Jump to content

Σχέση εξ' αποστάσεως!


johner
 Κοινοποίηση

Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;  

268 members have voted

  1. 1. Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;

    • Ναί
      130
    • Όχι
      138


Recommended Posts

θυμηθηκα τωρα την περιπτωση μιας γειτωνισσας μου Ειναι παντρεμενη εδω και χρονια με ενα Ελληνα(απο Ελλαδα...) και εχουν και δυο παιδια 25+ χρονων Αυτη καθηγητρια, μενει Κυπρο και αυτος, δεν ξερω τι επαγγελμα κανει και μενει Αθηνα και βλεπονται μονο στις γιορτες και τα καλοκαιρια Βγαρτε συμπερασμα!

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

θυμηθηκα τωρα την περιπτωση μιας γειτωνισσας μου Ειναι παντρεμενη εδω και χρονια με ενα Ελληνα(απο Ελλαδα...) και εχουν και δυο παιδια 25+ χρονων Αυτη καθηγητρια, μενει Κυπρο και αυτος, δεν ξερω τι επαγγελμα κανει και μενει Αθηνα και βλεπονται μονο στις γιορτες και τα καλοκαιρια Βγαρτε συμπερασμα!

 

 

Άλλο αυτό! Όταν μιλάμε για γάμο και παιδιά τότε παίζουν πολλά άλλα πράγματα μέσα! ;)

Αυτό συμβαίνει και με τους στρατιωτικούς που παίρνουν μεταθέσεις από εδω και από εκεί. :confused:

Αλλά πάμε σε άλλο θέμα τώρα (οικογένειες, παιδιά και δεν συμμαζεύεται).. :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον menes

 

Όσα φέρνει μια στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος. Θα μου πεις, μήπως αυτό δεν μπορεί να συμβεί και σε μια σταθερή σχέση; Σαφώς, αλλά η εξ αποστάσεως είναι ipso facto μεγαλύτερου ρίσκου.

 

Και στην τελική-τελική εγώ δεν είπα ότι ντε και σώνει δε θα πετύχει, άλλωστε σε μένα πέτυχε. Ωστόσο παραμένει αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι οι πιθανότητες επιτυχίας είναι σημαντικά μικρότερες συνεπώς ο κίνδυνος αποτυχίας μεγαλύτερος.

 

Και κάτι στο οποίο δεν έδωσες σημασία αλλά θα το βρεις μπροστά σου όταν και αν με το καλό βρεθείτε πάλι μαζί. Ο πρώτος καιρός, μετά τον ενθουσιασμό της "επανασύνδεσης", θα είναι δύσκολος.

 

στην περιπτωση μου δεν υπαρχει επανασύνδεση αλλα σύνδεση, γιατι ειναι αδιαμφισβήτητο γεγονός οτι ο κίνδυνος αποτυχίας ειναι μεγαλύτερος? που το βασίζεις? ολες οι σχεσείς ειναι ετσι φιλε μου, αυτα ισχύουν σε καθε περίπτωση, αυτο προσπαθω να πω

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thehobbit

Στην περιπτωση μου δεν υπαρχει επανασύνδεση αλλα σύνδεση, γιατι ειναι αδιαμφισβήτητο γεγονός οτι ο κίνδυνος αποτυχίας ειναι μεγαλύτερος? που το βασίζεις?

Προφανώς κάτι έχω παρανοήσει. Τι σημαίνει το "όχι επανασύνδεση αλλά σύνδεση"; Γιατί αν το πάρω κυριολεκτικά σημαίνει ότι έχετε σχέση χωρίς να έχετε βρεθεί μαζί πριν ή για σχέση που από την πρώτη στιγμή ήταν εξ αποστάσεως.

 

Στην περίπτωση αυτή κίνδυνος μπορεί να υπάρξει τη στιγμή που θα βρεθείτε μαζί. Η για να είμαι πιο ακριβής, λίγο καιρό αργότερα. Το αν ο κίνδυνος θα είναι μικρός, μεγάλος ή μοιραίος εξαρτάται από εσάς.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Άλλο αυτό! Όταν μιλάμε για γάμο και παιδιά τότε παίζουν πολλά άλλα πράγματα μέσα! ;)

Αυτό συμβαίνει και με τους στρατιωτικούς που παίρνουν μεταθέσεις από εδω και από εκεί. :confused:

Αλλά πάμε σε άλλο θέμα τώρα (οικογένειες, παιδιά και δεν συμμαζεύεται).. :o

 

 

ναι ρε φιλοε συμφωνω αλλα εστβ και ετσι πρεπει η χημεια και η αγαπη μεταξυ τους να ειναι πολυ μεγαλη γιατι μεγαλοι ανθρβποι ειναι και εχουν και αυτοι τις αναγκες τους....Συνεχιζουν ομως!!!

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον menes

 

Προφανώς κάτι έχω παρανοήσει. Τι σημαίνει το "όχι επανασύνδεση αλλά σύνδεση"; Γιατί αν το πάρω κυριολεκτικά σημαίνει ότι έχετε σχέση χωρίς να έχετε βρεθεί μαζί πριν ή για σχέση που από την πρώτη στιγμή ήταν εξ αποστάσεως.

 

Στην περίπτωση αυτή κίνδυνος μπορεί να υπάρξει τη στιγμή που θα βρεθείτε μαζί. Η για να είμαι πιο ακριβής, λίγο καιρό αργότερα. Το αν ο κίνδυνος θα είναι μικρός, μεγάλος ή μοιραίος εξαρτάται από εσάς.

 

 

προς τι ο κίνδυνος δεν μου εξηγεις, μου λες οτι υπάρχει αλλα δεν μου λες ενα παραδειγμα :)

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thehobbit

 

προς τι ο κίνδυνος δεν μου εξηγεις, μου λες οτι υπάρχει αλλα δεν μου λες ενα παραδειγμα :)

 

 

Δεν πρόκειται για μαθηματικά για να μπορώ να σου δώσω παράδειγμα ή αντιπαράδειγμα. Όλα βασίζονται στην απλή λογική.

 

Προκειμένου να σου απαντήσω, ωστόσο, θα πρέπει κι εσύ να μου πεις τί είδους είναι η σχέση σου. Από τα λεγόμενά σου φαίνεται πως η σχέση που έχεις ήταν από την αρχή της εξ αποστάσεως ήτοι δεν έχετε ζήσει πραγματικά ο ένας τον άλλον παρά για τα ελάχιστα -συγκριτικά- διαστήματα που είσαστε μαζί.

 

Όταν και αν με το καλό βρεθείτε μαζί για τα καλά ΤΟΤΕ πρακτικά ξεκινάει η σχέση σας. Και αν η απόσταση δοκιμάζει τη συνοχή μιας σχέσης που είχε ξεκινήσει καιρό πριν, το "κοντά" δοκιμάζει τη συνοχή μιας σχέσης που ξεκίνησε εξ αποστάσεως.

 

Εσύ μπορεί να είσαι σίγουρη για τη σχέση σου και μακάρι να βγεις αληθινή. Ωστόσο να θυμάσαι πως στο τέλος ξουρίζουν το γαμπρό ή -αν προτιμάς- ...μακιγιάρουν τη νύφη :)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο, αλλα εγω δεν υποστηρίζω την δική μου σχεση ( ήταν εξ αποστάσεως εξ αρχής)

αυτό που υποστηρίζω ειναι οτι αυτα συμβαίνουν σε κάθε σχεση, λίγα ζευγάρια ειναι χρονια μαζί και με το που συγκατοικούν χωρίζουν;

 

και οτι δεν βρίσκω λογικό οτι επειδή ειναι τέτοια η σχεση πρέπει οπωσδήποτε να εχει κίνδυνο να χαλασει, όλες οι σχέσεις ειναι έτσι όχι οι εξ αποστάσεως, σαν να λέτε οτι όλες οι σχέσεις από κοντά καταλήγουν σε πετυχημένο γάμο!

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Ουπς!!! Για ποιο λόγο, αν επιτρέπεται; Μη μου πεις ... η απόσταση... :(

 

Αφου εκανα ενα τελευταιο ταξιδι στην πολη της μπας και καταφερω και σωσω την κατασταση τελικα το μονο που καταφερα ηταν να καταληξω στο νοσοκομειο μετα απο τροχαιο :( .........ο λογος τωρα δεν ειναι η αποσταση τοσο...επαιξε και αυτη το ρολο της αλλα ο λογος ειναι αλλος και θα προτιμουσα να μην τον πω :o ......αυτο που μου τη δινει παντως ειναι το "σ'αγαπαω,σε θελω αλλα......"....η ψυχολογια μου ειναι πολυ χαλια τις τελευταιες μερες και θα ειναι για πολυ καιρο ακομα..... :'( :'( :'(

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρέ exmanos... Τί να σου κάνουμε για να αισθανθείς καλύτερα ; Έχω περάσει και εγώ μια σχέση απο απόσταση και μπορώ να καταλάβω πώς αισθάνεσαι... Αυτό που έχω να σου πώ είναι οτι τα πάντα στη ζωή γίνονται για ένα λόγο. Και οτι δεν είναι πάντα του χεριού μας να φτιάχνουμε το μέλλον μας. Αποδεχόμαστε και τα άσχημα που μας συμβαίνουν και προχωρούμε, χωρίς βέβαια να ξεχνάμε τα πολύτιμα μαθήματα του παρελθόντος...
[sIGPIC][/sIGPIC]Die you human....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CORE

 

Αχ βρέ exmanos... Τί να σου κάνουμε για να αισθανθείς καλύτερα ; Έχω περάσει και εγώ μια σχέση απο απόσταση και μπορώ να καταλάβω πώς αισθάνεσαι... Αυτό που έχω να σου πώ είναι οτι τα πάντα στη ζωή γίνονται για ένα λόγο. Και οτι δεν είναι πάντα του χεριού μας να φτιάχνουμε το μέλλον μας. Αποδεχόμαστε και τα άσχημα που μας συμβαίνουν και προχωρούμε, χωρίς βέβαια να ξεχνάμε τα πολύτιμα μαθήματα του παρελθόντος...

 

Απλα ειναι πολυ δυσκολο ν'αποδεχτεις οτι τοσα ονειρα και τοσα σχεδια καταστραφηκαν σε μια νυχτα και οπως λεει και το τραγουδι "τι ονειρα να κανω που φευγεις και σε χανω...." :'(

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

paidia yparxei kai h allh ekdoxh..oso h sxesh einai me apostash ola na einai ok kai cool kai ksafnika me to pou papsei na yfistati h apostash ola na gremistoun....
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

to thema einai otan exei tetoia sxesi na eisai pistos/i ston/stin sintrofo sou..etsi einai pio dinati i floga..ama einai na figei o enas makria apo ton allon..gia na kanoun orgia..kalitera na xwrisoun na exoun kai to kefali tous isixo..

i tha eisai sostos/i i ante geia.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Eχασα μια σχεση λογο αποστασης.Σιγα την αποσταση, θεσσαλονικη -Κοζανη.Αλλα την εβλεπα 2 φορες τον μηνα. Δεν αντεξε λεει...Τωρα παω και για την δευτερη...Που ειναι ρε παιδια αυτο το Χαλικι :confused: Που ουτε κινητο δεν πιανει και γι'άυτο το εχει κλειστο?Λετε να σκυβω ακομη και οταν περναω απο την Καμαρα πλεον?... Εχω να την δω ενα μηνα και θα την δω ξανα οταν κανει πρακτικη Θεσσαλονικη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

e entaksei repouli pou den kelahdas...ki ego eixa sxesh me apostash 3 xronia(alla oxi 8ess-kozanh) kai xalase..kai ti me ayto?ayto de shmainei pos se ka8e epomenh sxesh sou me to pou akous apostash 8a thn kaneis me elafra h 8a fobasai...

oso gia to xaliki de ksero kata pou peftei...eisai na kanoume mia sunergasia "rouf"?

:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η μονη φορα που δοκιμαστηκε καποια σχεση μου λογω αποστασης ηταν οταν εφυγε ο καλος μου φανταρος!18 μηνες ηταν αυτοι οι ριμαδιασμενοι και περασαν αλλα πως περασαν ενα μαρτυριο δεν εβγαινα δεν ετρωγα εκλαιγα ενα μαρτυριο μιλαμε!αλλα περασε και ευτυχως αντεξαμε και οι δυο.....
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Κερατούκλη...

Είσαι και μαρτυριάρης. :p

Αν αναφερεσαι σε μενα, μαλλον το εφαγα το κερατο...Υπαρχει ακομη περιοχη στην Ελλαδα που δεν εχει σημα το κινητο, απο καμια εταιρια? :confused: Και με με αυτη τη δικαιολογια για να μην τελειωνει ασκοπα η μπαταρια το εχει κλειστο. Ο μονο τροπος επικοινωνιας ειναι με καρτοτηλεφωνο, αλλα μονο αυτη μου τηλεφωνει καθως στο σπιτι της δεν θελει να παρω μηπως το σηκωσει ο Father...

 

Freak of Nature δεν το καταλαβα το τελευταιο που ειπες...Και στις σχεσεις μου εγω ειμαι αυτος που κανει το παν για να κρατησουν, οι αλλες μς χωριζουν λογο αποστασης :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

οχι φυσικα,δεν ειμαι υπερ της σχεσης εξ αποστασεως,ειναι παρα πολυ δυσκολο το να κρατησει κατι τετοιο και σιγουρα και να κρατησει θα μεσολαβησουν αλλα πραγματα στη μεση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο, αλλα εγω δεν υποστηρίζω την δική μου σχεση ( ήταν εξ αποστάσεως εξ αρχής)

αυτό που υποστηρίζω ειναι οτι αυτα συμβαίνουν σε κάθε σχεση, λίγα ζευγάρια ειναι χρονια μαζί και με το που συγκατοικούν χωρίζουν;

 

και οτι δεν βρίσκω λογικό οτι επειδή ειναι τέτοια η σχεση πρέπει οπωσδήποτε να εχει κίνδυνο να χαλασει, όλες οι σχέσεις ειναι έτσι όχι οι εξ αποστάσεως, σαν να λέτε οτι όλες οι σχέσεις από κοντά καταλήγουν σε πετυχημένο γάμο!

 

απαντώ μετα απο 2 χρόνια.. σχέση εξ αποστάσεως 4,5 χρόνια και σχεδόν μισό χρόνο μαζί, μένω και δουλεύω Αθήνα πια

 

 

ελπίζω να πάνε όλα καλά :)

ακόμα λέω ναι μπορεί να πετύχει αλλα θέλει δυνατή αγαπη και θυσίες

καλύτερα βεβαια να εχεις τον άνθρωπό σου κοντα

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πίστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να κάνεις σχέση εξ αποστάσεως. Θα το χαρακτήριζα επίσης χαμένο χρόνο και για τους δύο. Πρέπει να υπάρχει μεγάλη θέληση για να πετύχει. Νομίζω ότι δεν προσφέρει κάτι μια τέτοια σχέση και έπειτα από ενα διάστημα πας κόντρα στις ανάγκες σου για να την κρατήσεις σωστά. Γιατί αλλιώς ξέρω και εγώ, νομίζω όμως ότι εδώ μιλάμε για τίμια πράγματα. Αυτού του είδους η σχέση νομίζω σε ωθεί από το να στερείς στον εαυτό σου χαρές και πράγματα τα οποία όταν σου λείπουν δεν τα καταλαβαίνεις λόγω του ενθουσιασμού αλλά φαίνονται μετά και σου μένουν.
Link to comment
Share on other sites

to nai kai oxi einai poly genika.

 

2 erwthseis einai oi vasikes:

 

>> ti hlikia exoun ta 2 melh

>> poies einai oi prooptikes.

 

HLIKIA:

an eisai apo 22-26 ka8esai kai skeftesai, a3izei na diathrhsw th sxesh me ola ayta ta zoria? an h apanthsh einai nai, tote shmainei oti einai h gynaika ths zwhs sou

 

an eisai anw twn 26, tote to vlepeis alliws to 8ema kai prospa8eis oso to dynaton perissotero na th diathrhseis.

 

PROOPTIKES:

an den yparxei SIGOURH hmeromhnia epistrofhs twn 1 apo tous 2 back home (toutestin sthn idia polh), ta pragmata dyskolevoun para poly giati h kahmenh h kopelitsa den 3erei ti na perimenei kai pote na to perimenei.

An exeis epile3ei px na katseis gia merika xronia na doulepseis sto e3wteriko, enw ekeinh einai sthn ellada, 8a ka8etai kai 8a se perimenei mexri pote?! (an den 3erei to mexri pote, to poly 1 xrono na ante3ei)

 

Oi gynaikes 8eloun Sigouro Mellon kai na eisai otan se xreiazontai konta tous. An den eisai ekei stis 2 ta 3hmerwmata pou 8elei na mpei sthn agkalitsa sou, ti mporei na kanei to thlefwno?

 

Epomenws den yparxei ena NAI h ena OXI. Sthn periptwsh mou 8a pw oti phge oso phge kai krathse oso mporouse na krathsei (dedomenou tou oti den eixa mia de facto hmeromhnia epistrofhs) ara einai endiameso Nai kai Oxi.

 

An a3izei paidia kynhghste to, alla mhn 3exnate poses gynaikes yparxoun ekei pera e3w kai emeis aplws kollame sth 1 kai epipros8eta... ka8e empodio se kalo.. Mhn to 3exnate.

If you can't be strong, then try to be smart... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αν θα πονέσεις, αλλά για μένα μην τα δώσεις όλα, ειδικά αν είναι καινούρια σχέση. Τώρα αν είναι παλιά και τα φερε έτσι ο Θεός......good luck!!! Είναι δύσκολο και το καταλαβαίνω γιατί μπορώ να ρθω στην θέση σου.. Δεν μπορείς να πεις εύκολα ένα "δεν με νοιάζει".
Link to comment
Share on other sites

Den to theoro adynato na yparksei mia sxesh eks'apostaseos arkei to zeygari na vlepetai ana takta mikra xronika diasthmatata.

Se diaforetikh periptosh h sxesh einai eksairetika dyskolo na diathrhthei,osh agaph kai na yparxei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...