Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Time Out στα Χανιά... όποιος έφαγε ξέρει! ;)

Το έχει χαλάσει απίστευτα φίλε μου.

Πλέον τρώω μόνο από "Αρμενάκι" και "Tasty" στο Π. Φάληρο.

Και το "σουβλακι της γιαγιάς" στο Μοσχάτο είναι απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

time out στα Χανιά...εντάξει klein main.Δεν είναι και τπτ τρελό.

Food plaza στην Καλαμαριά όπως ανέφερε ένας φίλος παραπάνω..kicks asses!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για γύρο στη Θεσσαλονίκη η κορυφαία επιλογή είναι το FOOD PLAZA στην Πλατεία Σκρά στην Κρήνη.

 

Ο Πρασσάς καλός είναι αλλά με τις μέρες του, τον έχω πετύχει και πολύ μέτριο!!!

 

Ο Γιώτης ανήκει στον παρελθόν, μόνο φήμη έχει, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

από γυρο ιντεαλ αλλά επειδή το σουβλάκι το τρώω μόνο με κοτόπουλο , στα άνω πατήσια έχει ένα πολύ καλό.Για τη Δωδώνη δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ σχεδόν δάκρυσα! Time Out rulez and kickz azz :!: Δεν το περίμενα να το ξέρει κάποιος εκτός Χανίων! :up:

 

6 χρονάκια πέρασα εκεί... :p :p :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

6 χρονάκια πέρασα εκεί... :p :p :p

Προφανώς φοιτητής, έτσι; Αλλά το σουβλάκι του έχει γίνει πάρα πολύ τυποποιημένο. Μόνο να σου πω ότι έχει ανοίξει και υποκατάστημα πίσω από το δημοτικό στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φοιτητής, έτσι; Αλλά το σουβλάκι του έχει γίνει πάρα πολύ τυποποιημένο. Μόνο να σου πω ότι έχει ανοίξει και υποκατάστημα πίσω από το δημοτικό στάδιο.

 

Yeaap!

 

Το best είναι χωρίς πατάτες και με την σως που έχει μόνο αυτός... μπουκιά και σως... 1000 θερμίδες ο γύρος :p :p :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

2 ειναι οι κορυφαιοι γυροι που εχω φαει στην ζωη μου,για πολλες φορες απο την εμπειρια μου στην Ελλαδα.

 

1.Εδεσσα - Στελιος πιτα με γυρο

 

2.Ηρακλειο - Θρακα θρακοψωμο με γυρο στα καρβουνα και γιαουρτι

 

Απλα κορυφαιοι,σε οσα μερη και αν δοκιμασα γυρω στην Ελλαδα (και ειναι πολλα) πουθενα δεν ειχε κατι καλυτερο που να με συγκινησει ιδιαιτερα για να μου μεινει χαραγμενο στην μνημη μου.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

2.Ηρακλειο - Θρακα θρακοψωμο με γυρο στα καρβουνα και γιαουρτι

Κατέβηκα 3 φορές Ηράκλειο φέτος και τις 3 φορές πήγα εκεί, αν και δεν μπορώ να πω οτί με ενθουσιάσε, αλλά απ' ότι μου λέγανε είναι το καλύτερο του Ηρακλείου.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα 3 φορές Ηράκλειο φέτος και τις 3 φορές πήγα εκεί, αν και δεν μπορώ να πω οτί με ενθουσιάσε, αλλά απ' ότι μου λέγανε είναι το καλύτερο του Ηρακλείου.

Aκομα εχει καρβουνα η οχι;Ημουν το 2002 εκει κατω για 5 μηνες και τοτε που ειχε το καρβουνο ηταν τελειος.Μετα εβαλε αντισταση και του εριξε πολυ την ποιοτητα.

Ισως να εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα απο τοτε και μπορει να μην ειναι τοσο καλος πλεον,πρεπει να ξαναπαω :shifty:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ελληνορώσων, Τζατζικοκίνηση also known as Τζατζικοπλημμύρα. :D (Το πιάσατε το υπονοούμενο ε?) Κλασσική παραγγελία : "Πιάσε ένα με διπλή πίτα , πλημμύρα". Must για Παναθηναικούς. Τυλίγει τα σουβλάκια σε χαρτί του Παναθηναικού. :lol:

Kalo akoygetai... :shifty:

 

Nomizo pos h Pita Pan kanei thn kalyterh kai katharoterh pita gyro.

Epishs ta soyvlatzidikia sthn Kassandra ths Xalkidikhs exoyn spoydaia paradosh sthn pita me gyro.

Link to comment
Share on other sites

Kalo akoygetai... :shifty:

 

Nomizo pos h Pita Pan kanei thn kalyterh kai katharoterh pita gyro.

Epishs ta soyvlatzidikia sthn Kassandra ths Xalkidikhs exoyn spoydaia paradosh sthn pita me gyro.

Έτσι νόμιζα κι εγω,μέχρι που το κατάστημα της περιοχής μου το έκλεισε το υγιειονομικό. :shock:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κι εγω,μέχρι που το κατάστημα της περιοχής μου το έκλεισε το υγιειονομικό. :shock:

Den einai ola ta estiatoria Pita Pan to idio kala.Pantos ta perissotera einai eksairetika.

Elpizo na mhn diapseyto sto mellon... :O :(

Link to comment
Share on other sites

Den einai ola ta estiatoria Pita Pan to idio kala.Pantos ta perissotera einai eksairetika.

Elpizo na mhn diapseyto sto mellon... :O :(

Mη κοιτάς μόνο τη βιτρίνα. Πίσω να δεις τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

γωνια... ζητω η φορμολη.

περα απο την πλακα, παρολο που ειναι πολυ τυποποιημενα κ σχετικα κακης ποιοτητας τα σουβλακια τους, αυτη η γευση καρβουνου που εχουν τα κρεατικα κ η καλυτερη σως που εχω φαει ποτε μου συνθετουν γευματα που μονο αν τα γευτεις αντιλαμβανεσαι το μεγαλειο τους...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Den einai ola ta estiatoria Pita Pan to idio kala.Pantos ta perissotera einai eksairetika.

Elpizo na mhn diapseyto sto mellon... :O :(

Αμα ξαφνικά το δεις κλειστό για 10 μέρες λόγω ανακαίνισης,να αρχίσεις να προβληματίζεσαι. :eek:

Σ'εμένα δυο φορές έκανε <<ανακαίνιση>> μέσα σε ενάμιση χρόνο,την τρίτη φορά έκλεισε για πάντα. :p

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

ω ρε ένερτζι τι έκανες τώρα... πάνω που πήγαινα να τα γράψω... ΜΑΚΗΣ ο ένας, ΜΑΚΗΣ ο Θεός! αλλά και ΧΡΗΣΤΟΣ δίπλα στο σέβεν... Λάμπρακη φορ έβερ :D
Link to comment
Share on other sites

Δελφών στέλνει ο Μάκης; :p

 

χμχμχμχμχ νομιζω πως ναι :O Εγω εχω παραγγειλει μεχρι Ιπποκρατειο (εξω) και μου εχουν φερει :p

 

Α! Γυραδικο 2310 952266 :alien: ΤΟ μπιφτεκι, και ο γυρος πολυ καλος ;)

Link to comment
Share on other sites

χμχμχμχμχ νομιζω πως ναι :O Εγω εχω παραγγειλει μεχρι Ιπποκρατειο (εξω) και μου εχουν φερει :p

ΟΚ. Σε εκείνο το ύψος είμαι περίπου.

Δώστε το τηλ μία. :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Σε εκείνο το ύψος είμαι περίπου.

Δώστε το τηλ μία. :p

 

Εγω μονο γυραδικο παιρνω, του Μακη δεν το θυμαμαι απ'εξω. Δες απο πανω! :p

 

Κατι αλλο, εκεινο το σημειο της Λαμπρακη ρε παιδια και λιγο πιο πανω ειναι ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ. Εχει 2 απο τα καλυτερα γυραδικα της πολης (Μακη+Γυραδικο), διπλα εχει goody's, απεναντι εχει trocadero (creperie) και λιγο πιο πανω interspot!! :X

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε δε θυμάσαι το πιο σημαντικό νούμερο στον κόσμο? :p

2310919090 χεχε

 

:lol: :lol: Σκεψου οτι λειπω 2 μηνες απο την Ελλαδα, οποτε καταλαβενεις οτι οταν ερχομαι του δεινω και καταλαβαινει του Γυραδικου :lol: :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...