Jump to content

Αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής ΑΠΟ .... Cosmote


jimmiss
 Κοινοποίηση

Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote  

50 members have voted

  1. 1. Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote

    • Δεν επικοινώνησαν μαζί μας από την Cosmote
    • Επικοινώνησαν και δε μας αντιπροσέφεραν κάτι ουσιαστικό
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >10€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >5€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) χωρίς κάρτα


Recommended Posts

ακουσα τα 2 πρωτα πακετα.

αυτο που λεει στο σμσ παραπάνω και 1200+1200+600 προς ολους με 7κατι ευρω

αρα ειμαι στο φοιτητικο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αθροιστικά πήρες 1200 προς WU, 200 προς όλους, 1200 ΜΒ. Για τα 600 ΜΒ που το πρωί σου έλεγε ότι θα ενημερωθείς σου ήρθε άλλο μήνυμα ή είναι ένα από τα δύο 600 ΜΒ που φαίνονται στην εικόνα πιο πάνω ;

Έχεις δηλαδή +600 προς WU από αυτά που σου πρόσφεραν και δε ξέρω αν πήρες +600 ΜΒ ή είσαι στα ίδια. Καθόλου άσχημα !!

Αν θες παραπάνω ΜΒ πάντως και επειδή από ότι φαίνεται είσαι στο φοιτητικό γραμμένος, αν κάνεις 10 ευρώ ανανέωση παίρνεις κατευθείαν 600 ΜΒ εκείνη τη στιγμή (το λέω στη περίπτωση που έχεις ανάγκη τα παραπάνω ΜΒ με τα 10 ευρώ να μένουν στη κάρτα).

 

Ναι αυτά είναι φοιτητικά πακέτα που άκουσες.

Link to comment
Share on other sites

εδωσε συνολο 3Χ600mb, 2X600 λεπτά προς wu, 200 λεπτα προς ολους.

 

οπως ειπα και πριν: απλη ανανεωση 5€ εκανα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ακόμη το παρακάτω πακέτο; Το έδωσαν σε κάποιον τώρα τελευταία σαν αντιπροσφορά;

1,2 GB

600 προς whats up

200 πρός όλους

 

με τη 1η ανανέωση 5€/ μήνα και τα 5€ στη κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα πριν κανα μηνα. διαβασε τα παραπάνω ποστς

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Θελω και εγω να το κανω,αυτο ειναι μονιμο το φοιτητικο; Ή θελει παλι φορητοτητες;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

για 13 μηνες ειναι η προσφορα. ο πρωτος μηνας δωρεαν!

 

θα πρεπει να κανεις αιτημα φορητοτητας και αν μπορούν, στο δινουν.

απ οσο διαβασα, δε το δίνουν σε ολους

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εκανα φορητοτητα σε ενα καρτοκινητο απο κοσμοτε σε vodafone που ειχα απο το 1998,και εμπαιναν συνεχως και τα 18 χρονια,χρηματα στη καρτα καθε μηνα,αλλα δεν με εγινε καποια αντιπροσφορα.Ηδη το νουμερο ειναι στη vodafone.Τωρα δεν ξερω αν καλουν και μετα αφου εχει γινει η φορητοτητα για να προσφερουν κατι,αν και το κοβω δυσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια επιβεβαιωνω οτι μου εγιναν οι εξης αντιπροσφορες:

 

01.200" λεπτα προς ολος/καθε 1η του μηνα,χωρις ανανεωση για 13 μηνες.

 

02.400" λεπτα προς ολους+600MB/με ανανεωση απο 5ευρω και πανω για 13μηνες,και τα 5ευρω μενουν στη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια επιβεβαιωνω οτι μου εγιναν οι εξης αντιπροσφορες:

 

01.200" λεπτα προς ολος/καθε 1η του μηνα,χωρις ανανεωση για 13 μηνες.

 

02.400" λεπτα προς ολους+600MB/με ανανεωση απο 5ευρω και πανω για 13μηνες,και τα 5ευρω μενουν στη καρτα.

 

Ωραίος!

  • Είχες/έχεις what's up ή κοσμοκάρτα;
  • Επίσης, σου δώσανε αυτές τις 2 επιλογές για να επιλέξεις;
  • Πόσο μετά από όταν έγινε η μεταφορά σε πήρανε και τελικά γύρισες πίσω;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια επιβεβαιωνω οτι μου εγιναν οι εξης αντιπροσφορες:

 

01.200" λεπτα προς ολος/καθε 1η του μηνα,χωρις ανανεωση για 13 μηνες.

 

02.400" λεπτα προς ολους+600MB/με ανανεωση απο 5ευρω και πανω για 13μηνες,και τα 5ευρω μενουν στη καρτα.

 

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο περισσότερο?

Τα 200' προς όλους είναι δωρεάν κάθε μήνα?

Τα 400' προς όλους+600ΜΒ είναι κάθε φορά που βάζεις πάνω από 5€? Μπορεί να γίνει και περισσότερο από μία φορά κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο περισσότερο?

Τα 200' προς όλους είναι δωρεάν κάθε μήνα?

Τα 400' προς όλους+600ΜΒ είναι κάθε φορά που βάζεις πάνω από 5€? Μπορεί να γίνει και περισσότερο από μία φορά κάθε μήνα?

 

Η πρωτη προσφορα γινεται καθε 1η του μηνος,για 13 μηνες.Για τη δευτερη δεν θυμαμαι καλα αν ειναι μονο μια φορα το μηνα ή καθε φορα που βαζεις καρτα.Υποθετω οτι θα ειναι για μια ανανεωση καθε μηνα,αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίος!

  • Είχες/έχεις what's up ή κοσμοκάρτα;
  • Επίσης, σου δώσανε αυτές τις 2 επιλογές για να επιλέξεις;
  • Πόσο μετά από όταν έγινε η μεταφορά σε πήρανε και τελικά γύρισες πίσω;

 

Κοσμοκαρτα ειχα.Δεν ξερω αν ειναι λιγα γιατι δεν το πιεσα για παραπανω να πω την αληθεια.Εγινε η μεταφορα Πεμπτη βραδυ,και με πηρανε Παρασκευη απογευμα δεν το σηκωσα και μετα Δευτέρα απόγευμα με πηραν.Θα γυρισω ναι,γιατι ειναι αρκετα συμφερουσες οι προσφορες,ετσι και αλλιως,η ολη διαδικασια φορητοτητας εγινε,μπας και παρω αυτες τις προσφορες.Το καλο ειναι οτι η vodafone μεχρι στιγμης δεν χρεωνει τιποτα για τη φορητοτητα,οποτε αν εξαιρεσεις μια μικρη "βαβουρα" με τις καρτες και τους κουριερ,αξιζει το κοπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"λιγα" δε προσφερανε;

το καλο ειναι τα 400' προς ολους

 

Ναι ξεχασα να πω οτι μου προσφεραν το cosmote mobile M,με 600" λεπτα προς ολους αντι για 400",στα 15ευρω,εαν εχω και σταθερο οτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

η διαδικασία μεταφοράς ξέρετε πότε ξεκινάει; Με το που σε πάρουν τηλέφωνο από βόντα ή αφού υπογράψεις όταν έρθει η κάρτα με κούριερ;

 

Οπότε η κοσμοτέ πότε σε παίρνει (αν σε πάρει);

 

ευχαριστώ

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

κανεις αιτηση φορητοτητας.

την επομενη (αντε μεθεπομενη μερα) σε καλουν (ΑΝ καλεσουν απ την κοσμοτε)

παιρνεις την προσφορα και εισαι ετοιμος.

 

 

ΑΝ υπογραψεις και παρεις την σιμ, ΙΣΩΣ μπορεις να γυρισεις ξανα πισω στο δικτυο σου.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο!

σε μενα καναν παντως, παρολο που το ειχα "ανενεργο" 1 χρονο!

εννοειται πως το χρησιμοποιω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Cosmoκάρτας εδώ. Έκανα online αίτηση για να πάω στο f2g στις 11/10. Στις 12/10 με πήρε η Wind για επιβεβαίωση και στις 17/10 μου είπε ότι θα έχω την sim. (Η κάρτα αποστέλεται στο σπίτι, στο γραφείο ή μπορεί να παραληφθεί και από κατάστημα της Speedex). Δεν με πήραν από την Cosmote για αντιπροσφορά και επικοινώνησα μαζί τους στο 13888, μπας και μου κάνουν κάποια προσφορά, αλλά είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί. Αντιπροσφορές όπως μου είπαν γίνονται μόνο από το τμημα φορητότητας και αυτό δεν κάνει προσφορά σε όλους. Οπότε με βλέπω από αύριο να πηγαίνω στη Wind.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...Συνδρομητής Cosmote τα τελευταία 8 χρόνια...Τα τελευταία 3,5 είμαι στο Καρτοσυμβολαιο 32,5 αλλά μου βγαίνει ο κουκους αηδόνι με αυτά που πληρώνω(Γύρω στα 40 ευρώ κάθε μήνα επειδή πρέπει να αγοράζω πακέτο ίντερνετ και MB)..Σήμερα λήγει το συμβόλαιο μου και το απόγευμα θα πάω να κάνω φορητοτητα σε άλλη εταιρεία...Λέτε να έχω κάποια τύχη και να με καλεσουν;;
Link to comment
Share on other sites

θα σε καλεσουν. αλλα θα σε προτεινουν συμβολαιο ξανα.

στο παρον θεμα αναφερομαστε σε καρτοκινητα :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Cosmoκάρτας εδώ. Έκανα online αίτηση για να πάω στο f2g στις 11/10. Στις 12/10 με πήρε η Wind για επιβεβαίωση και στις 17/10 μου είπε ότι θα έχω την sim. (Η κάρτα αποστέλεται στο σπίτι, στο γραφείο ή μπορεί να παραληφθεί και από κατάστημα της Speedex). Δεν με πήραν από την Cosmote για αντιπροσφορά και επικοινώνησα μαζί τους στο 13888, μπας και μου κάνουν κάποια προσφορά, αλλά είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί. Αντιπροσφορές όπως μου είπαν γίνονται μόνο από το τμημα φορητότητας και αυτό δεν κάνει προσφορά σε όλους. Οπότε με βλέπω από αύριο να πηγαίνω στη Wind.

 

update: Από σήμερα είμαι και επίσημα στην Wind. Δεν υπήρξε καμία επικοινωνία από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με την Wind. Το f2g έτσι κι αλλιώς, έχει καλύτερα πακέτα από το whats up. Δεν ήταν ρίσκο, το να φύγω από την Cosmote, έτσι όπως είναι τώρα και αν στο μέλλον βγάλουν καλύτερα πακέτα, θα κάνω πάλι μια αίτηση και θα ξαναλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις εκανα ανανέωση 5 ευρω και δε μπήκαν τα 200 λεπτα προς ολους, τα 600 λεπρα προς wu και τα 600mb...

Συνηθως ερχονται αμεσως μετα την ανανέωση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα ανανέωση 5 ευρω και δε μπήκαν τα 200 λεπτα προς ολους, τα 600 λεπρα προς wu και τα 600mb...

Συνηθως ερχονται αμεσως μετα την ανανέωση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Αν και θα σου'λεγα να περιμένεις (ακόμα και ως τη Δευτέρα Αν δεν σου'ρθει μέσα στη μέρα)

καθώς είναι η πιο αξιόπιστη εταιρεία από όλες (όχι ότι δεν έχει κι αυτή...."Η πιο....." λέω).

 

Και ενημέρωσε:

{Από το αρχικό post στο topic}:

Ας γράφουμε όσοι το κάναμε:

 

α) .....................

........................

και

ζ) Τελικά τι συνέβει στη πορεία της παραμονής μας στην καρτοκινητή Cosmote.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...