Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κολλησε τιποτα πανω στην οθονη και το περασες με το πανακι και το χαραξες μηπως?τελος παντων..αυτα καποια στιγμη γινονται..κατσε να χαρεις το κινητο σου!! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα τα Bluetooth ακουστικά της samsung μαζί με το charm που τα έχει προσφορά ο Γερμανός

Οκ το charm άχρηστο σε κάποιον που δεν αθλειται, έχει ένα λαμπάκι που αναβοσβήνει στις ειδοποιήσεις αλλά θα μπορούσαν να έχουν βάλει μια μικρή δόνηση, τότε θα είχε κάποιο νόημα

Στα ακουστικά τώρα, πολύ καλά αλλά μόνο εμένα δεν μου αρέσει αυτό το είδος στα πλαστικά που μπαίνουν στο αυτί και είναι καινοτομία της samsung? Χάνει από ένταση θεωρώ, δηλαδή δεν απομονώνει τους εξωτερικούς ήχους συγκριτικά με τα κλασικά

Link to comment
Share on other sites

εννοεις απο τη μπαταρια του κινητου ασυρματα προφανως.. και εγω ετσι πιστευω γιατι στα specs λεει 30mah μπαταρια..αρα απο καπου φορτιζει. Συν οτι εχω δει μια μικρη πτωση στην αυτονομια του κινητου, οχι κατι τρομερο αλλα εκει που εκλεινα το βραδυ με 60-65 τωρα ειμαι στο 55 πχ και δυσκολα παραπανω, αν και ολα αυτα στο περιπου ειναι, δεν κανεις ποτε την ιδια χρηση ακριβως

 

Φορτίζει μέσω NFC ασύρματα φυσικά . Την έχω και εγώ εδώ και λίγο καιρό και παρέχει φυσικά τέλεια προστασία . Καμία διαφορά στη μπαταρία δε παρατήρησα . Άλλωστε βγάζει άνετα 2 μέρες οπότε δεν υπάρχει θέμα .

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει μέσω NFC ασύρματα φυσικά . Την έχω και εγώ εδώ και λίγο καιρό και παρέχει φυσικά τέλεια προστασία . Καμία διαφορά στη μπαταρία δε παρατήρησα . Άλλωστε βγάζει άνετα 2 μέρες οπότε δεν υπάρχει θέμα .

 

Εγώ το nfc το έχω κλείσει, πως γίνεται ?

Επίσης δεν ξέρω να υπάρχει φόρτιση από nfc..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ευτυχης κατοχος κι εγω του κινητου εδω και λιγες μερες. Μου εδωσαν δωρο απο το καταστημα ενα τζαμακι μαρκας forever αλλα βλεπω οτι χανει σε αισθηση το touch. Εχετε να προτεινετε κανενα καλυτερο τζαμακι η μεμβρανη που να μην χανει σε αισθηση? Το μονο να ναι απο ελληνικο καταστημα και να ειναι clear. Eπισης θα θελα τη γνωμη σας και για θηκουλα, αυτες μπαινουν σε πλατη οχι με πορτακι μπροστα κτλ. Παλι απο ελληνικο καταστημα. Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ευτυχης κατοχος κι εγω του κινητου εδω και λιγες μερες. Μου εδωσαν δωρο απο το καταστημα ενα τζαμακι μαρκας forever αλλα βλεπω οτι χανει σε αισθηση το touch. Εχετε να προτεινετε κανενα καλυτερο τζαμακι η μεμβρανη που να μην χανει σε αισθηση? Το μονο να ναι απο ελληνικο καταστημα και να ειναι clear. Eπισης θα θελα τη γνωμη σας και για θηκουλα, αυτες μπαινουν σε πλατη οχι με πορτακι μπροστα κτλ. Παλι απο ελληνικο καταστημα. Σας ευχαριστω πολυ.

 

Θηκη παρε την clear case της σαμμυ..απιστευτη θηκη, πολυ ομορφη, πιο ωραια η συσκευη ετσι παρα σκετη :p για τζαμακι δεν φοραω κατι εγω οποτε δεν εχω κατι να προτεινω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάθησε καμία απο τις 3 μεμβράνες που χρησιμοποιησα τις πέταξα όλες απο τα νεύρα μου και το αφησα σκέτο με μια διάφανη θήκη !! τωρα θα του βάλω θήκη βιβλίο μόνο για να μην έρχετε η οθόνη σε επαφή με άλλα πράγματα όταν το έχω μέσα στην τσάντα .Δοκίμασα και μεμβράνη χωρίς γωνίες επίπεδη αλλά κάθεται άσχημα την έβγαλα αμέσως.Το τελευτεο που θα δοκιμάσω θα είναι το screenknight που μπάινει με νερό και τέλος δεν θα ασχοληθώ άλλο!!!:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

0146674d95f0894ad1c0d6789b63af2c.jpg

10 μέρες και δεν έχει πάθει τίποτα.

Ούτε στις γωνίες έχει ξεκολλήσει και είναι με θήκη της spigen. Μεμβράνη λεπτή είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον ηρθε σημερα otterbox strada και spartan cloak πλαστική μεμβράνη

 

Μετα απο μια ωρα προσπάθειας με την μεμβράνη καταληξα στο οτι είναι απίθανο να εφαρμοσει στις ακρες και για αυτο εκοψα με το ψαλλιδι λιγακι την δεξια μερια ετσι ωστε να εφαρμόσει

 

Ως μεμβράνη με εξαίρεση την εφαρμογη ειναι εξαιρετικη, ειναι και πιο χοντρη απο τις συνηθισμένες που ειναι 0.1 (αυτη ειναι (0.18))

 

Η θήκη εξαιρετική επισης αλλα πολυ ακριβείς κομμενη και το υλικο δεν ειναι το ευλύγιστο με αποτελεσμα να μου πειρε μερικες προσπαθειες το να καταφέρω να βαλω την μεμβρανη και την θηκη χωρίς η τελευταία να πετα την μεμβρανη... Μπορω να πω οτι φοβήθηκα μην κάνω και καμια ζημια κατα την τοποθέτηση της θηκης αλλα το κινητό ειναι φτιαγμενο απο μια πλακα ισχυρότατου αλουμινιου αρα δεν επαθε απολυτως τιποτα

Γενικα, στα 30 ευρώ για την θηκη θα έλεγα τα αξιζει εαν ειστε προσεκτικοι στο βαλε βγαλε (αν μαλακωσει και με τον καιρο ακόμα καλύτερα)

Η μεμβράνη κόστισε 12 ευρώ και ειναι νομιζω τα αξιζει αφου η ωραια υφη της και το πάχος νομιζω αντιτίθονται στο οτι αναγκαστικά επρεπε να κοψω μια λωρίδα για να εφαρμοσει καλα στο κινητο

 

Ευχαριστώ για την προσοχη

 

Υ.Γ

Ειναι απο πραγματικό δέρμα η θηκη

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνος σου την τοποθέτησες;Ξερεις κάποιο κατάστημα που να τις τοποθετεί κιόλας.. Γιατί έχω αποτύχει τελείως σεψαυτο το κομμάτι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνος σου την τοποθέτησες;Ξερεις κάποιο κατάστημα που να τις τοποθετεί κιόλας.. Γιατί έχω αποτύχει τελείως σεψαυτο το κομμάτι.

 

Μονος μου, ειναι πραγματικά δυσκολο εως και απιθανο να πετυχει τελεια

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος για αυτό το τζάμι http://the-istore.gr/ prostasia-othonis/tempered-glass-full-screen-samsung s7 edge, να μου πεί εάν το έχει βάλει και εάν αξίζει να κάνω μια ακόμη προσπάθεια?!, (τα έχω πάρει στο κρανίο!!!)γιατί όσα έβαλα μέχρι σήμερα, όλα ξεκολλούν στις άκρες και το χρήμα φυσικά να πέφτει. Η θήκη που χρησιμοποιώ είναι η Spigen Rugged Armor Samsung Galaxy S7 Edge Tough - Black.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος για αυτό το τζάμι http://the-istore.gr/ prostasia-othonis/tempered-glass-full-screen-samsung s7 edge, να μου πεί εάν το έχει βάλει και εάν αξίζει να κάνω μια ακόμη προσπάθεια?!, (τα έχω πάρει στο κρανίο!!!)γιατί όσα έβαλα μέχρι σήμερα, όλα ξεκολλούν στις άκρες και το χρήμα φυσικά να πέφτει. Η θήκη που χρησιμοποιώ είναι η Spigen Rugged Armor Samsung Galaxy S7 Edge Tough - Black.

 

Αυτο κι αν δεν καθεται!!Οτι θηκη και να βαλεις το πεταει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω πετάξει πολλά λεφτά σε ζελατίνες.. Και καμιά δεν έκατσε σωστα.

Δοκίμασες και αυτή της samsung; εμένα μου έχει καθίσει τέλεια!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αποφασισει ποιο κινητο να παρω?

S6 ή s7 οχι edge κυριως γιατι και στα δυο δεν μπορω να αλλαξω την μπαταρια τους που μετα απο 1 χρονο και κατι θα χασει πολυ απο την ενεργεια της ειπα να ρωτησω κι εδω αν εχουν βγαλει καποια s-view θηκη που να ειναι και μπαταρια ωστε να φορτιζει μονιμα το κινητο και να εχεις στην ουσια δυο μπαταριες(Εσωτερικη & της θηκης) παντα στο κινητο σου.

 

 

Εχει βρει κανεις καμια τετοιου ειδους θηκη?

Αν ναι θα τον παρακαλουσα να μου λινκ ή το ονομα της.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω αποφασισει ποιο κινητο να παρω?

S6 ή s7 οχι edge κυριως γιατι και στα δυο δεν μπορω να αλλαξω την μπαταρια τους που μετα απο 1 χρονο και κατι θα χασει πολυ απο την ενεργεια της ειπα να ρωτησω κι εδω αν εχουν βγαλει καποια s-view θηκη που να ειναι και μπαταρια ωστε να φορτιζει μονιμα το κινητο και να εχεις στην ουσια δυο μπαταριες(Εσωτερικη & της θηκης) παντα στο κινητο σου.

 

 

Εχει βρει κανεις καμια τετοιου ειδους θηκη?

Αν ναι θα τον παρακαλουσα να μου λινκ ή το ονομα της.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Με μια προχειρη αναζητηση σου βρηκα αυτο για S7 http://www.ebay.co.uk/itm/New-Genuine-Samsung-Galaxy-S7-Backpack-Battery-Case-2700mAh-Black-/401244018520?hash=item5d6c01d758:g:3gwAAOSw4shX~L-4

 

Κι αυτο για S6 http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Galaxy-S6-S6-Edge-4500mAh-Power-Pack-External-Battery-Charger-Case-/361577917123?var=630951696588&hash=item542fb92ac3:g:EzoAAOSwVyRXTnnm

 

Αν ψαχτεις λιγο θα βρεις κι αλλα φτηνοτερα ισως,αλλα μην περιμενεις και να δεις τα mah που γραφουν.Κρατα μικρο καλαθι.

Οπως και να χει την δουλεια σου θα την κανεις πιστευω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το χρονο και την απαντηση σου αλλα καμια απο αυτες δεν ειναι s-view.

Τετοιου ειδους θηκες ειχα βρει κι εγω αρκετες αλλα καμια δεν ηταν s-view γι' αυτο και ποσταρα εδω την ερωτηση.

 

S-view θηκη ειναι αυτη που κλεινει σαν πορτοφολι και καλυπτει ολο το κινητο και εχει και τζαμακι ωστε να μπορεις να απανησεις καποια κλησει ακομα και με κλειστη τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το χρονο και την απαντηση σου αλλα καμια απο αυτες δεν ειναι s-view.

Τετοιου ειδους θηκες ειχα βρει κι εγω αρκετες αλλα καμια δεν ηταν s-view γι' αυτο και ποσταρα εδω την ερωτηση.

 

S-view θηκη ειναι αυτη που κλεινει σαν πορτοφολι και καλυπτει ολο το κινητο και εχει και τζαμακι ωστε να μπορεις να απανησεις καποια κλησει ακομα και με κλειστη τη θηκη.

 

A θες και S-View;

Μα πως θα φτιαξουν κατι τετοιο και να ειναι και λειτουργικο;

Θελω να πω,το μπροστινο καλυμμα στις S-View θηκες γυρνανε και στεκονται πισω για μπορεις να χειριστεις την οθονη.

Αν βαλουν πισω μπαταρια στην θηκη,θα παρει εξτρα παχος και μετα το πορτακι δεν θα παταει πισω.

Απορω εσενα πως θα σε βολεψει κατι τετοιο...Δεν θα ειναι πρακτικο ακομα κι αν βρεις.

Αν και μεταξυ μας,αν δεν υπαρχει στο ebay και στο amazon μην ψαχνεις αδικα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και αυτή της samsung; εμένα μου έχει καθίσει τέλεια!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ποιά είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

A θες και S-View;

Μα πως θα φτιαξουν κατι τετοιο και να ειναι και λειτουργικο;

Θελω να πω,το μπροστινο καλυμμα στις S-View θηκες γυρνανε και στεκονται πισω για μπορεις να χειριστεις την οθονη.

Αν βαλουν πισω μπαταρια στην θηκη,θα παρει εξτρα παχος και μετα το πορτακι δεν θα παταει πισω.

Απορω εσενα πως θα σε βολεψει κατι τετοιο...Δεν θα ειναι πρακτικο ακομα κι αν βρεις.

Αν και μεταξυ μας,αν δεν υπαρχει στο ebay και στο amazon μην ψαχνεις αδικα...

Οχι δεν ισχυει αυτο που λες.

 

Αν η θηκη ειναι και μπαταρια θα εχουν βαλει κανονικα το κλεισιμο σαν wallet και το τζαμακι κανονικα να ειναι χωνευτώ στο s7 κινητο.

 

Δεν με ενδιαφερει το ποσο παχυ θα γινει το κινητο αλλα η πρακτικοτητα στο θεμα μπαταριας και η μαμα μπαταρια του κινητου μετα απο 1-2 χρονια δεν θα κραταει τοσο οσο στην αρχη.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Και ποιά είναι αυτή?

https://www.digideli.gr/Samsung-S7-Edge-149226

Δυστυχώς από εδώ που την είχα πάρει εγώ εξαντλήθηκε. Μπορείς να τους πάρεις να τους ρωτήσεις αν έχουν αναμενόμενη παραγγελία ή να την ψάξεις κάπου αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θηκη παρε την clear case της σαμμυ..απιστευτη θηκη, πολυ ομορφη, πιο ωραια η συσκευη ετσι παρα σκετη :p για τζαμακι δεν φοραω κατι εγω οποτε δεν εχω κατι να προτεινω

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με την clear case της samsung είναι ακόμα πιο όμορφη η συσκευή παρά σκέτη:)

Τελικά οι περισσότεροι απο ότι βλέπω μετα από λιγο καιρο απογοητεύονται απο τες μεμβρανες και τα τζαμάκια και δεν φοράνε τίποτε μπροστά οπότε λεω ας το χαρώ έτσι και ....ο Θεός βοηθος:):)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ρε παιδιά Μια ασφάλεια στο κινητό να ξενοιαστε..20€ έχει..πόσα € έχετε δώσει για ζελατίνες,αυτοκόλλητα και γυαλάκια;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...