Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις δει καθολου la pasteria?:blink:

 

Tα la pasteria εχουν οντως απο τις καλυτερες μακαροναδες αλλα ειναι λιγο τσιμπημενα....:) Παντως αν θες να φας ωραια μακαροναδα συμφωνω!

Link to comment
Share on other sites

Tα la pasteria εχουν οντως απο τις καλυτερες μακαροναδες αλλα ειναι λιγο τσιμπημενα....:) Παντως αν θες να φας ωραια μακαροναδα συμφωνω!

 

ειναι πανακριβα τα καταραμενα αλλα το αξιζουν...:drool:

για μακαροναδες δυστυχως οι επιλογες δεν ειναι και πολλες.:confused:

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανακριβα τα καταραμενα αλλα το αξιζουν...:drool:

για μακαροναδες δυστυχως οι επιλογες δεν ειναι και πολλες.:confused:

 

Ενα πολυ ωραιο Ιταλικο εστιατοριο με ΠΟΛΥ ωραιες μακαροναδες και με πιο προστιτες τιμες εχει στην Αργυρουπολη κοντα στα La pasteria της περιοχης αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται:p

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανακριβα τα καταραμενα αλλα το αξιζουν...:drool:

για μακαροναδες δυστυχως οι επιλογες δεν ειναι και πολλες.:confused:

 

Όχι και πανάκριβα τα La Pasteria! Δηλαδή η Σπονδή, το Βαρούλκο, το 48, ο Vardis τι είναι; Οικόπεδα;

 

Καλό ιταλικό για μακαρονάδες, είναι το Santa Pasta (αν δεν κάνω λάθος στο όνομα), στην Ελευθερίου Βενιζέλου στη Ν. Σμύρνη και στο Χαλάνδρι. Μεγάλη ποικιλία, καλό φαγητό, καλές τιμές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πανάκριβα τα La Pasteria! Δηλαδή η Σπονδή, το Βαρούλκο, το 48, ο Vardis τι είναι; Οικόπεδα;

 

Καλό ιταλικό για μακαρονάδες, είναι το Santa Pasta (αν δεν κάνω λάθος στο όνομα), στην Ελευθερίου Βενιζέλου στη Ν. Σμύρνη και στο Χαλάνδρι. Μεγάλη ποικιλία, καλό φαγητό, καλές τιμές.

 

δικιο εχεις, αλλα εγω ειμαι φοιτητης και εχω αλλη αποψη για το τι ειναι ακριβο και τι φθηνο...;)

φθηνη και καλη μακαροναδα εχει ενα μαγαζι (πολυ γνωστο, αλλα δε το θυμαμαι τωρα) απεναντι απο τη νομικη στη σολωνος.

ειναι παρα πολυ γνωστο απο αλυσιδα αλλα αυτη τη στιγμη δε μπορω με τιποτε να το θυμηθω...

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις, αλλα εγω ειμαι φοιτητης και εχω αλλη αποψη για το τι ειναι ακριβο και τι φθηνο...;)

 

Εγώ τι είμαι δηλαδή; :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

φθηνη και καλη μακαροναδα εχει ενα μαγαζι (πολυ γνωστο, αλλα δε το θυμαμαι τωρα) απεναντι απο τη νομικη στη σολωνος.

ειναι παρα πολυ γνωστο απο αλυσιδα αλλα αυτη τη στιγμη δε μπορω με τιποτε να το θυμηθω...

 

To Palmie Bistro λες; Οντως ειναι παρα πολυ καλο. Μακαροναδα βεβαια δεν εχω φαει αλλα το κοτοπουλο Bistro ειναι ολα τα λεφτα. Τρως και σκας με 6-7 ευρω.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι είμαι δηλαδή; :wink:

τοτε εσυ εχεις πιο πολλα λεφτα!:p :p :p

To Palmie Bistro λες; Οντως ειναι παρα πολυ καλο. Μακαροναδα βεβαια δεν εχω φαει αλλα το κοτοπουλο Bistro ειναι ολα τα λεφτα. Τρως και σκας με 6-7 ευρω.

αντε γεια σου...

εκει!

τρως μια χαρα και πληρωνεις και λιγα...;)

Link to comment
Share on other sites

To Palmie Bistro λες; Οντως ειναι παρα πολυ καλο. Μακαροναδα βεβαια δεν εχω φαει αλλα το κοτοπουλο Bistro ειναι ολα τα λεφτα. Τρως και σκας με 6-7 ευρω.

 

αντε γεια σου...

εκει!

τρως μια χαρα και πληρωνεις και λιγα...;)

 

Σαν φαγητό απο μαθητευόμενους(ουσιαστικά...)Chef σαν και εμένα,όντως έχουν καλό φαγητό οι συνάδελφοι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tα la pasteria εχουν οντως απο τις καλυτερες μακαροναδες αλλα ειναι λιγο τσιμπημενα....:) Παντως αν θες να φας ωραια μακαροναδα συμφωνω!

 

Αίσχος! :down: :down: :down: Εγώ φτιάχνω καλύτερες.

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος! :down: :down: :down: Εγώ φτιάχνω καλύτερες.

 

E οχι και αισχος!!!Ελεος δηλαδη αν τα la pasteria κανουν αισχος μακαροναδες

Link to comment
Share on other sites

E οχι και αισχος!!!Ελεος δηλαδη αν τα la pasteria κανουν αισχος μακαροναδες

 

Έχω φάει πολύ καλύτερες σε μικρές πιτσαρίες και πολύ πιο φθηνές.

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

Η la pasteria αξιζει το σεβασμο μας παιδια...Ενταξει κ νορμαλ ειναι οι τιμες της.Στα palmie-σολωνος πανικος,εχω ενα φιλαρακι που πλακωνεται στα texas burgers αν δεν κανω λαθος.παντως υπαρχει κ ενα απεναντι απο το κτηριο της νομικης στη σολωνος που ειναι θανατηφορο!Κεφτες και δε φταις λεγεται :lol: :lol:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

παντως υπαρχει κ ενα απεναντι απο το κτηριο της νομικης στη σολωνος που ειναι θανατηφορο!Κεφτες και δε φταις λεγεται :lol: :lol:

 

Κάνει καλές μακαρονάδες; :lol: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλές μακαρονάδες; :lol: :p

 

κεφτεδες παντως σιγουρα θα κανει καλους :tease: :lol:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

κεφτεδες παντως σιγουρα θα κανει καλους :tease: :lol:

 

Α, κατά τη γνώμη μου τους καλύτερους κεφτέδες τους κάνει το Οινομαγειρίο του Παναθηναϊκού, πίσω από την Θύρα 13 της Αλεξάνδρας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ektos apo la pasteria (pou einai korufi ektos apo auti sto park pou den xero giati alla den ftiahnei kales makaronades) to la scala to xerete stin petroupoli?

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ektos apo la pasteria (pou einai korufi ektos apo auti sto park pou den xero giati alla den ftiahnei kales makaronades) to la scala to xerete stin petroupoli?

 

Nαι κιαυτο καλο ειναι!:)

Link to comment
Share on other sites

Σαν φαγητό απο μαθητευόμενους(ουσιαστικά...)Chef σαν και εμένα,όντως έχουν καλό φαγητό οι συνάδελφοι...:lol:

 

αληθεια?

ισχυει αυτο?:blink:

Link to comment
Share on other sites

αληθεια?

ισχυει αυτο?:blink:

Nαι,αυτοί που μαγειρεύουν εκεί κάνουν ουσιαστικά την πρακτική τους υπο την επίβλεψη φυσικά του Chef.Έχουν τελειώσει την σχολή του εστιατορίου...:)

Link to comment
Share on other sites

file VeCo sti spondi poso paei to malli gia 1-2 atoma? a kai ehete xahasei to pil-pul sto thiseio apo akriva kai kala estiatoreia.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

file VeCo sti spondi poso paei to malli gia 1-2 atoma? a kai ehete xahasei to pil-pul sto thiseio apo akriva kai kala estiatoreia.

 

οντως, παρα πολυ καλο εστιατοριο.

πανακριβο ομως το ρημαδι...

εχω χρονια να παω και ευτυχως οταν ειχα παει πληρωνε αλλος...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια,η μυροβολος στην 8εσσαλονικη,αλλαξε διευθυνση??

εχω να σας πω οτι παρα την ανακαινιση που κανανε και βελτιω8ηκε καπως σα χωρος το μαγαζι,χαλασε πολυ ως προς την εξυπηρετηση!!!!

μιση ωρα περιμεναμε να μας παρουν παραγγελια,αλλη τοση ωρα να μας φερουν τα πιατα,και το κορυφαιο.....50 λεπτα για λογαριασμο!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

file VeCo sti spondi poso paei to malli gia 1-2 atoma? a kai ehete xahasei to pil-pul sto thiseio apo akriva kai kala estiatoreia.

 

Δύο άτομα είχαμε πάει κι εμείς, με κρασάκι ευγενικού κόστους (γύρω στα 50 ευρώ), σύνολο 220 με το φιλοδώρημα.

 

Αναφορικά με το Πιλ-Πουλ, εξαιρετικό, αλλά πάπαλα. Μετακομίζει εκεί το Jerome, του ομώνυμου πρώην σεφ της Σπονδής (έφυγε από το Ξενοδοχείο Ηριδανός που ήταν).

 

Αυτές τις μέρες είμαι στο ψάξιμο για εστιατόριο τέτοιου επιπέδου για τη βραδιά των γενεθλίων μου. Σκέφτομαι για Βαρούλκο, αλλά είμαι ακόμη στο ψάξιμο. Απαραίτητη προϋπόθεση το αστεράκι Michelin.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...