Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπες ρυθμισεις-απορητο-δικαιωματα εφαρμογης-αισθητηρας σωματος και απενεργοποιησε το google play.τσεκαρε το και ενημερωσε

Τι κλείνουμε εκεί ακριβώς;

Μου έβγαλα στο άκυρο σήμερα αργή φόρτιση συσκευής ενώ το έχω με τον ανταπτορα στην πρίζα...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsoukis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως μπορω να πληρωνω πχ σε μαγαζια με το κινητο μου μεσω nfc ? Δλδ να καταχωρησω την ανεπαφη καρτα μου στο κινητο και να πληρωνω με αυτο ?Ενεργοποιω το NFC πρωτα απο ολα .........αλλα χρειαζεται και προγραμμα ......υπαρχει καποιο ?

Γνωριζω για το samsung pay αλλα στην χωρα μας δεν λειτουργει .....υπαρχει καποιο αντιστοιχο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να πληρωνω πχ σε μαγαζια με το κινητο μου μεσω nfc ? Δλδ να καταχωρησω την ανεπαφη καρτα μου στο κινητο και να πληρωνω με αυτο ?Ενεργοποιω το NFC πρωτα απο ολα .........αλλα χρειαζεται και προγραμμα ......υπαρχει καποιο ?

Γνωριζω για το samsung pay αλλα στην χωρα μας δεν λειτουργει .....υπαρχει καποιο αντιστοιχο ?

 

Η τράπεζα Πειραιώς έχει εαν συνεργάζεσαι με αυτήν .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω το Samsung S7 και παρατήρησα ότι στην αρχική οθόνη υπάρχει ένα μαύρο κενό στο κάτω μέρος το οποίο δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι. Aν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ή να μου στείλει κάποια φώτο από το δικό του να καταλάβω τι γίνεται ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μπες ρυθμισεις-απορητο-δικαιωματα εφαρμογης-αισθητηρας σωματος και απενεργοποιησε το google play.τσεκαρε το και ενημερωσε

 

Θα το κανω και εγω μπας και δουμε κατο καλυτερο...!! Εβαλα και εγω το νeο firmware (G930FXXS1APG3) για να δουμε τι

και αν εχει βελτιωθει με το κινητο τελικα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω και εγω μπας και δουμε κατο καλυτερο...!! Εβαλα και εγω το νeο firmware (G930FXXS1APG3) για να δουμε τι

και αν εχει βελτιωθει με το κινητο τελικα !!! ;) ;)

 

Σε εμένα έκανε τεράστια διαφορά, πλέον το google play services έπεσε μόλις στο 7% (από 33%!!!).

Ευχαριστώ πολύ amvro!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέτρησα με το ampere το πρόγραμμα και όταν φορτίζει το κινητό μου περνάει από το φορτιστή 400mah είναι φυσιολογικό???

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

Από χθες έγινα κάτοχος ενός GALAXY S7 EDGE.

Πολύ καλό το κινητό.

Πριν είχα το NOTE 4C.

Η απορία μου λοιπόν είναι αν μπορώ να κρύψω εφαρμογές όπως έκανα στο NOTE 4.

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την νεα αναβαθμιση APG3 και Google Play Services 9.4 έκδοση η μπαταρια νομιζω εστρωσε για τα καλα! Αυτοματη φωτεινοτητα, παντα ανοιχτα wifi, δεδομενα, gps και αρκετες bluetooth κλησεις.. Μετα το update εκανα clear cache και ειναι η 2η φόρτιση απο τοτε χωρις επανεκκινηση αναμεσα.. Μην ξεχασω εχω facebook, messenger και μπολικο viber σε χωρο με κακο τηλεφωνικο σημα

Ακολουθουν αποτελεσματα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/2daa6c109770fed319cc1c0746b5a27a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/1f8413e1b1d1449e35894b3f8c820c44.jpg

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την νεα αναβαθμιση APG3 και Google Play Services 9.4 έκδοση η μπαταρια νομιζω εστρωσε για τα καλα! Αυτοματη φωτεινοτητα, παντα ανοιχτα wifi, δεδομενα, gps και αρκετες bluetooth κλησεις.. Μετα το update εκανα clear cache και ειναι η 2η φόρτιση απο τοτε χωρις επανεκκινηση αναμεσα.. Μην ξεχασω εχω facebook, messenger και μπολικο viber σε χωρο με κακο τηλεφωνικο σημα

Ακολουθουν αποτελεσματα

Με APEQ και παρόμοια χρήση έχω τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα και εγώ. (ποιο firmware είχες πρίν ; ).

Πάντως κάπου κάπου διαπιστώνω ένα μικρό σκάλωμα στην εναλλαγή των δικτύων (σε περιοχές όπου παίζει το σήμα μεταξύ 3G και 4G).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την νεα αναβαθμιση APG3 και Google Play Services 9.4 έκδοση η μπαταρια νομιζω εστρωσε για τα καλα! Αυτοματη φωτεινοτητα, παντα ανοιχτα wifi, δεδομενα, gps και αρκετες bluetooth κλησεις.. Μετα το update εκανα clear cache και ειναι η 2η φόρτιση απο τοτε χωρις επανεκκινηση αναμεσα.. Μην ξεχασω εχω facebook, messenger και μπολικο viber σε χωρο με κακο τηλεφωνικο σημα

Ακολουθουν αποτελεσματα

 

Πως έχεις την έκδοση 9.4 google play services? Από που την κατέβασες? Εμένα μου δείχνει 9.2.56!!!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την νεα αναβαθμιση APG3 και Google Play Services 9.4 έκδοση η μπαταρια νομιζω εστρωσε για τα καλα! Αυτοματη φωτεινοτητα, παντα ανοιχτα wifi, δεδομενα, gps και αρκετες bluetooth κλησεις.. Μετα το update εκανα clear cache και ειναι η 2η φόρτιση απο τοτε χωρις επανεκκινηση αναμεσα.. Μην ξεχασω εχω facebook, messenger και μπολικο viber σε χωρο με κακο τηλεφωνικο σημα

Ακολουθουν αποτελεσματα

 

Πως έχεις την έκδοση 9.4 google play services? Από που την κατέβασες? Εμένα μου δείχνει 9.2.56!!!

9.4.52 στο δικό μου. Αυτόματα έγινε η αναβάθμιση.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω το Samsung S7 και παρατήρησα ότι στην αρχική οθόνη υπάρχει ένα μαύρο κενό στο κάτω μέρος το οποίο δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι. Aν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ή να μου στείλει κάποια φώτο από το δικό του να καταλάβω τι γίνεται ευχαριστώ.

 

Ανέβασε μια φωτογραφία για να καταλάβουμε για τι πράγμα μιλάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι διακοπές και έχω ξεχάσει σπίτι το εργαλείο που ανοίγει την θύρα σιμ. Καμιά ιδέα τι να κάνω για να την ανοίξω;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παει.. το φορτισα...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες είμαι χρήστης του εν λόγω κινητου. Οι εντυπώσεις γενικά είναι πολύ καλές. Ωστόσο έχω ένα δύο θεματάκια.

Αρχικά, στα mail αλλά και στις ιστοσελίδες κάποιες εικόνες δεν εμφανιζονται..

Επίσης δεν μπορώ να περάσω μουσική. Αφού συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή και επιλέξω "μεταφορά αρχείων πολυμεσων " δεν εμφανίζεται τίποτα στον υπολογιστή. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περάσω φωτογραφίες..

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία απάντηση.

Υ.Γ. ΝΑ σημειωθεί ότι είμαι πρώην χρήστης iPhone οπότε κάποια που ίσως θεωρείτε δεδομένα για μένα είναι άγνωστα. Καλό απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες είμαι χρήστης του εν λόγω κινητου. Οι εντυπώσεις γενικά είναι πολύ καλές. Ωστόσο έχω ένα δύο θεματάκια.

Αρχικά, στα mail αλλά και στις ιστοσελίδες κάποιες εικόνες δεν εμφανιζονται..

Επίσης δεν μπορώ να περάσω μουσική. Αφού συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή και επιλέξω "μεταφορά αρχείων πολυμεσων " δεν εμφανίζεται τίποτα στον υπολογιστή. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περάσω φωτογραφίες..

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία απάντηση.

Υ.Γ. ΝΑ σημειωθεί ότι είμαι πρώην χρήστης iPhone οπότε κάποια που ίσως θεωρείτε δεδομένα για μένα είναι άγνωστα. Καλό απόγευμα.

Με το που το συνδέσεις θα πρέπει να σου βγάλει μήνυμα στο τηλέφωνο πως θέλεις να το χρησιμοποιήσεις διαλέγεις mtp,αν όχι κατέβασε τους drivers της samsung ή το smartswitch για να βάλει αυτόματα τους drivers

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το που το συνδέσεις θα πρέπει να σου βγάλει μήνυμα στο τηλέφωνο πως θέλεις να το χρησιμοποιήσεις διαλέγεις mtp,αν όχι κατέβασε τους drivers της samsung ή το smartswitch για να βάλει αυτόματα τους drivers

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Αν μπορεί και κάποιος να μου απαντήσει και για το θέμα σχετικά με τις εικόνες που δεν εμφανιζονται στα μειλ και σε κάποια σαιτ.

Ευχαριστω και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!

Αν μπορεί και κάποιος να μου απαντήσει και για το θέμα σχετικά με τις εικόνες που δεν εμφανιζονται στα μειλ και σε κάποια σαιτ.

Ευχαριστω και πάλι!!

Αυτό το θέμα με τις εικόνες στα email το έχω κι εγώ τώρα τελευταία, έχω το Xperia Z3. Παλιότερα πάλι με το ίδιο κινητό δεν είχα θέμα, άρα δεν είναι θέμα κινητού, λογικά θα φτιαχτεί απ τις εφαρμογές η μετά από μικρή αναβάθμιση

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γιατι ρε παιδια με 4g+ σε διαφορα σημεια,παιζει κατω απο 20mbps μεσω της εφαρμογης speedtest?(cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω τα δικαιώματα εφαρμογών γιατί όταν πάω να απενεργοποιησω κάποια άδεια μου βγάζει ένα μνμ πως εντοπίστηκε επικάλυψη οθονης και δε με αφήνει να την απενεργοποιησω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...