Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Food Plaza απο εμενα...

Και παλαιοτερα Κληματαρια στην Παυλου Μελα με τον γυρο να ψηνεται στα καρβουνα!!

Τι αλλο να ζητησει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thessaloniki-------157 street

-------------------Dia xiros k sti ladokolla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Στη Ν Σμυρνη απέναντι από μία στάση του τραμ (απέναντι από βερόπουλο) ο "ΜΑΓΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ" .

 

Εκτός από γεύση (κρέας χοιρινό και κοτόπουλο , μπέικον , 2 μεγάλες πλακέ πατάτες τηγανιτες , σως , μαρούλι ) έχει μέγεθος όσο 1,5 πίτα του παππού (ναι μιάμιση) !!!

 

Με 5 €.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Α και τα καλύτερα σουβλάκια στα κάρβουνα τα έχει ο Αγ Πρόδρομος Χαλκιδικής..

απο σαλόνικα..ντερλικατέσεν φυσικά :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thessaloniki-------157 street

-------------------Dia xiros k sti ladokolla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό που είναι στο Χαριλάου ή αυτό που είναι στην Εγνατία λες; Πάντως εμένα δεν μου αρέσει ούτε το ένα ούτε το άλλο.

 

Στη Ν Σμυρνη απέναντι από μία στάση του τραμ (απέναντι από βερόπουλο) ο "ΜΑΓΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ" .

 

Εκτός από γεύση (κρέας χοιρινό και κοτόπουλο , μπέικον , 2 μεγάλες πλακέ πατάτες τηγανιτες , σως , μαρούλι ) έχει μέγεθος όσο 1,5 πίτα του παππού (ναι μιάμιση) !!!

 

Με 5 €.

Αν λες αυτό στην πλατεία, δεν μου άρεσε καθόλου και ήταν και πολύ αντιπαθητικ΄οτο προσωπικό.

 

 

Τα καλύτερα σουβλάκια τα χα φάει στη Λάρισα. Βασικά δεν έβαζα γύρο αλλά παντσέτα.

Link to comment
Share on other sites

Thessaloniki-------157 street

-------------------Dia xiros k sti ladokolla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

axxx τι μου θύμισες "τωωρα"??? :up: :eek: :X :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος γύροε με διαφορα από κάθε άλλον που έχω φάει Thomas στην Κατερίνη!
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος γύροε με διαφορα από κάθε άλλον που έχω φάει Thomas στην Κατερίνη!

 

Θα συμφωνησω :D :rolleyes: Για την Κατερινη μονο ομως!

Link to comment
Share on other sites

Thessaloniki:157 (apenanti apo ton NAO)

Serraios

 

Kerkyra:Thessalonikios(An kapoios exei faei katalavainei...)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πως τρώτε απο τον Μάκη και τον θεωρείτε και κορυφαίο??

Δύο φορές πήρα τον τελευταίο μήνα μετά απο εμπάργκο αρκετών μηνών, και μιά απο τα ίδια.....έφαγα στις 6 και μέχρι τις 2 τα μεσάνυχτα δεν μπορούσα να χωνέψω. Και εγώ, και η κοπέλα μου και τις δύο φορές.

Εντάξει, είναι τεράστιος ο γύρος (μολονότι θέλει προσοχή γιατί ο ψηλός με τα γυαλιά τον φτιάχνει σε χρόνο dt αλλά σε φλομώνει στην πατάτα :X - προτιμάτε τον κοντό στα δεξιά :!: ) αλλά πολύ λίγδα ο τύπος. Πίτα με λάδι έχει καταντήσει.

 

FOOD PLAZAMANIAC!!!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πως τρώτε απο τον Μάκη και τον θεωρείτε και κορυφαίο??

Δύο φορές πήρα τον τελευταίο μήνα μετά απο εμπάργκο αρκετών μηνών, και μιά απο τα ίδια.....έφαγα στις 6 και μέχρι τις 2 τα μεσάνυχτα δεν μπορούσα να χωνέψω. Και εγώ, και η κοπέλα μου και τις δύο φορές.

Εντάξει, είναι τεράστιος ο γύρος (μολονότι θέλει προσοχή γιατί ο ψηλός με τα γυαλιά τον φτιάχνει σε χρόνο dt αλλά σε φλομώνει στην πατάτα :X - προτιμάτε τον κοντό στα δεξιά :!: ) αλλά πολύ λίγδα ο τύπος. Πίτα με λάδι έχει καταντήσει.

 

FOOD PLAZAMANIAC!!!!! :w00t:

 

Exactly! Ο "Μάκης" είναι απαράδεκτος ρε σεις! Το "Γυράδικο" απέναντι,ναι, αρκετά καλό.

Ο "Πρασσάς" επίσης όπως ανέφερε και ένα άλλο παιδί είναι με τις μέρες του,μπορεί να πετύχεις πολύ καλό γύρο μέχρι αηδία,πάντα όμως τεράστια ποσότητα.Κυκλοφορεί όμως φήμη ότι είναι και από τους πιο βρώμικους στην Θεσσαλονίκη.

Ο "Γιώτης" έχει ακόμα καλό γύρο αν και σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια που θεωρούνταν από όλους το καλύτερο σουβλατζίδικο με διαφορά, έχει όντως πέσει πολύ.Το "157 Street" στην Βασιλίσσης Όλγας είναι αρκετά καλό αλλά χρεώνει 3 ευρώ ένα γύρο με σαλάτα και μου δίνει στα νεύρα κάθε φορά.

Για μένα πολύ καλός γύρος και που μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκε είναι στο "Devido" στη Μαρτίου με Βασιλίσσης Όλγας.

Τιμής ένεκεν αναφορά στον "Σολομωνίδη" στην Κρήνη.Επίσης άψογος.

Μην πατήσετε σε "Snoopy" στο κέντρο.

 

Υγ. 1: Τον περιβόητο "Κόκκορα" τον θυμάται κανείς; :cry:

Όλες οι παρέες συνηθίζαν να βάζουν στοιχήματα και όποιος τα έχανε έπρεπε να φάει γύρο από εκεί.Ένας βρωμύλος παππούς που τα έπιανε όλα με τα γυμνά του χέρια,μαυρισμένα νύχια,πατάτες βουλιαγμένες σε ένα περίεργο μαύρο υγρό...Good times! :rolleyes:

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην ξεράσεις από εκεί.Την πρώτη φορά που έφαγα από εκεί πριν από πολλά χρόνια (και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φυσικά) είχαμε κάνει το λάθος παρέα να φάμε και μετά να πάμε σινεμά εκεί κοντά.Κανένας μας δεν έμαθε τι έγινε τελικά στο τέλος της ταινίας... :D

 

Υγ. 2: Πρέπει να τσεκάρω αυτό το Food Plaza.Never heard of it...

Πώς την πάτησε έτσι ο παλιός; :)

Link to comment
Share on other sites

Γιωτης και Snoopy για μενα.Αλλα καλο ειναι να μιλαει ο καθενας για τον εαυτο του.Εχει τυχει να με "στειλου" σε γυραδικο δηθεν φοβερο και να τους βρισω

 

Ο πρασσας καλουτσικος,απο τον μακη μονο το μπουτι κοτοπουλο λεει.Γενικα ειμαι 10 χρονια στη μακεδονια και τα χω ψαξει ολα αλλα δεν μπορω να πω πως εχω ξετρελαθει με καποιον.Τα τελευταια χρονια ειδικα εχει πεσει η ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια χρονια ειδικα εχει πεσει η ποιοτητα.

 

Θα συμφωνησω σε αυτο, βεβαια εχει ανεβει η ποσοτητα αλλα τι να το κανεις :what:

 

Αααααααχχ...που ειναι ο παλιος καλος Γιωτης :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σολομωνίδης από εμένα παίδες... στην Κρήνη!απίστευτα σε ποιότητα κ ποσότητα φαγητά!ιδίως ο γύρος είναι σούπερ!!καιρό έχω να πάω τώρα που το θυμάμαι... :p

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Η Θράκα έχει από το χειρότερα όνομα στο Ηράκλειο από θέμα ποιότητας. Παρ' όλα αυτά τα θρακόψωμα της είναι θεικά. Μόλις έφαγα και νιώθω μια χαρά :D :p

η κατσαρίδα που είδα απ' έξω στο πεζοδρόμιο δεν ξέρω τι υποδηλώνει βέβαια :X

 

Προσωπικά προτιμώ Πλατεία και Πετούση

Link to comment
Share on other sites

Η Θράκα έχει από το χειρότερα όνομα στο Ηράκλειο από θέμα ποιότητας. Παρ' όλα αυτά τα θρακόψωμα της είναι θεικά. Μόλις έφαγα και νιώθω μια χαρά :D :p

η κατσαρίδα που είδα απ' έξω στο πεζοδρόμιο δεν ξέρω τι υποδηλώνει βέβαια :X

 

Προσωπικά προτιμώ Πλατεία και Πετούση

 

Αααααααααχ :cry: Μπιφτεκακι με γιαουρτι σε ψημενη στα καρβουνα μπακετα απο το Πετρινο στο Ρεθυμνο :cry: Αααααααχ :(

 

Οσο για τις κατσαριδες σε παραπεμπω εδω , ειμαι σιγουρος θα βρεις μια απαντηση που σου ταιριαζει :lol:

Link to comment
Share on other sites

(ta exoume ksanapei ayta h mou fainete?)

 

Σωστή η Βιβή : Τα καλύτερα στη Γεύση ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Τhe best gyros ever ήταν σε ένα σουβλατζίδικο στο Βόλο, όταν είχα πάει εκδρομή. Ο γύρος ψηνόταν σε ψησταριά με κάρβουνα (και όχι ηλεκτρική) και ήταν ασύλληπτος!

(τόσο καιρό στην Αθήνα δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο)...

 

Εδώ στην Αθήνα, από αυτά που έχω δοκιμάσει, ψηφίζω Θανάση στο Μοναστηράκι για το κεμπάπ του και Ιντεάλ στην Ν. Φιλαδέλφεια, αλλά πάντα με αλάδωτη πίτα...

 

:)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τhe best gyros ever ήταν σε ένα σουβλατζίδικο στο Βόλο, όταν είχα πάει εκδρομή. Ο γύρος ψηνόταν σε ψησταριά με κάρβουνα (και όχι ηλεκτρική) και ήταν ασύλληπτος!

(τόσο καιρό στην Αθήνα δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο)...

 

Εδώ στην Αθήνα, από αυτά που έχω δοκιμάσει, ψηφίζω Θανάση στο Μοναστηράκι για το κεμπάπ του και Ιντεάλ στην Ν. Φιλαδέλφεια, αλλά πάντα με αλάδωτη πίτα...

 

:)

 

Λες την Πυροστιά... ένα γωνιακό που σε βγάζει σε ένα στενάκι με τραπεζάκια απ' τη μια μεριά... ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λες την Πυροστιά... ένα γωνιακό που σε βγάζει σε ένα στενάκι με τραπεζάκια απ' τη μια μεριά... ;)

 

Πολύ πιθανό! Το όνομα νομίζω έτσι ήταν... :D

Βέβαια, δε θυμάμαι ακριβώς τοποθεσία, γιατί έβρεχε καταρρακτωδώς και δεν έβλεπα την ώρα να γυρίσω στο ξενοδοχείο και φυσικά έχουν περάσει και 3,5 χρονάκια από τότε (Αχ, για πότε τελειώνει και το πανεπιστήμιο... :cry: )...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...