Jump to content

Αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής ΑΠΟ .... Cosmote


jimmiss
 Κοινοποίηση

Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote  

50 members have voted

  1. 1. Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote

    • Δεν επικοινώνησαν μαζί μας από την Cosmote
    • Επικοινώνησαν και δε μας αντιπροσέφεραν κάτι ουσιαστικό
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >10€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >5€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) χωρίς κάρτα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο είναι "έτσι" η αγορά καρτοκινητής (χωρίς "σωστά πακέτα" : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6527678#post6527678 ) που θα ανεβάσουν και τους 2 παράγοντες στην εξίσωση: Κέρδη = (#sim) x (€/1#sim)

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ η Wind (αυτή τη στιγμή)

να κάνει αντιπροσφορά στην καρτοκινητή της.

 

Η Cosmote έχει λόγο, αν "βλέπει" να χάνει και στους 2 παράγοντες της παραπάνω εξίσωσης! :)

ετσι ακριβως συμφωνω .. Τωρα που ηρθα cosmote εχω καποια υποχρεωτικη διαρκεια (παλια νομιζω ηταν 2 μηνες) το λεω μηπως κανω παλι φορητοτητα και παρω και εγω αυτα που δινει η cosmote , πχ ιντερνετ δε θα με χαλαγε καθολου :-)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι για να μεταφέρεις από άλλη εταιρεία σε Cosmote Frog κατευθείαν ΔΕΝ γίνεται, αλλά πρέπει πρώτα να πας σε Cosmokarta ή Whats'Up και μετά με ALPAL να το κάνεις Frog με -3€ κόστος;

 

Εγώ λέω για φορητότητα από Cosmote IOG ΣΕ:

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/

 

http://i65.tinypic.com/34g2git.jpg

 

Δεν γίνεται; Γιατί; Το απαγορεύει κάτι ή είναι πολιτική της εταιρείας (στη Wind αναφέρομαι).

 

"Έεεεφυγαααα"...και δε με νοιάζει και να μην με πάρουν για αντιπροσφορά:

Στον τόπο μου:

 

http://www.speedtest.net/result/5274740469.png

 

http://www.speedtest.net/result/5274637173.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τηλ. στην βοντα αλλα μου ειπαν πως πλεον μονο σε καταστημα γινεται η φορητοτητα γνωριζει καποιος σχετικα?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τηλ. στην βοντα αλλα μου ειπαν πως πλεον μονο σε καταστημα γινεται η φορητοτητα γνωριζει καποιος σχετικα?

εγω εβαλα το νουμερο μου να με παρουν εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9070

με πηραν και ειπαν οτι για κανα μηνα επειδη εχουν ενα "συστημικο προβλημα" :confused: μονο φορητοτητες συμβολαιων κανουν τηλεφωνικα και να παω σε καταστημα για καρτοκινητο αν θελω η να ξανακαλεσω σε κανα μηνα !!!! :blink:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε κατάστημα βοντα θέλουν λέει 20euro με την αίτηση το οποίο περνάνε λέει σε χρόνο ομιλίας στον αριθμό όταν γίνει η φορητοτητα
Link to comment
Share on other sites

αρχισαν παλι το ιδιο παραμυθι με τα συστημικα λαθη;

καταγγελια στην εεττ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τη sim την περνεις επιτοπου με την αιτηση στο καταστημα της βοντα. Εμενα τοτε μου ειπαν ή χρεωση 5€ τη σιμ ή πληρωνω 20€ και γινεται πιστωση του ποσου σε υπόλοιπο λογαριασμού. Η κοσμοτε σε καλει μολις περαστει η αιτηση από τη βονταφον στο συστημα. Μπορει και την ιδια μερα αν πας νωρις ή μεσα στις επομενες 2-3 εργασιμες σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι μίλησα με το chat στην σελίδα του cu και με κάλεσαν οι ίδιοι για να κάνω την αίτηση.

Δεν μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα...

Έκανα φορητοτητα από f2g σε Vodafone λόγω έλλειψης 3g,αλλά και εκεί τα ίδια, οπότε πήρα στη γραμμή φορητοτητας της cosmote και ρώτησα για τη διαδικασία και αν μπορώ να προχωρήσω λόγω του ότι μόλις έγινε προς τη Vodafone (μου είπαν εδώ μέσα για 1 μήνα), δεν ήξερε τίποτα και γενικά μου φάνηκε πολύ απαθης, λες και μιλούσε με το ζόρι. Με ρώτησε ποιο από τα 2 καρτοκινητα θέλω και επειδή με ενδιαφέρει το ίντερνετ ρώτησα ποιο δίνει δωρεάν mb με online ανανεωση. Μου είπε δεν δίνει κανένα, μόνο αν αγοράσω πακέτο :mad:

Το έκλεισα, απαράδεκτη η συγκεκριμένη υπάλληλος, εκτός και αν δεν τους ενδιαφέρει...

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Να μην τους ενδιαφερει αποκλειεται. Εδω κυνηγαν το 5ευρο. Σίγουρα θα βρισκόταν στις "δύσκολες" μέρες η συγκεκριμένη κοπέλα.
Link to comment
Share on other sites

Να μην τους ενδιαφερει αποκλειεται. Εδω κυνηγαν το 5ευρο. Σίγουρα θα βρισκόταν στις "δύσκολες" μέρες η συγκεκριμένη κοπέλα.

 

Μην είμαι off topic,

αλλά Mekalo πρόβλημα οι αποτελεσματικές διαπραγματεύσεις με γυναίκες μέσω τηλεφώνου. "Πρόβλημα" και για τον πελάτη και για την εταιρεία.

 

Είχα επικοινωνία με τηλεφωνικό κέντρο ναυτιλιακής εταιρείας με την απεργία στα πλοία αυτές τις μέρες

και

όποτε το σήκωνε γυναίκα ήταν biggέστατο πρόβλημα,

σε αντίθεση με άντρες.

 

Sorry για το off topic,

αλλά στο θέμα μας (που αφορά διαπραγμάτευση),

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ, καλέστε ξανά ή περιμένετε άλλο τηλεφώνημα,

ώσπου.......{ο νοών νοείτω}.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και σε κατάστημα βοντα θέλουν λέει 20euro με την αίτηση το οποίο περνάνε λέει σε χρόνο ομιλίας στον αριθμό όταν γίνει η φορητοτητα

Από εδώ κανε αίτηση και ουτε γάτα ούτε ζημιά http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action το πολύ σε μια βδομάδα θα έχεις μεταφερθεί. Τρείς μεταφορές έχω κάνει τον τελευταίο μήνα έτσι. Οι δύο από συμβόλαιο οικογενειακό cosmote και η μία από καρτοσυμβόλαιο wind. Από cosmote αφού τους είπα ότι δε θέλω πλέον συμβόλαιο μου πρόσφεραν 200΄προς όλους δωρεάν κάθε μηνα αν έμενα σε καρτοκινητή cosmote. Προτίμησα όμως cu λόγω σήματος στην περιοχή μου και λόγω προσφορών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κάνουν ακόμα τέτοιες αντιπροσφορές αν κάνεις αίτηση για φορητότητα?

έχω μια κάρτα whatsup που την έχω για δεύτερη..

αν υπάρχουν ακόμα αυτές η προσφορές να την κάνω πρώτη γιατί η κοσμοτέ έχει καλύτερο σήμα στην περιοχή μου από την wind που σέρνεται..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας....ειμαι χρηστης γουατς απ κ εκανα ετοιμα 6φορητοτητας προς την κιου η κοσμοτε με πειρε κ προτινε με οτι καρτα κ αν βαλω η καρτα μενει μεσα κ μου δεινουν 200 πρως ολους 600 σε γουατς απ κ 1.2 ιντερνετ να δεχτω τι λετε?

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω αυτο λεω!!

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ακυρονω την φωρητοτητα?μου δωσαν ενα πενταψηφιο αλλα ειναι με χρεωση !!

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου τηλεφωνησαν σήμερα για προσφορά στο καρτοκινητό της γυναίκας μου ( είχε κάνει αίτημα φορητότητας ) και της δίνουν δώρο 200' προς όλους κάθε μήνα χωρίς καμία επιβάρυνση ούτε ανάγκη ανανέωσης της κάρτας.Δεν καταλαβαίνω όμως τι κερδίζουν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου τηλεφωνησαν σήμερα για προσφορά στο καρτοκινητό της γυναίκας μου ( είχε κάνει αίτημα φορητότητας ) και της δίνουν δώρο 200' προς όλους κάθε μήνα χωρίς καμία επιβάρυνση ούτε ανάγκη ανανέωσης της κάρτας.Δεν καταλαβαίνω όμως τι κερδίζουν έτσι.

 

Σίγουρα κερδίζουν μια ανανέωση τον χρόνο(απο έναν συνδρομητή που παραμένει) για να μην χαθεί ο αριθμός και ίσως και κάποια κάρτα κάποιον μήνα που μπορεί να βαλει και θα την έδινε σε αλλη εταιρία.Αυτα σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κερδίζουν μια ανανέωση τον χρόνο(απο έναν συνδρομητή που παραμένει) για να μην χαθεί ο αριθμός και ίσως και κάποια κάρτα κάποιον μήνα που μπορεί να βαλει και θα την έδινε σε αλλη εταιρία.Αυτα σκέφτομαι...

 

Σωστός.Τους είπα ούτως ή άλλως να ξανατηλεφωνήσουν αύριο για να τους απαντήσω οριστικά, οπότε θα ετοιμάσω από σήμερα μια υπαναχώρηση για το αίτημα φορητότητας που είχα κάνει online. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.Τους είπα ούτως ή άλλως να ξανατηλεφωνήσουν αύριο για να τους απαντήσω οριστικά, οπότε θα ετοιμάσω από σήμερα μια υπαναχώρηση για το αίτημα φορητότητας που είχα κάνει online. :)

 

Πριν 2-3 χρόνια είχα πει την θεία μου να κανει αίτημα προς Q (και λόγω σταθερής Wind που εχει) η ίδια και τον αριθμό της γιαγιάς μου (είχαν δηλωθει στα στοιχεία της καθεμιάς και όχι σε μια ταυτότητα) και μας πήραν απο κοσμοτε και στα 2 νούμερα και πρόσφεραν 5€ κάρτα καθε μήνα για 12 μήνες.Δεν μιλανε πολυ ούτως η άλλως..τωρα έχει λήξει αυτο και απλά βάζουν μια κάρτα το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

απο wu σε q. εκανα αιτηση φορητοτητας.

με καλεσαν αλλα δε το προλαβα.

τι προσφερουν για να μείνω στην κοσμοτε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο wu σε q. εκανα αιτηση φορητοτητας.

με καλεσαν αλλα δε το προλαβα.

τι προσφερουν για να μείνω στην κοσμοτε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αν έχω καταλάβει καλά, αυτή την περίοδο αντιπροσφέρεται:

Αυτό σε ΑΠΟ whatsup:

Καλησπερα σας....ειμαι χρηστης γουατς απ κ εκανα ετοιμα 6φορητοτητας προς την κιου η κοσμοτε με πειρε κ προτινε με οτι καρτα κ αν βαλω η καρτα μενει μεσα κ μου δεινουν 200 πρως ολους 600 σε γουατς απ κ 1.2 ιντερνετ να δεχτω τι λετε?

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και αυτό σε ΑΠΟ Cosmokarta:

Καλησπέρα! Μου τηλεφωνησαν σήμερα για προσφορά στο καρτοκινητό της γυναίκας μου ( είχε κάνει αίτημα φορητότητας ) και της δίνουν δώρο 200' προς όλους κάθε μήνα χωρίς καμία επιβάρυνση ούτε ανάγκη ανανέωσης της κάρτας.Δεν καταλαβαίνω όμως τι κερδίζουν έτσι.

 

Όσοι ψήφισαν ότι δεν τους έκαναν αντιπροσφορά ΑΠΟ την C-Ote είναι παλιότερα posts, καθώς οι ψήφοι τους έχουν μπει απ'τον Απρίλη.

 

Όποιος το κάνει,

ας ψηφίζει και στη ψηφοφορία από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...