Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ σωστά.

ΑΠ όσα έχω διαβάσει δηλαδή γιατί δεν έχω ολοκληρώσει όλη την διαδικασία μιας και στο πέρασμα της επίσημης rom το τηλέφωνο μπρίκαρε από λάθος χειρισμό. Βασικά ήταν ο οδηγός για το note 3 pro γι αυτό έγινε το κακό.

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι μόνο η ελληνική γλώσσα, αλλά η ελληνική ρομ. Δηλαδή χωρίς τα προβλήματα, κολλήματα, αγνώστων στοιχείων ξένων ρομ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στο κινητό την official κινεζική rom. Απο ότι κατάλαβα για να περάσω την ελληνική ρομ πρέπει να ακολουθήσω τον οδηγό εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1 για να περάσω την official dev rom. Και στη συνέχεια να ξεκλειδωσω τον bootloader για να περάσω την ελληνική; σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στο κινητό την official κινεζική rom. Απο ότι κατάλαβα για να περάσω την ελληνική ρομ πρέπει να ακολουθήσω τον οδηγό εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1 για να περάσω την official dev rom. Και στη συνέχεια να ξεκλειδωσω τον bootloader για να περάσω την ελληνική; σωστά;

 

Aπό official κινέζικη μπορείς να βάλεις developer Μέσω updater..

Link to comment
Share on other sites

Τον updater τον περνάω στο κινητό; υπάρχει κανένας οδηγός;

 

Το έχει σαν εφαρμογή το κινητό. κάπως έτσι..updater

Link to comment
Share on other sites

Miui global 7.2 stable 7.2.7.0.0 (LHPCNDB) εγώ το παράγγειλα από vickmall με την Mutli-language rom που αναφέρω πριν για να έχει Ελληνικά , θα πέρνει αναβαθμίσεις ; Ενα μήνα τώρα όλα δουλεύουν ρολόι , όχι τίποτα ιδιαίτερο , παιχνίδια δεν βάζω , το sygic έχω , το viper , κάνα δυο app τραπεζων, facebook και περιήγηση στο διαδίκτυο, από τη ram έχει υπόλοιπο κάπου στα 1.6 με 1.7 , σε τι θα βοηθούσε ή ελληνική ρομ; Καθότι όχι και πολύ σχετικός με το άθλημα , και σχετικά με τον bootloader ξέρει κανείς αν είναι κλειδωμένος ή ξεκλειδωτος από vickmall ; Edited by kostasc4
Link to comment
Share on other sites

Miui global 7.2 stable 7.2.7.0.0 (LHPCNDB) εγώ το παράγγειλα από vickmall με την international rom που αναφέρω πριν για να έχει Ελληνικά , θα πέρνει αναβαθμίσεις ; Ενα μήνα τώρα όλα δουλεύουν ρολόι , όχι τίποτα ιδιαίτερο , παιχνίδια δεν βάζω , το sygic έχω , το viper , κάνα δυο app τραπεζων, facebook και περιήγηση στο διαδίκτυο, από τη ram έχει υπόλοιπο κάπου στα 1.6 με 1.7 , σε τι θα βοηθούσε ή ελληνική ρομ; Καθότι όχι και πολύ σχετικός με το άθλημα , και σχετικά με τον bootloader ξέρει κανείς αν είναι κλειδωμένος ή ξεκλειδωτος από vickmall ;

 

Ο bootloader είναι γενικά κλειδωμένος...

Αν η ρομ που λες έχει Ελληνικά τότε μην περιμένεις αναβαθμίσεις γτ δεν είναι official.

Γενικά δεν είναι ότι καλύτερο αυτές οι ρομ αλλά αν σου δουλεύει σωστά... μην ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Miui global 7.2 stable 7.2.7.0.0 (LHPCNDB) εγώ το παράγγειλα από vickmall με την international rom που αναφέρω πριν για να έχει Ελληνικά , θα πέρνει αναβαθμίσεις ; Ενα μήνα τώρα όλα δουλεύουν ρολόι , όχι τίποτα ιδιαίτερο , παιχνίδια δεν βάζω , το sygic έχω , το viper , κάνα δυο app τραπεζων, facebook και περιήγηση στο διαδίκτυο, από τη ram έχει υπόλοιπο κάπου στα 1.6 με 1.7 , σε τι θα βοηθούσε ή ελληνική ρομ; Καθότι όχι και πολύ σχετικός με το άθλημα , και σχετικά με τον bootloader ξέρει κανείς αν είναι κλειδωμένος ή ξεκλειδωτος από vickmall ;

 

αν δεν έχει αλλάξει κάτι (που δεν βλέπω να άλλαξε) αν έχει ελληνικά δε θα έχει αναβαθμίσεις γιατί δεν υπάρχει rom επίσημη με ελληνικά .-

υ.γ. βέβαια δεν υπάρχει καν , νομίζω, global rom για το redmi 3 ........

 

bootloader φυσικά και είναι κλειδωμένος , αν ήταν ξεκλείδωτος θα το καταλάβαινες πιστεύω (δεν θα χρειαζόταν να ξεκλειδώσει κανένας)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει αλλάξει κάτι (που δεν βλέπω να άλλαξε) αν έχει ελληνικά δε θα έχει αναβαθμίσεις γιατί δεν υπάρχει rom επίσημη με ελληνικά .-

υ.γ. βέβαια δεν υπάρχει καν , νομίζω, global rom για το redmi 3 ........

 

bootloader φυσικά και είναι κλειδωμένος , αν ήταν ξεκλείδωτος θα το καταλάβαινες πιστεύω (δεν θα χρειαζόταν να ξεκλειδώσει κανένας)

 

Ευχαριστώ , για τον bl εννοώ μήπως τον έχει ξεκλειδώσει το vickmall για να περάσει αυτή τη ρομ με τα ελληνικά , αλλιώς πως την αλλάξανε; Και τι κέρδος θα έχω ε την ελληνική ρομ; Περισσότερη ελεύθερη ραμ πχ; Θα δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα; Ευχαριστώ και πάλι .

Edited by kostasc4
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδιά δεν είναι πάντα κλειδωμένος. Οπως έγραψα και πιο πάνω σε αυτό το link https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13597-%CE%9C%CE%95%CE%93%CE%91%CE%9B%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%A7%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%9F-%CE%92%CE%97%CE%9C%CE%91-%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9D-%CE%91%CE%93%CE%9F%CE%A1%CE%91-%CE%9F%CE%A0%CE%A9%CE%A3%CE%94%CE%97%CE%A0%CE%9F%CE%A4%CE%95%E2%80%8B-%CE%9D%CE%91-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A4%CE%95-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-CHECK/ έχει έναν οδηγό για να τσεκάρουμε αν είναι κλειδωμένος ή όχι. ΑΝ διαβάσετε θα δείτε πως υπάρχουν rom με ξεκλείδωτο bootloader που γενικά δημιουργεί μεγάλα προβλήματα. Γενικά πριν κάνεται οτιδήποτε στο κινητό ψάξτε λίγο στην Ελληνική κοινότητα της xiaomi και μετά προχωρήστε.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ η συγκεκριμένη είναι fastboot και την περνάνε με miflash και κλειδωμένο bootloader.

Με Ελληνική ρομ θα έχεις επιλογή ρούτ , 160 χαρακτήρες σμσ, δουλέύουν τα πάντα και γενικά έχεις Ελληνικό φόρουμ κ υποστήριξη.

 

takisffff τα ξέρουμε τα περιστατικά .. αλλά ένα μαγαζί σαν το vickmall δεν νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο.

Εκτός αν το ζητήσεις.. αλλά και πάλι δεν νομίζω./

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ η συγκεκριμένη είναι fastboot και την περνάνε με miflash και κλειδωμένο bootloader.

Με Ελληνική ρομ θα έχεις επιλογή ρούτ , 160 χαρακτήρες σμσ, δουλέύουν τα πάντα και γενικά έχεις Ελληνικό φόρουμ κ υποστήριξη.

 

takisffff τα ξέρουμε τα περιστατικά .. αλλά ένα μαγαζί σαν το vickmall δεν νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο.

Εκτός αν το ζητήσεις.. αλλά και πάλι δεν νομίζω./

 

το 160χαρακτήρες sms ας μη το σχολιάσω βέβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ η συγκεκριμένη είναι fastboot και την περνάνε με miflash και κλειδωμένο bootloader.

Με Ελληνική ρομ θα έχεις επιλογή ρούτ , 160 χαρακτήρες σμσ, δουλέύουν τα πάντα και γενικά έχεις Ελληνικό φόρουμ κ υποστήριξη.

Ευχαριστώ

 

takisffff τα ξέρουμε τα περιστατικά .. αλλά ένα μαγαζί σαν το vickmall δεν νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο.

Εκτός αν το ζητήσεις.. αλλά και πάλι δεν νομίζω./

Τι εννοεις; Για την Mutli-language αν εννοεις αυτό εγώ το ζήτησα , δεν έχω ανακατευτεί πολύ με ρομ κλπ οπότε το θεωρησα ποιο εύκολο (ένα ρουτ έχω κάνει μόνο σε se neo v για να βγάλω κάτι μαλ... της vodaf... και της Sony που τρωγανε ραμ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις θέμα;

 

ε το ότι για 5-10 άτομα (όσα και να είναι θα ήταν 5x οι υπόλοιποι) δεν κάναν την κλασική υλοποίηση του strip unicode (οπως ήταν και το "original" app) αλλά αυτή την λογική "γυρνάω σε κεφαλαία αν θέλω να στείλω μεγάλο μήνυμα" εεεεε δε το λες και ό.τι καλύτερο

(δεν ξέρω πως πάει, ξεκινάς να γράφεις μήνυμα , βλέπεις ότι βγαίνει πολύ, λες ωπππ $#@$#$ έκανα , κάτσε να το ξαναγράψω σε κεφαλαία ; αν γράφεις και με κύλιση φυσικά θα έλεγα τι θα πάρεις για να γράψεις κεφαλαία :))) )

 

όταν μιλάμε για sms app (όχι viber/messenger κλπ) που και εσύ να μην γράφεις κεφαλαία (και σου φαίνεται ενοχλητικό) εεεεε θα γράφει ο συνομιλητής σου γιατί έτσι λειτουργούν τα περισσότερα προγράμματα ............................

 

αλλά , ευτυχώς δεν πολύ στέλνω σμσ οπότε το αγνοώ αυτό το "160chars" (αλλιώς θα έβαζα καμιά άλλη εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Για την Mutli-language αν εννοεις αυτό εγώ το ζήτησα , δεν έχω ανακατευτεί πολύ με ρομ κλπ οπότε το θεωρησα ποιο εύκολο (ένα ρουτ έχω κάνει μόνο σε se neo v για να βγάλω κάτι μαλ... της vodaf... και της Sony που τρωγανε ραμ

 

Τι εννοώ για ποιο πράγμα; Αν όλα δουλεύουν μην ασχολείσαι δεν υπάρχει λόγος.

 

kodorevi8ulis

ένα δίκιο το έχεις αλλά τουλάχιστον έχεις την επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι , αυτή την ειδοποίηση που φέρνει στο ίντερνετ ντε και καλά για ιούς πως μπορούμε να την αποφύγουμε ; Την πετάει οπότε του έρθει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα notifications τι συμβαίνει?? Ανοιγω τα data και δεν μου πεταει στην κορυφή το σημαδακι της εφαρμογης, στην οποία έχω λάβει μηνυμα π.χ. messenger/ viber ή ειδοποίηση για το facebook..Πρεπει ναμυρισω τα νυχια μου και να ανοιξω την εκαστοτε εφαρμογη για να αντιληφθώ ότι έχω μηνυμα..Τι δεν έχω κάνει σωστά?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα notifications τι συμβαίνει?? Ανοιγω τα data και δεν μου πεταει στην κορυφή το σημαδακι της εφαρμογης, στην οποία έχω λάβει μηνυμα π.χ. messenger/ viber ή ειδοποίηση για το facebook..Πρεπει ναμυρισω τα νυχια μου και να ανοιξω την εκαστοτε εφαρμογη για να αντιληφθώ ότι έχω μηνυμα..Τι δεν έχω κάνει σωστά?

 

δες 3 τελειες

Link to comment
Share on other sites

Ποιες τρεις τελειες????

 

Εγω πηγα Ρυθμισεις>Notifications>Apps Notifications και τικαρα ανα εφαρμογη στο on τα πάντα..π.χ στο Viber, ενεργοποίησα όλα τα πεδία, πλην του Lock screen notifications..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι , αυτή την ειδοποίηση που φέρνει στο ίντερνετ ντε και καλά για ιούς πως μπορούμε να την αποφύγουμε ; Την πετάει οπότε του έρθει

Δοκίμασες το adaway app?

Link to comment
Share on other sites

εχω τη stable rom και θέλω να περάσω τη dev και στη συνέχεια την ελληνική. Πως μπορώ να κάνω backup τις εφαρμογές μου ώστε να τις περάσω μετά ξανά στην ελληνική; Υπάρχει τρόπος για ροοτ τηs stable για να περάσω το titanium backup και να κάνω αντίγραφο των εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...