Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως έπαιξε! Δεν το πιστεύω! Είχα φάει τέτοιο ξενέρωμα.... Είχα δοκιμάσει και volume + και volume -, αλλά προφανώς όχι για αρκετά δευτερόλεπτα... Σ' ευχαριστώ πολύ, διότι θα το έστελνα πίσω και τρέχα γύρευε..

 

Εν τω μεταξύ, γιατί είπες οτι η εύκολη λύση είναι να το στείλω πίσω και η δύσκολη να κάνω fast boot? Μόλις άνοιξε φαίνεται να λειτουργούν όλα όπως ήταν κανονικά πριν. Δεν έχει χάσει ούτε δεδομένα. Το περίεργο είναι οτι δεν έπαιρνε καν ρεύμα, σε διαφορετικές πρίζες, και με δυο διαφορετικούς φορτιστές (ο άλλος ήταν του απλού redmi 3 που είναι εντελώς ίδιοι).... Πώς εξηγείται αυτό;

 

Η εύκολη λύση είναι να πάει πίσω και να μην ασχοληθείς.

Η δύσκολη δεν είναι να μπεί σε fastboot αλλά να το φλασάρεις. Κάτι που σε σένα δεν χρειάζεται.. Κάτι μαγικό..:lol::lol:

Μακάρι να μην το ξανα πάθει.

Στα υπόλοιπα απάντηση δεν μπορώ να σου δώσω .. είσαι αρκετά μακριά..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το περίεργο είναι οτι δεν έπαιρνε καν ρεύμα, σε διαφορετικές πρίζες, και με δυο διαφορετικούς φορτιστές (ο άλλος ήταν του απλού redmi 3 που είναι εντελώς ίδιοι).... Πώς εξηγείται αυτό;

Είχα αντίστοιχο πρόβλημα με το απλο redmi 3, συμπτωματικά 1 βδομάδα αφότου το πήρα στα χέρια μου. Σταμάτησε να φορτιζει, έκλεισε και μπορούσα να το φορτίσω μόνο όσο βρισκόταν σε fast boot (φορτιζει μεν αλλά υπερβολικά αργά). Τελικά μετά από δύο ή τρεις μέρες ξεκόλλησε και άρχιζε να φορτιζει κανονικά. Πρώτη φορά που φορτίσε ξανά ήταν σε pc αν και είχα δοκιμάσει ξανά και σε pc και με άλλο φορτιστή κλπ.

 

Το κόλλημα πρέπει να το έφαγε όταν το φόρτισα πρώτη φορά με άλλο φορτιστή, εναν lenovo (του pm40 της κοπέλας μου) επειδή είχα ξεχάσει τον καταραμενο ευρωπαϊκό ανταπτορα στο σπίτι μου (πάντα μένει στη πρίζα).

Edited by Lumpenarian

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή για τηλεκοντρόλ ; Δωρεάν

 

εγώ δουλεύω το miremote που είχε μέσα εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά περιμένω το εργαλείο από μέρα σε μέρα.. Μόλις όμως έμαθα ότι δεν gorilla είναι αλήθεια?? ξέρει κάποιος ??
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά περιμένω το εργαλείο από μέρα σε μέρα.. Μόλις όμως έμαθα ότι δεν gorilla είναι αλήθεια?? ξέρει κάποιος ??

 

ναι. βαλε tempered glass αν θες, πχ nillkin.

απο vickmall αγορα ειχε δωρο tempered glass + tpu θηκη

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ναι. βαλε tempered glass αν θες, πχ nillkin.

απο vickmall αγορα ειχε δωρο tempered glass + tpu θηκη

 

Έχω πάρει και εγώ το γνωστό δώρο "tempered glass + tpu θηκη". Αξίζει να βάλω το συγκεκριμένο tempered ή θα έχω πρόβλημα στο touch, ξέρει κανείς?? Δεν έχω βάλει ποτέ.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ το γνωστό δώρο "tempered glass + tpu θηκη". Αξίζει να βάλω το συγκεκριμένο tempered ή θα έχω πρόβλημα στο touch, ξέρει κανείς?? Δεν έχω βάλει ποτέ.

Θέμα όχι, αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση, κρατάει πολύ εύκολα διάφορα επάνω του. Το tempered της nilkin είναι πολύ καλύτερο, γλιστράει καλύτερα το δάχτυλο και μένουν πολύ λιγότερα κατσλυπα πάνω.

Είχα βάλει στην αρχή και εγώ την δωρεάν και μου έσπασαν τα νεύρα που γέμιζε δαχτυλιες και βρομια τόσο εύκολα, μετά πήρα την nilkin και έχει μεγάλη διαφορά.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, προς το παρόν ρισκάρω και το αφήνω όπως είναι (χωρις glass, ούτε καν μεμβράνη! μέσα στη MOFI θήκη του). Ελπίζω να μην έχω κάποιο ατυχημα και το κλαιω..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

εγώ δουλεύω το miremote που είχε μέσα εγκατεστημένο.

 

Το βρήκα και γω χθες και δουλεύει μία χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ, προς το παρόν ρισκάρω και το αφήνω όπως είναι (χωρις glass, ούτε καν μεμβράνη! μέσα στη MOFI θήκη του). Ελπίζω να μην έχω κάποιο ατυχημα και το κλαιω..

 

Εγώ πάντως έβαλα αυτά που είχε δώρο ,εντάξει πιάνει καποιες δαχτυλιες αλλά σαν touch δεν έχει πρόβλημα , έπειτα αν δεν σου κάνει το βάζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ, με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό, βλέπω οτι αναμένεται και η international έκδοση http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--International-Edition-XIAOMI-Redmi-3-Pro-5-0inch-HD-4G-Android-5-1-Smartphone-3GB-32GB-Qualcomm-Snapdragon-616-Octa-Core-1-5-GHz-Touch-ID-Fast-Charge-4100mAh---Silver-367557.html

 

νομίζω αξίζει να περιμένω αυτήν.

 

Γενικά είμαι μεταξύ MI4C και Redmi 3 Pro

υπάρχει κάποια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι μεταξύ MI4C και Redmi 3 Pro υπάρχει κάποια πρόταση;

 

Αν και δεν έχω δει το mi4c εγώ θα το επέλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ, με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό, βλέπω οτι αναμένεται και η international έκδοση http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--International-Edition-XIAOMI-Redmi-3-Pro-5-0inch-HD-4G-Android-5-1-Smartphone-3GB-32GB-Qualcomm-Snapdragon-616-Octa-Core-1-5-GHz-Touch-ID-Fast-Charge-4100mAh---Silver-367557.html

 

νομίζω αξίζει να περιμένω αυτήν.

 

Γενικά είμαι μεταξύ MI4C και Redmi 3 Pro

υπάρχει κάποια πρόταση;

 

Το Mi4c ειναι καλυτερο σαν συνολο απο αποψη χαρακτηριστικων και ταχυτητων. Αν ομως θελεις καλυτερη αυτονομια σιγουρα το redmi 3 pro ειναι αψογο. Σαν πρωην κατοχος mi4c η αυτονομια της συσκευης λογω 808 και κυριως καταναλωσης σε idle, δεν ειναι οτι καλυτερο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την έκδοση International τι λέτε;, από οτι βλέπω δεν έχει την μπάντα 800 (Β20) για 4G αλλά 850 (Β1) αυτή μας χρησιμεύει σε κάτι στην Ελλάδα, την χρησιμοποιεί δηλαδή κάποιος πάροχος;

 

 

baiosss λες πρώην κάτοχος, τώρα που έχεις πάει και γιατί το άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την έκδοση International τι λέτε;, από οτι βλέπω δεν έχει την μπάντα 800 (Β20) για 4G αλλά 850 (Β1) αυτή μας χρησιμεύει σε κάτι στην Ελλάδα, την χρησιμοποιεί δηλαδή κάποιος πάροχος;

 

 

baiosss λες πρώην κάτοχος, τώρα που έχεις πάει και γιατί το άλλαξες;

 

Πρωην κατοχος του mi4c, τωρα αναβαθμιστηκα στο Mi4s:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η international δεν έχει Ελληνικά. Το καλύτερο είναι να πάρεις την επίσημη rom που έχει μόνο Αγγλικά και κινέζικα και μετά περνάς εδώ rom με Ελληνικά. Εχει μια διαδικασία και πρέπει να διαβάσεις πράγματα για να το κάνεις αλλά όχι και τίποτα φοβερό. Εχει όμως μία αναμονή γιατί πρέπει να ζητήσεις απ την xiaomi άδεια για ξεκλείδωμα κλπ. Υπάρχει και η ES stock μόνο στο silver όπως βλέπω που έχει Ελληνικά αλλά απ ότι λένε είναι προβληματική.

 

Επίσης ο σωστός οδηγός για να περ΄σουμε απ την imternational επίσημη rom είναι αυτός, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1

 

Μετά παίρνουμε άδεια, ξεκλειδώνουμε και στην συνέχεια περνάμε Ελληνική rom.

 

Αυτά παιδιά με κάθε επιφύλαξη γιατί ακόμη είμαι στην διαδικασία αλλαγής rom απ την international σε επίσημη

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το εργαλείο για την σύζυγο. Ζήτησα gapps αλλά τζίφος.

Υπάρχει οδηγός για να περαστούνε;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η international δεν έχει Ελληνικά. Το καλύτερο είναι να πάρεις την επίσημη rom που έχει μόνο Αγγλικά και κινέζικα και μετά περνάς εδώ rom με Ελληνικά. Εχει μια διαδικασία και πρέπει να διαβάσεις πράγματα για να το κάνεις αλλά όχι και τίποτα φοβερό. Εχει όμως μία αναμονή γιατί πρέπει να ζητήσεις απ την xiaomi άδεια για ξεκλείδωμα κλπ. Υπάρχει και η ES stock μόνο στο silver όπως βλέπω που έχει Ελληνικά αλλά απ ότι λένε είναι προβληματική.

 

Επίσης ο σωστός οδηγός για να περ΄σουμε απ την imternational επίσημη rom είναι αυτός, https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1

 

Μετά παίρνουμε άδεια, ξεκλειδώνουμε και στην συνέχεια περνάμε Ελληνική rom.

 

Αυτά παιδιά με κάθε επιφύλαξη γιατί ακόμη είμαι στην διαδικασία αλλαγής rom απ την international σε επίσημη

 

Μπορεις να μου πεις για πιο λογο να θελεις να πας απο την International σε official chinese?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα σήμερα το εργαλείο για την σύζυγο. Ζήτησα gapps αλλά τζίφος.

Υπάρχει οδηγός για να περαστούνε;

 

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή και έχω 2 απορίες:

• Υποστηρίζει USB OTG, ώστε να συνδεθεί πάνω του USB flash drive? Δεν είναι σαφές στις προδιαγραφές του.

• Λειτουργεί ικανοποιητικά για πλοήγηση με google maps? Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις για πιο λογο να θελεις να πας απο την International σε official chinese?

 

Για να βάλεις Ελληνικά. Και αυτό γίνεται με τρία βήματα.

1) Με κλειδωμένο bootloader πρώτα παme σε official. Ο τρόπος για να δούμε αν είναι κλειδομένος ή όχι είναι εδώ.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13597-%CE%9C%CE%95%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%9F-%CE%92%CE%97%CE%9C%CE%91-%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9D-%CE%91%CE%93%CE%9F%CE%A1%CE%91-%CE%9F%CE%A0%CE%A9%CE%A3%CE%94%CE%97%CE%A0%CE%9F%CE%A4%CE%95%E2%80%8B-%CE%9D%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-CHECK/

Ο τρόπος που περνάμε την official είναι εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1

2) Ξεκλειδώνουμε τον bootloader παίρνοντας άδεια απ την xiaomi (Δεν μπορώ τώρα να βρω Link)

3) Τέλος περνάμε rom με Ελληνικά.

Τώρα είναι και κάποιες international που έχουν ΕΛληνικά. Εχω όμως διαβάσει πως δεν είναι σταθερές. Αν είναι αλήθεια δεν ξέρω.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή και έχω 2 απορίες:

• Υποστηρίζει USB OTG, ώστε να συνδεθεί πάνω του USB flash drive? Δεν είναι σαφές στις προδιαγραφές του.

• Λειτουργεί ικανοποιητικά για πλοήγηση με google maps? Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

•)Υποστηρίζει

•)Με Google maps δε ξέρω, αλλά με sygic δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις Ελληνικά. Και αυτό γίνεται με τρία βήματα.

1) Με κλειδωμένο bootloader πρώτα παme σε official. Ο τρόπος για να δούμε αν είναι κλειδομένος ή όχι είναι εδώ.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13597-%CE%9C%CE%95%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%9F-%CE%92%CE%97%CE%9C%CE%91-%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9D-%CE%91%CE%93%CE%9F%CE%A1%CE%91-%CE%9F%CE%A0%CE%A9%CE%A3%CE%94%CE%97%CE%A0%CE%9F%CE%A4%CE%95%E2%80%8B-%CE%9D%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-CHECK/

Ο τρόπος που περνάμε την official είναι εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1

2) Ξεκλειδώνουμε τον bootloader παίρνοντας άδεια απ την xiaomi (Δεν μπορώ τώρα να βρω Link)

3) Τέλος περνάμε rom με Ελληνικά.

Τώρα είναι και κάποιες international που έχουν ΕΛληνικά. Εχω όμως διαβάσει πως δεν είναι σταθερές. Αν είναι αλήθεια δεν ξέρω.

 

άρα ο μόνος λόγος είναι για να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις ελληνική rom??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...