Jump to content

Σχέση εξ' αποστάσεως!


johner
 Κοινοποίηση

Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;  

268 members have voted

  1. 1. Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;

    • Ναί
      130
    • Όχι
      138


Recommended Posts

Εγώ έκανα την παρατήρηση και εγώ την λήγω.Δεν είπε κανείς να μην ποστάρει,ούτε ότι δεν είναι σεβαστή η γνώμη του.Το να μην επαναλαμβάνει σε κάθε παρόμοιο θέμα τις ίδιες απόψεις από την στιγμή που είναι γνωστές του τόνισα φιλικά εγώ και από κει και πέρα είναι δικό του θέμα.

Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποστάρει διότι:

α)έχει δικαίωμα να postάρει όπου θέλει, επειδή έχουμε Δημοκρατία

β)αν σε ένα θέμα postάρουν όλοι με την ίδια άποψη, τότε δεν υπάρχει θέμα συζήτησης

ΥΓ (offtopic). Αν έχεις διαφορετική άποψη για κάποιο θέμα (πχ. για τις Απόκριες) θα ήταν ενδιαφέρον να την ακούσουν και αυτοί που γίνονται σαρδέλες μέσα στα τρένα για να πάνε στην Πάτρα. Μη τις κρατάς για τον εαυτό σου!:D Και για μένα το καρναβάλι της Πάτρας ας πούμε δεν είναι παρά μια ηλίθια, μαζική διασκέδαση, που βρίσκει ευκαιρία ο κάθε πικραμένος κάτω από τη μάσκα να κάνει ότι του κατέβει στο μυαλό (μιλάω για τις μεγαλύτερες ηλικίες, όχι τα παιδάκια).Μακάρι οι (κατά τα άλλα συμπαθείς) μαυρούλιδες που πουλάνε τις σφυρίχτρες να τις βάλουν εκεί που ξέρουν:lol: :X :ninja:

Εχεις δικιο για τα περι ελευθεριας αλλα οταν το λες πανω απο 3-4 φορες στο ιδιο θεμα φαινεται σαν να προκαλεις...Δεν τον ξερω τον ανθρωπο...Απλα την αποψη μου ειπα...Αν δεν ακουγεται και η αντιθετη αποψη δεν εχει ενδιαφερον , συμφωνω...;)

 

Οσο για τις αποκριες θα παω να πω την αποψη μου τωρα γιατι με τσιγκλισες...:p

 

Τερμα το οφ τοπικ απο μενα, και συγγνωμη που ξεφυγαμε...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι βαζετε απαραιτητες προυποθεσεις για να ερωτευτειτε;

τι σημασια εχει αν μενει μακρια ή αν δεν βρεθηκατε ποτε, αν δεν εχει μορφωση, αν εχει παραπανισια κιλα, αν ειναι φαλακρος, αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας, αν ειναι διαφορετικης εθνοτητας.... αν.. αν.. αν..

 

αν αξιζει να ερωτευτειτε το αλλο ατομο, αφηστε το να γινει.

ακομη κ αν το γνωρισατε απο το ιντερνετ, αν το εχετε 500χλμ μακρυα σας, ή αν ειναι καθε μερα στην ιδια δουλεια ή σχολη μαζι σας, αν φλερταρατε σε καφετερια.

 

εφοσον το αξιζει ο ενας για τον αλλον, κ νιωθετε τα ιδια αισθηματα, ερωτευτειτε.

τα εμποδια(αποσταση, γονεις, οικονομικα κα.) ξεπερνιουνται.

καλυτερα να ερωτευτειτε αυτο που αξιζει κ θα νιωσετε ευτιχισμενοι,

παρα να ψαχνεστε "καθε τρεις κ λιγο" με ατομα που δε σας εμπνεουν.

 

στη ζωη ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

τα ονειρα πρεπει να τα ζειτε εφοσον γινονται πραγματικοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και όλοι λέμε την άποψη μας να πω κι εγω την δική μου στηριζόμενει στην προσωπική μου εμπειρία.

Επί πολλά χρόνια ζούσα ευτυχισμένη σε μια σχέση εξ αποστάσεως(400 κάτι χλμ) όλα μου τα λεφτά φεύγαν στο τηλέφωνο και το ιντερνετ και στα 2ήμερα κοντά του. Τον έβλεπα 2 φορές την εβδομάδα, 4 φορές τον μήνα, 48 φορές το χρόνο αλλά δεν πτοηθήκαμε και που κατέληξε;

Ζω ακόμα πολύ ευτυχισμένη κοντά του και ετοιμάζουμε το σπίτι μας να παντρευτούμε.

Μην σνομπάρετε λοιπόν τις σχέσεις εξ αποστάσεως. Δεν είναι σίγουρο ότι το άλλο σας μισό μένει λίγα χιλιόμετρα μακρυά σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ZIPPO LOVERS!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και όλοι λέμε την άποψη μας να πω κι εγω την δική μου στηριζόμενει στην προσωπική μου εμπειρία.

Επί πολλά χρόνια ζούσα ευτυχισμένη σε μια σχέση εξ αποστάσεως(400 κάτι χλμ) όλα μου τα λεφτά φεύγαν στο τηλέφωνο και το ιντερνετ και στα 2ήμερα κοντά του. Τον έβλεπα 2 φορές την εβδομάδα, 4 φορές τον μήνα, 48 φορές το χρόνο αλλά δεν πτοηθήκαμε και που κατέληξε;

Ζω ακόμα πολύ ευτυχισμένη κοντά του και ετοιμάζουμε το σπίτι μας να παντρευτούμε.

Μην σνομπάρετε λοιπόν τις σχέσεις εξ αποστάσεως. Δεν είναι σίγουρο ότι το άλλο σας μισό μένει λίγα χιλιόμετρα μακρυά σας.

 

Μπράβο και πάλι μπράβο...:up:

Να και ένα ζωντανό και ευχάριστο παράδειγμα για να βλέπουμε πως όλα κρίνονται στο ΘΕΛΩ και όχι στο ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ;)

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι...:O :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

γιατι βαζετε απαραιτητες προυποθεσεις για να ερωτευτειτε;

τι σημασια εχει αν μενει μακρια ή αν δεν βρεθηκατε ποτε, αν δεν εχει μορφωση, αν εχει παραπανισια κιλα, αν ειναι φαλακρος, αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας, αν ειναι διαφορετικης εθνοτητας.... αν.. αν.. αν..

 

αν αξιζει να ερωτευτειτε το αλλο ατομο, αφηστε το να γινει.

ακομη κ αν το γνωρισατε απο το ιντερνετ, αν το εχετε 500χλμ μακρυα σας, ή αν ειναι καθε μερα στην ιδια δουλεια ή σχολη μαζι σας, αν φλερταρατε σε καφετερια.

 

εφοσον το αξιζει ο ενας για τον αλλον, κ νιωθετε τα ιδια αισθηματα, ερωτευτειτε.

τα εμποδια(αποσταση, γονεις, οικονομικα κα.) ξεπερνιουνται.

καλυτερα να ερωτευτειτε αυτο που αξιζει κ θα νιωσετε ευτιχισμενοι,

παρα να ψαχνεστε "καθε τρεις κ λιγο" με ατομα που δε σας εμπνεουν.

 

στη ζωη ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

τα ονειρα πρεπει να τα ζειτε εφοσον γινονται πραγματικοτητα!

respect sto palikari symfono mazi s:)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

γιατι βαζετε απαραιτητες προυποθεσεις για να ερωτευτειτε;

τι σημασια εχει αν μενει μακρια ή αν δεν βρεθηκατε ποτε, αν δεν εχει μορφωση, αν εχει παραπανισια κιλα, αν ειναι φαλακρος, αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας, αν ειναι διαφορετικης εθνοτητας.... αν.. αν.. αν..

 

αν αξιζει να ερωτευτειτε το αλλο ατομο, αφηστε το να γινει.

ακομη κ αν το γνωρισατε απο το ιντερνετ, αν το εχετε 500χλμ μακρυα σας, ή αν ειναι καθε μερα στην ιδια δουλεια ή σχολη μαζι σας, αν φλερταρατε σε καφετερια.

 

εφοσον το αξιζει ο ενας για τον αλλον, κ νιωθετε τα ιδια αισθηματα, ερωτευτειτε.

τα εμποδια(αποσταση, γονεις, οικονομικα κα.) ξεπερνιουνται.

καλυτερα να ερωτευτειτε αυτο που αξιζει κ θα νιωσετε ευτιχισμενοι,

παρα να ψαχνεστε "καθε τρεις κ λιγο" με ατομα που δε σας εμπνεουν.

 

στη ζωη ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

τα ονειρα πρεπει να τα ζειτε εφοσον γινονται πραγματικοτητα!

 

τι να πω...μπραβο σου...αντε και στα δικα μας ολοι βρε...

Link to comment
Share on other sites

γιατι βαζετε απαραιτητες προυποθεσεις για να ερωτευτειτε;

τι σημασια εχει αν μενει μακρια ή αν δεν βρεθηκατε ποτε, αν δεν εχει μορφωση, αν εχει παραπανισια κιλα, αν ειναι φαλακρος, αν εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας, αν ειναι διαφορετικης εθνοτητας.... αν.. αν.. αν..

 

αν αξιζει να ερωτευτειτε το αλλο ατομο, αφηστε το να γινει.

ακομη κ αν το γνωρισατε απο το ιντερνετ, αν το εχετε 500χλμ μακρυα σας, ή αν ειναι καθε μερα στην ιδια δουλεια ή σχολη μαζι σας, αν φλερταρατε σε καφετερια.

 

εφοσον το αξιζει ο ενας για τον αλλον, κ νιωθετε τα ιδια αισθηματα, ερωτευτειτε.

τα εμποδια(αποσταση, γονεις, οικονομικα κα.) ξεπερνιουνται.

καλυτερα να ερωτευτειτε αυτο που αξιζει κ θα νιωσετε ευτιχισμενοι,

παρα να ψαχνεστε "καθε τρεις κ λιγο" με ατομα που δε σας εμπνεουν.

 

στη ζωη ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

τα ονειρα πρεπει να τα ζειτε εφοσον γινονται πραγματικοτητα!

 

Καλημέρα...

Αυτά ξαναπέστα!!!:up:

Ορίστε που εμφανίζονται άτομα που ΑΓΑΠΟΥΝ αληθινά...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ....βρε συ γυναίκα ζητάς η σκύλο...:confused:

*χαριτολογώντας το λέω έτσι μην παρεξηγηθώ...

 

Προσωπικά φίλε μου δεν ζητάω απολύτως τίποτα,

είμαι καλυμένος....:cool: :cool:

 

Μην παίζουμε με τις λέξεις.Νομίζω κατάλαβες τι εννοώ.Δεν είναι απαραίτητο σε κάθε post να γράφεις την αντίθεσή σου ενώ όλοι ξέρουμε/έχουμε καταλάβει την γνώμη σου για τις γυναίκες :shifty:

Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο Θεός ;)

 

???????

Και γιατί παρακαλώ;

Ολοι το ίδιο δεν κάνουν;

Και για να μην παρεξηγηθώ, μόνο και μόνο από τα bold, αποδυκνείεται οτι δεν με παρακολουθείς.

Δεν έχω κάποια διαφορετική άποψη για τις γυναίκες, από ολους εδώ μέσα....

 

καλα αυτο να λεγεται!

οκ εγω σεβομαι την αποψη του Αντρεα αλλα γενικα καποιοι που το παιζουνε και καλα εγω δεν ειμαι ετσι και ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ οκ...

απλα μην ποσταρετε:wacko:

ποιος ο λογος?

εγω θα ειμαι διπλη και εσεις στον ασσο...

ολα επιλογες ειναι!

 

Mιράντα μου να διευκρινίσω οτι αυτό δεν αφορά εμένα.....

Εγώ πουθενά δεν μίλησα για μοναξιά......:cool: :cool: :cool:

 

Εγώ έκανα την παρατήρηση και εγώ την λήγω.Δεν είπε κανείς να μην ποστάρει,ούτε ότι δεν είναι σεβαστή η γνώμη του.Το να μην επαναλαμβάνει σε κάθε παρόμοιο θέμα τις ίδιες απόψεις από την στιγμή που είναι γνωστές του τόνισα φιλικά εγώ και από κει και πέρα είναι δικό του θέμα.

Τέλος.

 

Mα ακόμα κι αυτό που λες δεν γίνεται....

Αν γινόταν κάτι τέτοιο, θα έπρεπε ο καθένας από μας να έχει μόνο ένα ποστ σε κάθε thread....

Κανείς δεν κάνει κάτι τέτοιο όμως.....

Link to comment
Share on other sites

ΑΝτρεα μου δεν παει σε εσενα ...ξερω καλα αν εισαι μονος η οχι...

τα χουμε επι αυτα...απλα εχεις μια αλλη αντιληψη επι του θεματος.

δεκτη και σεβαστη απλα οχι για καποιους αλλους...δεν ειμασε ολοι ιδιοι και δεν χρειαζεται αλλωστε...

οσο για την μοναξια...

αυτη δεν κρυβεται πισω απο εναν συντροφο αλλα πισω απο το αν εσυ(και δεν αναφερομαι σε εσενα αλλα στον ανθρωπο γενικοτερα)εχεις συντροφικοτητα η οχι...

το ειπε και ο Ελυτης...

 

''Αγαπω να μαι μονος,ποτε δεν βρηκα ανθρωπο να εχει τοση συντροφικοτητα οση η μοναξια''..

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσω κι εγώ... Είχα κι εγώ σχέση εξ αποστάσεως, για ένα χρόνο... Ήταν δύσκολο αλλά εν τέλει πήγε μια χαρά και μας βγήκε και σε καλό γιατί όποτε βρισκόμασταν κάναμε σαν τρελοί ο ένας με τον άλλο!!! :happy:

 

Τώρα έχει έρθει εδώ ο φίλος μου και είμαστε συνέχεια μαζί... Οπότε αν υπάρχει η διάθεση, δεν είναι δύσκολη η σχέση εξ αποστάσεως, χρειάζεται όμως οπωσδήποτε εμπιστοσύνη αλλιώς είσαι συνέχεια στην τσίτα, στην αμφιβολία και στην ανασφάλεια...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονούνται

 

ναι ισως και να εχεις δικιο...

βρε συ αν μενεις σε μεγαλη πολη με δουλειες κλπ κλπ μονο σ/κ δεν απολαμωανεις το μωρο σου και τις αλλες μερες στο τηλ κλπ κλπ?

ε,καπως ετσι ειναι και με την αποσταση...

thank God is Friday!!!!!!:p :lol: :happy:

Link to comment
Share on other sites

ναι ισως και να εχεις δικιο...

βρε συ αν μενεις σε μεγαλη πολη με δουλειες κλπ κλπ μονο σ/κ δεν απολαμωανεις το μωρο σου και τις αλλες μερες στο τηλ κλπ κλπ?

ε,καπως ετσι ειναι και με την αποσταση...

thank God is Friday!!!!!!:p :lol: :happy:

 

Καλημέρα...

+1 και απο εμένα...

Και που να δουλέυετε δηλαδή βάρδιες...όταν ο ένας να γυρίζει σπίτι ο άλλος να φέυγει ή να έχει φύγει για δουλειά...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ναι ισως και να εχεις δικιο...

βρε συ αν μενεις σε μεγαλη πολη με δουλειες κλπ κλπ μονο σ/κ δεν απολαμωανεις το μωρο σου και τις αλλες μερες στο τηλ κλπ κλπ?

ε,καπως ετσι ειναι και με την αποσταση...

thank God is Friday!!!!!!:p :lol: :happy:

 

Καλημέρα...

+1 και απο εμένα...

Και που να δουλέυετε δηλαδή βάρδιες...όταν ο ένας να γυρίζει σπίτι ο άλλος να φέυγει ή να έχει φύγει για δουλειά...:O

 

γι αυτό οι σχέσεις, εδώ στην Αθήνα, πάνε απο το "καλό" στο "καλύτερο" :worry: :worry:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

γι αυτό οι σχέσεις, εδώ στην Αθήνα, πάνε απο το "καλό" στο "καλύτερο" :worry: :worry:

 

Αρνητική απάντηση ήταν αυτή?:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αρνητική απάντηση ήταν αυτή?:O

 

ειρωνική θα έλεγα εγώ (από το "κακό" στο "χειρότερο"):confused:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Που το ξεσκεπασες αυτο το θεμα??:blink:

 

Εγω παντος τα περασα...

5χρονια παλια Λαρισα-Χιος δεν ειχα προβλημα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σχεση εξ αποστασεως. Αυτο δεν ειναι σχεση. Ειναι η συνηθεια να μιλανε συνεχεια στο τηλεφωνο.

Οι ολοκληρωμενες σχεσεις ειναι απο κοντα παντα. Οταν ζεις τον αλλο σε ολες του τις φασεις και τον "πονας", τοτε ειναι σχεση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σχεση εξ αποστασεως. Αυτο δεν ειναι σχεση. Ειναι η συνηθεια να μιλανε συνεχεια στο τηλεφωνο.

Οι ολοκληρωμενες σχεσεις ειναι απο κοντα παντα. Οταν ζεις τον αλλο σε ολες του τις φασεις και τον "πονας", τοτε ειναι σχεση.

 

εχεις απολυτο δικιο αλλα οταν εισαι ερωτευμενος τελικα θες τον αλλον στη ζωη σου και ας ειναι και στο φεγγαρι

και εγω κατα ειμαι της αποστασης αλλα αν σου τυχει δε μπορεις να κανεις τιποτα δυστυχως :(

:X
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο αλλα οταν εισαι ερωτευμενος τελικα θες τον αλλον στη ζωη σου και ας ειναι και στο φεγγαρι

και εγω κατα ειμαι της αποστασης αλλα αν σου τυχει δε μπορεις να κανεις τιποτα δυστυχως :(

Οντως αλλα δε νομιζω οτι κραταει. Καποτε κουραζεσαι και κοιτας την αληθεια κατάματα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οκ όταν είσαι ερωτευμένος στην αρχή όλα καλά πάνε αλλά μετά αρχίζει η φθορά, η ζήλεια κ.α. Από προσωπική εμπειρία στο τέλος κουράστηκα... Δεν γίνεται να έχεις σχέση με ένα τηλέφωνο κ τον υπολογιστή σου...:!: Εγω τουλάχιστον θέλω να τον βλέπω τον άλλον, να τον αγγίζω βρε παιδί μου όχι να φιλάω το κινητό μου...!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι εγς δε πιστευω οτι υπαρχει τετοια σχεση! Βεβαια αμα εισαι ερωτευμενος και σου τυχει τοτε το παιρνεις αποφαση οτι οι συγκυριες δεν επιτρεπουν να συνεχισει να υπαρξει αυτη η σχεση! Το ξερω ειναι λιγο σκληρο, αλλα στη πλειοψηφια των περιπτωσεων ετσι ειναι! Εγω προσωπικα οταν εχω σχεση και ειμαι ερωτευμενος θελω να αγγιζω τη κοπελα μου και να βλεπω τα ματια της κι οχι την οθονη της Nokia η της Eizo η κι εγς δε ξερω ποιας αλλης εταιρειας.....

 

ΥΓ: Οντως που το ξεθαψες αυτο το θεμα??? οεο??

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...