Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε στοίχημα τώρα πέρασες Θεσσαλονίκη...

Γιατί αυτά που λές σε σχέση με τι έχουμε είναι για τον **τσο.

θα τα μαθει το παιδι καλε!μη το αποπαιρνεις με την μια:!:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έφαγα στον Βόλο πενιρλί με πατάτες και ουγγαρέζα και παρεδέχτηκα στους φίλους μου που είχαν ξαναφάει ότι ήταν γευστικότατο αν και παραφούσκωνε το στομάχι.Επίσης για Θεσσαλονίκη προτείνω την Draft στο τέλος της Δωδεκανήσου με Λεοφώρο Νίκης.Από τα πιο άριστα γεύματα που έχω κάνει,από τις πατάτες ογκραντέν,τα τορτελίνια με μανιτάρια και κοτόπουλο,την μεγάλη ποικιλία σε μπύρες για κάθε γούστο και την σπιτική τυραμισού που κάνει το Κίτσεν Μπαρ να μοιάζει με μέτριο ζαχαροπλαστείο γειτονιάς..Τέλος θα πω ότι αυτός ή αυτή που σκέφτηκαν να συνδιάσουν το μοσχάρι με την κανέλλα είναι τρελές ιδιοφυίες:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα στον Βόλο πενιρλί με πατάτες και ουγγαρέζα και παρεδέχτηκα στους φίλους μου που είχαν ξαναφάει ότι ήταν γευστικότατο αν και παραφούσκωνε το στομάχι.Επίσης για Θεσσαλονίκη προτείνω την Draft στο τέλος της Δωδεκανήσου με Λεοφώρο Νίκης.Από τα πιο άριστα γεύματα που έχω κάνει,από τις πατάτες ογκραντέν,τα τορτελίνια με μανιτάρια και κοτόπουλο,την μεγάλη ποικιλία σε μπύρες για κάθε γούστο και την σπιτική τυραμισού που κάνει το Κίτσεν Μπαρ να μοιάζει με μέτριο ζαχαροπλαστείο γειτονιάς..Τέλος θα πω ότι αυτός ή αυτή που σκέφτηκαν να συνδιάσουν το μοσχάρι με την κανέλλα είναι τρελές ιδιοφυίες:)

καποια γιαγια δεκαετιες πριν δλδ....

 

πηρα προχτες κοτοπουλο σουβλας απο το "φινα κοτα" στην χαριλαου...γευστικοτατο και καλα ψημενο,ουτε ξερο αλλα ουτε και ωμο οπως κανει αλλο μαγαζι της περιοχης:up:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καποια γιαγια δεκαετιες πριν δλδ....

 

πηρα προχτες κοτοπουλο σουβλας απο το "φινα κοτα" στην χαριλαου...γευστικοτατο και καλα ψημενο,ουτε ξερο αλλα ουτε και ωμο οπως κανει αλλο μαγαζι της περιοχης:up:

 

Έλα τώρα,και εσύ δεν βρήκες τον τροχό, κοτόπουλο έφαγες..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πίτσα και σνίτσελ αλά κρεμ στην Piazza Di Italia στον Πειραιά

 

Γαλακτομπόρεκο και μελομακάρονα από τα χεράκια της μανούλας

 

Παιδάκια από τις χερούκλες της πεθερούλας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pasaji, στη στοά πίσω από το Attica (δεν θυμάμαι το όνομα της :().

 

Ικανοποιητικό φαγητό, μέτριο προς κακό σέρβις, ενδιαφέρον χώρος. Κάπως τσιμπημένες οι τιμές για αυτά που προσφέρει.

 

Τρία άτομα, 20 ευρώ έκαστος με το φιλοδώρημα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

για φ α ν τ α σ τ ι κ ο γαλακτομπουρεκο "Εξαρχος" στην λαρισα(οδος ολυμπου 36 αν θυμαμαι καλα)

το πηρα και ηταν ακομα ζεστο-ζεστο....:food:

 

οι φιλοι Λαρισαοι θα μπορουσαν να μου πουνε αν ο "ρομβος"(πολυ ωραια μιλφειγ) εχει μεταφερθει καπου αλλου;γιατι πηγα εκει που ηταν το ζαχαροπλαστειο αλλα εχει γινει τσιπουραδικο:(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορετικες γευσεις εχουν βαλει στα μιλφειγ??η κρεμ πατισερι και το φυλλο ειναι στανταρ...τυος βαζουν σοκολατα απο πανω η κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καφέ Μέντα, στην Κηφισιά.

 

Υπέροχος χώρος, εξαιρετικό φαγητό, μέτριο σερβίς. Τιμές πολύ καλές, συστήνω ανεπιφύλακτα. :) :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εν Πλω (Βουλιαγμένη)

 

Το μέρος νομίζω δε θέλει συστάσεις. Κυριολεκτικά πάνω στο κύμα με θέα τα λιμανάκια.

 

Σε όσους αρέσει η σοκολάτα συστήνω το σουφλέ σοκολάτας. Αξίζει να το δοκιμάσετε και είναι πολύ καλύτερο από το κείκ σοκολάτας. Ας πούμε πως είναι το πιο ζουμερό κεικ σοκολάτας που έχετε φάει ποτέ.:happy:

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορετικες γευσεις εχουν βαλει στα μιλφειγ??η κρεμ πατισερι και το φυλλο ειναι στανταρ...τυος βαζουν σοκολατα απο πανω η κατι παρομοιο?

Η κρέμα μπορεί να είναι διαφορετικών γεύσεων και τα αλλάζουν λίγο πάνω. Το καραμέλα για παράδειγμα έχει μια επίστρωση καραμέλας πάνω. Δε θυμάμαι ακριβώς τις γεύσεις, πάντως μια φορά είχα αγοράσει 4 είδη.:D

Σοκολάτα, καραμέλα, το κλασσικό και μερικά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα πλησιαζουν, καποιοι, αρκετοι ισως πανε εκδρομη εξωτερικο. Για οσους πανε Παρισι μερια, μακρια απο cartier latin για φαγητο. Αν παντως βρεθειτε εκει και πεινασετε ισως κανα felafel δε θα σας χαλασει. Πολυ καλα και κυριως φτηνα στο Παρισι θα φατε σε Κινεζικα. Σε κινεζικο δοκιμαστε Cuisses de grenouilles, φανταστικα! Για τους ταξιδιωτες να συμπληρωσω (off topic) φανταστικα και παμφθηνα στοκατζιδικα σε φιρματα ειδη ρουχισμου βρισκονται στη rue Alésia, σταση μετρο Alésia, Μετρο Ligne 4, Porte Clignacourt-Porte d'Orléans
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Εν Πλω (Βουλιαγμένη)

 

Το μέρος νομίζω δε θέλει συστάσεις. Κυριολεκτικά πάνω στο κύμα με θέα τα λιμανάκια.

 

Σε όσους αρέσει η σοκολάτα συστήνω το σουφλέ σοκολάτας. Αξίζει να το δοκιμάσετε και είναι πολύ καλύτερο από το κείκ σοκολάτας. Ας πούμε πως είναι το πιο ζουμερό κεικ σοκολάτας που έχετε φάει ποτέ.:happy:

Μακριά από την πρώτη σειρά κάτω κάτω στο κύμα πάντως. :D Αν δεν ξέρετε γιατί, ρωτήστε με. Προς το παρόν το αφήνω για quiz. :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

:lol: Δηλαδή δεν είναι μεμονωμένο γεγονός ε?
:rotfl: Τι μεμονωμένο; Τρείς (3) περιπτώσεις έχω ακούσει και μία (1) έχω ζήσει :p (ευτυχώς ήμουν για καφέ)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω ζήσει, και ήμουν στην κάτω σειρά.:lol:

 

Ευτυχώς είχα καλά αντανακλαστικά:D

 

hint: δε χρειάστηκε να στεγνώσω:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στοίχημα τώρα πέρασες Θεσσαλονίκη...

Γιατί αυτά που λές σε σχέση με τι έχουμε είναι για τον **τσο.

 

Yeap τώρα πέρασα.

 

Φυσικά θέλω δρόμο ακόμα,αλλά από τα 15-20 που έχω δοκιμάσει,αυτά έχω ξεχωρίσει.

 

Φυσικά αν έχεις να προτείνεις κάτι man,στείλε pm

:D;)

Link to comment
Share on other sites

Εν Πλω (Βουλιαγμένη)

 

Το μέρος νομίζω δε θέλει συστάσεις. Κυριολεκτικά πάνω στο κύμα με θέα τα λιμανάκια.

Μακριά από την πρώτη σειρά κάτω κάτω στο κύμα πάντως. :D Αν δεν ξέρετε γιατί, ρωτήστε με. Προς το παρόν το αφήνω για quiz. :p

:lol: Δηλαδή δεν είναι μεμονωμένο γεγονός ε?

:rotfl: Τι μεμονωμένο; Τρείς (3) περιπτώσεις έχω ακούσει και μία (1) έχω ζήσει :p (ευτυχώς ήμουν για καφέ)...

Και εγώ το έχω ζήσει, και ήμουν στην κάτω σειρά.:lol:

 

Ευτυχώς είχα καλά αντανακλαστικά:D

 

hint: δε χρειάστηκε να στεγνώσω:p

Και για όσους δεν το κατάλαβαν (λίγο χλωμό μετά από αυτά τα μηνύματα), υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σου σκάσει κύμα στη μούρη όταν κάθεσαι κάτω κάτω και δίπλα στη θάλασσα.

 

Προσωπικά, ήμουν για καφέ όταν έσκασε τέτοιο κύμα, ή μάλλον σειρά κυμάτων. Έγινε της ___. Κόσμος πανικόβλητος να ξεφύγει. Εγώ πήδηξα σε κάτι κάγκελα (τρελό θέαμα :p). Μια γνωστή έχασε το παπούτσι της στο κύμα. Κόσμος που έτρωγε κυριλέ τα μάζεψε και έφυγε. Και οι μ___κες του μαγαζιού ούτε μια προειδοπήση εννοείται πριν κάτσεις, μην χάσουν την πελατεία. Και μιλάμε για συχνό φαινόμενο. Και φυσικά για αποζημίωση, ούτε λόγος...:fool:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

"ζωη και κοτα" στην Βεροια.

απο περιβαλλον δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο,για την ακριβεια δεν με ενθουσιασε καθολου..απλα τραπεζια με καρεκλες,μια μεγαλη Tv και ενα ελατο...αλλα απο πιατα παιδια,αλλο πραγμα..

πηγαμε 2 ατομα(παραγγειλαμε για 4 αλλα δεν εχει σημασια),3 μεριδες κρεας(κοντοσουβλι,κοκορετσι,παιδακια)πατατες,σαλατες,μπουγιουρντι,μανιταρια γεμιστα,αναψυκτικα...(τα μισα μεινανε)

αψογο σερβις,μεγαλες μεριδες,ιδιαιτερα χαμηλες τιμες!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα πάντως είμαστε της ποσοτητας και δίνουμε πάντα έμφαση στις μεγάλες μερίδες

 

emena mou les!:lol:

koitame na fame mexri pou na mas vgei apo ths mhtes kai meta leme a...den eitane poiotiko auto to estiatorio!(afou prota ta katavrohthisoume vevea!:D)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εφαγα σημερα το απογευμα σουηδικο berger. στην ναυαρινου. τρομερο παρα πολυ νοστιμο αλλα ηταν μικρο. θες τουλαχιστον 3 για να πεις οτι κατι εφαγες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...