Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω Veco και panagiotispa και Hasioti αλλα δεν πολυπηγαινω Κηφισια γιατι ειναι μακρυα, γι'αυτο δεν ηξερα που βρισκονται τα Γουρουνακια...:O :(

Θα ανεβω να τα φαω συντομα μαλλον!:food: :food: :food:

 

Τον Μυθο μας τον ειχαν συστησει και πηγαμε, την πρωτη φορα μαλιστα ειχε τοσο κοσμο που περιμενες στην ουρα για να κατσεις σε τραπεζι!!!Αλλα αξιζε η αναμονη αν και τα σουβλακια του ειναι σχετικα μικρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα σουβλάκια της Κηφισιάς κοινός Γουρουνάκια είναι στην λεωφόρο Κηφισίας μετά τον "τροχονόμο" δίπλα απο το Πλαίσιο.

 

Αυτά είναι; Κοίτα να δεις, τόσες φορές πήγα και δεν το ήξερα...

 

Ευχαριστω Veco και panagiotispa και Hasioti αλλα δεν πολυπηγαινω Κηφισια γιατι ειναι μακρυα, γι'αυτο δεν ηξερα που βρισκονται τα Γουρουνακια...:O :(

Θα ανεβω να τα φαω συντομα μαλλον!:food: :food: :food:

 

Τον Μυθο μας τον ειχαν συστησει και πηγαμε, την πρωτη φορα μαλιστα ειχε τοσο κοσμο που περιμενες στην ουρα για να κατσεις σε τραπεζι!!!Αλλα αξιζε η αναμονη αν και τα σουβλακια του ειναι σχετικα μικρα.

 

Ε, όσο να 'ναι, από το Καλαμάκι (κοτόπουλο) είναι μία ικανή απόσταση... Πάντως μία βόλτα νομίζω την αξίζουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ο Μύθος δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου.

 

Τα σουβλάκια της Κηφισιάς κοινός Γουρουνάκια είναι στην λεωφόρο Κηφισίας μετά τον "τροχονόμο" δίπλα απο το Πλαίσιο.

 

Εχω φαει αρκετες φορες εκει , δεν λεω ειναι καλα αλλα δεν ειναι και απο τα καλυτερα στην γευση , βεβαια το γενικο πακετο που σου προσφερει αυτο το καταστημα ειναι πολυ καλο και ισως για αυτο να κανει σε καποιους διαφορα.

Αλλα αμα το παρουμε εντελως μονο σαν φαγητο δεν ειναι και το καλυτερο.

 

Τωρα βεβαια γουστα ειναι αυτα και αποψεις του καθενα απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

το αγαπημένο μου εστιατόριο (μακράν!) στην αθήνα είναι το altamira...

 

κολωνάκι κυρίως, αλλά και μαρούσι σπανιότερα (αν και έχει ωραία αυλή για καλοκαίρι :p)

 

πολυεθνική κουζίνα με εξαιρετική ποικιλία πιάτων, τα περισσότερα από τα οποία (όσα έχω δοκιμάσει :p) είναι πεντανόστιμα!

 

 

* επίσης, συμφωνώ για τα σχόλια σχετικά με το "μύθο" που διάβασα παραπάνω... έχω πάει στου κεφαλαρίου και είναι πολύ συμπαθητικό μαγαζάκι για την κατηγορία του :)

Link to comment
Share on other sites

Για τους μακαροναδες δεν ξερω αν εχει ειπωθει αλλα σιγουρα πρεπει να επισκεπτουν το artisti makaroni.
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Για τους μακαροναδες δεν ξερω αν εχει ειπωθει αλλα σιγουρα πρεπει να επισκεπτουν το artisti makaroni.

 

Το οποίο βρίσκεται...;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο βρίσκεται...;

 

ARTISTI MAKARONI Ακτή Κουμουνδούρου 18-20, Μικρολίμανο τηλ. 210-4224874

 

http://www.artmac.gr/ :) :food:

Link to comment
Share on other sites

ARTISTI MAKARONI Ακτή Κουμουνδούρου 18-20, Μικρολίμανο τηλ. 210-4224874

 

http://www.artmac.gr/ :) :food:

 

I'll pay a visit soon... Grazie, όπως θα έλεγαν και στην πατρίδα των μακαρονιών... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το καινουργιο,το αρτιστι θαλασσα τι ακριβως θα σερβιρει?

Παλι μακαρονια?

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

μια που δεν εχει αναφερθει τπτ για ψαρι,να σας πω ενα ου πηγα χτες και μου αφησε καλη εντυπωση.

"βραχος" στη Κρηνη,μικρας ασιας ειναι η οδος.

2 ατομα 95 ε (ειναι ακριβουτσικο το ψαρι)

Α-ΨΟ-ΓΟ σερβις,ωραιο περιβαλλον(τρως και απο κατω βλεπεις να σκαει το κυμα-ειδικα χτες που ειχε και αερακι ηταν μοναδικα),νοστιμα φαγητα.

 

υγ.οποιος παει ας ντυθει λιγο κυριλε...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

υγ.οποιος παει ας ντυθει λιγο κυριλε...

Όσες φορές έχουμε πάει πήγαμε καθημερινά ντυμένοι και έτσι ήταν ντυμένοι οι περισσότεροι στο μαγαζί.

Δε νομίζω να άλλαξε κάτι τώρα.:p

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδάκι δοκίμασα για πρώτη φορά το Hooter's.

 

Αρχικά να αναφέρω πως έχει πολύ μικρή ποικιλία φαγητών. Υπάρχουν αρκετά ορεκτικά, sandwiches, σαλάτες και μόλις 3-4 πιάτα με κρέας. Εκ των υστέρων είδα πως υπήρχαν και κάποια πράγματα εκτός μενού που φαίνονται ενδιαφέροντα.

 

Παραγγείλαμε curly fries με τυρί και μπέηκον. Η μερίδα ήταν το λιγότερο που μπορώ να πω τεράστια. Ένα βουνό πατάτες με λιωμένο τυρί και μπέηκον, το οποίο ήταν ψιλοκομμένο, αλλά υπήρχαν και κάποια μεγαλύτερα κομμάτια που είχαν ξεφύγει στο κόψιμο... :p

 

Για κυρίως παραγγείλαμε μία σαλάτα Cobb και ένα Burger με έξτρα τυρί. Και οι δυο μερίδες ήταν πολύ μεγάλες. Το μπιφτέκι συνοδευόταν από ψωμάκια, μέτρια σε γεύση coleslaw και πατάτες τηγανητές. Αρκετά νόστιμο, έχω φάει σίγουρα και καλύτερα.

 

Η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά καλή και γρήγορη, αν και κάπως απρόσωπη.

 

Για να είμαι ειλικρινείς, αν και δεν απογοητεύτηκα από το φαγητό, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος λόγος για να το επιλέξει κανείς έναντι του Ruby Tuesday (εκτός από τον προφανή).

 

Το σύνολο ήταν 30 ευρώ για δύο άτομα, μαζί με το φιλοδώρημα.

 

Υ.Γ.

Σήμερα το βράδυ έφαγα στα σουβλάκια της Κηφισιάς, τα γνωστά Γουρουνάκια. Αν και είχε τρομερή κίνηση, μέσα σε 10 λεπτά μας βρήκαν τραπέζι. Τα γκαρσόνια ήταν εξυπηρετικότατα και γρήγορα και το φαγητό όπως πάντα πολύ καλό. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Small Italy (The Mall).

 

Είναι το τελευταίο - χρονικά - εστιατόριο που άνοιξε στο Mall. Βρίσκεται στον ίδιο όροφο με τα Hooter's και Body Fuel Lounge. Όπως φαίνεται και από την ονομασία του, πρόκειται για ιταλικό εστιατόριο.

 

Ξεκινώντας από το περιβάλλον, βρίσκεται στην άκρη του ορόφου, μετά από τα προαναφερθέντα εστιατόρια. Το περιβάλλον του εστιατόριου είναι αρκετά όμορφο, με απλό διάκοσμο σε λευκά κυρίως χρώματα. Στους ίδιους χρωματικούς τόνους κινούνται και τα τραπέζια, τα οποία όμως είναι κάπως μικρά ακόμη και για δύο άτομα. Τα τραπέζια που είναι για περισσότερα άτομα είναι ίσως πιο άνετα.

 

Το μενού του εστιατορίου (το οποίο μπορείτε να δείτε και στην ιστοσελίδα του), είναι σχετικά μικρό. Υπάρχουν ορεκτικά, σαλάτες, μακαρονάδες, ριζότι, πίτσες, πιάτα σχάρας και γλυκά. Επί τη ευκαιρία να αναφέρω πως το μενού του εστιατορίου ήταν κάπως απλοϊκό στην εμφάνιση. Θέλω να πιστεύω πως αυτό οφείλεται στο ότι οι κανονικοί καταλόγοι ίσως να μην είναι ακόμη έτοιμοι.

 

Προτού παραγγείλουμε, μας έφεραν στο τραπέζι δύο ψωμάκια με χοντρό αλάτι και λάδι με κάποια αρωματικά. Και τα ψωμάκια, αλλά και το λάδι είχαν εξαιρετική γεύση. Με την παραγγελία ήρθαν στο τραπέζι έξτρα ψωμάκια με λιαστή ντομάτα και κριτσίνια σε άφθονη ποσότητα.

 

Για ορεκτικό παραγγείλαμε μπρουσκέτες με φρέσκια ντομάτα, βασιλικό, άρωμα σκόρδου και λάδι βασιλικού και για κύρια πιάτα μία πίτσα Genova (pesto, μοτσαρέλα, παντσέτα) και μία Tsitsio (προσούτο, ρόκα, μοτσαρέλα, παρμεζάνα, φρέσκια ντομάτα).

 

Τόσο το ορεκτικό όσο και οι πίτσες ήταν εξαιρετικά. Ειδικά οι μπρουσκέτες με το λάδι βασιλικού είχαν απίθανη γεύση, ενώ οι πίτσες ήταν ιδανικές ψημένες και τα υλικά φρέσκα. Οι πίτσες είναι περίπου ατομικές, αν και δεν καταφέραμε να τις τελειώσουμε.

 

Το σέρβις ήταν γρήγορο και εξυπηρετικό, λίγο απρόσωπο όμως.

 

Το σύνολο ήταν 40 ευρώ, μαζί με το φιλοδώρημα.

 

Πρόκειται για μία πολύ καλή πρόταση για καλό φαγητό στο Mall. Αν θεωρήσουμε ότι Hooter's και Ruby Tuesday είναι πιο νεανικά και casual, μένουν αυτό και το Body Fuel Lounge. Πάντως ήμασταν οι πιο μικροί σε ηλικία εκεί.

 

Προσωπικά το προτείνω ανεπιφύλακτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προσφατα εφαγα στο εστιατοριο του πλοιου των Minoan Lines για Ηρακλειο και εχω να πω οτι το φαγητο ηταν εξαιρετικοτατο...:food:

 

Φαγαμε κοτοπουλο φιλετο και σαλατα...Το κοτοπουλο σουπερ:happy: , βασικα η σαλατα με χαλασε λιγο, ηταν προχειροφτιαγμενη...

 

Γενικα το ευχαριστηθηκα αλλα οι τιμες ηταν μαλλον τσιμπημενες(35 ευρω περιπου για 2 ατομα...:worry: )

Και μιλαω για το self service εστιατοριο, δεν θελω να φανταστω τις τιμες του "a la carte" που διαθετουν τα πλοια, και εδειχνε πολυ χλιδατο.:happy: :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως φαινεται παντως οτι εχεις κανει Αγγλια :p

 

Πως φαίνεται; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται; :p

 

Το σύνολο ήταν 40 ευρώ, μαζί με το φιλοδώρημα.

 

Λες και διαβαζω αγγλικο review :p

Link to comment
Share on other sites

Λες και διαβαζω αγγλικο review :p

 

:lol: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον, απο τα αγαπημενα μου μαγαζια(πλεον) γινεται το Papageorge's στην Δαφνη.

Ειναι μαγαζι στυλ Applebee's αλλα πολυ ανωτερο! Γευστικα, απο αποψη τιμων, διακοσμησης, τα παντα.

Καταρχας διαπιστωσα πως ενα Star Club στα Goodys εχει 5 ευρω και ειναι το μισο απο το Chicken Club του εν λογω μαγαζιου που εχει 6 ευρω και χορταινεις. Συν το οτι το συγκεκριμενο ειναι και πιο γευστικο.

Επισης η μηλοπιτα που εφαγα για επιδορπιο(ειχα ξαναφαει εκει) ειναι οτι πιο θεικο υπαρχει. Γαρνιρισμενη με παγωτο, σαντιγι και ζεστη σως καραμελας και λιωμενο βουτυρο.:food:

Συν του οτι η ατμοσφαιρα(εχει ενα ωραιο ενυδρειο μπαινοντας) και γενικα η διακοσμηση ειναι πολυ στα γουστα μου και αρα ειναι ωραια.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας διαπιστωσα πως ενα Star Club στα Goodys εχει 5 ευρω και ειναι το μισο απο το Chicken Club του εν λογω μαγαζιου που εχει 6 ευρω και χορταινεις.

 

Άσχετο αλλά αυτό μου λες μου φαίνεται παράξενο.Εγώ πάντα πίστευα ότι ένα Star Club "χορταίνει"... Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν το τρώω ολόκληρο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά αυτό μου λες μου φαίνεται παράξενο.Εγώ πάντα πίστευα ότι ένα Star Club "χορταίνει"... Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν το τρώω ολόκληρο...
Εμενα δεν με χορταινει...:O :O

Παντως βαζουν ολο και λιγοτερες πατατες και βαζουν και μια τεραστια πιατελα και δειχνει χαζο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ 2 φορές έχω παραγγείλει και μου έφεραν ( όπως είπες ) μια πιατέλα τίνγκα! Πάντως και τις 2 φορές έφαγα μόνο το μισό και λίγο παραπάνω!!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΣΑΠΦΩ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΝΙΚΗΤΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΝ MINOAN LINES ΔΕΝ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΗΝ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...