Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα γουστα ειναι ολα.... αλλα ασχετα με τις τιμες που και αυτες ειναι παρατραβηγμενες ακομα και για μια απλη μπαρα. Η σοκολατες των Max Perry ομως ειναι παρα πολυ καλες σε ποιοτητα κακα τα ψεματα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα γουστα ειναι ολα.... αλλα ασχετα με τις τιμες που και αυτες ειναι παρατραβηγμενες ακομα και για μια απλη μπαρα. Η σοκολατες των Max Perry ομως ειναι παρα πολυ καλες σε ποιοτητα κακα τα ψεματα.

 

εχω φαει και οντως ειναι τελεια...καλυτερη τιμη να ειχανε?κωστιζουν πολυ εε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τσουρεκακι από Τενκερλη με γέμιση καστανό και λευκή σοκολάτα. Και στο άλλο άκρο.... λουκάνικο γεμιστό με μπόλικο πράσο (χωριάτικο) και κόκκινο κρασάκι. Αυτά είναι τώρα κιόλας με τα κρύα που πέφτουν είναι ότι πρέπει... :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ξέρετε πού μπορώ να βρω κρέας καγκουρό στην Αθήνα ??

 

Τι το θελεις καλε το κρεας καγκουρο:wacko:?Στην Ελλαδα δυσκολο να βρεις.Μονο αμα το παραγκειλεις μεσο ιντερνετ απο Αυστραλια ή Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σας φαίνεται τόσο περίεργο? Σαν κρέας είναι από τα καλύτερα από όσο διάβασα. Αλλά το θέλω για έναν συγκεκριμένο σκοπό για κάποια συγκεκριμένη μέρα. Έχω ψάξει σε διάφορα delicatessen αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Έχω βρει διάφορα περίεργα.. από κροκόδειλο κτλ.. αλλά όχι καγκουρό
Link to comment
Share on other sites

Οντως το κρεας καγκουρο ειναι απο τα καλυτερα , και εγω δεν το πιστευα μεχρι πριν κατι χρονια που πηγα να φαω σε ενα μαγαζι στον Κορυδαλλο ( οχι μεσα :lol:) Δυστυχως το μαγαζι εκλεισε πριν 4 χρονια στην αρχη της κρισης , οχι οτι ειχε και πολυ κοσμο οταν ειμασταν στις καλες εποχες , γιατι γενικα οι Ελληνες δεν δοκιμαζουν τετοια πραγματα .Ειχες επισης και κροκοδειλο και καποια αλλα περιεργα που δεν τα θυμαμαι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα κάτι τέτοιο δύσκολα θα το βρεις.Πριν χρόνια "περιεργα" κρέατα έβρισκες μόνο στο μακρο.Δοκιμασε...ποτε δεν ξερεις..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μιας και καινούργιος εδώ, προτείνω την ομάδα "Σαν στο σπίτι σας!"

 

http://www.sanstospitisas.netau.net/

 

το καλύτερο Ατταλειώτικο σαραϊλί-μπακλαβάς (ρολό μπακλαβά γεμιστό με καρύδι) σε πολύ καλή τιμή. Δεν παίζει να το βρείτε σε κανένα ζαχαροπλαστείο με ανατολίτικα γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σας φαίνεται τόσο περίεργο? Σαν κρέας είναι από τα καλύτερα από όσο διάβασα. Αλλά το θέλω για έναν συγκεκριμένο σκοπό για κάποια συγκεκριμένη μέρα. Έχω ψάξει σε διάφορα delicatessen αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Έχω βρει διάφορα περίεργα.. από κροκόδειλο κτλ.. αλλά όχι καγκουρό

 

Πριν χρόνια έφερναν τα ΑΒ κάτι περίεργα. Είχα δοκιμάσει αρκετά..

 

Είχε βίσωνα, τάρανδο κλπ.

 

Δυστυχώς τέτοια κρέατα είναι δύσκολο να τα βρεις λόγω συνήθειας/κολλήματος των Ελλήνων που θέλουν τα στάνταρ πράγματα (που έφτιαχνε η γιαγιά στον φούρνο ένα πράγμα).

 

Αν πάντως σου πουν ότι είναι μακριά τα καγκουρό και ότι είναι δύσκολο να έρθει κρέας εδώ και μπλα μπλα μπλα, πες τους ότι δεκάδες κατεψυγμένα πράγματα έρχονται από Αμερική, ειρηνικό, Ταϊλάνδη (γαρίδες), Νέα Ζηλανδία και αλλού.

Αυτά πως έρχονται? Με διακτινισμο?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειχα παει Παργα και ειδα ενα φοβερο μαγαζι με απιστευτα γλυκα

Motley coffeesweet

https://www.facebook.com/pages/Motley-coffeesweet/185712294790332

 

Αυτο και η κουκουβαγια στα Χανια δεν παιζονται σε μεγεθος και ποιοτητα γλυκων

 

Στην Αθηνα υπαρχει κατι αντιστοιχο ?

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα καλύτερα μέρη για κρεατοφαγία είναι το Κοzi's στα Μελίσσια.

Για τα δυνατά σαγόνια Super Kozi's δηλαδή 1 kg μπριζόλα :food:

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Για οποιον θελει σπιτικο μπιφτεκι τεραστιο απλο ή γεμιστο

Η ΚΥΡΑ ΟΥΡΑΝΙΑ Ηρώων Πολυτεχνείου 89, Ηλιούπολη

Ειναι το μονο μαγαζι που τρωω κιμα

Σαν χωρος ειναι πολυ απλος και αν δεν το ξερεις δυσκολα προσεχεις το μαγαζι

Ολα τα υλικα ειναι αγνα και φρεσκα σαν να τρως σπιτι σου

Γενικα ψητα εχει αλλα το τεραστιο γεμιστο μπιφτεκι ειναι απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ξερω αν υπαρχει αναλογο θεμα καπου συγκρικεριμενα για brunchατζιδικα οπως τα λεω αλλα εχει φαει κανεις σας brunch σε καποιο γνωστο εστιατοριο η μαγαζι Αθηνα; Εντυπωσεις απο φαγητο / τιμη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...