ότι πρέπει να τολμάς στη ζωή διότι είναι ακόμα χειρότερο από το να νιώθεις ερωτική απογοήτευση να μην νιώθεις τίποτα γιατί γενικά φοβάσαι να πάρεις ρίσκα.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και τί να κάνουμε δηλαδή; Είναι δυνατόν να μην παίρνουμε ρίσκα στην ζωή; Και μάλιστα στο θέμα έρωτα; Τί αξία θα είχε; Ξέρουμε ποτέ μια σχέση πού θα μας βγάλει;

Το θέμα είναι καθαρά προσωπικό. Εγώ πιστεύω ότι όταν αγαπάς, δεν μπορεί να σε απασχολεί ούτε απόσταση, ούτε εμπόδια, ούτε δυσκολίες... Αλλά αυτός είμαι απλά εγώ...

εσυ φιλε μου εχεις απολυτο δικιο,το θεμα ειναι οτι ακομα και να προσπαθουσα εγω κατι τετοιο δε θα εβγαινε πουθενα,συνεχεια με την αγωνια θα ημουν :(

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

me prospathia ola ginontai...

twra an h gynaika se thelei kathe mera ekei,tote mallon exei anagkh apo ton patera ths k oxi apo filo...

kapoia pragmata prepei na ta ksekatharisoun oi gynaikes mesa tous...

den ginetai se kathe 'dyskolia'(px espase to nyxi ths) o allos na einai ekei...

sta sobara osh apostash k na yparxei o allos tha skistei na paei na thn bohthisei...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτές τις στιγμές ανάγκης δεν νομίζω να τίθεται θέμα. Σίγουρα θα έπρεπε να σκιστεί ο άλλος και να πάει αν υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω όμως ότι το κυριότερο πρόβλημα είναι η υπόλοιπη καθημερινότητα και το πως περνάει αυτή όταν περνούν οι μήνες για να συναντήσεις τον άνθρωπο σου ίσως για λίγες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

kostsour apopsh mu oti mia kopela pu exei files,douleyei k kserei ti thelei kanei ypomonh..

milame gia ton erwta ths zwhs mas...gia kati pou aksizei,alliws den aksizei na xaliomaste..

portokalies PARA POLLES k pantou...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έχω πει και αγώ παραπάνω αν προσέξεις. Απλά σχολίασα την τελευταία πρόταση στο ποστ σου που λέει πως ο άλλος δεν χρειάζεται να τρέχει με το παραμικρό αλλά μόνο αν υπάρχει ανάγκη. Το αν είναι ο έρωτας της ζωής σου δεν το γνωρίζεις. Αυτό έρχεται από μόνο του στην συνέχεια. Όταν ξεκινάς μια σχέση σχεδόν πάντα είσαι ενθουσιασμένος και τίποτα παραπάνω.

 

Καλωσήρθες στο φόρουμ ;)

Link to comment
Share on other sites

etsi einai exeis dikio..

px ena kafedaki aprogrammatisto sthn thallasitsa den antallasete me tpt..

thelei kouragio opws k na to kanoume..

 

apla egw milaw gia tis gynaikes pu einai argosxoles k ftaei o antras pu den ta parataei ola na paei ekei na tous kanei parea :D (apla paizei rolo k poies exoume sto myalo mas otan grafoume :D )

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο ποιες σκεφτόμαστε και τι εμπειρίες έχουμε. Αυτές για μένα είναι ανώριμες και ανεύθυνες. Συμπλήρωσε και το προφίλ σου για να βλέπουμε ηλικία και φύλο!
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλουν πραγματικά σαφώς και γίνεται. Έστω και με δυσκολια.

εγω αυτη την περιοδο ειμαι μαζι με την κοπελια μου στο ιδιο μερος απο σεπτεμβρη ομως εγω θα φυγω λογο σπουδων οποτε δεν θα την βλεπω...αντε να την βλεπω καθε σαββατοκυριακο και αν....σε καμια περιπτωση ομως δεν θα την χωριζα επειδη θα υπηρχε μεγαλη αποσταση μεταξυ μας...ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμάζωμαι για μια τέτοια. Θα πονέσω;

Με εσενα, μόνο εξ αποστάσεως σχέση γίνεται. Από κοντά δεν σε αντέχουν :p :p

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο μου ! πανικοβάλλομαι και μόνο στη σκέψη :scared: !μου έχει τύχει να γνωρίσω 2 τέλειες κοπέλες ! στη πρώτη περίπτωση ήταν στη Κέρκυρα και είναι η πιο ωραία κοπέλα που έχω γνωρίσει ποτέ :O …την ήθελα σαν τρελός αλλά προτίμησα να τελειώσει εκεί… καλύτερα να μαστέ χόρια και να περνάει καλά με κάποιον εκεί παρά να είμαστε μαζί και να τυραννιόμαστε :secret: !άλλωστε είμαστε τόσο μακριά και η ηλικία μου δεν επιτρέπει τέτοια ταξίδια ! την δεύτερη φορά η οποία ήταν και πολύ πρόσφατη είχα γνωρίσει την ιδανική κοπέλα !μπορεί να μην ήταν τόσο όμορφη- όσο η άλλη - αλλά είχε όλα αυτά που θα ζητούσα σε μια σχέση ! ταιριάζουμε τόσο πολύ σε παρά πολλά πράγματα…βέβαια και οι 2 είπαμε ότι η απόσταση είναι πολύ μεγάλη …ολόκληρο πέλαγος ανάμεσα μας … όσο να ναι Χίος – Ηράκλειο είναι πολύ μακριά :what: :sorry: :( …Υπομονή όμως …αν περάσουμε στην ίδια πόλη …τα Όνειρο μου ίσως πραγματοποιηθεί… :yahoo: :love: :baby: :happy:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εχω κανει 2 σχεσεις απο αποσταση κ οι 2 τελειωσαν αδοξα..Αν λαβω υποψιν μου οτι εχω "περασει καλα" με κοπελες που ειχαν τετοια σχεση,ειμαι τελειως αρνητικος στο ζητημα αυτο
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει έντονο συναίσθημα και σιγά σιγά έρχεται και η αγάπη όλα γίνονται... Ήμουν αρνητικός παλιότερα σε κάτι τέτοιο, μέχρι που έζησα κάτι πολύ όμορφο και τώρα πλέον βλέπω ότι οι αποστάσεις υπάρχουν απλώς για να τις εκμηδενίζουμε, κυριολεκτικά ή μεταφορικά...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αρνητικος για ενα και μονο λογο !

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ !

οταν ειναι μακρυα δεν μπορεις να εχεις εμπιστοσυνη και το λεω απο προσωπικη εμπειρια

Η εμπιστοσυνη δυσκολα κερδιζεται , ευκολα χανεται !

Την αλλη πρεπει να τη ζησεις , να δεις του κουσουρια της τα καλα της, και τα κακα της

Οταν την βλεπεις καποια στιγμη το μηνα , σου παρουσιαζει το αγγελικο της προσωπο κ.α.

Για αυτο και υπάρχουν τοσοι πολλοι χωρισμοι για ασυμφωνια χαρακτηρων

 

Πρεπει να "την φας στη μαπα " να δεις αν αντεχεις

ΕΚΤΟΣ , λέω εκτος και ειναι για ξεπετα :X και αν κατσει κατι καλο κοντα σου τοτε "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ..."

 

Αυτη η γνωμη μου

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

4,5 χρονια πατρα αθηνα ολα εξ αποστασεως.

moto μου?τα παντα γινονται!

Και έλεγα ότι ήμουν μόνος μου.5 χρόνια Πάτρα - Άθηνα.Αλλά..... τέλος.Το αυτοκίνητο είχε γράψει πολλά km αλλά............. χαλάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι παλιές εποχές με τις αγνές γυναίκες που περίμεναν τον άντρα τους χρόνια ολάκερα μέχρι να επιστρέψει.Πάνε οι παλιές εποχές που χρόνια ολόκληρα αλληλογραφούσαν με τους αγαπημένους/ες τους οι άνθρωποι και τρέχαν στο γραμματοκιβώτιο κάθε πρωί και τρέμαν τα πόδια τους από αναμονή στο άκουσμα του ταχυδρόμου.

Τώρα ? έχει χαθεί όλη αυτή η μαγεία με τη τεχνολογία

Ποιά απόσταση ? δεν υπάρχει πια απόσταση και σχέση εξ'αποστάσεως

chat με κάμερα κινητά με κάμερα οθόνες καλώδια , όλα στην υπηρεσία της "επικοινωνίας" χωρίς ρομαντισμό και την ομορφιά ενός γράμματος

Είμαι τυχερός που έλαβα στη ζωή μου και πέντε γράμματα και μύρισα το φάκελο να νιώσω την αγάπη να βγαίνει από το χαρτί

Δυστυχώς η εποχή είναι γρήγορη με εξελίξεις και όλοι είμαστε σε ένα διαρκές τρέξιμο.

Να προλάβουμε να τα κάνουμε όλα

Βγήκα έξω από το θέμα ;

Σχέση εξ'αποστάσεως.Αν από την αρχή της είναι εξ'αποστάσεως ΟΧΙ αν όμως στην πορεία και όντως σχέση αγάπης χρειαστεί για κάποιο λόγο φυσικά ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι παλιές εποχές με τις αγνές γυναίκες που περίμεναν τον άντρα τους χρόνια ολάκερα μέχρι να επιστρέψει.Πάνε οι παλιές εποχές που χρόνια ολόκληρα αλληλογραφούσαν με τους αγαπημένους/ες τους οι άνθρωποι και τρέχαν στο γραμματοκιβώτιο κάθε πρωί και τρέμαν τα πόδια τους από αναμονή στο άκουσμα του ταχυδρόμου.

Τώρα ? έχει χαθεί όλη αυτή η μαγεία με τη τεχνολογία

Ποιά απόσταση ? δεν υπάρχει πια απόσταση και σχέση εξ'αποστάσεως

chat με κάμερα κινητά με κάμερα οθόνες καλώδια , όλα στην υπηρεσία της "επικοινωνίας" χωρίς ρομαντισμό και την ομορφιά ενός γράμματος

Είμαι τυχερός που έλαβα στη ζωή μου και πέντε γράμματα και μύρισα το φάκελο να νιώσω την αγάπη να βγαίνει από το χαρτί

Δυστυχώς η εποχή είναι γρήγορη με εξελίξεις και όλοι είμαστε σε ένα διαρκές τρέξιμο.

Να προλάβουμε να τα κάνουμε όλα

Βγήκα έξω από το θέμα ;

Σχέση εξ'αποστάσεως.Αν από την αρχή της είναι εξ'αποστάσεως ΟΧΙ αν όμως στην πορεία και όντως σχέση αγάπης χρειαστεί για κάποιο λόγο φυσικά ΝΑΙ

 

Τώρα θα φανώ λίγο flat αλλα από το ρομαντικό γράμμα εγώ προτιμώ τη βιντεοκλήση!!! Άλλη αμεσότητα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα φανώ λίγο flat αλλα από το ρομαντικό γράμμα εγώ προτιμώ τη βιντεοκλήση!!! Άλλη αμεσότητα...

 

Τς τς τς τς ...... θα περιμένεις για πολύ το ρεφραίν εσύ :X :lol:

 

Βιντεοκλήση ? ώστε να καμαρώνει όλη η ΤΙΜ και όλη η ΒΟΝΤΑ και όλη η Q και όλος ο ΟΤΕ το πόσο αγαπιέστε ?

απαπαπά

Γράμμα γράμμα που μένει .Με τη βιντεοκλήση τι μένει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...