Jump to content

Αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής ΑΠΟ .... Cosmote


jimmiss
 Κοινοποίηση

Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote  

50 members have voted

  1. 1. Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote

    • Δεν επικοινώνησαν μαζί μας από την Cosmote
    • Επικοινώνησαν και δε μας αντιπροσέφεραν κάτι ουσιαστικό
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >10€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >5€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) χωρίς κάρτα


Recommended Posts

Ενταξει, ηρθαν.

Ανυλομονος, καθως Ήθελα τα λεπτά για να πάρω τηλέφωνο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημερωτικά:

 

 

 

Να ρωτήσω:

Φορητότητα όχι σε αριθμό φωνής αλλά σε Mobile Internet με κάρτα (το IOG) γίνεται;

 

Εδώ δεν γίνεται φορητότητα σε FROG και θα γίνεται σε IOG ?

 

Εγώ λέω για φορητότητα από Cosmote IOG ΣΕ:

 

 

Δεν γίνεται; Γιατί; Το απαγορεύει κάτι ή είναι πολιτική της εταιρείας (στη Wind αναφέρομαι).

 

Γίνεται:

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/mobile-broadband-control-30gb

 

http://i63.tinypic.com/23r7qea.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα σκεφτομαι να παω απο whats up σε cu,γιατι ειναι πιο ακριβο.Υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια αντιπροσφορα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα σκεφτομαι να παω απο whats up σε cu,γιατι ειναι πιο ακριβο.Υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια αντιπροσφορα;

 

Το έχω ξαναγράψει (αλλά δεν ξέρω γιατί "χάθηκε"...χαχα!! :lol:):

Από 20-25 κάθε μήνα αίτηση φορητότητας (απειλή) από Cosmote καρτοκινητή, έχει τις μέγιστες πιθανότητες αντιπροσφοράς.

 

Αλλά δεν ξέρω , μετά τις "ανακατατάξεις" και στις άλλες εταιρίες (περίπου ίδιες τιμές με εδώ) ΑΝ έχει τόσες πιθανότητες (μπορεί και να τις σταμάτησαν από Cosmote) με όσες είχε πέρσι (ειδικά στο 2-3ο τρίμηνο του 2016).

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά:

 

 

 

Γίνεται:

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/mobile-broadband-control-30gb

 

http://i63.tinypic.com/23r7qea.jpg

 

Δεν γίνεται φορητότητα σε IOG και η παραπομπή που δίνεις είναι της WIND ενώ το IOG είναι της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Για αριθμό που έχει κάρτα broadband, που δεν πρόκειται να τον καλέσει κάνεις, γιατί να μας ενδιαφέρει να τον κάνουμε φορητότητα;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φορητότητα σε IOG και η παραπομπή που δίνεις είναι της WIND ενώ το IOG είναι της Cosmote.

 

OK. Βασίλειος.

 

Για αριθμό που έχει κάρτα broadband, που δεν πρόκειται να τον καλέσει κάνεις, γιατί να μας ενδιαφέρει να τον κάνουμε φορητότητα;

 

Sent from my XT1562

 

Στην πιθανή (ή απίθανη) περίπτωση να συμβεί αυτό που λέει ο τίτλος του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Για αριθμό που έχει κάρτα broadband, που δεν πρόκειται να τον καλέσει κάνεις, γιατί να μας ενδιαφέρει να τον κάνουμε φορητότητα;

 

Sent from my XT1562

Φίλος μου το έκανε για να κρατήσει το καλό νούμερο που είχε για το μέλλον.

Αλλιώς δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου το έκανε για να κρατήσει το καλό νούμερο που είχε για το μέλλον.

Αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

Άρα γίνονται φορητότητες σε αριθμούς mobile broadband.

Το καλοκαίρι που ρώτησα στη Wind ΔΕΝ έβρισκε λόγο, όπως και εσείς/εμείς τώρα αφού δεν έχει "φωνή" στο πρόγραμμα.

 

Για φορητότητα ΣΕ συμβόλαιο broadband ΣΤΗ Wind, γίνεται, λοιπόν.

Σε pay on the go (καρτο....) broadband , δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η φορητότητα αριθμού υπάρχει για διευκόλυνση των συνδρομητών ώστε να μην χάνουν τον αριθμού που τους καλούν αν αλλάξουν δίκτυο, και όχι ως μέσο πίεσης για καλύτερη τιμή, άσχετα αν στα τηλεφωνικά συμβόλαια λειτουργεί δευτερευόντως έτσι. Δεν έχει κανένα νόημα η φορητότητα σε γραμμή internet. Το ότι σου δίνει τη δυνατότητα το site της wind να το επιλέξεις για σύνδεση mobile broadband, δε λέει απολύτως τίποτα. Μπορεί απλά να πρόκειται και για σφάλμα/παράλειψη. Η συγκεκριμένη φόρμα είναι κοινή, όπως μπορεί να διαπιστώσει ο καθένας, είτε επιλέξεις συμβόλαιο για mobile broadband είτε για γραμμή φωνής. Όπως και να έχει, πολύ αμφιβάλλω ότι και να το προχωρήσει κανείς θα πάρει αντιπροσφορά από την πρώτη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική απόφαση της E.E.T.T. η οποία λέει ότι φορητότητα γίνεται και σε αριθμούς broadband.

Εγώ αυτό που έγραψα είναι ότι η cosmote δεν έχει την δυνατότητα να σε πάει σε Frog (και σε πάει πρώτα σε whatsup και μετά σε Frog ) οπότε αναρωτήθηκα για το αν θα μπορεί να σε πάει κατευθείαν σε CIOTG.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική απόφαση της E.E.T.T. η οποία λέει ότι φορητότητα γίνεται και σε αριθμούς broadband.

Εγώ αυτό που έγραψα είναι ότι η cosmote δεν έχει την δυνατότητα να σε πάει σε Frog (και σε πάει πρώτα σε whatsup και μετά σε Frog ) οπότε αναρωτήθηκα για το αν θα μπορεί να σε πάει κατευθείαν σε CIOTG.

 

Αυτό ρωτάω κ εγώ:

Από C IOtG σε πάει σε καρτοinternet;

 

Τυπικά ρωτάω. Αφήστε το για "ποιό λόγο".

Όπως τα λες: Επιτρέπεται. Απλά επισημαίνω ότι τον Ιούλη δεν μου έδινε αυτή τη δυνατότητα, σύμφωνα με επικοινωνία με υπάλληλο της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω κ εγώ:

Από C IOtG σε πάει σε καρτοinternet;

 

Τυπικά ρωτάω. Αφήστε το για "ποιό λόγο".

Όπως τα λες: Επιτρέπεται. Απλά επισημαίνω ότι τον Ιούλη δεν μου έδινε αυτή τη δυνατότητα, σύμφωνα με επικοινωνία με υπάλληλο της Wind.

 

Μπορείς να κανεις κανονικά στην κατάργηση του Internet on the go , μετατροπή σε Internet on the go με κάρτα , με βάση την ΕΕΤΤ μπορείς να κανεις και φορητότητα σε αντίστοιχο προϊόν. βεβαια εάν θες να διατηρισεις αριθμό όπως έχει αναφερθεί παραπάνω υπάρχει και η λύση του Μηδενικού παγιου για να μην τρέχεις να βάζεις κάρτες και να χάνεις υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα σκεφτομαι να παω απο whats up σε cu,γιατι ειναι πιο ακριβο.Υπαρχει πιθανοτητα να εχω καποια αντιπροσφορα;

Το έχω ξαναγράψει (αλλά δεν ξέρω γιατί "χάθηκε"...χαχα!! :lol:):

Από 20-25 κάθε μήνα αίτηση φορητότητας (απειλή) από Cosmote καρτοκινητή, έχει τις μέγιστες πιθανότητες αντιπροσφοράς.

 

Αλλά δεν ξέρω , μετά τις "ανακατατάξεις" και στις άλλες εταιρίες (περίπου ίδιες τιμές με εδώ) ΑΝ έχει τόσες πιθανότητες (μπορεί και να τις σταμάτησαν από Cosmote) με όσες είχε πέρσι (ειδικά στο 2-3ο τρίμηνο του 2016).

 

Αν κάποιος (πχ εσύ Νικόλα) το έκανε στο παραπάνω χρονικό διάστημα και έχει πάρει τη sim της νέας εταιρίας:

Ας μας ενημερώσει ΑΝ τον τηλεφώνησαν από την Cosmote καρτοκινητή. Ως τις 1-2/Φεβρουαρίου θα τον πάρουν.

 

Πολύ πιθανό να έχουν "κοπεί" πια οι αντιπροσφορές , μιας και δεν υπάρχει πια λόγος (πάνω κάτω ίδι€ς τιμές όλες οι εταιρίες).

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος (πχ εσύ Νικόλα) το έκανε στο παραπάνω χρονικό διάστημα και έχει πάρει τη sim της νέας εταιρίας:

Ας μας ενημερώσει ΑΝ τον τηλεφώνησαν από την Cosmote καρτοκινητή. Ως τις 1-2/Φεβρουαρίου θα τον πάρουν.

 

Πολύ πιθανό να έχουν "κοπεί" πια οι αντιπροσφορές , μιας και δεν υπάρχει πια λόγος (πάνω κάτω ίδι€ς τιμές όλες οι εταιρίες).

Δεν το εκανα τελικα γιατι και αντιπροσφορα να παρω,θελω 15€ για να φτασω το φοιτητικο που εχω ηδη.Με συμφερει περισσοτερο να μεινω με φοιτητικο...ως προς το σημα,υπομονη μπας και μας λυπηθει ο θεος...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εκανα τελικα γιατι και αντιπροσφορα να παρω,θελω 15€ για να φτασω το φοιτητικο που εχω ηδη.Με συμφερει περισσοτερο να μεινω με φοιτητικο...ως προς το σημα,υπομονη μπας και μας λυπηθει ο θεος...

 

Έχεις φοιτητικό whats'up;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φοιτητικό whats'up;

Δυστυχως,οχι.Πηγα να κανω αλλα δεν μου το εδωσαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γράφουμε (σε αυτό το topic):

Για φορητότητα ΑΠΟ οποιοδήποτε καρτοκινητό Cosmote

........................ΣΕ οποιαδήποτε άλλη εταιρία.

 

ΑΝ κάποιος έχει λάβει αντιπροσφορά σε αυτή τη διαδικασία,

ΑΣ το γράψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη η προσφορα που μου ειχαν κανει πριν 1 χρονο για λεπτα και mb, ληγει σε 1-2 μηνες περιπου εχει ξαναδοκιμασει κανεις να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρια φετος;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η προσφορα που μου ειχαν κανει πριν 1 χρονο για λεπτα και mb, ληγει σε 1-2 μηνες περιπου εχει ξαναδοκιμασει κανεις να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρια φετος;

 

Δεν είναι για "χόρταση" αυτό που συνέβει πέρσι στην καρτοκινητή Cosmote. Μην το ξεχειλώνεις.

Είχε πολύ συγκεκριμένους λόγους που συνέβαινε.

Και νομίζω ότι πια εξέλειψαν αυτοί οι λόγοι (το "πρόλαβαν").

 

Σε άλλη εταιρία πρέπει να ανοίξουμε αντίστοιχο θέμα φέτος (ή το αργότερο του χρόνου).:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η προσφορα που μου ειχαν κανει πριν 1 χρονο για λεπτα και mb, ληγει σε 1-2 μηνες περιπου εχει ξαναδοκιμασει κανεις να κανει φορητοτητα σε αλλη εταιρια φετος;

 

Δοκιμασε να δεις αμα θα σου δωσουν.

Οσο για το username,εισαι φαν του σνικ του ραπερ;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκιμασε να δεις αμα θα σου δωσουν.

Οσο για το username,εισαι φαν του σνικ του ραπερ;

Θα κανω μια αποπειρα οταν ερθει η ωρα και βλεπουμε αλλιως θα εχω τα data μου σε αλλη εταιρια με το dual sim του κινητου.

 

Οσο για το username οχι ουτε καν, το εχω απο το 2004 που εχω γραφτει εδω... πριν καν αρχισει να μιλαει ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς να ανανεώσει τη προσφορά που πήρε πέρσι; Εμένα μόλις έληξε :(

 

Μάρτη πέρσι την "κατάφερες";

Δε νομίζω να "δίνουν" άλλο: Εξέλειψε ο λόγος που δίναν πέρσι: ΑΝ πάρ'αυτα "καταφέρει" κανείς, ΑΣ ενημερώσει.

Το γεγονός ότι δεν έχει γράψει κανείς με το νέο έτος, ΜΑΛΛΟΝ σημαίνει ότι "τέλος".

 

Από τους τελευταίους που "πήραν" θα είμαι εγώ: Με απειλή φορητότητας τέλη Νοέμβρη : Για όλο το 2017 200΄όλους κάθε μήνα χωρίς καμιά κάρτα (ούτε καν 5€) και χωρίς καμιά προϋπόθεση ανανέωσης (Μπαίνουν τα 200΄κάθε 1η του μήνα στην Ckarta και με ληγμένο 3μηνο).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
προσπαθώ να μπω με windows phone στο what's up για ενημέρωση και δεν μου την κάνει λέει ότι είναι ανεπιτυχής η αποστολή του δωρεάν μηνύματος, τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...