Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος που μπορεί να κατεβάσει μόνο σε WiFi από play store, να πάει εκεί που λέει λήψεις (ένα βελάκι προς τα κάτω είναι η εμφάνιση του),τρεις τέλειες και να επιλεξει όριο mb απεριόριστο

 

 

Φίλε μου που είναι οι Λήψεις, αυτό το βελάκι και οι τελίτσες που αναφερεις??? Δεν βλέπω κάτι..:(

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γράφει downloads και είναι στην επιφάνεια εργασίας. Μπορεί να το βρεις και σε φάκελο που γράφει εργαλεία (tools).. Ψάξε, πάτα να.μπεις μέσα και μόλις μπεις πάνω έχει τρεις τελείες. Τις πατάς και ορίζεις όριο λήψεων για τα mb..βάλτο απεριόριστο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα παραγγείλω τώρα το κινητό από vickmall στα 150 ευρώ.

Αφού δεν έχει gorilla glass θα πάρω και ένα Tempered Glass.

 

Tempered Glass + Θήκη , ποια και απο πού προτείνετε να τα πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα παραγγείλω τώρα το κινητό από vickmall στα 150 ευρώ.

Αφού δεν έχει gorilla glass θα πάρω και ένα Tempered Glass.

 

Tempered Glass + Θήκη , ποια και απο πού προτείνετε να τα πάρω?

 

εχει 1 θηκη σιλικονης και 1 tempered glass δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Γράφει downloads και είναι στην επιφάνεια εργασίας. Μπορεί να το βρεις και σε φάκελο που γράφει εργαλεία (tools).. Ψάξε, πάτα να.μπεις μέσα και μόλις μπεις πάνω έχει τρεις τελείες. Τις πατάς και ορίζεις όριο λήψεων για τα mb..βάλτο απεριόριστο

 

:lol::lol: Μα πόσο άσχετος...Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

 

Σήμερα το παρέλαβα από to2c (για φίλο).

 

Ήρθε με ROM που έχει ελληνικά οπότε απ' όσα διάβασα είναι καλό να αλλαχτεί.

 

Έχω κάποια θεματάκια και χρειάζομαι βοήθεια .

 

1. Πήγα να κάνω unlock αλλά μόλις παταω το κουμπί του unlock με πετάει σε ένα κινέζικο forum της miui .

 

2. Δεν έχω καταλάβει ποια developer ROM πρέπει να βάλω για να μπορέσω να κάνω το unlock (αφού καταφέρω να πάρω τον κωδικό πρώτα από το πρώτο βήμα). Αν μπορεί κάποιος να δώσει link γιατί όσο εψαξα βρήκα για το απλό .

 

3. Αφού βγάλω άκρη με τα δυο πρώτα ερωτήματα , ποια ελληνική ROM να βάλω; Το δακτυλικό αποτύπωμα θα λειτουργεί ή θα είναι ROM του απλού και δεν θα δουλεύει όπως διάβασα σε άλλο post;

 

edit: Με την πρώτη ερώτηση βρήκα άκρη. Αυτό που μου έβγαζε το κινέζικο site , έλεγε να γράψω nickname για το forum. Μόλις έγραψα nickname , την επόμενη φορά που πάτησα unlock μου έβγαλε την διαδικασία.

 

Τώρα περιμένω για το verification code στο κινητό. Αργούν να το στείλουν;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chrisarchon
Link to comment
Share on other sites

Για άνοιξε το..Ελληνικά έχει;

Εγώ πήρα ένα από γνωστό για ξεκλείδωμα κ πέρασμα Ελληνικής και δεν είχε την γλώσσα μας.

Φορούσε μια global ρομ και είχε 10 γλώσσες περίπου.

 

Λοιπόν.... το κινητακι σε αυτή την έκδοση δεν έχει Ελληνικά.

Σε επικοινωνία που είχα με το κατάστημα μου λένε οτι πρέπει να έχει Ελληνικά(τουλάχιστον αυτό μου είπαν στην 1η επικοινωνίας).

Το κινητό τα σπάει και όλα τρέχουν ρολόι.

Βασικά είναι σαν να έχεις την άγγλο-κινεζικη rom-μαμά της xiaomi απλά πιστεύω ότι εφόσον μπήκαν στην διαδικασία να βάλουν γλώσσες όπως Ισπανικά, Ρουμανικα, Γαλλικά σε λίγο καιρο ίσως βγει κανένα update με Ελληνικά.

 

Πάντως το κινητό τα σπάει και είμαι στο τσακ να το κρατήσω και να πετάξω το mx5 :D

Edited by andreasstou19
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε με ROM που έχει ελληνικά οπότε απ' όσα διάβασα είναι καλό να αλλαχτεί.

1. Πήγα να κάνω unlock αλλά μόλις παταω το κουμπί του unlock με πετάει σε ένα κινέζικο forum της miui .

2. Δεν έχω καταλάβει ποια developer ROM πρέπει να βάλω για να μπορέσω να κάνω το unlock (αφού καταφέρω να πάρω τον κωδικό πρώτα από το πρώτο βήμα). Αν μπορεί κάποιος να δώσει link γιατί όσο εψαξα βρήκα για το απλό .

3. Αφού βγάλω άκρη με τα δυο πρώτα ερωτήματα , ποια ελληνική ROM να βάλω; Το δακτυλικό αποτύπωμα θα λειτουργεί ή θα είναι ROM του απλού και δεν θα δουλεύει όπως διάβασα σε άλλο post;

edit: Με την πρώτη ερώτηση βρήκα άκρη. Α

Τώρα περιμένω για το verification code στο κινητό. Αργούν να το στείλουν;

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1 . Ηταν εύκολο έτσι κ αλλιώς.

2. Μπαίνεις εδώ και κατεβάζεις την Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot.

Και εκτελείς αυτόν τον οδηγό.

Προσοχή ο οδηγός είναι φτιαγμένος για το note 3 pro.. Τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια... Η ρομ αλλάζει.

3, κατεβάζεις ρομ από εδώ.

Εγώ δοκίμασα την 7,3,2 και δουλευει και το fingerprint κανονικά.

Αν έκανες την αίτηση σωστά θα έρθει ένα sms περίπου σε μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 . Ηταν εύκολο έτσι κ αλλιώς.

2. Μπαίνεις εδώ και κατεβάζεις την Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot.

Και εκτελείς αυτόν τον οδηγό.

Προσοχή ο οδηγός είναι φτιαγμένος για το note 3 pro.. Τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια... Η ρομ αλλάζει.

3, κατεβάζεις ρομ από εδώ.

Εγώ δοκίμασα την 7,3,2 και δουλευει και το fingerprint κανονικά.

Αν έκανες την αίτηση σωστά θα έρθει ένα sms περίπου σε μια εβδομάδα.

 

Ευχαριστώ πολυ.

 

Τώρα στην αναμονή για το unlock. Αργεί πολύ να στείλουν τον κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία κάνει γύρω στις 5-6 μέρες..

Αν έχεις win 10 πρόσεχε τα βήματα.. Αν δεις ότι δεν παίρνει σωστά τους drivers από τον οδηγό πας εδώ.

Drivers

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

εχει 1 θηκη σιλικονης και 1 tempered glass δωρεαν

 

Απλά το θέμα είναι πως δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για το δωρεάν που δίνουν, ισχύει/δεν ισχύει ?

 

Αν είναι να πάρω Tempered Glass μεταξύ του original και της Nilkin, ποιο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρω Tempered Glass μεταξύ του original και της Nilkin, ποιο προτείνετε?

 

Nillkin με κλειστά μάτια από μένα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, λιγο χαζή η απορία το ξέρω, αλλά αυτό το default wallpaper που με το που ξυπνάω την συσκευή και πρέπει να σκρολλάρω προς τα πάνω για να φύγει πως στο καλό βγαίνει..Πάω στις ρυθμίσεις στο Lock Screen και δεν βλέπω κάτι. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει??

 

Επίσης, έχω αφήσει την official ρομ και με εκνευρίζει αυτό με τα συνεχή Allow σε οποιαδήποτε ενέργεια κάνω στις εφαρμογές (π.χ πάω να κάνω κλήση και πριν καλέσει με ρωτάει..). Υπάρχει ρύθμιση που μπορώ να θέσω εκ των προτέρων Allow..??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, λιγο χαζή η απορία το ξέρω, αλλά αυτό το default wallpaper που με το που ξυπνάω την συσκευή και πρέπει να σκρολλάρω προς τα πάνω για να φύγει πως στο καλό βγαίνει..Πάω στις ρυθμίσεις στο Lock Screen και δεν βλέπω κάτι. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει??

 

Επίσης, έχω αφήσει την official ρομ και με εκνευρίζει αυτό με τα συνεχή Allow σε οποιαδήποτε ενέργεια κάνω στις εφαρμογές (π.χ πάω να κάνω κλήση και πριν καλέσει με ρωτάει..). Υπάρχει ρύθμιση που μπορώ να θέσω εκ των προτέρων Allow..??

 

security ->permissions ->γρανάζι πάνω δεξιά ->απενεργοποίησε το permission manager

δε θα σε ξαναρωτήσει για allow

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. , Έχω ρυθμίσει τη συσκευή σε 4g vodafone αλλά όταν κάνω κλίση μου δείχνει 3g είναι φυσιολογικό ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. , Έχω ρυθμίσει τη συσκευή σε 4g vodafone αλλά όταν κάνω κλίση μου δείχνει 3g είναι φυσιολογικό ; Ευχαριστώ

 

δεν μπορείς να κάνεις κλήση με 4g (δε ξέρω τι παίζει με το volte)

αλλά εφόσον λες μόνο για τις κλήσεις άρα υποθέτω ότι έχεις στις άλλες περιπτώσεις 4g κανονικά

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κάνεις κλήση με 4g (δε ξέρω τι παίζει με το volte)

αλλά εφόσον λες μόνο για τις κλήσεις άρα υποθέτω ότι έχεις στις άλλες περιπτώσεις 4g κανονικά

 

Ναι σε αναμονή δείχνει 4g στο σήμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Μου ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό, και χθες, ακριβώς μια εβδομάδα μετά απο την παραλαβή του, πέθανε. Το είχα για φόρτιση, μετά απο κανά πεντάλεπτο το άνοιξα, άνοιξε κανονικά κι όταν πήγα να δω κάτι μηνύματα έσβησε. Σταμάτησε να παίρνει ρεύμα (το Led σταμάτησε να είναι αναμμένο στη διάρκεια της φόρτισης) ενώ δεν ανοίγει πια.

 

Προφανώς κάηκε εντελώς η πλακέτα? Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

 

Η γκαντεμιά είναι οτι είναι το δεύτερο το οποίο είχα παραγγείλει. Το πρώτο "έπεσε" στη φουρνιά του Απριλίου με SG για Ελλάδα που μου είπαν οτι αρκετά χάθηκαν. Δεν έφτασε ποτέ, αλλά ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω απο το Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Μου ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό, και χθες, ακριβώς μια εβδομάδα μετά απο την παραλαβή του, πέθανε. Το είχα για φόρτιση, μετά απο κανά πεντάλεπτο το άνοιξα, άνοιξε κανονικά κι όταν πήγα να δω κάτι μηνύματα έσβησε. Σταμάτησε να παίρνει ρεύμα (το Led σταμάτησε να είναι αναμμένο στη διάρκεια της φόρτισης) ενώ δεν ανοίγει πια.

 

Προφανώς κάηκε εντελώς η πλακέτα? Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

 

Η γκαντεμιά είναι οτι είναι το δεύτερο το οποίο είχα παραγγείλει. Το πρώτο "έπεσε" στη φουρνιά του Απριλίου με SG για Ελλάδα που μου είπαν οτι αρκετά χάθηκαν. Δεν έφτασε ποτέ, αλλά ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω απο το Paypal.

Η εύκολη λύση είναι να το στείλεις πίσω..

Η δύσκολη είναι να δεις αρχικά αν μπαίνει σε λειτουργίες fastboot ή οποιαδήποτε άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... το κινητακι σε αυτή την έκδοση δεν έχει Ελληνικά.

Σε επικοινωνία που είχα με το κατάστημα μου λένε οτι πρέπει να έχει Ελληνικά(τουλάχιστον αυτό μου είπαν στην 1η επικοινωνίας).

Το κινητό τα σπάει και όλα τρέχουν ρολόι.

Βασικά είναι σαν να έχεις την άγγλο-κινεζικη rom-μαμά της xiaomi απλά πιστεύω ότι εφόσον μπήκαν στην διαδικασία να βάλουν γλώσσες όπως Ισπανικά, Ρουμανικα, Γαλλικά σε λίγο καιρο ίσως βγει κανένα update με Ελληνικά.

 

Πάντως το κινητό τα σπάει και είμαι στο τσακ να το κρατήσω και να πετάξω το mx5 :D

μπαταρία; καλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Αν και νομίζω οτι ήδη τα δοκίμασα (π.χ. πατώντας ταυτόχρονα το κουμπί λειτουργίας και την αύξηση ήχου). Αυτό εννοείς; Πώς μπαίνει σε fast boot κλπ?

 

Επίσης, στο περίπου πόσο χρόνο θέλει η διαδικασία του να το στείλω, να το δουν και να μου το ξαναστείλουν πίσω, ξέρει κανείς εδώ μέσα;

 

Έχετε υπόψη κι άλλες περιπτώσεις καψίματος τέτοιου της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

StefM Πατάς το volume - και το power.

Η διαδικασία θα πάρει περιπου 1,5 - 2 μήνες να ξέρεις. Υπολόγισε κανα 20 μέρες να πάει 10 μέρες μέχρι να το στείλουν και άλλες 20 να έρθει.

Εκτός αν κάνεις καμιά συμφωνία να το στείλεις και να σου στείλουν καινούριο αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως έπαιξε! Δεν το πιστεύω! Είχα φάει τέτοιο ξενέρωμα.... Είχα δοκιμάσει και volume + και volume -, αλλά προφανώς όχι για αρκετά δευτερόλεπτα... Σ' ευχαριστώ πολύ, διότι θα το έστελνα πίσω και τρέχα γύρευε..

 

Εν τω μεταξύ, γιατί είπες οτι η εύκολη λύση είναι να το στείλω πίσω και η δύσκολη να κάνω fast boot? Μόλις άνοιξε φαίνεται να λειτουργούν όλα όπως ήταν κανονικά πριν. Δεν έχει χάσει ούτε δεδομένα. Το περίεργο είναι οτι δεν έπαιρνε καν ρεύμα, σε διαφορετικές πρίζες, και με δυο διαφορετικούς φορτιστές (ο άλλος ήταν του απλού redmi 3 που είναι εντελώς ίδιοι).... Πώς εξηγείται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...