Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάρτα αλλαχτικε ποτέ?

 

Η αλήθεια είναι πως έχω να αλλάξω κάρτα 3 χρόνια από όταν πήρα το S4. Λες να έχει θέμα η SIM;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει το ultimate shield της οποίας τα tempered glass στα υπολοιπα κινητά είναι κορυφαία , στο p9 όμως δεν είχαν σωστή απόκριση τα κουμπιά στην περιφέρεια της οθόνης.Το nilkin όμως με το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω ήταν πάρα πολύ καλό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Παρήγγειλα τη Nilkin. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως έχω να αλλάξω κάρτα 3 χρόνια από όταν πήρα το S4. Λες να έχει θέμα η SIM;

Ο ναι θα μπορούσε και δεν κάνεις ένα κόπο να πας για μια αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει το ultimate shield της οποίας τα tempered glass στα υπολοιπα κινητά είναι κορυφαία , στο p9 όμως δεν είχαν σωστή απόκριση τα κουμπιά στην περιφέρεια της οθόνης.Το nilkin όμως με το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω ήταν πάρα πολύ καλό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Αυτά τα γυαλιά όμως (αυτά που φτάνουν μέχρι την άκρη) δεν έχουν πρόβλημα με θήκες του στιλ rugged armor?

Φοβάμαι ότι θα τα "σηκώνει" στις άκρες. :worry:

Εσύ του έχεις κάποια θήκη?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γυαλιά όμως (αυτά που φτάνουν μέχρι την άκρη) δεν έχουν πρόβλημα με θήκες του στιλ rugged armor?

Φοβάμαι ότι θα τα "σηκώνει" στις άκρες. :worry:

Εσύ του έχεις κάποια θήκη?

 

Ναι του έχω αυτήν που αναφέρεις.Αν το τζαμάκι έχει κάτσει καλά δεν θα έχεις πρόβλημα με την armor.To σημαντικό είναι να είναι σωστά αλφαδιασμένο το τζαμάκι και να μην εξέχει ούτε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνον εσύ το ξέρεις!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει το ultimate shield της οποίας τα tempered glass στα υπολοιπα κινητά είναι κορυφαία , στο p9 όμως δεν είχαν σωστή απόκριση τα κουμπιά στην περιφέρεια της οθόνης.Το nilkin όμως με το μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω ήταν πάρα πολύ καλό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Δεν υπαρχει Nilkin χωρίς να εχει το μαυρο πλαισιο στα bezels? Τι βλακεια ειναι που εβαλαν χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει αυτό http://www.ebay.com/itm/P9-Genuine-NIllkin-H-PE-2-5D-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P9-/141966805970?var=&hash=item0 αλλά δυστυχώς λόγω καμπυλότητας της οθόνης γύρω γύρω ήταν στον αέρα.

Χάλια μαύρα, δεν βλέπονταν.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει αυτό http://www.ebay.com/itm/P9-Genuine-NIllkin-H-PE-2-5D-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P9-/141966805970?var=&hash=item0 αλλά δυστυχώς λόγω καμπυλότητας της οθόνης γύρω γύρω ήταν στον αέρα.

Χάλια μαύρα, δεν βλέπονταν.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

 

Δηλαδή το περιβόητο 2.5D είναι ένα ψέμα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό γυαλί αλλά λόγω της καμπυλότητας της οθόνης του κινητού έμενε γύρω γύρω στο αέρα. Θα έπρεπε να είναι 2mm μικρότερο και ας άφηνε μέρος της οθόνης ακάλυπτο. Τουλάχιστον δεν θα φαίνονταν ξεκολλημενο περιμετρικά.

Ενω σε όλα τα κινητά μου εβαζα nilkin εδώ δεν τα πήγε καλά!

Αλλιώς σαν αίσθηση και ποιότητα για τα λεφτά του ηταν εξαιρετικό.

 

Τώρα πήρα 2 τέτοια http://www.ebay.com/itm/371658641035?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος με την ζελατίνα που είχε μέσα το τηλέφωνο. Ας έρθουν και θα δουμε τι θα μας πουν.

Προσωπικά δεν την παλευω με τις ζελατινες. Πολύ δακτυλια βρε παιδί μου!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..θα ηθελα να μου πειτε μια αππψη για το p9 ειμαι αναμεσα στο g5 και p9...Έχει βγάλει καποιο πρόβλημα σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Στις 80 περίπου σελίδες του νήματος δεν έχει αναφερθεί κάτι. Άξιο προσοχής τουλάχιστον! ;)

Τα Huawei γενικά δεν βγάζουν σοβαρά προβλήματα. :happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας..θα ηθελα να μου πειτε μια αππψη για το p9 ειμαι αναμεσα στο g5 και p9...

 

Ενημερωτικά, επειδή έχεις κάνει την ίδια ερώτηση και σε άλλο θέμα, μεταφέρθηκε στο σωστό μέρος όπου μπορείτε να συνεχίσετε εκεί το συγκριτικό ανάμεσα στις δύο συσκευές... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=444728

 

Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για το p9 μου έχω παραγγείλει 2 φορές αυτό το τζαμάκι:

https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-amazing-cp-anti-burst-tempered-glass-screen-protector-for-huawei-p9-full-coverage-black-sku10351314a.html

 

 

Σχετικά γρήγορη παράδοση και το τζαμάκι κάθεται όσο γίνεται καλύτερα δεδομένης της καμπυλότητας.Και η τιμή σούπερ.

Ειλικρινά δεν με νοιάζει αν δεν είναι αυθεντικό.Εμένα και σαν συσκευασία και σαν απόδοση μια χαρα μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Ενεργοποιώντας σήμερα τα δεδομένα για πρώτη φορά, μου κάνει την εξής περίεργη συμπεριφορά: Καταρχήν τα ενεργοποιώ και δεν συνδέονται, μετά από κάποιες απενεργο-ενεργοποιήσεις συνδέομαι. Μετά από λίγο, ενώ φαίνεται συνδεδεμένο και υπάρχει μεταφορά δεδομένων, δεν ανοίγει σελίδες και χάνεται η σύνδεση. Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχει βίντεο που φαίνονται καλύτερα αυτά που σας περιέγραψα. Έχει κανείς ιδέα γιατί το κάνει αυτό??

Η έκδοσή μου είναι η Β182.

 

https://1drv.ms/v/s!ArOBqyngZsz5ik4taKeHxIvvg0R-

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις πληροφορίες για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Δεν γίνεται να μυρίσουμε τα νύχια μας και να σου πούμε.

Πως βρέθηκε με την Β182? Την πέρασες εσύ? Το πήρες με αυτήν? Factory reset έχει γίνει όταν περάστηκε?

Σε ποιο δίκτυο είσαι? Τι sim έβαλες? Καινούργια ή κομμένη? Δοκίμασες σε όλα τα δίκτυα? (2G/3G/4G) Κάνει το ίδιο πράγμα? Σε άλλους παρόχους? Σε άλλη περιοχή?

Δώσε λεπτομέρειες για το κινητό, δεν γίνεται έτσι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την 182 την πήρε με update που μου έβγαλε, δεν θυμάμαι ποια ήταν η προηγούμενη. Δεν έκανα factory reset. Το δίκτυό μου είναι cosmote με καινούρια nano sim, αγορασμένη. Δοκίμασα σε όλες τις επιλογές για το προτιμώμενο δίκτυο (4g/3g/2g - 3g/2g - 3g) και έκανε ακριβώς το ίδιο. Σε άλλη περιοχή και πάροχο, δεν μπορώ να το δοκιμάσω προς το παρόν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Είσαι ο πρώτος που γράφει εδώ ότι του έβγαλε update την Β182.

Όταν λέω να δοκιμάσεις σε άλλη περιοχή δεν εννοώ και να αλλάξεις πόλη. Να φροντίσεις να σε πιάσει άλλος σταθμός.

Τσεκάρισε ότι στις ρυθμίσεις έχεις σωστά ρυθμισμένα τα σημεία πρόσβασης (internet/mms).

Αν μπορείς βρες από κάποιον φίλο σου κάρτα από άλλο πάροχο να δοκιμάσεις.

Αν όλα αυτά δεν έχουν βοηθήσουν στο να βρεις τι φταίει, κάνεις backup ότι έχεις στην εσωτερική μνήμη και κάνεις factory reset το τηλέφωνο. Κάνοντας τις εντελώς απαραίτητες ρυθμίσεις και πριν βάλεις οποιοδήποτε software τρίτου στο τηλέφωνο, δοκιμάζεις αν έφτιαξε το πρόβλημα.

Αν ούτε αυτό έχει αποτέλεσμα πας για service.

 

PS: Αν μπορείς κάνε ένα print screen τις 2 οθόνες που δίνει στις Ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο και ανέβασέ τες, να δούμε μήπως εκεί υπάρχει τίποτα ύποπτο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Θα τσεκάρω αυτά που μου είπες και θα επανέλθω.

Παρακάτω είναι τα screenshots.

 

https://1drv.ms/i/s!ArOBqyngZsz5ilBoKGyU9M_2adRF

 

https://1drv.ms/i/s!ArOBqyngZsz5ik-W7AxmWtQSRP8P

Link to comment
Share on other sites

Στις 80 περίπου σελίδες του νήματος δεν έχει αναφερθεί κάτι. Άξιο προσοχής τουλάχιστον! ;)

Τα Huawei γενικά δεν βγάζουν σοβαρά προβλήματα. :happy:

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι ένα δύο παιχνίδια, ενώ ανοίγουν κανονικά μετά από ακριβώς 1-2 λεπτά κλείνουν αυτόματα. Τα έχω κάνει uninstall and reinstall αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Θα τσεκάρω αυτά που μου είπες και θα επανέλθω.

Παρακάτω είναι τα screenshots.

 

https://1drv.ms/i/s!ArOBqyngZsz5ilBoKGyU9M_2adRF

 

https://1drv.ms/i/s!ArOBqyngZsz5ik-W7AxmWtQSRP8P

Δεν φαίνεται κάτι περίεργο. Έχουμε και ακριβώς το ίδιο baseband.

Επομένως δοκιμαζεις αυτά που είπαμε και αν δεν στρώσει μπορείς ακομη να δοκιμάσεις να περάσεις την Β180 για το region σου. Link θα βρεις στο πρώτο ποστ του νήματος, κάτω κάτω.

Τελευταίο το σέρβις.

Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι ένα δύο παιχνίδια, ενώ ανοίγουν κανονικά μετά από ακριβώς 1-2 λεπτά κλείνουν αυτόματα. Τα έχω κάνει uninstall and reinstall αλλά τίποτα....

Κάτι άξιο λόγου είπαμε. Όπως αυτό που αντιμετωπίζει ο φίλος πιο πάνω.

Το αν δεν παίζει ενα παιχνίδι ......

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Είσαι ο πρώτος που γράφει εδώ ότι του έβγαλε update την Β182.

Όταν λέω να δοκιμάσεις σε άλλη περιοχή δεν εννοώ και να αλλάξεις πόλη. Να φροντίσεις να σε πιάσει άλλος σταθμός.

Τσεκάρισε ότι στις ρυθμίσεις έχεις σωστά ρυθμισμένα τα σημεία πρόσβασης (internet/mms).

Αν μπορείς βρες από κάποιον φίλο σου κάρτα από άλλο πάροχο να δοκιμάσεις.

Αν όλα αυτά δεν έχουν βοηθήσουν στο να βρεις τι φταίει, κάνεις backup ότι έχεις στην εσωτερική μνήμη και κάνεις factory reset το τηλέφωνο. Κάνοντας τις εντελώς απαραίτητες ρυθμίσεις και πριν βάλεις οποιοδήποτε software τρίτου στο τηλέφωνο, δοκιμάζεις αν έφτιαξε το πρόβλημα.

Αν ούτε αυτό έχει αποτέλεσμα πας για service.

 

PS: Αν μπορείς κάνε ένα print screen τις 2 οθόνες που δίνει στις Ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο και ανέβασέ τες, να δούμε μήπως εκεί υπάρχει τίποτα ύποπτο.

 

Και εμενα την 182 εχει μετα απο update της 170 που ειχα, δεν αντιμετοπιζω κανενα προβλημα με σημα, data, wifi και ολες τις συνδεσιμοτητες γενικα

Εχω wind

Link to comment
Share on other sites

Region έχετε 432?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...