Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, από εχθες κάτοχος του μικρού θηρίου redmi 3 pro. Με το που ήρθε έκανα αναβάθμιση 7.2 stable. Ήρθε με 43% μπαταρία... μέχρι το 3% εβγαλα 3.15 ώρες οθόνης.. επιτέλους ενα κινητό με μπαταριαρα. Καμερα πολύ καλή για τα λεφτά του ταχύτητα αξιοπρεπέστατη. Τρέχει πολύ καλά. Δαχτυλικο μία χαρά. Τωρα πριν λιγο μου έβγαλε κ άλλη αναβάθμιση 7.3 stable.γ ια όποιον δεν τον ενοχλούν τα αγγλικά το αφήνει οπως είναι και παίρνει ΟΤΑ. Και είναι μία χαρά. Gappsπερασα εύκολα με έναν οδηγό από miui hellas απλά κατέβασα apkgoogle installer το εγκατέστησαν έδωσα permissions και όλα κομπλε.

Μία ερώτηση μόνο χρειάζεται να ξεκλειδώσει bootloader?? Δεν έχω θέμα με τα αγγλικά με την official.η πρέπει να τον ξεκλειδωσω οπωσδήποτε επειδή είμαι ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν είναι αναγκαίο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο honorbuy την Πεμπτη το πρωι, παρελαβα την παρασκευη με DHL. Πληρωσα τα €35 για express γιατι το χρειαζομουν αλλα και εχω ψιλοβαρεθει να περιμενω πλεον 20-30 μερες για μια συσκευη. Συνολο με μεταφορικα€192. Περιεχει μια μεμβρανη αλλα ειναι της πλακας, φροντιστε να παραγγειλετε tempered glass.

 

Κριτικη με τρεις λεξεις: Το τηλεφωνο πεταει.

Edited by Tripitsos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μόλις μου έστειλε μήνυμα η Xiaomi ότι όλα την άδεια για το ξεκλείδωμα. Μου έδωσε επίσης ένα κωδικό mi account κ μια υπόδειξη να κατεβάσω από ένα link κάποιο unlock tool...

Αυτό το τελευταίο ξέρει κανείς τι είναι;;; το εγκαθιστώ στο κινητό για να κανω την δουλεια μου ή πρέπει να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας,

Μόλις μου έστειλε μήνυμα η Xiaomi για την άδεια για το ξεκλείδωμα. Μου έδωσε επίσης ένα κωδικό mi account κ μια υπόδειξη να κατεβάσω από ένα link κάποιο unlock tool...

Αυτό το τελευταίο ξέρει κανείς τι είναι;;; το εγκαθιστώ στο κινητό για να κανω την δουλεια μου ή πρέπει να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου;;

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή φίλε μου.Ριξε μία πολύ καλή ματιά στους οδηγούς πρώτα γιατί είναι κρίμα να κάνεις κάτι λάθος και να το μπικάρεις.Δεν είναι κάτι δύσκολο απλά θέλει καλή μελέτη πριν κάνεις οτιδήποτε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, απευθύνομαι σε κάποιον κάτοχο του Redmi 3 pro. Στα χαρακτηριστικά αναφέρει ότι έχει γυροσκόπιο (gyroscope). Μπορεί κάποιος να με διαβεβαιώσει αν είναι hardware sensor ή software (μέσω accelerometer και gravity sensor); Το τεστ είναι εύκολο, μέσω cardboard βλέπετε αν ανταποκρίνεται στην περιστροφή του κινητού ή μέσω μιας προσπάθειας λήψης - προβολής μίας photοsphere. Ευχαριστώ.

 

Μια δοκιμή παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή παρακαλώ.

 

νομίζω σου απάντησα :)

 

δες και εδώ τα σχόλια

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/help/using-redmi-3-google-play-cardboard-t3347834

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

νομίζω σου απάντησα :)

 

δες και εδώ τα σχόλια

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/help/using-redmi-3-google-play-cardboard-t3347834

 

Η απάντηση σου αφορά το "απλό" όπως ο ίδιος αναφέρεις. Το link του xda είναι για το "απλό". Στο kimovil αναφέρει τον γυροσκοπικό αισθητήρα στο pro ενώ στο απλό όχι. Και για να δικαιολογήσω τη δυσπιστία μου, είμαι κάτοχος ενός lenovo k3 note με γυροσκόπιο, κατά το kimovil + gsmarena, το οποίο είναι software με δεδομένα πυξίδας και δε δουλεύει σωστά. Θα ήθελα το επόμενο μου τηλέφωνο να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Βρίσκω το συγκεκριμένο κινητό από aliexpress με international έκδοση.

Η τιμή του είναι αρκετά καλή 156 usd το silver

 

Το έχει συναντήσει κάνεις σε international έκδοση?

Το συγκεκριμένο shop έχει και άλλα κινητά με international έκδοση όπως xiaomi και meizu.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκε παραγγελία για ένα φίλο.

Ενημερωτικά διαθέσιμες rom υπήρχαν official (English chinese), official global (pre-installed Google play NO Greek), multilingual (no Google play αλλα Greek)...

Μιλάω για βικ.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράζετε οτιδήποτε "international". Είναι συσκευές που έχουν φλασαριστει με αμφιβόλου ποιότητας Roms των μαγαζιών για να έχουν πολλές γλώσσες.

Μόνο official full stock αγγλοκινεζικη και είτε την κρατάτε για να έχετε πάντοτε ota updates είτε κάνετε unlock bootloader και περνάτε "ελληνική" απο την ελληνική κοινότητα (αλλα χάνετε τα ota).

 

International Roms ΔΕΝ βγάζει η xiaomi για αυτές τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράζετε οτιδήποτε "international". Είναι συσκευές που έχουν φλασαριστει με αμφιβόλου ποιότητας Roms των μαγαζιών για να έχουν πολλές γλώσσες.

Μόνο official full stock αγγλοκινεζικη και είτε την κρατάτε για να έχετε πάντοτε ota updates είτε κάνετε unlock bootloader και περνάτε "ελληνική" απο την ελληνική κοινότητα (αλλα χάνετε τα ota).

 

International Roms ΔΕΝ βγάζει η xiaomi για αυτές τις συσκευές.

 

ριξε μια ματια εδω :

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Mi5-M5-Snapdragon-820-Quad-Core-Cell-phone-Fingerprint-NFC/103919_32666171221.html

http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-Fingerprint-4100-mAh-Snapdragon-616-Octa-Core/103919_32664214602.html

 

το μαγαζί είναι όχι απλά 1st class. αλλά κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί δε πα να είναι και το χιλτον , για τις ρομ σου λέει ο φίλος όχι για την συσκευή , δες αν βγάζει επίσημα η εταιρία ιντερνατιοναλ ρομ και μην βλέπει ς τι γράφει ο κάθε πωλητής

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί δε πα να είναι και το χιλτον , για τις ρομ σου λέει ο φίλος όχι για την συσκευή , δες αν βγάζει επίσημα η εταιρία ιντερνατιοναλ ρομ και μην βλέπει ς τι γράφει ο κάθε πωλητής

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σας για τις rom κλπ.

Εγώ όταν ένας τέτοιος πωλητής μου γράφει τα παρακάτω :

 

Official Global Firmware ,Support Multi Language & Google play.support OTA update

Με τιμή 156 usd, την στιγμή που οι άλλοι ζητάνε παραπάνω, θα το δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σας για τις rom κλπ.

Εγώ όταν ένας τέτοιος πωλητής μου γράφει τα παρακάτω :

 

Official Global Firmware ,Support Multi Language & Google play.support OTA update

Με τιμή 156 usd, την στιγμή που οι άλλοι ζητάνε παραπάνω, θα το δοκιμάσω!!

 

και καλά κάνεις εσύ αλλά για το redmi 3 , τουλάχιστον στο αγγλικό επίσημο site δεν βρίσκω στο downloads global rom καν

αλλά αν δεν κάνω λάθος και στα redmi note 3 που έχουν βγάλει global δεν υπάρχουν Ελληνικά μέσα (Global δικιά τους = απλά περισσότερες γλώσσες , σίγουρα όχι όλες οι "κλασικές")

Link to comment
Share on other sites

και καλά κάνεις εσύ αλλά για το redmi 3 , τουλάχιστον στο αγγλικό επίσημο site δεν βρίσκω στο downloads global rom καν

αλλά αν δεν κάνω λάθος και στα redmi note 3 που έχουν βγάλει global δεν υπάρχουν Ελληνικά μέσα (Global δικιά τους = απλά περισσότερες γλώσσες , σίγουρα όχι όλες οι "κλασικές")

 

Η παραγγελιά θα γίνει μέχρι την τετάρτη!

Να παραλάβω με το καλό και θα σας ενημερώσω τι τρέχει :D

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελιά θα γίνει μέχρι την τετάρτη!

Να παραλάβω με το καλό και θα σας ενημερώσω τι τρέχει :D

 

ε καλά μέχρι τότε μπορεί να έχει βγει redmi 3 pro2 :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να καταλάβουμε αν η ROM που θα φοράει το κινητό μας είναι Stable ή Developer official?? Π.χ. παρηγγειλα από Vickmall και επελεξα την Official ROm αντι της Multi...Δεν ξέρω αν έχει καποια ιδιαίτερη σημασία, αλλά σε μηνυμα που τους έστειλα 1 μέρα μετά, τους ζήτησα να μου εγκαατστησουν Play Store & Gapps (μου είπαν οκ)..

 

Επομένως τι ROM θα έχω??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να καταλάβουμε αν η ROM που θα φοράει το κινητό μας είναι Stable ή Developer official?? Π.χ. παρηγγειλα από Vickmall και επελεξα την Official ROm αντι της Multi...Δεν ξέρω αν έχει καποια ιδιαίτερη σημασία, αλλά σε μηνυμα που τους έστειλα 1 μέρα μετά, τους ζήτησα να μου εγκαατστησουν Play Store & Gapps (μου είπαν οκ)..

 

Επομένως τι ROM θα έχω??

sets, about, update...

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο honorbuy την Πεμπτη το πρωι, παρελαβα την παρασκευη με DHL. Πληρωσα τα €35 για express γιατι το χρειαζομουν αλλα και εχω ψιλοβαρεθει να περιμενω πλεον 20-30 μερες για μια συσκευη. Συνολο με μεταφορικα€192. Περιεχει μια μεμβρανη αλλα ειναι της πλακας, φροντιστε να παραγγειλετε tempered glass.

 

Κριτικη με τρεις λεξεις: Το τηλεφωνο πεταει.

 

Καλησπέρα, από ότι βλέπω σήμερα το έχει στα 212,39€ (αναφέρομαι στο red mi no 3 pro,32GB, από EU warehouse, με hexacore επεξεργαστή).

 

Εσυ ποίο μοντέλο πήρες και σου ήρθε με τα +35€ των μεταφορικών στα 192€?

 

Επίσης κοίταξες τους όρους τις εγγύησης? γιατί γενικά κάτι δεν μου άρεσε σε όλα αυτά που διάβασα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.

Το κινητο της γυναικας meizu m1 note μετα απο πολλες πτωσεις μαλλον ειναι στα τελευταια του εχω αλλαξει οθωνη αλλα μετα απο λιγο καιρο θελει παλι ανοιγμα τελος παντων...

ελεγα να παρω το redmi pro για εμενα αλλα τι να κανουμε εμενα δεν με νοιαζει μενω και με της δουλειας.

Στην ουσια του θεματως διαβαζω οτι δεν βγαζει καλες φοτο....δηλαδη χαλια?σε σχεση με το meizu τι θα λεγατε?

λεω να το παρω αν το παρω απο vickmall eu πρεπει να προσεξω κατι?

απο θεμα αναβαθμισεων και τετοια ειναι σταθερο?μη θελω καθε 3 και λιγο να τις το σκαλιζω

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...