Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι θήκες power bank που εφαρμόζουν στη συσκευή έχετε δοκιμάσει; Λίγο χοντροκομμενες αλλά είναι έως 6000 χωρητικότητα μερικές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.dualshop.gr/e-shop/spigen-slim-armor-metal-slate-samsung-galaxy-s7-edge.html

 

Θέλω να πάρω αυτή τη θήκη της Spigen για το edge αλλά έχω ένα κόλλημα

Σε κάποιες άλλες, φθηνότερες βέβαια, που είχα πάρει δεν πατιούνται εύκολα τα πλαϊνά κουμπιά και έτσι κατέληγα να μην τις χρησιμοποιώ

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει με αυτή? Πατιούνται εύκολα όπως μια σιλικόνης που έχω πχ?

Ευχαριστώ

 

Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου.

Η Spigen ειναι εγγυηση ακομα και στο πατημα των κουμπιων.Παρτην με κλειστα ματια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου.

Η Spigen ειναι εγγυηση ακομα και στο πατημα των κουμπιων.Παρτην με κλειστα ματια.

 

Καλά αυτό είναι σαφές απλώς δεν ήθελα να χαλάσω το 25αρι και να την πατούσα

 

Ξέρεις ποια η διαφορά με αυτή?

https://spaceboy.io/store/spigen-tough-armor-sgp-556cs20043-samsung-galaxy-s7-edge-case-gunmetal/

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! σε 3 μέρες παραλαμβάνω το s7 edge μπορείτε να μου προτείνεται μια προσωρινή μεμβράνη και θηκη μέχρι να έρθουν αυτα που παραγγειλα απο ebay? ευχαριστώω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι σαφές απλώς δεν ήθελα να χαλάσω το 25αρι και να την πατούσα

 

Ξέρεις ποια η διαφορά με αυτή?

https://spaceboy.io/store/spigen-tough-armor-sgp-556cs20043-samsung-galaxy-s7-edge-case-gunmetal/

 

Ευχαριστώ

 

H slim armor ειναι λιγο πιο λεπτη.Καλυτερα παρε αυτην γιατι η αλλη παραπαει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πού την βρήκες Χαλάνδρι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/contact

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι το ίδιο, αλλά αυτό που πήρα εγώ είχε μπρος πίσω (δύο screen protector δηλαδή μέσα) και εκτός από το πανάκι ειχε μέσα ένα υγρό πανάκι καθαρισμού (με αλκοόλη) κι ένα στεγνό για μετά...Μάλλον δεν είναι το ίδιο, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος...Αλλά επειδή περνάω πολύ συχνά από Χαλάνδρι, θα το τσεκαρω κι αυτό, γιατί αν είναι το ίδιο θα πάρω χαλαρά αλλά 2 πακέτα. Είμαι φουλ ικανοποιημένος! Πήρα τα 2 τελευταία από το παρακάτω μαγαζί...

 

http://mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s7-edge/s7e-plus-tel1r-full-screen-protector-detail.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι το ίδιο, αλλά αυτό που πήρα εγώ είχε μπρος πίσω (δύο screen protector δηλαδή μέσα) και εκτός από το πανάκι ειχε μέσα ένα υγρό πανάκι καθαρισμού (με αλκοόλη) κι ένα στεγνό για μετά...Μάλλον δεν είναι το ίδιο, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος...Αλλά επειδή περνάω πολύ συχνά από Χαλάνδρι, θα το τσεκαρω κι αυτό, γιατί αν είναι το ίδιο θα πάρω χαλαρά αλλά 2 πακέτα. Είμαι φουλ ικανοποιημένος! Πήρα τα 2 τελευταία από το παρακάτω μαγαζί...

 

http://mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s7-edge/s7e-plus-tel1r-full-screen-protector-detail.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δες το αν μπορεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! σε 3 μέρες παραλαμβάνω το s7 edge μπορείτε να μου προτείνεται μια προσωρινή μεμβράνη και θηκη μέχρι να έρθουν αυτα που παραγγειλα απο ebay? ευχαριστώω!!!

 

Γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς ιδιαίτερα με μεμβράνες , tempered glass και τέτοια.

Μετά απο πολλή ψάξιμο συμπέρανα ότι λόγω καμπυλότητας της οθόνης στες πλείστες περιπτώσεις ξεκολλάνε , δεν είναι βολικές και γενικά ασχημίζουν την όλη εμφάνιση του τηλεφώνου σου.

Αν ανατρέξεις στο YouTube θα διαπιστώσεις ότι η οθόνη του S7 Edge αντέχει σε πάρα πολύ σκληρές δοκιμασίες πχ χτυπήματα με σφυρία , λεπίδες και τέτοια χωρίς να σπάει ούτε να παθαίνει το παραμικρο γδάρσιμο!!!

Πιστεύω ότι η απλη διαφανής original θήκη της Samsung μόνο για την πίσω πλευρά της συσκευης που αναδεικνίει ακομα περισσότερο την ομορφια του τηλεφώνου σου θα σε καλύψει πλήρως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, εδω και μια βδομάδα είμαι κάτοχος του κινητού.Προχθές αγόρασα την θήκη Rugged armor της Spigen και το τζαμάκι curved crystal hd της ίδιας εταιρείας.Με επιτυχή εφαρμογή του τζαμιού μπορώ να επιβεβαιώσω ότι με την θήκη λειτουργεί άψογα χωρίς να σηκώνεται ή να ξεκολάει.Θα δούμε πως θα πάει όσο περνάει ο χρόνος αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα.Από τιμή βέβαια έτσουξε αλλά χαλάλι αν μείνει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ανατρέξεις στο YouTube θα διαπιστώσεις ότι η οθόνη του S7 Edge αντέχει σε πάρα πολύ σκληρές δοκιμασίες πχ χτυπήματα με σφυρία , λεπίδες και τέτοια χωρίς να σπάει ούτε να παθαίνει το παραμικρο γδάρσιμο!!!

 

Άσχετα με το τι λένε στο youtube, έχω δει αρκετές αναφορές τόσο για σπασμένες οθόνες με μια απλή πτώση όσο και γρατσουνιές στην οθόνη μετά από απλή χρήση χωρίς προστασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δυστυχώς έχει ευαισθησία και θέλει προσοχή. Αραχνιές και γρατζουνιές γίνονται για πλάκα. Το γεγονός ότι δεν μπορεί να βρεθεί μια προστασία οθόνης επαρκής που να μην ξεκολλάει και να συνεργάζεται με θήκες με κάνει πολύ να σκεφτώ την αγορά πάλι egde συσκευής

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειστε υπερβολικοι πιστευω...

Απο τον Ιουνιο του 2016 εχω το s7 edge και δεν εχω τιποτα απο προστασια οθονης.

Τους μισους μηνες φοραω μια nillkin nature θηκη και στην δουλεια φοραω μια spigen rugged armor.

Το προσεχω βεβαια αλλα χωρις υπερβολες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ειστε υπερβολικοι πιστευω...

Απο τον Ιουνιο του 2016 εχω το s7 edge και δεν εχω τιποτα απο προστασια οθονης.

Τους μισους μηνες φοραω μια nillkin nature θηκη και στην δουλεια φοραω μια spigen rugged armor.

Το προσεχω βεβαια αλλα χωρις υπερβολες.

 

Ακριβώς και εγω το ίδιο πιστεύω να το προσέχεις χωρίς υπερβολές.

Με ένα απλο πέσιμο δεν φαντάζομαι να παθαίνει οτιδήποτε (λιγο ρίσκο ισως υπάρχει....εκει βάζεις τον σταυρό σου και ευχεσαι να είσαι τυχερός:) ) .... κανένας δεν το βαράει στον τοίχο για πλάκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είχα τη μεβράνη της spigen και δεν είχε καθίσει καλά στις άκρες, έκανα υπομονή μιας και την αγκάλιαζε η rugged armor και την κρατούσε στη θέση της.

 

Τελικά σήμερα είπα να δοκιμάσω την αυθεντική της samsung. Αρχικά έπαθα πλάκα με το πόσο καλά κάθισε σε όλη την επιφάνεια της οθόνης!!!!!

Το μόνο θεματάκι που έχω είναι ότι δεν συνεργάζεται με την rugged armor!! :( Επέστρεψα στην αυθεντική clear cover.

 

Ελπίζω να αποδειχτεί το ίδιο αποτελεσματική με τη θήκη της spigen που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο και αρκετές περιπτώσεις.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ειστε υπερβολικοι πιστευω...

Απο τον Ιουνιο του 2016 εχω το s7 edge και δεν εχω τιποτα απο προστασια οθονης.

Τους μισους μηνες φοραω μια nillkin nature θηκη και στην δουλεια φοραω μια spigen rugged armor.

Το προσεχω βεβαια αλλα χωρις υπερβολες.

Παιδιά εγώ το προσέχω το κινητό πάρα πολύ. Του έχω βάλει την αμφίβολή paint bull και είναι με rugged armor και μέσα σε πουγκί. Εναλλακτικά χρησιμοποιώ την original led cover. Δυστυχώς και την αραχνιά δεν την απέφυγα και προχθές που το καθάριζα με ένα πανάκι είδα και μια μικρή γραντζουνιά που την αισθάνεσαι με το νύχι και πρέπει να έγινε εκείνη τη στιγμή από κόκκο σκόνης.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Kitieas σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! τελικα πήρα μια λεπτή διάφανη θηκη και 2 απλές μεμβράνες όχι γυαλί!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. Εχω παρει την led view cover για s7 edge και εχω την εξης απορια:

Η θηκη αυτη εχει led ενσωματωμενα πανω της, κατι που φαινεται ξεκαθαρα. Λογικα απο καπου παιρνουν ενεργεια, και αυτο δεν το εχω καταλαβει. Παιρνει απο τη μπαταρια του κινητου ασυρματα? ή εχει καμια μικρη μπαταρια μεσα που θα τα φτυσει και δε θα λειτουργει η θηκη απο ενα σημειο και επειτα? ξερει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εχω και ειχα ακριβως αυτη την απορια στην αρχη.

Τραβαει απο την ασυρματη φορτιση,δεν εξηγειται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εχω και ειχα ακριβως αυτη την απορια στην αρχη.

Τραβαει απο την ασυρματη φορτιση,δεν εξηγειται αλλιως.

 

εννοεις απο τη μπαταρια του κινητου ασυρματα προφανως.. και εγω ετσι πιστευω γιατι στα specs λεει 30mah μπαταρια..αρα απο καπου φορτιζει. Συν οτι εχω δει μια μικρη πτωση στην αυτονομια του κινητου, οχι κατι τρομερο αλλα εκει που εκλεινα το βραδυ με 60-65 τωρα ειμαι στο 55 πχ και δυσκολα παραπανω, αν και ολα αυτα στο περιπου ειναι, δεν κανεις ποτε την ιδια χρηση ακριβως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εγώ το προσέχω το κινητό πάρα πολύ. Του έχω βάλει την αμφίβολή paint bull και είναι με rugged armor και μέσα σε πουγκί. Εναλλακτικά χρησιμοποιώ την original led cover. Δυστυχώς και την αραχνιά δεν την απέφυγα και προχθές που το καθάριζα με ένα πανάκι είδα και μια μικρή γραντζουνιά που την αισθάνεσαι με το νύχι και πρέπει να έγινε εκείνη τη στιγμή από κόκκο σκόνης.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Έχει συζητηθεί και παλαιότερα... το paintbull δεν προσφέρει καμία προστασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί και παλαιότερα... το paintbull δεν προσφέρει καμία προστασία.

Δεν είχα καμμία εμπιστοσύνη γι' αυτό και το είχα και μέσα και σε πουγκί... Η ζημιά όμως έγινε.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καμμία εμπιστοσύνη γι' αυτό και το είχα και μέσα και σε πουγκί... Η ζημιά όμως έγινε.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Πιστεψε με κατα 90% το πουγκι στην εκανε την ζημια..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και τοποθέτησα την iq shield.. Θέλω να ρωτήσω όσους την έχουν.. Χρειάζεται και αυτή δύο τρεις ημέρες μέχρι να φύγουν οι φουσκάλες και να στρώσει?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...