Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφαγα σημερα το απογευμα σουηδικο berger. στην ναυαρινου. τρομερο παρα πολυ νοστιμο αλλα ηταν μικρο. θες τουλαχιστον 3 για να πεις οτι κατι εφαγες.

 

τι διαφορα εχει απο το κανονικο burger?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ καλυτερο στην γευση. πιο νοστιμο. καταλαβαινεις την διαφορα. με τον ιδιοκτητη που μιλησα μου ειπε πως ολα τα κρεατα ερχονται απο την σουηδια. τπτ δεν ειναι ελληνικο.
Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα πάντως είμαστε της ποσοτητας και δίνουμε πάντα έμφαση στις μεγάλες μερίδες
προσωπικα προτιμω να υπερτερει η ποιοτητα της ποσοστητας...αλλα αν ενα μαγαζι συνδυαζει και τα δυο,τι το καλυτερο..οχι οτι τα τρως ολα...ο ελληνας(οπως λες κι εσυ) θελει να βλεπει το πιατο γεματο,να χορταινει με το ματι πρωτα

 

εφαγα σημερα το απογευμα σουηδικο berger. στην ναυαρινου. τρομερο παρα πολυ νοστιμο αλλα ηταν μικρο. θες τουλαχιστον 3 για να πεις οτι κατι εφαγες.
που το εφαγες αυτο;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εδω τις μεριδες τις εχουν μονο κ μονο για οικονομια...

ακομη κ στις μεγαλες αλυσιδες ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με εξωτερικο οποτε τι να λεμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφέρει κανείς τον Γιάννη στην Κόρινθο.

Ψαροταβέρνα...

 

Λογικότατες τιμές, για να μην πω χαμηλές.

Μεγάλες μερίδες...

Και τέλος γευστικότατα όλα!!!

Κάτι γαρίδες σαγανάκι, καλαμαράκι γεμιστό...

 

Μου άνοιξε η όρεξη :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

που το εφαγες αυτο;;

 

οπως κατεβαινεις την ναυαρινου απο εγνατια περνας το πρωτο στενο ειναι στο αριστερο σου χερι στη γωνεια ακριβως. ειναι μικρο μαγαζι. εχει κ ενα στους αμπελοκηπους αλλα δεν ξερω που ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλυτερο στην γευση. πιο νοστιμο. καταλαβαινεις την διαφορα. με τον ιδιοκτητη που μιλησα μου ειπε πως ολα τα κρεατα ερχονται απο την σουηδια. τπτ δεν ειναι ελληνικο.

 

οπως κατεβαινεις την ναυαρινου απο εγνατια περνας το πρωτο στενο ειναι στο αριστερο σου χερι στη γωνεια ακριβως. ειναι μικρο μαγαζι. εχει κ ενα στους αμπελοκηπους αλλα δεν ξερω που ακριβως.

 

μόλις ανέβω πάνω, θα τα δοκιμάσω :p

 

τα burgerakia είναι η αδυναμία μου :ninja::ninja::lol::lol:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Καφέ Μέντα, στην Κηφισιά.

 

Υπέροχος χώρος, εξαιρετικό φαγητό, μέτριο σερβίς. Τιμές πολύ καλές, συστήνω ανεπιφύλακτα. :) :happy:

 

Έχω πάει 1-2 φορές για καφέ αλλά δεν ήξερα ότι έχει φαγητό.

Σάντουιτς και σαλάτες κυρίως?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

πηγα το μεσημερι αθωνος δια ταυτα,απλα απαραδεκτο :mad:

πλαστικο μεσα στο παγωτο και λουκανικο χειροτερο απο πλαστελινη,καλυτερο ειναι το γατισιο....:confused:

Link to comment
Share on other sites

πηγα το μεσημερι αθωνος δια ταυτα,απλα απαραδεκτο :mad:

πλαστικο μεσα στο παγωτο και λουκανικο χειροτερο απο πλαστελινη,καλυτερο ειναι το γατισιο....:confused:

αυτο ειναι το γωνιακο;;;

αυτο το μαγαζι ποτε μου δε το συμπαθησα...μια φορα πηγα κι αυτη με το ζορι..απο τον κραχτη τους μεχρι το φαγητο τους ολα "μυριζουν":(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει 1-2 φορές για καφέ αλλά δεν ήξερα ότι έχει φαγητό.

Σάντουιτς και σαλάτες κυρίως?

 

Αρκετά είδη σάντουιτς και σαλάτες, πίτες (λ.χ. κοτόπιτα που την πήραμε και ήταν εξαιρετική) και μερικά πιάτα με μακαρόνια. Ο σεφ είναι φίλος, για όποιον γνωρίζει τα της Κηφισιάς, εργαζόταν στο Sotto Voce προτού κλείσει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά είδη σάντουιτς και σαλάτες, πίτες (λ.χ. κοτόπιτα που την πήραμε και ήταν εξαιρετική) και μερικά πιάτα με μακαρόνια. Ο σεφ είναι φίλος, για όποιον γνωρίζει τα της Κηφισιάς, εργαζόταν στο Sotto Voce προτού κλείσει.

καλα που μου το θυμισες , τελικα το sotto-voce γιατι εκλεισε??

Link to comment
Share on other sites

καλα που μου το θυμισες , τελικα το sotto-voce γιατι εκλεισε??

 

Αυτός που είχε το Sotto πλήρωνε αρκετά χρήματα για ενοίκιο και αποφάσισε να ανοίξει ιδιόκτητο στο Χαλάνδρι, στη Βασιλέως Γεωργίου κοντά στην πλατεία.

 

Το οποίο αναμένεται να ανοίξει εντός εβδομάδος, σύμφωνα με τις τελευταίες info...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τα πιο νοστιμα κριτσινια με καλαμποκαλευρο,στην πτολεμαιδα,στην οδο κονδυλη 5:food:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

οσοι βρεθουν στην Βεροια και θελησουν προφιτερολ ας περασουν απο το ζαχαροπλαστειο ΕΛΙΤ στο κεντρο της πολης...

 

πραγματικο προφιτερολ σοκολατας,οχι με κακαο!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη δυτικά, 'στα καλά καθούμενα' πανσέτα με μέλι και μανούρι με μέλι.Απίστευτός συνδιασμός.Έχει και άλλα που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.Και καλές τιμές, για 3 άτομα με 3 πιάτα και κάτι ορεκτικά,συν το κρασί 40€
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οσοι βρεθουν στην Βεροια και θελησουν προφιτερολ ας περασουν απο το ζαχαροπλαστειο ΕΛΙΤ στο κεντρο της πολης...

 

πραγματικο προφιτερολ σοκολατας,οχι με κακαο!

 

Οντως ειναι φοβερο.Πηγαινω πολυ συχνα Βεροια και περναω και μια βολτα και απο εκει.

 

Στην Θεσσαλονίκη δυτικά, 'στα καλά καθούμενα' πανσέτα με μέλι και μανούρι με μέλι.Απίστευτός συνδιασμός.Έχει και άλλα που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.Και καλές τιμές, για 3 άτομα με 3 πιάτα και κάτι ορεκτικά,συν το κρασί 40€

 

Στην Πολυχνη δε λες????Αυτο το φαγητο δε το δοκιμασα αλλα εχω δοκιμασει κοτοπουλο μεσα σε κρεμα,σε πυλινο που ειναι και αυτο πολυ καλο.Οσο για τις τιμες ειναι παρα πολυ καλες συν οτι μας κερναν αλλες 2-3 ρετσινες αφου ειδη εχουμε κατεβασει μισο κιβωτιο.

 

 

Απο γλυκα στη Θεσσαλονικη πολυ νοστιμα ειναι τα τριγωνα πανοραματος του Ανδρεα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει πάει κανείς στο ''Τζάκι του Τζαβέλλα'' στη Μπιφτεκούπολη; Έχουμε κλείσει για αύριο μεγάλη παρέα απ' τη σχολή και θα ήθελα να μάθω τι παίζει από τιμές και φαγητά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς στο ''Τζάκι του Τζαβέλλα'' στη Μπιφτεκούπολη; Έχουμε κλείσει για αύριο μεγάλη παρέα απ' τη σχολή και θα ήθελα να μάθω τι παίζει από τιμές και φαγητά.

 

Κάνε μία βόλτα από το Αθηνόραμα, το πιθανότερο να βρεις ότι ζητάς. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς στο ''Τζάκι του Τζαβέλλα'' στη Μπιφτεκούπολη; Έχουμε κλείσει για αύριο μεγάλη παρέα απ' τη σχολή και θα ήθελα να μάθω τι παίζει από τιμές και φαγητά.

 

Το καλυτερο στη γευση ειναι η Λουκανικουπολη που σου σερβιρουν τα φημισμενα Αγγλικα λουκανικα απο εκλεκτο κρεας με τη πασιγνωστη μαυρη παλιοσαλτσα....μμμμμ....πεινασα! :dance:

Link to comment
Share on other sites

στο 157 στη κουσκουρα ο πανω οροφος εγινε ταβερνα(ας το πω) με μαρμαρινα τραπεζακια κτλ,μια χαρα μου φανηκε,Μεαπολα λεγεται..

επειδη γινοταν χαμος τη πεμπτη και αθωνος καθε...ηταν κεντρο,και γενικα εβλεπες κατω οτι ηθελες..καταλιξαμε εκει..το φαγητο πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

στο 157 στη κουσκουρα ο πανω οροφος εγινε ταβερνα(ας το πω) με μαρμαρινα τραπεζακια κτλ,μια χαρα μου φανηκε,Μεαπολα λεγεται..

επειδη γινοταν χαμος τη πεμπτη και αθωνος καθε...ηταν κεντρο,και γενικα εβλεπες κατω οτι ηθελες..καταλιξαμε εκει..το φαγητο πολυ καλο!

 

Και αυτό έγινε μόνο και μόνο για να μην τα σπάνε αυτοί που τρώγαν sandwich.

Τι άλλο θα ακούσουμε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...